SCHIEDAMSCHE COURANT „Acht procent huurverhoging niet verplicht Enquête wijst uit: ipoorvdjlk dri 'ei i opknappen f m „Doet gemeente Schiedam al iets tegen geluidshinder? Geen liefhebbers voor winkel op Hoekse camping Herindeling gemeenten in Rijnmond? BUURT COMMISSIE INDISCHE BUURT OVER PONTSWOMNGEN: 99 II Vereniging tegen Milieubederf: 99 Woudhoek ontgoocheld Flessentrekker aangehouden Al het hele seizoen dicht: Politie getipt: vier jongens aangehouden Radarcontrole Onschuldige wandelaars weer vrij Wetsontwerp voor 26 provincies Woensdag 16 juli 1975- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's -100ste jaargang no. 25363 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 26256S - klachlendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardbigen Terwijl dat helemaal niet verplicht is moeten de bewoners van de 146 William Pontswoningen in de Indi sche Buurt van de gemeente Vlaardingen in ieder geval de pas ingevoerde acht-pro- eents huurverhoging betalen. Aldus woordvoerders van de buurtcommissie van de Indische Buurt, die verder vertel len dat de gemeente al accept girokaarten heeft gestuurd aan de bewoners die de huurverhoging niet hebben betaald. Op de achterkant van de kaarten staat dat 3Is het ontbreken de bedrag niet voor 18 juli betaald wordt, er een boete van vijf gulden wordt geheven. De buurtcommissie zegt dat men op hel stadhuis bij navraag heeft verklaard dat do hele zaak op een „misverstand" berust, maar dat men niet bereid was de maatre gel via openbare bekendmaking in te trek ken. De weigering van de huurverhoging wordt gemotiveerd door de zeer slechte staat waarin de betrokken woningen verkeren. Volgens een woordvoerder van het gemeen telijke woningbedrijf zijn de bewoners inderdaad met verplicht de huurverhoging te betalen als zij bi] de minister van volkshuisvesting daartegen willen protes teren, In zo'n geval, zegt hij, is de vijf gulden-boetebepaling niet van kracht Te genstanders van de huurverhoging wor den echter wél aangeraden de extra acht procent te betalen. Want „Als het ministerie voor de huurders ongunstig beslist, moeten ze de huurverho ging met terugwerkende kracht alsnog betalen en dat wordt dan zo'n groot be drag ineens!. De buurtcommissie van de Indische Buurt heeft inmiddels een open bnef gestuurd aan het ministerie van volkshuisvesting met de vraag of men ervan op de hoogte is dat de huurverhoging in Vlaardingen wordt doorgevoerd ook in die gevallen waarbij die volgens een folder van het ministerie niet verplicht is- Vlaardingen De be denkelijke staat waarin de meeste huizen in de Spoor- wijk verkeren geeft de bewoners het volste recht de ko mende huurverho ging te weigeren. Eerst moet de wijk een flinke opknap beurt ondergaan. Tot deze conclusie komt het BHW be wonerscomité,na een enquête in de wijk gehouden te hebben. Van de 500 formulieren die verspreid zijn, kwa men er een dikke drie honderd niet terug. De andere formulieren ver meldden zonder uitzon dering reeksen klachten over de slecht onderhou den woningen, laag bouw en flats, alle ei gendom van bouwver eniging Patrimonium's Woningen. De meest voorkomende klach ten zijn gescheurde binnen muren, vochtdoorslaande buitenmuren, verveloosheïd en rotterd houtwerk van, voor- en achtergevels, slech te plafonds en daklekkages, ondeugdelijk sanitair en kierende ramen en deuren. De meeste klachten zijn af komstig uit de flatwonin gen; van de 176 bij het co mité teruggekomen formu lieren zijn er 154 ingevuld door flatbewoners. Het Spoorwijkcomplex wordt begrensd door de Van Maanenstraat, Rotterdam- seweg, Nieuwelantpark en Van Hoogendorplaan. Het bewonerscomité is ervan overtuigd, dat ook zij die geen formulier hebben inge vuld, met dezelfde onge makken kampen als bewo ners die wel hebben gerea geerd. Citerst verbolgen zijn de meeste bewoners Over de ondeskundigheid waarmee Patrimonium reparaties verricht, dis die al verricht worden. Bovendien wordt de bouwvereniging te wei nig aandacht voor de woon problemen verweten. Ver scheidene huurders hebben uit zichzelf al geweigerd huurverhoging te betalen, anderen hebben begrotin gen gemaakt van de uit te voeren opknapbeurten. Weer anderen hebben de en quête benut voor het uiten van