X EDAMSCIH !i GO jRAiT Jnttertjes f afval.ho maar Ruzie binnen SG maar een climax GO® nieuws West boos over parkeerplaats in de voortuin DERDE VISSTEIGER VOOR INVALIDEN AAN POLDERVAART JA, Ik n6€M D6 PROëf ,,Te weinig druk op waterleiding in deel Oost wijk Woensdag 23 juli 1975 - 100ste jaargang no. -100ste jaargang no. 25368 Jutterdag in Hoek van Holland ONVREDE MET CULTURELE STAND VAN ZAKEN IN SCHIEDAM Twintig bekeuringen bij controle lllllliflllflillll!! Thomas Kempisstraat komt in aktie „Pas 65" ook in Vlaardingen Volgens PvdA-gementeraadslid Van Ginneken bij brand: Oud burg* van Maasland vanmorgen begraven burgemeester Slachtoffer treinbotsing overleden ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Hoek van Holland Oog verblindend schoon zag het strand van Hoek van Holland er gisteren uit Misschien had de snij dende wind daar de hand in gehad, misschien ook waren de mensen van de gemeentelijke rei nigingsdienst overijverig geweest, feit was dat het strand er voorbeeldig bij Schiedam - Diverse leden van de stichtingsraad van de culturele instelling Schiedamse Gemeenschap heb ben gedreigd het bijltje erbij neer te gooien. Verder vlogen persoonlijke beschuldigingen over en weer en werden er voorstellen ingediend om besloten verder te vergaderen. Dergelijke kinderachtige opwellingen kenschetsen vol ledig de sfeer tijdens de deze week gehouden verga dering van de SG. Daarmee is de al maanden sluimerende ruzie binnen de raad eindelijk tot een climax gekomen. De trage en lakse werkwijze van de stichting en de ge brekkige communicatie met de gemeente Schiedam is de eerste oorzaak van de „onenigheid. Harde kritiek daarop van de stichtings- raadsleden Joop Daalmeij er, Cees van der Geer en Vincent Broeke werd door andere leden niet geduld. De ruzie gaat vooral tussen pen ningmeester Jaap van der Most, lid van het dagelijks bestuur van de SG, en het drietal oppo santen. Tijdens de juru-verga- dering van de stichtingsraad dienden Daalmeijer, Van der Geer en Broeke een motie in, waarin werd voorgesteld om het gemeentebestuur te laten weten dat „de SG zijn ernstige bezorgdheid uitspreekt over de trage handelwijze van het cotle- Naaldwijk Tijdens snelheids controles op de Verspeijcklaan, de Dijkweg en de burgemeester Elsenweg heeft de Naaldwij kse politie gisteren een twintigtal automobilisten bekeurd. De controles duurden ongeveer een uur. De bekeurde automo bilisten overschreden in de re gel de toegestane maximum snelheid met ongeveer twintig kilometer. ge van b. en w., het gefaseerd uitvoeren van een cultuurbeleid en het maken van plannen voor een theaterbeleid in het Passa ge Theater voor het seizoen 1975-^1976". De meerderheid binnen de SG- raad stemde toen nog tegen de motie. Wel beloofde Van der Most om de motie een maand later weer op te voeren. Dat had dan deze week moeten ge beuren. Het dagelijks bestuur loste deze belofte echter niet in en dat was het begin van een danig verhitte vergadering. De onvrede binnen de SG met de culturele stand v^n zaken in Schiedam groeit wel. Wat de kritische leden Daalmeijer, Van der Geer en Broeke vooral dwars zit, is het feit dat de gemeente zich nauwelijks iets aantrekt van het vele werk van de SG. Al ettelijke beleidsno ta's zijn door de SG geprodu ceerd in de afgelopen maanden en vervolgens naar het college van b. en w. gestuurd, dat van. de nota's echter geen notie neemt. Daar tegenover staat dan weer de slappe houding- van de SG, die oogluikend toe staat dat de gemeente zich slecht van haar taak kwijt. CDA-fractieleidster Rietje Ta verne riep tijdens de verga dering vanaf de publieke tribune, dat die nota's voor taan ook maar naar de ge meenteraadsleden moeten worden gestuurd. „Dan krijgen ze ongetwijfeld wèl de nodige aandacht," aldus mevrouw Taverne. Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. woonpl.- tel Oeze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834. Rotterdam Schiedam - Gebelgde bewoners van de Thomas i. Kempisstraat in de Schiedamse west wijk gaan binnenkort een boze brief naar de gemeente sturen. Zij kunnen hun woede niet langer verbergen over het feit dat het gemeentebestuur aan de bewoner van pand 22 toestemming heeft verleend om zijn voortuin te veranderen in een parkeerplaats voor auto's. „Vreselijk dat stuk blik midden tussen het rijtje tuintjes", zo vertelt één van de omwonenden die het groen aan de overkant van zijn straat mist „Ik begrijp met dat zoiets mag. Het ontsiert de straat','. Voor de inrit, ongeveer op de helft van de straat, heeft de eigenaar echter reeds vong jaar apnl officieel toestemming ver