SCHIEDAM CHE COURANT Snelle overgang naar bevoegdheden van. nieuwe provincie op misdadiger in hartje Schiedam Politie jaagt Dagelijks bestuur Rijnmond: Jankende hond redt mensen van vuurdood Botsing Maasdijk Vakantieweken geopend met kunstmarkt Vrijspraak in hasjzaak Oude opgeknapt Misdrijf vermoed in Arabisch Centrum iiali jaar cel voor mishandeling Maandag 21 juli 1975 --onafhankelijk dagblad-lööste jaargang no. 25366 Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - kfachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL de Tweede Tuinsingei Toen de hoofdagent op hem toeliep loste S. de schoten en ging er van door. In het gemeenteziekenhuis is de kogel kort daarna verwijderd. Ondertussen onmsingelden een twintigtal politieagenten van de Rotterdamse, Schiedamse en Vlaardingse korpsen, gewapend met pistolen en karabijnen, het woonhuis van de moeder en broers van Felix S. aan de sin gel. Later werd de woning doorzocht, evenals een ander pand van de familie aan de Singel. Ook werden de uitvals wegen uit Schiedam gecontro leerd. Een broer en de moeder van Felix zijn inmiddels al ver hoord op bet hoofdbureau van politie in Schiedam. Felix S. ontsnapte enkele maan den geleden uit de strafinrich ting Norgerhaven in Veenhui- zen. Hij werd daarbij geholpen chiedzm De voortvluchtige misdadiger Felix S. heeft gister- door twee broers en een zwager avond in het Schiedamse stadscentrum tweemaal op een hoofda- die een busje, waarmee Felix gent geschoten een van de kogels trof de politieman in de naar de kerk werd gebracht, onderarm F.S., lid van de beruchte Antilliaanse raisdadigersfa- klemreden met twee personen- milie die in Schiedam woont, is direct daarna weer gevlucht- wagens. Door een bewaker neer te slaan wist Felix S. uit het busje te ontsnappen en in een personenauto van 2ïjn broer te stappen. Later werden de twee broers en de zwager bij Assen aangehouden. ling van Nederland in zesentwintig provincies. Zo zou de taakverdeling tussen de gemeenten en de provincies-nieuwe-stijl zó centralistisch zijn geregeld dat er voor samenwerking bij bepaalde taken te weinig ruimte is. De taken die de gemeenten overhouden, vindt men, zijn zo futiel dat dat 'een belediging is voor de gemeenten'. Aan de andere kant is de overheveling van taken die voorheen op 't gebied van het rijk lagen naar de nieuwe provincies vrij vaag geregeld, vindt het dagelijks bestuur. En tenslotte: een visie op verdere democratisering van de samenleving als gevolg van de reorgani satie ontbreekt geheel in het wetsontwerp, aldus het dagelijks bestuur. Zo wordt de herindeling van gemeenten (de grootste opgesplitst en de kleinste samengevoegd) wel aangekondigd, maar het tijdstip van invoering ligt vooralsnog in dê verre toekomst- Rijnmond In afwachting van de eventuele invoering van de zesen twintig provincies-nieuwe-stijl gaat het dagelijks bestuur van het Open baar Lichaam Rijnmond eind septem ber een gesprek houden met minister van binnenlandse zaken De Gaay Fortmann en staatssecretaris Polak van justitie over de extra taken, die het Rijnmond-gewest nu al kan krij gen. Aldus een communiqué van het dagelijks bestuur. Rijnmond wordt namelijk één van de nieuwe provin cies. Het dagelijkse bestuur van Rijnmond is er tevre den over dat de taken waarvan Rijnmond eerder dit jaar aan de minister beeft gevraagd in de Rijnmond-wet op te nemen naar het oordeel van de bewindsman inderdaad voor regionale behar tiging in aanmerking komen. Ook de financiële regeling voor de overgangsfase naar de provincie-nieuwe-stijl is afgeleid van de voorstellen die Rijnmond daarover heeft gedaan. In een gesprek dat^het dagelijks bestuur dinsdag had met minister en staatssecretaris is nog eens gepleit om in het Rijnmondgebied bij voorrang aan de overgang van provinciale en gemeentelij ke taken te werken. Door Rijnmond is erop gewezen dat, gezien de nieuwe plannen, voort modderen op basis van de bestaande wet op 't gewest zinloos is