SCHIEDAMSCFil COURANT Gemeen te: Bezwa em an a liegroep niei steekhoudend es dagen wandelen langs 't strand scheeres waarschijnlijk opvolger van omstreden wethouder Cor Belmers GOÉD NIGJWS! Aanleg Burgemeester Heusdenslaan: Geen spoor meer van Felix S. Maassluis krijgt twee beiaardiers JA, |K ri€€M D€ PROG1 Oplichter voorgeleid Treinverkeer ontwricht na botsing „Grote wisseltruc van P.v.d.A. HM» Bromfietser aangereden Jongetje gewond Dinsdag 22 juli 1975onafhankelijk dagblad100ste jaargang no. 25367 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtcndienst 144144 f SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis Het treinverkeer tussen Hoek van Holland en Maassluis heeft vanoch tend ernstige vertraging opgelopen door een onge luk. Een personenauto reed op een nog lege reizigers trein. De automobilist werd daarbij licht gewond. Beide sporen raakten door het ongeluk versperd. Aeht tremen moesten worden opgeheven. De internatio nale trein uit Hoek van Holland kreeg twintig mi nuten vertraging. Om ze ven uur was de versperring weer opgeheven. Schiedam. Het Schiedamse PvdA-raadslid Keinier Scheeres wordt waarschijnlijk de opvolger van Cor Bolmers, momenteel nag wethouder van financiën in Schiedam. De vacature Scheeres zou dan worden vervuld door de huidige voorzitter van de plaatselij ke afdeling van de socialistische partij, de heer Herman Post hoorn. De omstreden wethouder Bol- mers heeft, nadat al maanden geruchten gingen' dat hij zou aftreden, onlangs eindelijk be kend gemaakt dat hij zal op stappen. Per 1 september ver laat Bolmers de gemeenteraad. Zijn vertrek wordt vooral door de jongere aanhang van de Pv dA en ook door met name de PSP en PPR'ers toegejuicht: al tijdens de gemeenteraadsver kiezingen zagen, zij Bolmers, de verantwoordelijke man achter het bestemmingsplan voor de Schiedamse binnenstad, liever niet in de raad terugkomen. De oudere garde van de FvdA-af- gehouden, zal PvdA-fractie- voorzitter Joop de Jong de heer Scheeres voordragen als kandi daat-wethouder. Het is nog met bekend of andere partijen in de raad al kandidaten hebben. Op die vergadering zal Herman Posthoorn waarschijnlijk wor den geïnstalleerd als raadslid. Posthoorn is met de enige, die door het stembureau zou kun nen worden voorgedragen. Toch wordt verondersteld dat hij het nieuwe raadslid zal wor den, omdat partijgenoten me vrouw Mar Olyslager en Gé Brouwer (voormalig voorzitter van de bewonersvereniging Oost) „om moverende redenen" zullen bedanken voor die eer. Posthoorn is al ruim tweeeneen- half jaar voorzitter van de Schiedamse afdeling van de Partij van de Arbeid. Hij volg de destijds Arie Ver linde, oud fractievoorzitter. op als partij voorzitter. Op de PvdA-verga- dering in augustus zal een nieu we partijvoorzitter worden ge kozen. Vlaardin&en - Het gemeentebestuur van VIaardingen heeft de verkeerstechnische bezwaren van de hand gewezen, die de Actiegroep Dr. Moerman heeft aangevoerd tegen de aanleg van de Burgemeester Heusdenslaan. In zijn verweer wijst het gemeen tebestuur erop. dat het vijf jaar geleden al tot de conclusie kwam, dat aansluiting van de nieuwe laan op de Marathon- weg met uitvoerbaar was. De actiegroep heeft juist voor deze' mogelijkheid gepleit onder het motto, dat de Heusdenslaan zoals die nu moet gaan lopen een flessehals zal vormen aan bet begin van de Pruissmgel en dat de nieuwe weg vlak langs zes scholen komt te liggen, vol gens de actiegroep een levens gevaarlijke situatie. Het gemeentebestuur betoogt dat de aansluiting van de Burg. Heusdenslaan op de Marathon- weg onherroepelijk in de knoop zou raken met de afrit van rijksweg 20. Een andere reden om voor de huidige oplossing te kiezen was dat de Vlaardingse binnenstad voor het verkeer ontsloten dien de te worden. Dat de nieuwe laan een