SCHIEDAMSCHE COURANT Geen extra maatregelen ophalen huisvuil in vakantietij d feJi Geneeskundige diensten gaan in januari samen Oost verzamelt klachten m Geen inval in gokhuis Schiedam, Vlaardingen en Maassluis verwachten: B. en if..' „Geen ongunstige ervaringen, alleen eerste week" Voor motie van Wiegman öKIfcl Vrolijke kinderen Vlaardingen: Geen hogere opslagcapaciteit Beroep bij Kroon tegen uitbreiding van Gulf Inbraak aan Hoogstraat Dinsdag 15 juli 1975 - - ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - kiachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's -100ste jaargang no. 25362 Vlaardingen „De afgelopen drie jaar zijn door de reinigingsdienst geen ongunstige ervaringen opgedaan in de vakantieperiode met h'e't een maal per week ophalen van huisvuil, met uitzon dering van de eerste week in deze periode". Dit antwoordden burgemees ter en wethouders van Vlaardingen op de vragen van PvdA'ers Groeneveld en Krabben over het opha len van huisvuil in de va- kan tietijd. De twee bezorg de PvdA-ers wilden van b. en w. weten, welke maatre gelen genomen zonden war den om nog gedurende deze vakantieperiode „een onac ceptabele vervuiling door onjuist aanbieden van buis- vuil te voorkomen". Volgens b. en w. wgs daarvan alleen de eerste week van de vakantietijd sprake: ^„In de ze week bleek namelijk, dat een gedeelte van de burgerij het huisvuil aanbood op da gen, waarop geen huisvuil werd opgehaald". Eén en ander bleef beperkt, zegt het Vlaardingse ge meentebestuur. tot de eerste week, want op maandag .7 juli bleek reeds bij controle in de Westwijk, waar het vuil op donderdag wordt op gehaald, dat geen huisvuil meer werd aangeboden op enkele,»plastic zakken na. Ditzelfde werd geconsta teerd op dinsdag 8 juli, ten oosten van de Van Hogen- dorplaan en in deHoly-wijk, waar het huisvuil vrijdags wordt opgehaald. Optreden van de politie tegen bewoners die het huisvuil te vroeg op straat zetten is moeilijk uitvoerbaar: „Al leen in de gevallen dat in het huisvuil zelf duidelijke aanwijzingen worden ge vonden van wie het afkom stig is, kan worden overge gaan tot verhoor van de be trokkene". Voor een dergelijke actie, die gedurende diverse dagen over de gehele gemeente zal moeten plaatsvinden, heeft de politie op grote schaal hulp nodig van de reini gingsdienst voor het nazoe ken van het huisvuil. Het college van b. en w. vindt het niet nodig om in de nog resterende periode tot Z au gustus extra maatregelen voor het ophalen van huis vuil te nemen. Schiedam De bewonersvereni- bewonersvereniging hoopt de ging Schiedam -Oost inventari- enqüete nog deze week af te seert momenteel de klachten in sluiten, de gemeente woningen. Het re sultaat van deze enqüete zal naar de gemeentelijke commis sie voor ruimtelijke ordening worden gestuurd die waar schijnlijk reeds volgende maandv gaat beslissen of de laatste landelijke huurverho ging van acht procent pok defi nitief voor de woningen in de blokken A en B geldt of dat er gezien de klachten een gedifferentieerde huurverho ging moet komen. Dit naar aanleiding van een motie die tijdens de laatste gemeente raadsvergadering op tafel werd gelegd door het PvdA- raadslid Aad Wiegman- Het onderzoek in de oostwijk be treft ongeveer 500 woningen in de Dr. Zamenhofstraat, Lo- rentzlaan, Hogebanweg, Von Leibnitzstraat, Boylestraat, Van Marumstraat, Fuitonstrsat en Morsestraat Op de enquête -formulieren wordt de bewoners onder meer gevraagd of zij klachten over de woningen hebben en of zij deze bij de gemeente gemeld hebben. Met deze laatste vraag wil de werkgroep van de bewo- nersvereniging een indruk krij gen van de „drempelvrees" om de klachten op het stadskan toor te spuien. "'"•der wordt er gevraagd of men eventuele renovatie en «■amenhangende Sehiedam/VIaardingen De geneeskundige diensten in Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis zullen in januari volledig geïntegreerd zijn. Dat is de verwach ting van de betrokken wethouders van dezi steden na een bespre king vorige week. Een werkgroep is al bezig met een tweede rapport samen te stellen over de integratie van de GG en GD. Deze zal in augus tus aan de gemeenten worden voorgelegd. De wethouders Colié (Schie dam), mevrouw Vermeule- Van Dijk (Vlaardingen) en mevrouw Van Eck-Groot- veld (Maassluis) hebben te voren nog een gesprek met het openbaar lichaam Rijn mond gehad. Een gesprek met gecommitteerde Van Dijk heeft echter mets op geleverd. Collé: „Men heeft daar grote plannen met de gezond heidszorg. Maar als dat wordt gerealiseerd zijn we minstens vier jaar verder en zolang kunnen wij niet wachten". Overigens heeft Rijnmond geen bezwaar te gen de voorgestelde integra tie- Er bestaat altijd de mo gelijkheid om later bijvoor beeld ook Rotterdam erbij te betrekken. Niettemin heeft de Schiedam- se wethouder weinig ver trouwen in de Rijnmond-ge dachte. „Als er geen moei lijkheden zich voordoen worden de plannen nog dit jaar afgerond", verwacht Collé „in januari kunnen we dan beginnen met één GG en GD." Moeilijkheden kunnen wel eens verwacht worden van de ambulancedienst, met name die van Vlaardingen. Al eerder protesteerden de personeelsleden tegen een bepaalde vorm van integra tie 8 (de zogenaamde zware regeling), naar aanleiding van het eerste rapport van de werkgroep die de inte gratie onderzoekt In augustus zal in de commis sies voor volksgezondheid in de drie gemeenten een tweede rapport worden be sproken. Het is een verdere uitwerking van het eerste rapport dat in het begin van dit jaar werd aangeboden. Wat betreft Schiedam is het het mogelijk dat de com missie zich een andere me ning gaat vormen. Sinds 1 juli opereert er namelijk een nieuwe commissie, die voor het grootste gedeelte uit andere leden bestaat dan de oude. „Ik heb 2e geprobeerd bijeen te roepen om ze op de hoogte te hou den van de integratie", al dus Collé „maar vrijwel ie dereen bleek met vakantie. Het heeft volgens mij overi gens geen invloed op de verdere besprekingen over de integratie". Direct nadat wethouder Hans van der Wilk giste rochtend sporthal Margriet met een reusachtige karton nen sleutel was binnenge gaan, werden de 450 buiten gebleven Schiedammertjes, toch al dolenthousiast, he lemaal buiten2innig. De wethouder, die per koets en pony naar de sporthal was gereden, had Jeugdland geopend en door het dolle heen bestormden de kinde ren de Margriethal. Een wat rommelig begin dus van de jeugdmanifesta- tie, die dit jaar voor de tiende keer in de sporthal wordt gehouden. Maar hoe wel de bijna negentig me dewerkers aan het gebeu ren (vrijwilligers en club huiswerkers) de grootste moeite hadden om het niet helemaal uit de hand te laten lopen en hoewel wet houder Van der Wilk door de chaotische drukte slechts ternauwernood de best versierde fietsen kon uitzoeken en belonen de meisjes Yvonne Kleiss en Truus in 't Veld wonnen beiden een radiootje vermaakten de kinderen zich opperbest. Het kon hen niets schelen of de lei ding iets zus of zo wilde, zij renden alleen, naar de diverse „amusementsgeJe- gen heden". In de sporthal kan de ko mende veertien dagen na melijk worden geknipt, ge boetseerd, geschilderd, ge timmerd en gebloemschikt; verder kunnen de kinderen (die voor één riks per dag, inclusief vijf consumpties en deelname aan alle activi teiten, naar Jeugdland kun nen) er poffertjes bakken, een eigen krantje maken, een VW-kantoortje runnen en zich amuseren met aller lei andere creatieve bezig heden. Later in deze week vindt ook nog, met behulp van de kinderen, een