Ook Hermes DVS weer in training FC Utrecht op voll 5 sterkte naar Vlaardingen SÉ I Sparta verrast S chieda m SPIffl BRONS VOOR WALTER VAN ROSSUM Amerikaans honkbal op Harga Schiedammers in Utrecht Thomas nieuwe scheidsrechter "m, Trainer Jan Rab: „AI een succesvolle trainingsweek achter de rug Wielerwedstrijden in Schiedam zuid WÊBÊÊ II1SB VISSE» geen kanjers' bij 't Westen 4 DINSDAG 29 JULI 1975 Schiedam Ook Hermes DVS hervatte gisteravond de training. Later dan de meeste clubs, maar daar stond tegenover dat de selectie van trainer Pim Visser reeds op 19 juli een wedstrijd speelde tegen N|A.C in Bruinïsse. In dat duel, dat Hermes eervol met 4—3 verloor, werd duidelijk dat de Schiedamse hoofdklasser door de komst van spelers als Paul Nijs (ex-JDES) en Frits de Nijs (Willem H) vooral in de breedte sterker is geworden. Na een-korte bespreking: ver trok Pim Visser met zijn spelers naar het Rotter damse Kralingse Bos waar de eerste training werd doorgebracht Pas op 10 au gustus speelt Hennes DVS Het zijn eerste oefenwedstrijd, met als tegenstander SVV. Dit duel, dat op het veld van SVV wordt gespeeld, begint om twee uur. verdere oefenprogramma luidt; woensdag 13 aug. Hol- Jandiaan-Hermes DVS 19,15 uur; zaterdag 16 en zondag 17 aug, Twentse Ros-toernooi in Enschede; woensdag 20 aug. Hermes DVS-ONA 18.15 uur; zondag 24 aug. Wilhelmina-Her- mes DVS 14.00 uur: woensdag 27 aug. Hermes DVS-Zwijnd- recht 19.15 uur. Op zondag 7 september start Her mes DVS de competitie met een uitwedstrijd tegen Aalsmeer, terwijl ook op zondag 14 sep tember een uitwedstrijd (tegen APC) op het programma staat Op 21 september volgt dan te gen RVC de eerste thuiswed strijd. Hermes DVS kwam gisteravond weer in actie. Na een voorzichtig begin werd er in het Kralingsebos pas echt getraind. Vlaardingen De con frontatie met FC Ué- recht (donderdagavond) heeft voor de nieuwe Van Baaren-équipe méér weg van een test case, dan het oefenpar tijtje tegen een even on wennig Excelsior, dat nog maar één wedstrijd in zijn benen had- De Utrechtenaren hebben al veertien dagen de suc- celvolle trip naar Zuid- Frankrijk achter de rug, wonnen vorige week van Haarlem (3-1) maar moesten afgelopen zon dag tegen de Franse eer ste divisieclub RC Lens met 4-1 bakzeil halen. door Bas van den Berg Niettemin gold de trai ningsweek als een expe riment, omdat de sfeer in de ploeg aan het einde van de competitie een beetje doods was gewor- /den. Eén van de spelers Ko Adriaanse: „We heb ben vreselijk gelachen in Frankrijk, maar op de juiste momenten ook hard gewerkt. Door de hitte konden wij alleen 's morgens om acht uur of 's avonds om zes uur -^trainen, maar de inzet was uitstekend. Opval- 1 Joop Quellhorst te laat bij een Rotterdamse actie, niettemin knapt doelman Eikelenboom het kaïwei op. nen duels, tegen Nice met 2-1 en Avignon met 3-0, dat Henk Wery weer helemaal terug is." Adriaanse: „Zowel in aan vallend opzicht als ver dedigend deed hij het uitstekend. De mogelijk heid is daarom niet uit gesloten dat de oud- Feyenoorder ook don derdagavond tegen FC Vlaardingen '74 op het middenveld te vinden is." Het experiment van Joop van Mourik, als laatste man, zal vermoe delijk voorbij zijn. Trai- ak rjp- ner Jan Rab bedacht de Kronshorst weer Utrechtenaar deze plek laatste man staat toe aan het einde van het plaatst seizoen, maar omdat het Trainer Jan Rab komt met publiek_ nu éénmaal dertien spelers naar graag Van Mourik in de spits ziet, is de kans niet uitgesloten dat ook in Vlaardingen Chris Vlaardingen (de kern van de topelf) en hoopt zeker de slechte beurt bij het Franse RC Lens h rf Vlaardingen Ruim 43 kïlo- gram vis vingen de wed- strijdvissers van 't Westen met elkaar in de Kastanje- wetering voor het vierde 2 concours in de kampioens serie. Er werd zo van alles boven water gebracht waar onder evenwel geen „kan jers" van formaat vielen te registreren Dagwinnaar was M. Wijnhorst die 4330 gram vis ter weging kon aanbieden. Overige klassering; 2. D. Tempelaar, 4195 gram; 3 G. Booms ma, 4090; 4 W. Struijs, 4085; 5 D. Boomsma, 4040; 6 S. van Ree, 3880; 7 M de Goede, 3830; 8 G. Wijnhorst, 3830; fl f*. Tempelaar, 3750; 10 D Berveling, 3605; 11 S. Breed veld met 3595 gram vis. De leden van. 