Spi eringsikoek nog deze winter twee tennisbanen overdekt DIANE EDELIJN EN JUDITH VERKERK KANDIDATEN EK mm Alleen René van der Kuil op recordjacht JÉ Softbalteams bezig aan sterk seizoen Mii§ toestemming snel afkomt Holy favoriet in beker topper S VZC-ploeg groter dan ooit naar Nationale De Muynck berispt VZC en Devel met 33 zwemmers in „De Fluit" WATERWEG AGENDA I VRIJDAG 11 JULI 1975 4 Schiedam Als de gemeentelijke instanties niet op onverwachte bezwaren stuiten, heeft de Schiedam mer misschien deze winter al de gelegenheid om overdekt te tennissen. Op gravel. En zonder de sporthal Margriet iets te kort te doen, is juist het ontbreken van gravel datgene waardoor indoorten- nis voor de echte liefhebber nooit die opperste bevrediging zal kunnen geven. Toch is het zeker niet dit argu ment, waardoor Jan van de Torre besloot twee van de tien tennisbanen op Spieringshoek te gaan overkappen. De parkei genaar roemt de samenwerking met directie en personeel van de sporthal, „maar", draalt hij niet om de zaak heen, „een dergelijke overkapping is voor de exploitatie van het park ge- woon noodzakelijk- Zes maan den wél en zes maanden niet spelen, kón eenvoudig niet'*. Nu zal het exploitabel maken van een tennispark niet meteen een - aangelegenheid zijn waar iede- reen zich zomaar voor zal inzet ten. Tenslotte betreft het een Het gedeelte van tennis park Spieringshoek dat straks een overkapping krijgt. commerciële zaak. Maar als een niet gering aantal tennissers hierdoor in staat wordt gesteld hun sport, met behoud van de door hen gekozen entourage, ook 's winters kan beoefenen, is dat natuurlijk wel een plezie rige bijkomstigheid. Het mes snijdt in dat geval aan twee kanten. Hetzelfde geldt voor de uitbrei ding van het tennispark. In principe is toestemming ver leend voor bet creëren van twee extra banen. „Minder dan we aanvankelijk gevraagd hadden, maar", laat Van de Torre er bijna berustend op volgen, „het is altijd nog beter dan niets". Tenslotte is het momenteel nog zo dat, met name bij de toer nooien in de D (laagste) klasse heel wat inschrijvingen moeten worden geannuleerd. Geen ruimte, .GEZINSRECREATIE En het zijn dit keer zeker geen commerciële overwegingen, die v aan Van de Torre de uitspraak ontlokken: „En in feite kan dit niet. Tenslotte is het aantal ---wedstrijdtennissers maar een kleine groep al mag ik dit - misschien niet zo sterk uit drukken want het zijn er altijd nog heel wat maar het is wel zo dat de recreant overheerst Mensen, die hier een hele dag doorbrengen. Zo nu en dan wordt er even getennist maar omdat er ook een Speeltuintje ia 'voor de kinderen, gaat het toch vooral om de recreatie. Gezinsrecreatie'*. En een derge lijke vorm van ontspanning {Van de Torre: „Tenslotte sti muleert ook het NSF het re creatief tennissen") niet gebon den aan de weersomstandighe den, Is datgene wat de parkei genaar voor ogen heeft. Afgelo- pen winter nog werd een proef genomen in die richting, door Spieringshoek ook in de koude maanden open te houden. Hoewel een groep van ruim veer tig enthousiastelingen zich niet door de vele regenachtige we ken liet intimideren, zagen an deren, die bij gunstiger omstan digheden wél zo>-den zijn geko men, het niet z" -itten. Van de Torre: „Natuurlijn, is tennissen In de wintermaanden heel goed mogelijk, bij voorbeeld als het vriest. Je bent echter te afhan kelijk van het weer". DRAAGLUCHTHAL Vandaar die overkapping. Plan nen voor een permanente hal kunnen niet worden verwezen lijkt, zodat is gekozen voor een draagluchthal. Een nieuw type ook, zoals binnenkort in Capel- le aan de Ussel wordt neerge zet. Elk van de twee banen wordt afzonderlijk overkapt, met daaromheen een frame Door Hans Soeters van staaldraad, waardoor