kregen. Het vorige college van burgemeester en wethouders vond het toen ook goed dat de dienst gemeentewerken tegen een vergoeding van een paar honderd gulden speciale drem pels in het trottoir aanbracht De tweede reden van het grote ongenoegen van de buurtbewo ners is het verlies van parkeer ruimte voor ongeveer dne au to's. Aan beide zijden van de inrit moet immers volgens de verkeersregels een paar meter vrij bliiven. Wethouder Chns Zijdeveld zit er ook een beetje mee. Hij weet nog met hoe het college van burgemeester en wethouders zal reageren op de brief van de verbolgen wijkbewoners: „De vergunning zou kunnen wor den ingetrokken, maar het komt natuurlijk merkwaardig over als iets waar vorig jaar toestemming voor werd gege ven nu opeens met meer mag", aldus de wethouder op hét stadskantoor, „wij zullen er echter in ieder geval voor wa ken dat voor dergelijke geval len geen vergunning meer wordt gegeven, want het zou een ongunstige ontwikkeling zijn. Het aanzien van de straat wordt er immers niet beter op. Bovendien pleit iedereen tegen woordig voor meer groen, niet voor meer blik. Met de herpro fileringen van de straten hou- Het tuintje in de Schie damse Thomas a Kempis straat dat - tot grote erger nis van de omwonenden - door de eigenaar is veran derd in een autoparkeer plaats. den we daar ook al rekening mee". Schiedam De Stichting Lentefeest wil dat aan de nieuwe Poldervaart een vissteiger voor invaliden wordt aangelegd. Dit ondanks de kritiek op dergelijke visplaatsen die eerder deze maand werd geuit door de Nederlandse Algemene Invaiidenbond. De invaliden zouden volgens voorzitter A. A. van der Slois uit Schiedam helemaal niet afgezonderd willen vissen. Dat zou de reden zijn dat de twee steigers aan de Dr. Schaep- mansingel en de Noord vest gracht zo weinig worden gebruikt Mevrouw R. Konings, voorzitter van de Stich ting Lentefeest die zich ook voor de invaliden inspant, is het hier niet mee eens. Zij meent dat de oorzaak is te wijten aan het feit dat de gehandicapten nog onbekend zijn met deze mogelijkheid voor recreatie in de stad. Voor») de steiger in de wijk Nieuw!and zou nogal verborgen liggen achter struikgewas. Deze plaats is bepaald door een enquete van de hengelspartvereniging Schiedam onder de invaliden. In de werkgroep die zich met de toekomstige situatie nabij de Poldervaart bezighoudt heeft zij voorgesteld om ook daar ruimte te reserve ren voor een vissteiger, waar de gehandicap ten veilig achter een hekje zijn dobbertje kan uitgooien. Bij de vijver van de model boten vereniging De Vikingen wordt in het schetsplan van de werkgroep ook een aanpassing voor de invali den opgenomen. Meer over de problemen waar de Stichting Lentefeest zich momenteel mee bezig houdt vindt u op pagina drie van deze krant. B en w vragen reductie aan VIaardingen Ook de Vlaar- dingse bejaarden worden in de gelegenheid gesteld in het bezit te komen van de landelijke be- jaardenpas Pas 65. Het Vlaar- dingse college van b. en w. I heeft besloten aan de landelij ke regeling mee te werken. Bo vendien hebben burgemeester en wethouders zich tot de mi nister van CRM gewend met bet verzoek om aan de houders van een Vlaardingse bejaar denpas een reductie van 4,50 te verlenen. De prijs van een Pas 65 Is gesteld op 6,50. Voor het pasje komen zij m aan merking die de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt of zij die zestig jaar zijn en gehuwd zijn met iemand die al 65 is. Alle betrokkenen krijgen persoon lijk bericht. Bovendien wordt hiin informatie verstrekt over alle faciliteiten die aan het bezit van het pasje worden verbon den, Het streven is erop gericht om alle Vlaardingcrs die ervoor m aanmerking komen vóór 1 de cember van dit jaar het lande lijke pasje te doen toekomen Voor nadere inlichtingen kan men bellen naar de afdeling algemene zaken van de ge meentesecretarie. tel. 35.58.88, toestel 153 of 163. lag. Een wat teleurstel lende aanblik voor de honderden kinderen, die bij elkaar waren geko men om eens lekker puin te ruimen. Ze hadden al lemaal gehoor gegeven aan de uitnodiging van de frisdrankenfirma en de spijkerbroekenfa- briek, die elke dag op een ander strand een Jutter-actie houdt. Ont spanning met een educa tief tintje zoals dat heet. Er viel nog wat te halen ook. Want na het schoon- maakkarwei mocht de jeugd gaan schatgraven. Onder het zand lagen honderden prijzen en pnjsjes op hen te wach ten. Zeer snel bereikten de jutters annex schatgravers het einddoel. Met slechts half volle vuilniszakken, want tja, veel te jutten viel er niet. En toch deed een dame met microfoon er