't Westen krijgen het druk in het komende weekeinde. Zaterdag komen ze uit m het derde concours van de VHB om het korps- ifr en persoonlijke kampioen- schap van Vlaardingen 1875. Zondag volgt een visbeurt in de hengelzeskamp met te genstandera uit Schiedam en Rotterdam. Schiedam De softballda- mes van Schiedam heb ben sinds gisteravond hun eerste nederlaag te pakken. En kansloos nog wel. Tegen Sparta werd het op Harga 4-8 voor de gasten. Coach Falentïjn weet na afloop de neder laag aan de geringe trai- ningsinzet van zijn da mes de laatste week, en het nauwelijks aanwezig zijn van concurrentie in de competitie: Schieda m's naaste tegenstander Antillian Stars staat nu vier punten op Schiedam achter, waardoor Schie dam toch op zijn sloffen kampioen wordt' De toeschouwers op Harga konden het feilen van de Schiedamse dames directer localiseren. Zonder meer zwak was korte stop Jean ne Besse zij werd ook te laat gewisseld terwijl ook werpster Til Debets niet zo veel glans afstraal de. De Schiedam-slagploeg liet het volledig afweten op drie honkslagen van Pam Smit, Trudy Bach en Til Debets na. Sparta toonde al direct in de eerste inning uit te zijn op revanche voor de 4-6 neder laag op Vreelust, Twee fou ten van Jeanne Besse lever den evenveel punten op: Ju liette Ignatius en Stien van Os konden scoren. In de zelfde slagbeurt kwam Schiedam voor. Fia Falen- tijn kwam door wijd op de honken, Til Debets door een honkslag en Pam Smit door vier wijd. Zij kwamen over' de thuisplaat doordat Spar- ta-werpster Ans Seip met drie achtereenvolgende ma len vier wijd toonde het toernooi van zondag nog in de armen te hebben. Scoreverloop: Schiedam 3-0-0- 0-0-0-1 4. Sparta 2-1-0-1-0- 4-0 8. Werpersresultaten: Schiedam: Til Debets twee maal drie slag, viermaal vier wijd en 10 honkslagen tegen. Schiedam maakte 8 fouten. Sparta: Ans Seip 7-9-3. Sparta maakte 3 fou ten. Schiedam Het Falcon baseballteam uit het Amerikaanse Grand Rapids is op maan dagavond 4 augustus de tegenstander van een Schiedams jeugd- team samengesteld uit spelers tot en met 19 jaar. De wedstrijd, die wordt gespeeld op bet terrein van de SV&HV Schiedam in sportpark Harga, be gint om 18.00 uur. Schiedam Drie renners van de RC Schiedam nemen deze week deel aan de nationale haan- kampioenschapen ln het stadion De Galge-' waard in Utrecht Aan de series die morgen worden verreden wordt deelgenomen door Pe ter van Wijk (sprint), die ook zal uitkomen op* de één kilometer tijdrit Klaas Koetje heeft ingeschreven voor het kampioenschap voor amateurstayers, terwijl Jan Breur op dit onder deel uitkomt bij de professionals. Schiedam De RC Schiedam houdt morgenavond in Schiedam zuid de eerste van een reeks wielerwed strijden welke op woens dagavonden worden verre den. Morgenavond komen de junioren in actie en vol gende week de amateurs. De wedstrijden beginnen om half zeven en worden verreden op het parkoers Willemskade-Hagastraat. uit te wissen. Hij: „De omstandigheden waren overigens ook van di< aard dat een optimale voorbereiding niet moge lijk was. Wij waren uit genodigd omdat een nieuwe lichtinstallatie in gebruik werd genomen, maar als ik je vertel dat er helemaal geen gras op het veld stond, is dat wel duidelijk hoe wij ons voelden. Bovendien had den wij te maken met een, op zijn zachtst uit gedrukt, zeer matige scheidsrechter en dat al les bij elkaar stond zeker een goede partij voetbal in de weg." TECHNIEK FC Utrecht en goed voetbal, naar trainer Jan Rab vurig hoopt twee-éénheid, die de nieuwe competitie