bedreiging zal vormen voor de door de actiegroep ge noemde scholen vindt het ge meentebestuur geen steekhou dend bezwaar. Het meent dat dit gevaar, zo dat al bestaat, met uit de wereld wordt gehol pen door verlegging van de Heusdenslaan naar de Mara- thonweg. Zou voor deze oplossing gekozen zijn, dan nog zouden talrijke automobilisten vanaf Pruissin gel naar rijksweg 20 en de Ma- rathonweg rijden, waardoor er in de buurt van de scholen beslist niet minder verkeer zou zijn. Een andere reden voor de ge meente om voor de aansluiting van Heusdenslaan op Burg. Pruissingel te kiezen was de omstandigheid, dat het Minis terie van Verkeer en Water staat niet gelukkig was met aansluiting op de Marathon- weg. Subsidieverlening door het ministerie zou dan ook al leen maar dan geschieden in dien voor een andere mogelijk heid werd gekozen, aldus het gemeentebestuur. Reinier Scheeres, PvdA-ex- pert op het gebied van finan ciën, wordt ongetwijfeld de socialistische kandidaat voor de.vacature-Bolmers. Bolmers. deling, die wordt gevormd door rrnnder* progressieve denkers binnen de partij, besliste echter anders en Bolmers werd toen zelfs lijsttrekker van de PvdA. Vooral door optimistische jonge socialisten werd daarom tijdens de verkiezingscampagne Rei nier Scheeres al genoemd als toekomstig wethouder van fi nanciën. Scheeres, in de ge meenteraad de financiële ex pert van de PvdA, miste toen echter de boot. Boze tongen beweren dat het af treden van Bolmers en de ver moedelijke opvolging door Scheeres een grote wisseltruc van de Schiedamse PvdA is. Gezegd wordt, dat het al tij dens de gemeenteraadsverkie zingen de bedoeling van de so cialisten was om Bolmers na een jaartje te „wippen". Om echter stemmen te winnen werd Bolmers als nummer één op de verkiezingslijst geplaat st, willen de geruchten. De ou dere PvdA'ers gaven toen toe f. dat het tot lijstaanvoerder V bombarderen van de voormali- «V6e wethouder van stadsontwik- keling „getuigde van moed en f durf", hetgeen zeker door de '\tyezers zou worden gerespec- ."tterd. Op een extra raadsvergadering, die od 29 september zal worden 0 Dit is er nog over van de auto, waarmee de Schiedammer T.B. van L. (20) gistermiddag op rijksweg 20 tegen een lantaarnpaal botste. Van L. wist op eigen kracht uit de wagen te komen, maar moest toch zwaar gewond naar het Holy- ziekenhuis gebracht wor den. De politie vermoedt, dat de man met een veel te hoge snelheid heeft ge reden, naar schatting 150 km per uur. "Het is een wonder dat hij er levend is uit gekomen" aldus een politieman. De Schiedammer droeg geen veiligheidsgordels. Ongeveer achthonderd wandelaars vertrokken gistermorgen vanaf café-restaurant "het Jagershuis" aan de Badweg in Hoek van Holland voor de traditionele Strandzesdaagse van Hoek van Holland naar Den Helder, een strandloop van ongeveer 140 kilometer. Onder een aarzelende zon vertrok de lange stoet naar Wassenaar, waar in de na middag de tenten werden opgeslagen. Het kamperen geeft een extra sportieve di mensie aan de strandloop, de deelnemers mogen uit sluitend in zelf meegebrach te tenten overnachten. Een bus brengt elke dag het kampmateriaal naar de vol gende halteplaats, zodat de Schiedam De poiitie is het spoor van de voortvluchtige misdadiger Felix C.S. (30) hele maal kwijt geraakt. Het omsingelen en doorzoe ken van drie woningen in Schiedam heeft niets opgeleverd en ook het verhoren van enkele familieleden van S. had geen resultaat. Felix S., één van de zware jongens uit de beruchte Antilliaanse misdadigersfamilie S- uit Schiedam, loopt nu, verbeten gezocht door de Nederlandse en de Belgische politie, op vnje voeten rond. Hij zou beschikken over een fiks aantal onderduika dressen. S. schoot eergisteravond zoals bekend twee maal op de Schiedamse hoofdagent van politie J. de