het geheel doet denken aan een „ingezakte bijenkorf". Niet mooi, maar vergeleken bij de „conventionele" draagluchthal- len een stap in de goede rich ting. De constructie zorgt er bovendien voor dat de in dit soort hallen vrij irriterende ge luidshinder in belangrijke ma te is bedwongen. En juist door de combinatie van indoor en buitentennis, wordt ook het winterseizoen weer in teressant Van de Torre: „Door in de hal een baantje te huren en voor de overige banen een zwerverskaartje te nemen, heb je de garantie dat je te allen tijde kunt spelen. Dón is het ook in de winter interessant om te gaan tennissen". Jan van de Torre verwacht dat de nieuwe draagluchthal renda bel wordt bij een bezettings graad van 85% en vijftien speet uren per baan per dag. En om dat momenteel vooral 's avonds en in de weekeinden de vraag nog steeds het aanbod over treft, moet het rendabel maken van zo'n hal een haalbare zaak zijn. ACCOMMODATIE Een van de belangrijkste argu menten voor het plaatsen van een draagluchthal op het be staande complex is dat de ten nisser gebruik blijft maken van de accommodatie. De in gang van de hal komt tegen over de ingang van het pavil joen, dat daardoor zomer en winter een functie behoudt. Het enige onzekere in het realise ren van de plannen is de uit spraak van de welstandscom missie. Veel tegenstand wordt niet verwacht, omdat de draag luchthal op het tennispark door bomen en paviljoen aan het gezicht wordt onttrokken. Jan van de Torre, optimistisch:Als er geen problemen zijn en ik zou echt niet weten welke dat zouden moeten zijn dan kan de hal er deze winter al staan". Hetgeen zou betekenen dat het park (nu tien banen) uit het oogpunt van de passieve en actieve recreatie een grotere rol kan gaan vervullen. Ditzelf de geldt voor de uitbreiding naar twaalf banen, die vermoe delijk pas in 1977 zal zijn vol tooid. Van de Torre: „De be langstelling voor tennis, vooral van de zijde van de jeugd, groeit nog steeds". Niet ten onrechte streeft hij er naar dat het tennispark Spieringshoek aan die interesse gehoor kan geven. Nee zeggen kan eigen lijk niet. Kinesis Birds opnieuw naar Zwaluwenlaan Schiedam/Vlaardingen Ko mend week-end een gemengd programma. De tweede klasse competitie draait, maar niet voor Holy dat uitstel heeft ge kregen in verband met de be kerwedstrijd. De beker com pe titie is in de vierde ronde be land, de 16 ploegen die thans nog over zijn bekeren u? dit weekend pas weer verder in september. Deze zestien ploegen die resteren zijn de acht hoofdklassers - tot deze ronde vrijgesteld zes eerste klassers en twee tweede klassers: Holy en Kinesis Birds. Het lot besliste en liet de beide tweede klassers tegen elkaar lo- ten. Een uitslag waar Holy coach Piet Bouts niet ontevreden mee is. Holy voelt ach favoriet Niet alleen werd Kinesis Birds in de competitie eerder met 7—0 ver slagen, maar ook de resultaten in de bekercompetitie zijn tref fender. Holy begon aarzelend met een overwinning op twee deklasser Na do-V met 3—1, maar versloeg daarna de eerste klassers Starko Birds en RCH Cementbouw met 153 (zeven innings) en 3—8. Kinesi" Birds boekte nipte over- vzLiringen tegen de tweede klassers TIJBB en VUC resp, 4—2 en 3—2. En ook van eerste klasser Volewijckers werd maar net met 2—1 gewonnen. Holy heeft dus morgen de beste kansen maar moet zich hoeden voor overschatting. Morgen 14.00 uur Holy - Kinesis Birds, bij afgelasting wordt de wedstrijd zondag gespeeld. Voor Schiedam wel de gewone competitie. Zondag trekt men naar het Goudse om tegen het door ex-Schiedammer gecoach te Gouda te spelen. De Schie dammers freewheelen naar het eind van de competitie, evenais Gouda zijn zij veilig voor de gradatie en hebben geen kans op