RENE HUISEN WINT EERSTE ETAPPE TOER VAN DRIE VZC wacht op nieuwe lichting ©TIPS TSF kent geen winterstop L Eerste oefen wedstrijden Theo Romein: „Jeugdtraining in Holybad stap in goede richting" Slechte vangst Ronald Meeldijk voorin Door combinatie van tennis en badminton VISSEN DINSDAG 22 JULI 1975 De eerste 50 km. zit er bijna op. Kruininger Gors De hel brak los op de Vlaar- dingerdijk. Waar een compleet Toer van Drie peloton tegen een zware noordwesten wind optornde. De woorden van Schiedams burge meester Lems blonken nog na in de oren van de jeugdige renners in het houten dorp. Want had de burgervader tegen de kleine Thevenet jes gezegd: „Ik hoop dat jullie sportieve dagen meemaken". Wel, de krachtsinspanning, die nu eenmaal bij de wielersport behoort, moesten zij verrichten. De mannen zetten, na het bezoek aan Lems, door. Behalve de Barendrechtse ploeg, want zij wisten de gele trui in hun midden. De sprint in Schiedam werd gewonnen door René Huisen. In zijn wiel kwam Rick Maittand, de sprintkoning in Oostvoome, als tweede over de meet. Tussen de bedrijven door werd de test voor de groene trui afgenomen. Welke eveneens in de handen van de Haustploeg kwam. Tijdens de ravitaitiering m het diensten centrum De Vier Molens toonde Jos Breeuw zich de opmerkelijkste, sportiefste en kameraad schappen jkste renner. In de Vier Molens waar de coureurs een gastvrij onthaal werd verleend. Als dank brachten zij een bloemhulde aan de twee oudste inwoners van de bejaardenflat Stri- klede. De dames Van der Steen-Rosman en Van Wieringen-IJsberg. Vervolgens stond een offi cieel bezoek aan het 700 jaar oude Schiedam op het programma. Waar eerste inwoner Lems van mening was: „Een tour past in deze tijd. En jullie zijn op dezelfde wij2e bezig als in de echte Tour de France. Met een tourmiss en alles wat erbij hoort".'En die tourmiss, de 12-jarige Jolanda Schoenmakers, kon de pnjzen voor het ploegenklassement uitreiken aan de Oostvoomse gastploeg Stroeve, cüe daarmee schildersbedrijf Holland onttroonde. De prijs voor de ongelukkigste renner was voor Ricardo van Buitenen. Hij 2oeht maar liefst elf maal de bezemwagen op, De bezemwagen, die op de 50 kilometer lange etappe, maar liefst 41 fietsen te repareren kreeg. Het bleef m deze rit naar Schiedam bij matenaalpech. Uitgezonderd een onschuldig valpartijtje vlak voor Vlaardin- gen. verliep de eerste etappe van de 19e uitgave van de Toer van Drie vlekkeloos. LEIDSCHENDAM Hoe sterk is VZC? Ongetwijfeld gaf de NK '75 daarop het juiste antwoord met een tweede plaats, maar al was er nog zoveel metaal te verdienen, het is voor de Vlaardingse Zwem Club, die tegen het 50-jarig bestaan aanleunt, riiet alles goud wat blinkt De opmars van de regioclubs, zij die de volledige steun van de gemeente krijgen, is niet meer af te remmen. In dat verband was het niet zo vreemd dat clubs, waarvan het bestaan nauwelijks bekend was, diepe bressen konden slaan in het prestige van gevestigde clubs, zoals Zian/Vites- se, PSV, Het Y en VZC Vlaardingen. Clubs die ook nü weer niet op de toptien ontbraken, maar een waarschuwing kregen van de jongste lichting. twaalf jaar, maar zij staat al- Interesseren. Op welke'wijze Is leen. Daarom hoop ik dat we nog niet bekend. volgend jaar ook enkele talen- Anderzijds zal er eerst meer sa- tjes onder de 10 jaar kunnen loslaten naar een Nationaal kampioenschap." „Al halen ze alleen maar een finaleplaats," vult Theo Romein aan. „Maar doorstroming moet er zijn." In menwerking tussen de zwem- clubs moeten komen om hun talenten af te staan aan een club die aan topzwemmen doet. Waarvan Anneke van der Bode een goed voorbeeld was. dat verband gaan de trainers Verboon: „Er zijn veel clubs die van de Vlaardingse Zwem hun jeugd verwaarloosden en Club ook trachten de school- thans niet meer meetellen, jeugd voor het topzwemmen te Die slag wil VZC voor zijn." vroege splitsing... 