brand- weerdemonstratie plaats. Jeugdland begint elke mor gen om negen uur. De or ganiserende federatie club huizen hoopt op een ge middelde van 800 bezoeker- tjes per dag. ifMMi Hoek van Holland - In Hoek van Holland draait een illegaal gokhuis op volle toeren. Dage lijks gaan er waarschijnlijk ve le duizenden guldens om op roulette en andere verboden kansspelen. Er zouden gevallen bekend zijn van mensen die er op één avond duizenden gul dens verspeelden. Het gokhuis i3 gevestigd achter de Gnllbar Double Dutch aan de Alkstraat Double Dutch is eigendom van de exploitatie- maatschappij De Vries die in Hoek van Holland meerdere restaurant en hotels beheerst De speelzaal wordt niet door de eigenaars 2elf geëxploiteerd. 2ij verhuren de lokaliteit aan der den. Het is niet bekend wie de werkelijke exploitant is. Ver moed wordt dat dat Rotterdam mers zijn. Ook het merendeel van de bezoekers komt uit de Maasstad. De Hoekse politie is volledig op de hoogte van het bestaan van het illegale gokhuis. Zij zou het bureau bijzonder wetten in Rot terdam hebben voorgesteld een inval te doen in de zaak. Maar ZsseQQÏiiSiA* op aaxrwijzong van hoofdin specteur Perdijk wordt de zaak op z'n beloop gelaten, Perdijk heeft gezegd voorlopig te willen afwachten, omdat in Rot terdam tientallen van deze gok huizen worden geëxploiteerd en het toch ondoenlijk is ze alle maal uit te roeien". In dit Hoekse gebouwtje achter de Alkstraat wordt een klandestiene speelzaal gerund. De Hoekse politie mag niet ingrijpen van de Rotterdamse hoofdinspec teur Perdijk. Vlaardingen De gemeen te Vlaardingen heeft bij de Kroon beroep aange tekend tegen de vergun ning die Gedeputeerde Staten aan Gulf Oil Raf finaderij heeft verleend om in Rozenburg haar installatie uit te breiden, De uitbreiding betreft de inrichting aan de Moe- zelweg 255 waar Gulf Oil een tank voor opslag van nafta en een tank voor opslag van cumeen wil bijbouwen. In het beroepschrift wijst het col lege van b, en w. op een be- zwaarschirft van februari vorig jaar, waarin gevraagd wordt om opschorting van opslagca paciteit van koolwaterstof .n het Rijnmondgebied, tot de constante uitstoting van kool- waterstoffen aldaar flink zou zijn teruggebracht Daarop hebben Gedeputeerde Staten de volgende punten aan gevoerd: de tanks voldoen ge heel aan de bepalingen van het saneringsprogramma, dat is op gesteld voor het Rijnmondge bied; bovendien heeft Gulf Oil verklaard, dat zij maatregelen zal treffen waardoor de huidige totale emissie van koolwater stoffen ondanks de uitbrei ding van haar inrichting zal worden verlaagd. Het college werpt hierop tegen dat het gaat om een emissiever- lagmg van 0,71%. Deze geringe verlaging, van 350,2 kg per uur naar 347,7 kg per uur, brengt het college in haa- beroep schrift tot de conclusie, dat het effect van de maatregelen in het kader van het saneringspro gramma vnjwel geheel teniet wordt gedaan door het uitbrei den van de opslagcapaciteit. „Wij tekenen dan ook bezwaar aan tegen het verlenen van de onderhavige vergunning en verzoeken u een beslissing te nemen, die in ons bezwaar voorziet", aldus het Vlaar- ding5e college. SCHIEDAM Drie Rotter dammers ajn gistermor gen in de Hoogstraat aan gehouden op verdenking van een poging tot in braak bij de Broekenspe- ciahst De lö-jarige W. v. B., de evenoude C. M, en de 17- jange J, T. werden door agenten nabij de winkel aangetroffen. Een bewa ker van de nachtveïlig- heidsdicnst had even te voren alarm geslagen na dat hij ontdekte dat de winkeldeur was openge broken. Het trio is naar het hoofd bureau aan de Lange Nieuwstraat gebracht De recherche vermoedt dat zij bij hun inbraak zijn gestoord en daarna de benen wilden nemen-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1