promotie. Zondag 14,30 Gou da - Schiedam. In de districtscompetitie west 3 speelt Groenoord morgen uit tegen DOS *32 aanvang 14.30 uur. VI aardingen In hoeverre heeft de zwembond zijn les geleerd? Het gemarchandeer met limieten, waardoor er toch nog een negen-mans-equipe kon worden afgevaardigd naar de Wereldkam pioenschappen in Columbia, dringt de vraag op welke "truc" de bond volgende week weer in petto heeft, wanneer er op de Nationale in Leidschcndam tijden neergezet moeten worden die voldoen aan de jeugd EK. De geknakte harde lijn van bondscoórdinator Bert Sitters, die het eigen selectie-systeem heeft aangetast, kan moeilijk sie gaat komen. Misschien zijn die kwalificatieduels wei te vroeg gepland", vraagt hij zich af. weer worden opgepakt wan- Trainer Arie Florusse van Devel neer de tijden slecht K5 \«»p of - en daar hoopt de bord op - volgt nu pas de explosie van de, intensieve wekelijkse training, waardoor een testcase voor'Ge- nève in de ware zin van het woord de definitieve beslissing geeft Voor de Europese jeugdstrijd in Génëve kent de kring ZRQ twee potentiële kandidaten, Ju dith Verkerk (13) van De Devel en Diane Edelijn (15) van VZC. Beiden zijn op de kwalificatie wedstrijden voor de WK ieder op hun specialiteit al onder de limiet gedoken, omdat de ver plichte tijden vooraf een eind boven die van de WK liggen. De Vlaardangse klokte vorige week in "Den Hommel" al 2.25.96 op de 200 rug, terwijl de EK-Iimiet beeft I3-jarige Judith al "rijp" gemaakt voor de EK. "Ik heb TE GROOT getracht met het onthouden van uitnodigingen zo'n meisje niet te veel onder druk te zet ten. Een soort geleide politiek,' want laat Je zo'n pupil ("zij had al tien internationale invi taties") los, dan heb Je pok kans dat je verloren bent. Ook "Den Hommel" zilver voor haar fraaie 1.07.63 (en Tineke Wolt huis klokte 1.07.12), maar een meisje als Charlotte Goedma kers van Mosa/Regio finishte als derde nog altijd in 1.08.50. Verrassend is wel het feit dat vooral die 100 vlinder steeds sneller gaat. Arie Florusse: "Op de kring was die tijd nog 1.08 en nu al weer - enkele weken later -1.07.63". Door Bas van den Berg voor deelname aan de EK heb Ik eerst een gesr~~k gehad met Bert Sitters er Mjk met haar ouders. Wan.. Is rij onder de limiet (en) kot. ^.p haar specialiteit, de vllntitr; lag, dan Is zij wél één van de jongste deelnemers." m 2.32 rond is en op de 100 rug Overigens zwemt Judith Verkerk was zij al goed voor 1,08. Haar mee bij de meisjes onder 16 trainer Tem Verboon verwacht dat zij "spelenderwijs" door de 1.10.5 zal komen, "maar ik ge loof ook", vervolgt hij, "dat zij onder de 1.08 kan duiken, dat baseer ik op het feit dat bij de meeste meisjes nu pas de explo- jaar om zich aan de concurren tie op te trekken. Zij maakt op de 100 vlinder een uitstekende kans, omdat haar rivale Tineke Wolthuis van de GZPC vijf jaar ouder is. De Zwijndreehtse kreeg enkele weken terug in Voor Eline Herfst van "R* lijkt de sprong naar de EK nog te groot. De 12-jarige Rotterdam se zou eventueel een kans heb ben op de 200 wissel nu Johan na Wijnands en Einda Faber bon ticket voor Cal! hebben. De tijd van Eline ligt nog er gens rond de 2.35, terwijl de EK nog altijd een tijd vraagt van 2-34.2. Voor Ada Pors is de weg naar de top lang genoeg. Hoewel zij de WK grandioos nuste, worden de Nationale zwemkampioen- schappen voor haar een strijd zich in de damesploeg te zwem men, die eind van het jaar in het Engelse Leeds voor de Eu ropa-cup uitkomt In zijn totaliteit tracht VZC op de Nationale te bewijzen dat het één van de sterkste ploegen van ons land is. Zaterdag al geven Anneke van der Ende en Marcel Domsteel, beiden op de vrije slag, daar al een voor proef van. Van onze