wensen, zoals meer speelruimte voor de kinde ren, meer ventilatie in keu ken en badruimtes en bete re brievenbussen. V,f Schiedam De Vereniging tegen Milieubederf in en om het Nieuwe Waterwegge bied (VTM) wil van het Schiedamse college van bur gemeester en wethouders weten of de gemeente al iets onderneemt om de te ver wachten geluidshinder langs de in aanleg zijnde rijksweg 19 te kunnen be perken. De VTM heeft het college ge vraagd of al overleg is ge pleegd met Rijkswaterstaat over het treffen van geluid- sisolerende maatregelen. Bijzonder nieuwsgierig is de vereniging naar eventuele resultaten van zo'n overleg. In een brief aan het college van b. en w. laat de VTM weten: „Er bestaan moge lijkheden om met Rijkswa terstaat in overleg te treden teneinde de geluidsoverlast terug te brengen. In de eer ste plaats is dat mogelijk door het aanbrengen van voorzieningen langs de weg zelf. Is dit niet voldoende dan kunnen middels sub sidie van Rijkswaterstaat voorzieningen worden aan gebracht aan de woningens langs de weg, zoals geluid- sabsorberend materiaal aan gevels en balkons. Van deze voorzieningen houdt echter met name de dubbele begla zing een onvrijheid voor de bewoners in, daar zij alleen effectief is als de ramen ge sloten blijven." Volgens recente schattingen zal het geluidsniveau bij rijksweg 19 {die wordt aan gelegd langs een aantal flats in Schiedam-Groenoord) voor de bewoners van de Schiedamse wijk ontoelaat baar hoog zijn. De geluid snormen, die Rijkswater staat hanteert voor woonge bieden langs autosnelwegen, dreigen bij de toekomstige rijksweg met ongeveer tien decibel te worden overschre den. Schiedam - De gemeente heeft nog niet gereageerd op de pro- testaktie die een maand geleden in Woudhoek plaats vond. Dit tot grote verbazing van de wijk bewoners die hoopten met deze demonstratie in korte tijd ver andering te krijgen in de „On overzichtelijke verkeerssitua tie" in het uiterste noorden van de stad. De haastig in elkaar gezette straatnaambordjes die op zater dag 15 juni door leden van de werkgroep Woudhoek nabij het Heijermansflat werden opge hangen hebben de gemeente ambtenaren nog met vervangen door echte borden. Ook over een gewenste betere verbinding met Kethel verkeren de ontgoochelde buurtbewoners en de Stichting Samenlevings opbouw Schïedam-Noord nog in het ongewisse. „Na de vakantieperiode gaan wij weer rond de tafel zitten om te kijken welke stappen we nu moeten gaan ondernemen om iets te bereiken", weet een van de leden van de werkgroep in de nieuwbouwwijk. Rozenburg De politie van Ro zenburg heeft de 31-jarige H. G. uit die plaats aangehouden, die verdacht wordt van enkele tientallen gevallen van flessen trekkerij, oplichting en ver duistering voor in totaal onge veer 25.000. Hij wordt van daag voorgeleid voor de offi cier van justitie. De politie had hem al een tijdje op 't oog, maar kon hem niet te pakken krijgen. G. werd ui teindelijk gearresteerd In een ziekenhuis ln Vlaardingen, waarin hij na een vechtpartij was beland. De flessentrekke rij heeft hij inmiddels bekend. Een enquête wijst het uit: Spoorwijk is dringend aan een opknapbeurt toe! Hoek van Holland De winkel op de comping in Hoek van Holland is nog steeds gesloten. De Coöperatie, die aanvankelijk de winkel dreef, is sinds de overname door het EDAII-concem, niet meer in de winkel geïnteresseerd. Andere concerns hadden evenmin belangstelling voor de winkel. Vlaardibgm Doordal burgers tijdig waarschuwden, kon de Vlaardingse politie alweer een aantal jeugdige wetsovertre ders aanhouden. Twee jongens, van vijftien en twaalf jaar konden wc Men be trapt bij een inbraak in het kantoor van de gemeentelijke reinigingsdienst. Bij het door de afdeling jeugdzaken inge stelde onderzoek bleek de jong ste zich eveneens schuldig te hebben gemaakt aan een in braak in de school aan de Jan Li gtha rtstraa L Twee andere jongens, van veer tien en twaalf jaar oud, werden aangehouden toen zij met kata- I pulten de ruiten van de school aan de Bos La an vernielden. Schiedam De Verkeerspolitie heeft op de Churchillweg acht automobilisten bekeurd die harder reden dan een maxi mum toegestane snelheid van vijftig kilometer per uur. De hoogste snelheid die bij de twee uur durende