alles aan, om de jeugd vanuit een vreemdsoortig voertuig nog meer vuil ïn de zakken te laten stoppen. Ook al lag er niks meer. „Vooruit jon gens, ik zie daar bij de strandhokjes nog allerlei papiertjes vliegen" riep ze opgewekt. Slechts een enke ling drentelde bereidwillig die kant uit, om met een luttel stukje afval terag te komen. Zo verplaatste het toneel zich rap in de richting van het afgebakende „schateiland". De in snelle spijkerpakken gestoken dames en heren van de organisatie hadden de grootste moeite om de jongens en meisjes buiten de nog maagdelijke lap zand te houden, maar toen mocht het toch eindelijk. Iedereen stortte zich naar voren. „Jetzt geht das Schatsgra- ben los" nep een toenste vertederd En gelijk had ze. In moordend tempo wroette de jeugdige meute de vlakte af. Koortsachtig, met af en toe een steelse blik naar links of rechts om te zien of een coilega-juttertje mis schien al tot de gelukkige behoorde. Gelukkig zat er heel wat onder het zand ver borgen, zodat iedereen vol daan zijn prijs in ontvangst kon nemen. Blijheid alom. Iets minder biij zullen de vaders en moeders geweest zijn, die als troostprijs hun kind volkomen onder het zand terugkregen- Dat was dan de beloning voor het trotseren van de snerpende wmd. Toch leuk, zo'n Jutter- dagje. Vlaardingen Volgens het PvdA-gemeenteraadsIid Jan van Ginneken komt het in de Vlaardingse Oost wijk herhaaldelijk voor dat er bij brand te weinig druk op de waterleiding staat. Dit is hem bij verscheidene grote branden in de afgelopen maanden gebleken. Van Ginneken wil van het college van burgemeester en wethouders weten, of het gemeentebestuur hiervan op de hoogte is en welke maatregelen er op korte ter mijn te verwachten zijn als dit het geval is. „Bij de brand in de EVAG-garage Maasland Op de algemene be graafplaats in Maasland is rond twaalf uur vanmiddag de zaterdag overleden oud-burge meester F. J. Groot Enzerink begraven. Om kwart voor elf begon eerst een rouwdienst in de Nederlands Hervormde kerk. Burgemeester Groot En zerink werd 67 jaar. Hij ging op I oktober 1972 als burge meester van Maasland met pensioen. Hij had Maasland in die functie 22 jaar gediend. Hij trok zich nadat hij 65 jaar geworden was terug en vestigde zich in Schie dam. Fredenk Jacobus Groot Enzerink werd op 1 oktober 1907 in Leeuwarden geboren Op 16 oktober 1950 werd hij benoemd tot burgemeester van Maasland. Hij volgde burge meester Henk L. du Boeuff op. Bij zijn afscheid als burgemeester werd hij op grootse wijze uitge luid. Honderden Maaslanders kwamen het echtpaar Groot Enzerink-van der Tas de hand drukken. Er was m die jaren met velen een warme, persoon lijke band ontstaan. Bij zijn vertrek overhandigde lo co-burgemeester J. Kwakkel- stem hem, ter gelegenheid van zijn benoeming tot ereburger, de gouden penning, waarin het randschrift gegraveerd staat „Voor de moed is geen weg onbegaanbaar", een spreuk van de Romeinse dichter Pubhus Ovidisu Nsao, en in de stoffeerder ij aan de Tweede van Maasbosstraat én bij de brand van afgelopen za terdag m de Trompstraat klaagden brandweerlieden m mijn bijzijn over onvoldoende druk op de waterleiding", schnjft het raadslid het college Van Ginneken wijst erop, dat door zeer snel werken van de brandweer die zijns inziens in alle gevallen snel en goed heeft gewerkt er binnen kor* te tijd water kon worden opge-" pompt uit de Spoorsmgelsloot, „Gelukkig was er weinig wind en regende het op het moment van de brand" betoogt Van Ginneken verder nog. De PvdA-er voert m zijn pleidooi aan, dat de woningen in de zeeheldenbuurt voor het over grote deel uit hout bestaan en zeer brandgevaarlijk zijn. „Vooral voor de bovenverdie pingen is er weinig mogelijk heid bij brand te ontsnappen", voegt hij eraan toe. Van Ginneken: „Kort na de brand in de Trompstraat zater dag, brak er ook brand uit in hel Arabisch Centrum". Hij vraagt zich af, wat de gevolgen zouden zijn geweest, indien de ze branden gelijktijdig uitge broken waren. Het bezorgde raadslid besluit met: „Boven dien lijkt het mij bijzonder ge vaarlijk indien bij onvoldoen de druk het bluswater verder dan tot nog toe verplaatst moet worden". Hoek van Holland De 35- jartge Turkse gastarbeider BI. Daski uit uit Den Haag, die gisteren bij een botsing uiet zijn auto tege: i een trein op de overweg in de Slaehthuisweg ernstig werd gewond, is in de l'r- suiakiiniek in Wassenaar overleden. Hei treinverkeer tassen Hoek van Holland en Maassluis heeft nis gevolg van de bot sing in beide richtingen langdurige vertraging an- dervonden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1