sportredactie Vlaardingen SZC, dat steeds meer het accent legt op waterpolo, vaardigt alleen René van der Kuil af naar de Nationale zwemkampioenschappen. De 19-ja- rige Schiedammer, die weinig tijd heeft om serieus te trainen en volgens bondscoach Bert Sitters een talent is, zwemt in bad „De Fluit" in Leidschendam alleen de 100 en 200 meter vrije slag. Voor de 200 vrij zijn woensdag morgen de series en vanaf 17 uur de finales. Voor de 100 meter vrije slag zijn de series vrijdagmorgen 10 uur en de finales eveneens vanaf 17 uur. De Schiedammer verbaasde en kele weken terug in „Den Hom mel", tijdens de kwalificatie voor de WK in Columbia, door de 200 vrij af te roffelen in 1.59.99, dat een persoonlijk re cord betekende en uiteraard een nieuw kringTecord was (2.00.96) en finishte ook op de 100 vrij als eerste in 55.94, Waarmee hij Ruud Beele in 55.68 achter liet Nochtans wa ren de tijden van de Schiedam mer niet toereikend om uitge zonden te worden naar de WK. Secretaris Nico Kramer Freher over de kleine afvaardiging: „Vakanties en geen interesse zijn wel de hoofdoorzaken. De estafetteploeg 4 x 100 heren b.v. heeft wel de limiet voor de Nationale gehaald, maar is op het ogenblik incompleet". En over René van der Kuil: „Het is een jongen die weinig trai ning nodig heeft. Dat zag je in „Den Hommel", waar hij vrij. wel ongetraind twee eerste plaatsen voor zich opeiste. Ter wijl de rest van de vrije s~ zwemmers eer. intensief trai ningsschema achter de rug had". Daarom is de kans weer groot dat René van der Kuil de komende week weer tweemaal kampioen van Nederland wordt Met mo gelijk voor de zwemkring voor Rotterdam en Omstreken we derom kringrecords. „En niet te vergeten", vult Nico Kramer Freher aan, „dat hij misschien nog dicht in de buurt van een WK-tijd voor Cali komt" Ter verduidelijking: de wereldkam pioenschappen beginnen al op 18 juli, zodat de Schiedammer er nooit meer tussen zou pas sen. René van der Kuil (mid den) .enige SZC'er. Schiedam Emiel De Muynck, die in de honk balwedstrijd RCH/Ce- mentbouw-Holy, door de' scheidsrechter wegens kritiek op de leiding uit het veld werd gezon den, is door de straf- en protestcommissie van de KNB en SB berispt De Vlaardinger kon bogen op een blanco strafblad. De officiële formulering luidt dat De-Muynck te recht uit het veld is ge zonden en zich voortaan van kritiek dient te ont houden. O De KNVB vraagt voor Vlaardingen nog een consul O Om de voetbalvelden te keuren O Schriftelijke sollictaties worden ingewacht bij Jan de Wil, Willem Lodewijk- Laan 39 Vlaardingen O Let op: Holy speelt dit weekeinde tweemaal O Zaterdag Kinesis Birds thuis en zondag tegen Nado V O Eveneens aan de Zwaltt- wenlaan O Het district Schiedam van de KNBB kreeg de geweste lijke titelstrijd toegewezen op 2, 3 en 4 januari '76 Spelsoort: tweede klas drie banden klein O Morgen weer een groot paardenconcours, in het ka der van de streek wedstrij den, in de Hölywïjk De hele dag O Niet morgen, maar pas vol gende week maandag begin nen de tenniswedstrijden van het C- en D-toemooi van Be Quick Q Voor de voetballers nog drie weken rust O Dan weer voetjebal op de velden die er in Vlaardin gen schitterend bij liggen Q Geen FC Vlaardingen-SW op de tweede competitie- dag, maar op „Harga" vraagt de semi-derhy grote aandacht Q Evenals vorig jaar opënt FC Vlaardingen de competi tie tegen Willem 11 O Aat Reygersberg gaat nu definitief naar Velo O Excelsior maakt geen be zwaar O Volgende week woensdag weer de traditionele ronde van Hoek van Holland Bijna traditionele vreugde bij Schiedam. .dit seizoen een dubbel kampioensfeest. Waarschijnlijk twee kampioenen Schiedam/Vlaardingen Als de voortekenen niet be driegen zou het softbalseizoen wel eens