radarcontro le in Groenoord werd gemeten - bedraagt 72 Jdlomter per uur. Schiedam De drie Rotterdam mers die de politie in het week einde heeft aangehouden op verdenking van een poging tot inbraak aan de Hoogstraat zijn inmiddels weer op vrije voeten gesteld. De jongens bleken helemaal niets af te weten van de inbraak bij de Broekenspecialist Zij liepen toevallig in de buurt toen een bewaker van de nachtveilig- heidsdienst ontdekte dat de winkeldeur was opengebroken en daarom onmiddellijk de po litie alarmeerde. Aanvankelijk werd gedacht dat er niets uit de winkel was ver dwenen. Nu is echter duidelijk geworden dat er toch wat kas geld en zeven overhemden zyn gestolen. De eventuele belangstellenden hebben twee problemen: de pacht van 12.000 gulden per seizoen is velen te hoog. en het feit dat de de winkel 's winters niet open mag blijven doet voor de meesten de deur dicht De Coöp kon 's winters wél door gaan met de verkoop, iets waar mee de bewoners van het wo~ ninggebied Noord, waar geen winkels zijn, ook waren gebaat. De vijfhonderd houders van meest vaste stadpïaatsen zijn nu al het hele seizoen verstoken van levensmiddelen. Ze moeten hun boodschappen nu in het dorp doen. De Hoekse winke liers vinden dat natuurlijk wel prettig, maar de kampeerders ervaren het als zeer hinderlijk. NOODOPLOSSING Campingbeheerder D. H. van Et- tin ger doet alles om een oplos sing voor het boodschappen- probleem te vinden. Voorlopig is hij erin geslaagd een Hoekse bakker zo ver te krijgen, dat hij iedere dag een uur lang op de camping is, zodat in ieder geval de eerste levensbehoeften kun nen worden ingeslagen. Ge meenteraadslid A. C. Zevenber gen (PvdA) heeft in de Rotter damse commissie voor Sport en Recreatie al vragen gesteld. Di- rekteur Aalbers van de dienst voor Sport en Recreatie heeft ook nog geen kans gezien een gegadigde voor de winkel te vinden. De vaste campingbewo ners- hebben trouwens meer klachten. De tent, die dit jaar nog beschikbaar is voor activi teiten, zal het volgend seizoen niet meer worden opgezet Dan zal „De Hoekstee", het nieuwe wijkgebouw aan de Mercator- weg, moeten worden gebruikt De campingbewoners hebben daar nogal wat bezwaren tegen. Bij avondactiviteiten moeten zij dan het kampeerterrein verla ten, zodat de kinderen óf mee moeten öf alleen op de camping moeten blijven. Ook zullen de kosten voor het gebruik van De Hoekstee moeten worden be taald. Het besluit om de tent met meer op te zetten is nog van de vonge gemeenteraad, waar wethouder Van der Pols sport en recreatie leidde. De bewoners hopen nu dat dit be sluit kon worden herzien. Zo zou de nieuwe provincie er uit gaan zien, waarbij het Rijnmondgebied hoort Rijnmond Volgens de nieuwste plannen van de regering- wordt het aantai provincies uitgebreid tot zesentwintig, in plaats van de vierenveertig zoals eer der aangekondigd. De pro- vtncies-nieuwe-stijl krijgen volgens het regeringsplan belangrijke taken toebe deeld. Niet alleen degene die de tegenwoordige pro vincies hebben, maar ook een deel van de functies die momenteel door rijk ol ge meenten worden uitgeoe fend. Één van de zesentwintig pro- vincies-nieuwe-stijl wordt het gewest Rijnmond. Die bestaat uit de volgende vie renveertig gemeenten: Ab- benbroek, Barendrecht, Bergsehenhoek, Berkel en Rodenrijs, Bleiswijk, Brid le, Capelle a.d, Ussel, Dirksland, Geervliet, Goe dereede, Goudswaard, Heenvliet, Heerjansdam, Heinenoord, Hellevoetsluis, Klaaswaal, Maasdam, Maasland, Maassluis, Mid delham is, Mijnsheerenland, Nieuw-Beijerland, Nieuwer- kerk a.d. IJssel, Numans- dorp, Oostflakkee, Oost- voome, Oud-Beijerland, Oudenhoorn, Piershil, Poor- tugaai, Rhoon, Ridderkerk, Rockanje, Rotterdam, Ro zenburg, Schiedam, Spijke- nisse, Strijen, Vierpolders, Vlaardingen, Westmaas, Zuid-Beijerland, Zuidland en ZWartewaal. De provinciale hoofdstad zou Rotterdam moeten worden. De regering wil de gemeenten laten bestaan als zelfstandi ge bestuurslichamen met belangrijke eigen taken, zegt men, en eigen, niet van de provincies-nieuwe-stijl afhankelijke financiële mid delen. Er wordt gedacht aan samenvoeging van erg kleine gemeenten en een splitsing van de zeer grote gemeenten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1