Bruin. Dat gebeurde, nadat de politieman hem verdacht had zien sleutelen aan een personenwa gen in de Tweede Tuinsingel en hem aan de tand wilde voelen S. liep daarop weg en toen de hoofdagent zyn wapen trok om hem aan te houden reageerde de misdadiger bliksemsnel door de agent in zijn pols te schieten. Zodoende wist S. te ontkomen. In het Rotterdamsch Nieuwsblad van vandaag kunt u meer feiten omtrent de beruchte familie S. vinden. wandelaars tijdens de tocht niet door bepakking wor den gehinderd. Onder de er varen strandlopers heerste geen eensgezindheid over het meest geschikte wandel schoeisel; behalve op bas ketbalschoenen, de "leger- kistjes" en sandalen willen veel wandelaars de lange tocht op blote voeten vol brengen. Na Wassenaar wordt er gestopt in Noord- wijk, IJmuiden, Egmond aan Zee en CaJlantsoog. Za terdag komt de stoet in Den Helder aan. Vlaardmgen De 3ö-jarige C. E. van V.r die zich in Rotterdam en Vlaardmgen schuldig had gemaakt aan oplichting en fles sentrekkerij is inmiddels aange houden. Gisteren werd hij voor de Rotterdamse Officier van Justitie geleid Maassluis Het stadje Maassluis is nog niet zo lang een carillon rijk. Vorig jaar pas werd een 45 klokken tellende beiaard hoog in de toren bevestigd, deze week zijn twee vaste beiaardiers benoemd. Jan van der Zwart en Gerard de Waardt zijn de mannen achter het klokkenspel, dat vanaf 1 september elke zaterdagmiddag tussen drie en vier uur zal klinken. Beiden bespelen nu al elke week het carillon, maar in septem ber wordt het pas officieel. Maassluis begon hard over een eigen carillon te denken bij de viering van de 35ö-jarige zelfstandigheid van de gemeente. Dat was m 1964. Op initiatief van de Maassluise Gemeen schap werd een earillonfonds gevormd. Via allerlei acties groeide het fonds aan tot een flink bedrag, waarvan vong jaar het gloednieuwe klokkenspel kon worden geïnstalleerd. De klokken zijn vervaardigd bij de klokkengieterij Petit Fritsen BV in Aarle-Rrxtel, In de toren bevonden zich nog twee 1 tijdklokken. De nieuwe klokken variëren in gewicht van 10 tot 640 kg. De totale kosten van de beiaard bedragen ruim 165 000 Het carillon speelt ook wanneer de beiaardiers niet aanwezig zijn. Dat is mogelijk doordat een band automatisch wordt afgedraaid, die verbonden is met de klokken. Op vaste tijden kunnen de Maassluizers genieten van liederen zoals „Holland ze zeggen", „Al in een blauw geruite kiel", „Wel Annemarïe- ke waar gaat gij naartoe" en „Tineke van Heule". Met bijzonders gebeurtenissen kan de band worden voorzien van toepasselijke muziek. Dit zijn allemaal bijzonderheden die het canlion gelden. 0 Over de bespelers, beiaardiers Jan en Gerard, meer op pagina 3. Schiedam Bij een ongeval op de Vlaardingerdijk heeft een 78-jarige bromfietser uit Schie dam een lichte hersenschud ding en een gebroken schouder opgelopen. De man verloor zijn evenwicht op het moment dat hij met zijn bromfiets over een klomp ijs reed. Hij viel op het wegdek, voor een passerende auto die werd bestuurd door de 52-jan- ge Schiedammer C.M. De bromfietser is met de ambu lance van de GG en GD naar het Gemeente Ziekenhuis ge bracht waar hij is opgenomen. Hoek van Holland Op de Dirk van den Brugweg in Hoek van Holland is de 10-jarige Tonny van der Meer aangereden door een auto. Het jongetje moest voor nader onderzoek naar het kinderzie kenhuis m öcheveningen wor den vervoerd. Met een aantal andere jongens stak hij de dub bele rijbaan van de Dirk van den Brugweg over. Het 10-jari ge jongetje werd hierbij gegre pen door de auto van een 19-ja- nge inwoner van Naaldwijk. Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. naam: adres' woonpl.t lel Deze bon tn open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 634, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1