kunnen uitdraaien op een regelrechte victorie voor de SV&HV Schiedam. Maar en dat is voor het' softbalgebeuren in het Waterweggebied niet minder belangrijk bovendien ziet het er naar uit dat de overige clubs zullen slagen hun klasseringen te be houden. Van onze sportredactie Rotterdam De twee grootste zwemclubs uit de ZRO, Devel en VZC, vaardigen ook de meeste zwemmers at naar de Nationale zwemkampioen- schappen in Leidschendam. De vel: Joke Santbergen, Kees Jan Bezemer, Joop Geuze, Jan Hak, Lilian van Westen, Judith Ver kerk, Renate Campfens, Cees van der "Woude, Henk Bakker, Els Zandvoort, Hanneke van Wingerden, Ditte Santbergen, Hans Stal, Jossie Verkerk en Erik van Westen. VZC: Anneke van der Ende, Mar cel Blomsteel, Karin Nieustra- ten, Diane Edelijn, Ada Pors, Joke van Vliet, Fim van der Werff, Irene van der Laan, Yvonne van Heyst, Paul Gast, Ruud Pijper, Frits Jan Edelijn, Rob de Gier, Marianne But, Marjon van Neuren, Conny Boer-Buys en Peter Jonkman. Zaterdag: (honkbal) DO- S'32—DDH Groenoord 14.! uur Rotterdam; (beker) Holy Kinesis Birds 14.30 uur Zwalu- -wenlaan Vlaardingen; (zwem men) Nationale kampioen schappen Leidschendam hele dag; (paardesport) Streekwed- strijden Holywijk Vlaardingen hele dag. Zondag: (honkbal) Holy—Nado V. 14.00 uur Zwaluwenlaan Vlaar dingen; (honkbal) Gouda— Schiedam 14,00 uur; (wielren nen) clubontmoeting mt VRC De Coureur en RC Schiedam op parkoers RC De Mol Dord recht; (zwemmen) Nationale kampioenschappen Leidschen dam hele dag; (cricket) Hermes DVSQuick N. sportpark Har- ga Schiedam 11.00 uur; (cricket) Excelsior '20—Sparta sportpark Thurlede Schiedam 11.00 uur. Een eenvoudige taak is het niet, al bewees het Viaardingse Ho ly met de zege op Compri in Zwijndrecht dat het bereid is te vechten tegen degradatie. En het lijkt te kuxrnen lukken. In de tweede klasse maakt debu tant Spirit zich geen zorgen. Niet alleen omdat degradatie niet mogelijk is, maar vooral omdat het eerste softbaljaar van Spirit heeft aangetoond dat het team mee kan. met de sterk- sten. Welk team in die tweede klasse echi de allersterkste zal worden is nog wat onduidelijk. Het fcavede team van Schiedam heef1 zich opgewerkt tot de kop van. de ranglijst en verkreeg daarmee het voordeel dat de overige teams één of meer ach terstallige wedstrijden in winst moeten omzetten om tenminste op gelijke hoogte te komen. KAMPIOENSCHAP In de kampioenspoule van de eerste klasse lijkt geen enkel team meer in staat om Schie dam van de titel af te houden. Het als tweede geklasseerde Antillian Stars probeerde het tweemaal, maar moest die po gingen evenzo vele keren beko pen met forse nederlagen. Als Schiedam er werkelijk zin in heeft en dat is in deze com petitie in bijna elke wedstrijd dan is er geen houden meer aan. Al met al kan de softbalcompeti- tie voor de teams in het water weggebied een doorslaand suc ces worden. Twee teams (Schie dam 1 en 2) dienen zich aan als titelkandidaten, terwijl Holy er zeer waarschijnlijk in gaat sla- gen het eerste klasserschap te prolongeren. Debutant Spirit zal met een plek in de midden- moot van de tweede klasse eveneens tevreden zijn. De standen: le klasse A (karrv^ pioenspoule) I Schiedam 10—20 (133—28), 2 Antillian Stars 10-16 (138—68), 3 Sparta 9-10 (10647), 4 Alexandria '66 9—8 (89-93). Ie klasse B (degradatiepoule) 1 Neptunus 7—6 (58—63), 2 St. Lodewijk 9-6 (68—114), 3 Holy 9—4 (48—140), 4 Compri 9—2 (60-142). 2e klasse: 1 Schiedam-2 814 (117-60), 2 SCR 7-11 (122-57), 3 Spirit 9—11 (112—93), 4 Ale xandria '66-2 6-10 (118-38), 5 Sparta-2 7-9 (97-51), 6 Holy-2 6-6 (51—109), 7 The Hawks 7—5 (72—84), 8 Neptunus-2 8-2 (53—152), 9 Antillian Stars-2 fr-C (48—146).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4