en dat opheffing van het Openbaar Lichaam dan een beter alternatief is. Overigens heeft het dagelijks bestuur van Rijn mond wel kntiek op 't wetsontwerp tot herinde- Wat betreft de indeling van de provincies wijst het dagelijks bestuur van Rijnmond erop dat de koppelingen van de gieden Gouda en Dordrecht niet door argumenten wordt gestaafd en een 'gelegenheidsoplossing' lijkt "Wijziging ervan zal invloed hebben op de grenzen van een provincie .Rijnmond; meent het dage lijks bestuur. Het bestuur meldt verder dat naar diens mening na het totstand komen van de reorganisatie-wet er een invoeringswet moet komen op basis waar van de nieuwe provincies geleidelijk aan de gemeentelijke en de oude provinciale taken over namen, zoals die door de reorganisatiewet zijn geregeld. 'Daarna pas wordt de herindeling van gemeenten ter hand genomen. Met deze hele operatie zullen nog vele jaren gemoeid zijn". De Schiedamse politie, die hem al terdam en Vlaardingen. maanden op de hielen zit, heeft Gisteravond trof hoofdagent J. de de volle medewerking gekregen Bruin de misdadiger aan bij het van de politiekorpsen van Rot- woonhuis van diens familie aan De laatste muurschilde ring van de serie van vier die door plaatselijke creatïevelingen in Vlaar dingen mocht worden be werkt is klaar; aan het eind van het Liesveldvia duct, op de zijmuur van een woning aan de Mark graaflaan, ontworpen en uitgevoerd door Jan de Winter. Zijn ontwerp voor het verfraaien van de dode muur lijkt geïn spireerd Op de kubisti sche vlakverdeling van Mondriaan, Eigenlijk zou Jan van Ree ven deze muur bewerken. Zijn voorontwerp is des tijds echter afgekeurd, het was een strijdprent met een stoomwals die huizen en mensen plat- walste met als bestuurde- r...juist, de verantwoorde lijke vertegenwoordiger van het gemeentebestuur. En dat kan natuurlijk niet, zeker niet gezien de vele nare ervaringen die het gemeentebestuur al meent te hebben gehad met het omstreden kunst werk van Remy Poppe aan de Van Riebeeck- straat Ook door dat 'kunstwerk met (te kras se?) meningen en uitspra ken van Jan Publiek is al enkele malen een ge meentelijke verfkwast ge gaan, omdat 't niet Maassluis Op de splitsing van de Maasdijk en de afrit naar Rijksweg 20 heeft zich eind vorige week een aanrijding voorgedaan. Schiedam De twee protestbrie ven die bewoners van de Vlaardingseweg onlangs aan het college van burgemeester en wethouders hebben ge stuurd over het aanzien van de leegstaande panden II en 13 hebben succes gehad. Op aan drang van de gemeente heeft eigenaar L van Tiel de huisjes in Kethel eindelijk een beetje opgeknapt. De 22-jarige A. D. uit Maassluis verleende met zijn auto geen voorrang aan de 30-jarige Maaslander C.V., die zich met zijn personenwagen naar huis wilde begeven. Bij de botsing raakte D. zodanig bekneld dat hij door de politie met snijap- paratuur moest worden bevrijd. Hij is met ernstig letsel aan het linkerbovenbeen in het Holyzie- kenhuïs opgenomen. De buurtbewoners beschuldigden de transporteur ervan dat hij de oude pandjes met opzet liet verkrotten en in elkaar zakken. Van Hel zou hebben gepro beerd om op die manier een nieuwe uitrit te verkrijgen voor zijn parkeerplaats die er achter ligt. De heer V. werd wegens alcohol gebruik meegenomen naar het bureau van politie in Maassluis. Daar werd een bloedproef ge nomen. De Maaslander kreeg toen een rijverbod van acht uur opgelegd. Binnen een uur kon de brand in de Trompstraat worden geblust. De buren klaagden er over dat de dakpannen en gevelstenen re gelmatig losraakten en op straat vielen. Bovendien zo schreven de Ke- thelaars werd de straat ern stig ontsierd door de slordig dichtgespijkerde en verrotte raamkozijnen. De planken voor de vensters en deuren zijn nu echter verdwe nen. De deuren van de oude pandjes zijn geschilderd met een fris groen kleurtje en ach ter de ramen hangen weer gor dijnen. In de vensterbank staan zelfs bloembakken. Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Vlaardingen - In een pand aan de Trompstraat heeft een jankende hond zaterdagavond enkele Vlaardingers van de vuurdood gered. De mensen - vrienden en kennisen van hoofdbewoner S.van 't H. die niet thuis was - lagen om half elf al te slapen, toen plotseling brand uitbrak, vermoedelijk in de keuken van hel pand. Door het huilen van het dier werden zij gewekt. I Zodoende konden zij op tijd de nog brandende kaars is omge- woning verlaten. Een beneden- vallen toen de aanwezigen in buurman reageerde op de hulp- slaap waren gevallen, kreten en belde direct de Ook In het Arabisch Centrum brandweer. Toen "de spuitgas- aan de Arnold Hoogvlietstraat ten arriveerden, was de brand is brand uitgebroken, in de al flink aangewakkerd. De nacht van zaterdag op zondag, vlammen sloegen uit de voorge- Om half vier werden bewoners vel van het huis, maar binnen van de straat wakker door een uur kon de brandweer - stank en door het knetteren en geholpen door de aanhoudende het licht van de vlammen in regen - het vuur bedwingen. het Centrum. De huiskamer van de woning Een kantoor brandde helemaal brandde echter helemaal uit. uit Bovendien is de roet- en Ook de waterschade was aan- waterschade groot. Er zijn. spo- zienlijk» zowel in de bovenwo- ren, dat iemand kort voor de ning als in het huis daaronder, brand in het pand moet zijn De oorzaak van de brand is geweest- De politie sluit een waarschijnlijk kortsluiting, hoe- misdrijf dan ook niet uit en wel het ook mogelijk is dat een heeft een onderzoek ingesteld. Rotterdam Vier mannen, die ervan werden verdacht betrok ken te rijn geweest bij de smokkel van 550 kilo hasjiesj, hebben waarschijnlijk opge lucht adem gehaald toen zij de uitspraak hoorden van de Rot terdamse rechtbank: alle vier vrijgesproken. Rotterdam - De 24-jarige pijpfit- ter P. van P. is door de recht bank veroordeeld tot een half jaar gevangenisstraf en terbe schikkingstelling van de rege ring. De jongeman had in maart een vrouw, bij wie hij in huis was opgenomen, ernstig mishan deld. In februari had een man hem onderdak verleend. Die zag dat "vergoed" met het ver dwijnen van geld en geluidsap paratuur. Door de officier van justitie was tegen de jongeman acht maanden plus tbr geëist De vlaardingse vakantiespeelweken "35 rijn zaterdag geopend met een Kunstmarkt op het Liesveld. Vanf elf uur 's ochtends tot zes uur 's middags boden ruim twintig standhouders in hun kramen zeer aantrekkelijke artistieke voorwerpen te koop aan: wandplastieken, sieraden, pentekeningen, aquarellen, kaarsen, lederwaren, keramiek, collages en wandkleden. Het Koopcentrum Vlaardingen klimmen op de Markt kermis zorgde voor poppenkastvoor- Gp het terrein Weeshuisplein, stellingen ter opluistering van een „drive-in show" en het kin- het gebeuren en een echte, ou- dercircus 't Kraaienest in het derwetse jazzband leverde op complex „De Oude Lijnbaan", het Liesveld de bijpassende Bovendien worden nog verschei- muriek. dene dagtochten gehouden; de De vakantieweken, (tot en met Effceling, de Blesbosch, Maduro- zaterdag 10 augustus) zijn geor- dam en het Dolfinarium komen ganjseerd door de Copimissies onder andere aan de beurt. Vakantiebesteding van de Cul- Kaarten voor het gebeuren zijn turele Raad Vlaardingen. Op te verkrijgen bij het WV in de het programma staan nog een Visbank aan de Westha^en- standwerkerseoncours, toren plaats 37, Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Tegen de 37-jarige Turkse ma troos Mehmet S. uit Vlaardin gen en de 55-jarige Hasan 2. was resp. een half jaar en vijf maanden geëist. Tegen de 25-ja rige R. van O- en de 28-jarige Ahmed resp. negen en vijf maanden. adres: woonpJ. Voor andere strafbare feiten werd Van O. echter veroor deeld tol drie maanden - eis negen - en Ahmed Z. tot vijftien dagen, de eis tegen hem was zeven maanden. Deze bon in open envetop. zoneter postzegel, sturen Antwoordnummer 834Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1