0 „Sportstips" ving in Brui- misse, langs het lijritje bij N AC—Hermes DVS, heel wat wetenswaardige uit spraken op En die mogen wij de aanhangers van de2e rubriek niet onthouden Rinus Gosens, altijd goed voor wat gekruide kreten, had speciaal de „oversteek"- vanuit T ongel re gemaakt om een pover NAC aan het werk te zien 0 Rinus „vreet" alles wat voetbal Is. Dus ook het voetbalweek blad VI „Daarin staat", zo wist hij nog, „dat, omdat de verhoudingen weer goed zijn, SVV en Hermes tegen elkaar een oefenwedstrijd spelen" En Rinus 20U Ri nus niet zijn als hij niet Hennes-voorzitter Ger Klemjan had aangeklampt met de woorden: „Waren de verhoudingen dan slecht?" 0 Bruinisse leek overigens heel even op een reünie van oud-SVV'ers 0 Bob Maas kant was er ook 0 Evenals Jan Groeneweg 0 Met Hen- ny Semeyn, Ton Vorstenbos, Ger Bakkes en Ties van Duppen in totaal dus zeven ex-roodgroenen Bob Maaskant liet zich in loven de bewoordingen uit over het vertoonde spel van Her mes DVS 0 Vooruitblik kend naar 10 augustus, als SVV en Hermes tegenover elkaar komen te staam „Ik weet het zo net nog niet, dit Hermes speelt wel verras send sterk" 0 Rinus Gosens roemde vooral het spel van good old Piet van de Burg en Ger Bakkes 0 Hennes- voorzitter Ger Kleinjan: „Ons grootste probleem wordt om de selectie terug te brengen tot zeventien roan" V Waarmee duidelijk wordt hoe sterk Hermes in de breedte is geworden „Sportstips" was het afgelo pen weekeinde ook aanwe zig op de Schiedamse wie lerbaan, waar leden van de Landia Kartclub de baan aan een snelheidstest onder- wierpen 0 Ook Jan Gor- dijn, voorzitter van de STVV Harga, draaide in een kart enkele rondjes Zijn eerste uitspraak, nadat hij toch wel snel was rondgegaan: „Dat die baan slecht was wist ik, maar zó slechte Nee, dat wist ik niet" 0 Overigens dient een voorzit ter blijkbaar van alles Op de hoogte te zijn O Vandaar zijn informatieve vraag aan een verzameld groepje da mes, onmiskenbaar vor mend de aanhang van de Landia-coureurs: „Zijn jul lie nou pitpoezen?" O Jan sloeg géén flater, want de dames knikten erg gretig héél bevestigend Overi gens komt de Landia Kart club met aanhang op zaterdag 30 augustus het sluitstuk van de „24 uren van Schiedam" verzorgen 0 Vermoedelijk staan er dan twee fonkelnieuwe karts ter beschikking van het publiek 0 Om kennis te kunnen ma ken met deze spectaculaire racesporti.. Van onze sportredactie Vlaardingen Vanaf morgen worden de eerste voet ballers uit hun zomerslaap gerukt De Hollandiaan, RKWIK, MW'27, HVO en Zwaluwen, om maar enkele clubs te noemen, beginnen dan al te trainen. Evenals het Maassluise Excelsior. Zaterdag staan de eerste oe fenwedstrijden op het pro gramma. FC Vlaardingen krijgt dan bezoek van Ex celsior als (gratis) geschenk, omdat halverwege vorig sei zoen Aat Reygersberg voor een „appel en een ei" ken worden verkocht aan de Kleuters van enkele turven hoog zijn de visitekaartjes van de j nieuwe clubs. Zij worden om ringd en in bescherming geno men door trainers, de goede niet te na gesproken, die totaal geen weet hebben van een ge leidelijke opbouw van techniek en conditie. Zij die geen erva ring hebben met topsport,' een maal moet natuurlijk de eerste keer zijn, maar met de toch al kwetsbare jeugd, maar wat aan tie zo dat een Eline Herfst, Ma- ritzka van der Linden en een Arnold Nonnekes, om maar en kele namen te spuien, geen ech te concurrentie kennen. In de competitie van de Zwembond voor Rotterdam en Omstreken doen zij notabene mee in de B-competitie. Wanneer er bij de A-wedstrijden een baan vnj as, mogen zij die innemen, maar omdat het met altijd voorkomt, is dat geen basis." „kleunen" en daarom door hun Op die bewuste bijeenkomst, vol- t-is* gende maand in Rotterdam, zullen ongetwijfeld verschillen de voorstellen worden gelan ceerd, die overigens allemaal ten doel hebben, dat de Rotter damse en regionale talenten, die b'd zijn van een B-club, zich in het vervolg kunnen meten met talenten uit de A-clubs. enthousiaste inbreng (soms is vader zelf trainer) het gevaar met zich mee torsen roofbouw te plegen op die nieuwe jeugd. In de geest zoals senator Die penhorst zich vorig jaar al uit sprak en daarmee de zwem bond in opperste verwarring bracht. Niettemin kon de jeugd op de NK *75 dat predikaat weerleggen. In het water weliswaar een ver- Door Bas van den Berg beten strijd, maar éénmaal op Terug naar VZC, waar bride het ereplatform iedereen lief en I aardig tegen elkaar. Geen spoor van rancune en geen enkele vorm van kinderarbeid, zoals diezelfde senator zei. De huidige Nationale top bestaat al uit jongens en meisjes tussen de 12 en 15 jaar. De jongens haken veelal op IS 17-jarige leeftijd af, omdat zij een maat schappelijke carrière begrij pelijk - laten preveleren. Gaan kiezen en in dat opzicht is het niet zo vreemd dat een groot aantal zwem clubs zich veelal op de vrouwelijke jeugd „blind staart" KLAPPEN Want juist het gaan kiezen, dat zich bij de jongen ontegenzeg gelijk openbaart, ontgaat ook VZC's trainer Teun Verboon ^ilet Hij: „Ik moet nog zien dat een Paul Gast en Rob de Gier - nog jaren zullen blijven. De jongens zijn nu al op een leef tijd gekomen, dat zij moeten gaan kiezen." „Weer andere zwemmers zijn sneller opge brand," illustreert trainer Dries Peute met voorbeelden." ✓De grootste klappen vallen tus- J sen de tien en twaalf jaar. Voor veel kinderen is de f sprong naar een hogere leef tijdsgroep - om welke reden dan ook - te groot. Zij die onder de 10 jaar kampioen worden op een Nationaal kam pioenschap, vallen weg." „Met als (mogelijke) oorzaak: de roofbouw op de kinderen en de ongunstige trainingsmogelijk heid. Of geen concurrentie." Peute: „In Rotterdam tracht trainers Teun Verbooa en Theo Romein niet verbloemen dat ook de allerjongste jeugd in Vlaardingen zorgen baart. Na ze enkele dagen in bad „De Fluit" In Leidschendam te zien hebben spartelen, wit Teun Verboon wel kwijt, dat bij VZC de kloof tussen de jeugd onder en boven de 14 jaar niet te groot mag worden. „We heb ben het gclnk nog uit het ele mentair zwemmen te kunnen selecteren, maar ten eerste is dat aantal gegadigden niet zo groot en ten tweede heeft het veel tijd nodig om de lege plek ken op te vullen." „Dat wij echter per 1 augustus weer een trainingsuur erbij krijgen in het Holybad voor de jeugd tussen 7 en 10 jaar, is een stap in de goede richting." Theo Romein: „Dat is dan de vierde avond voor circa 50 jeugdige zwemmers en zwemstertjes, waaruit VZC zijn toekomst vei lig zal moeten stellen. „Een uiterst vroege splitsing dus," vult Teun Verboon aan, die overigens in hechte samen werking gaat met de ouders, voornamelijk uit de Holywijk. Natuurlijk gaat er een „kwalij ke reuk" vanuit met zo'n vroege selectie en spreekt men senator Diepenhorst na over kinderar beid en roofbouw op die jeugd, daarom is het een taak van de trainers om veel contact te heb ben met de ouders," ineens Theo Romein: In dat verband is het niet zo vreemd dat de be langstelling van de zijde van de ouders bij elke training in het Holybad groot is. Na afloop moeten wij dan ook vele vragen beantwoorden." Schiedam TSF (The Smashing Fellows) is een van die tennisverenigingen waarbij het verenigingsleven zomer en winter doorgaat. Dit dan door de combina tie tennis en badminton. De tennissers kunnen terug blikken naar een redelijk goed competitiejaar. Het derde team werd kampioen, terwijl ook het eerste team een goed seizoen achter de rug heeft. Toch zijn succes en roem Daarvoor zijn ook de jaarlijkse men dit laatste probleem bin- 4 n atvtta nenkort op te lossen door op rKUrAGAlMJA een speciale bijeenkomst van alle Rotterdamse zwemclubs ze Nogmaals: de kloof is te grooL erop te wijzen, dat de basis Verboon; „Alleen een Anneke moet worden verbreed. De mo- van der Énde springt er uit gelijkheden om te trainen zijn met verschillende gouden me- er in Rotterdam. Nu is de situa- dailies bij de meisjes onder voor TSF maar bijzaak, want voorop staat dat de vereniging gezond moet draaien en ook de recrea tieve sporter volledig aan zijn trekken dient te ko men. En juist daardoor ver kreeg TSF temidden van de overige Schiedamse tennis clubs een heel eigen func tie. toernooien, zoals het handicap- toernooi (sterkere spelers dub belen met de zwakkere spelers), het open-TSF-toemooi en nog wat gezelligheidstoemo oien. Veel aandacht ook aan de jeugd, waarvoor een speciale jeugdcommissie de seizoenmde- ling maakt en de diverse fees ten organiseert Een flinke klus werk, maar de grote opkomst van de jeugdleden werkt in dit opzicht inspirerend. De club bespeelt het tenniscom- plex Van Vliet aan de Stadhou derslaan, waar de club de bar van de kantine in eigen beheer heeft en de leden om beurten mr,xT»rrr. bardiensten draaien. Alles is er HVDOOK-TENNIS dan ook op gericht om de leden zoveel mogelijk in het totale Toch is het overschakelen naar verenigüngsgebeurén te betrek- badminton niet de enige moge ken. lijkheid om in de wintermaan den actief te blijven. In de sporthal Margriet kunnen de leden van TSF in die anders zo Badminton bi] TSF in stille periode (september-aprii) combnatie met tennis geen tegen een bijzonder redelijke winterstop... huur hun sport blijven be oef e- Toch is TSF "s winters vooral een badmintonclub, compleet met competitiewedstrijden en club- kampioenschappen. Ook het komende badmmtonseizoen zal Henny Wesdorp de trainingen (maandagavond sporthal Mar griet) verzorgen. De clubkampioenschappen heb ben reeds de nodige winnaars opgeleverd, Na de voorronden kwamen bij de dames uiteinde lijk Els Meyer en Anja Bervoets in de finale, terwijl bij de heren Toon Aarts en Arie Eesemer moesten strijden om de titel. De finales toonden aan dat het spelmveau nog steeds m op- Indoortennis.... een van de mogelijkheden om te „overwinteren" gaande lijn is. Clubkampioenen werden tenslotte Els Meyer en Toon Aarts. Bij de heren eind. igden Rob Goedvolk en Harry Meyer op de derde en vierde plaats. Tennis en badminton gaan bij TSF in uitstekende harmonie hand in hand. Mede hierdoor hebben de leden de gelegen heid een vol jaar sport te be drijven. Maar zonder de hard werkende bad min tonaf deling iets te kort te doen, is het toch weer steeds het teimisseizoen dat lokt. Het sfeervolle park Van Vliet getuigt dan van een bruisend clubleven, nogeens gestimuleerd door parkeige naar Van Vliet, die de verrich tingen van TSF op de voet volgt. En zo verkreeg TSF in het Schiedamse sport wereld je een heel eigen functie. Een be langrijke functie ook... Rotterdammers. Trekpleis ter in de formatie van Bob Janse is ongetwijfeld Nol Heijerman (34), die daar voor na acht jaar het Kas teel moest verlaten. FC Vlaardingen '?4 presen teert voor de eerste maal zijn zo goed als nieuwe se lectie, met vrijwel zeker 5 a 6 nieuwelingen in het team. De wedstrijd aan de Mara thon weg begint om 18.30 uur, Zaterdagclub Vlaardin gen reist af naar SNS in Stad aan het Haringvliet en Excelsior ML verdedigt de beker in de haringserie van zaterdagclub Scheveningen. "lV-r Van onze sportredactie Vlaardingen Voor de leden van „De Ruisvoom" beet de vis in het rijn-Schiekanaal niet al te best. Waardoor de noteringen in het achtste concours te wen sen over lieten. Desondanks zag P. Heijndijk kans om zicb weer als eerste te klasseren met 4030 gram en H. Bijl met een vangst van 3585 gram op de tweede plek. De overige noteringen: J. Boer 2900 gram, J. Kollenberg 2520 gram, mevrouw Boer 2040 gram, H. Waardenburg 1730 gram, W. Mulder sr. 1720 gram, W. Mulder jr. 1670 gram, P- Bekhoven 1010 gram, Kr. Schil der 620 gram. Komende zondag vertrekken de vissers om 4,30 uur vanaf het Veerplein. Van onze sportredactie Vlaardingen Nieuweling Ro nald Meeldijk was het afgelo pen weekeinde weer actief in verschillende koersen. In de ronde van Dinteloord legde de Vla ar din ger beslag op de zeven de plaats, terwijl Piet Heeren uit Sprundel winnaar werd en in de ronde van Bergen op Zoom was hij goed voor een vijfde plek. Hier was Nationaal kampioen Piet Liefaart de win naar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4