zijn vruch ten moet gaan afwerpen. De tijd van Jacobs met al zijn spektakel ln de „Galgenwaard" is definitief afgesloten. Jan Rab streeft naar een techni sche benadering, daarom is het duel donderdagavond aan de Marathonweg volledig het aan kijken waard. De volgende selectie komt in het veld: Hendriks, Van Oostrum, Adriaanse, Kronshorst, Van Oudenalle, Wery, Pro sta, Cabo. Cr-té, Hildebrand, Van Mourik, Veen en Hulshorst Waar schijnlijk met uitzondering van Rob van der Bol (werken) draaft FC Vlaardingen "74 met dezelfde spelers op als vorige week tegen Excelsior. Ook nu nog zonder Cees Zwam bom (beenblessure). TESTCASE Trainer Jan van Baaren; „Het wordt een echte testcase in de ware zin van het woord. FC Utrecht sla ik hoger aan dan Excelsior en daarom krijgen wij het erg zwaar. Maar het geeft niets. Wij hebben juist gekozen voor drie Interessante, maar ook zware oefenduels. Want juist in zulke duels groei je naar een eenheid toe." De volgende spelers van FC Vlaardingen krijgen weer een kans: Peter Ei kelenboom, Joop Quell horst, Ger Pijl, Bep de Ruiter, Ger Robbemond, Frans Fiers, Cees Bou man, Rinie Otte, Wim Berckenkamp, Hugo Loehtenbergh, Frans Stans, Barend van Hij koop, Jan Rood bol en Toxmy Vonk. O In navolging van de volley ballers van PassagerV'CJ sjouwden ook de voetbal lers van SW enkele uren door het rulle zand Q Om precies te zijn: op het „Stil le" strand bij 's-Gravenzan- de Q Daar liet Leo Haikes zijn spelers opdraven voor een partijtje voetbal met als extra moeüijkheidsfactor een tweede bal O Voetbal met twee ballen heet dat dan O De vele kreten over spelers die ijlings verdwe nen tussen bloot reehoren de badgasten weigeren we te geloven O Overigens maakte Kees van Loon, SV- V's nieuwe linksback, een uitgeslapen entree op Harga Q De Spaanse bruine ama teur, wiens voorkeur uit gaat luieren op het strand, keerde de avond voor de wedstrijd tegen HOV terug van vakantie en mocht van SVV eerst even lekker gaan pitten O Eer der dan verwacht verscheen ook Jan van der Velden weer op Harga O SVV's ex- doelman nam plaats in de dug-out, die hij zo verfoeide e Dit dan in de functie als trainer van HOV O Ook Henk Könemann was er weer, als ex-trainer van SVV en HOV O Een opval lend verschijnsel is overi gens het hoge schotpercen tage dat SVV in de twee oefenwedstrijden liet note ren O Er wordt vooral van uit de tweede lijn erg veel geschoten O Het zag er zelfs even naar uit dat er te weinig reserveballen zou den zijn O Bij Hennes DVS, dat gisteravond voor het eerst m training ging, wordt zaterdag een cricket wedstrijd gespeeld tussen teams die adin geformeerd uit elftalleiders," bestnurs- en commissieleden O Een laatste poging om het eerste cricfcetteam alsnog voor de gradatie te behouden?' 6 Dat Hermes gisteravond net zoals gebruikelijk op Harga bleef, maar uitweek naar het Kralingsebos, was voor een aantal nieuwsgie rigen een teleurstelling O Niet echter voor Ton Vorstenbos, die daardoor In een snelle JBuggy" een ex tra ritje kon maken Q Over belangstelling had Ton in elk geval niet te klagen O De SV&HV Schiedam houdt op zaterdag 23 augus tus een groot tuinfeest «De toegangsprijs, tien gulden, staat garant voor 400 gram vlees, diverse sausjes, stokbrood, slaatje,- tweemaal bier of wijn en koffie O Ook op zaterdag 23 augustus houdt Schiedam voor de jeugdleden een gro te sportdag. Walter van Rossum clubrecord (Van onze sportre dactie) Vlaardingen For- tuna-atleet Walter van Rossum pakte op een militaire wedstrijd in het Belgische Luik het uit 1966 daterende clubrecord op de 1500 meter van Hennie Smit. De Vlaardinger had een tijd nodig van 3.59.2 en dat was ten opzichte van 4.01. sec. welis waar een geringe verbetering, maar niettemin een knappe prestatie. Ook het persoonlijk record van Walter van Rossum ging er daarmee aan. De Engelsman Wackenshaw werd winnaar in 3.55.8 sec,, terwijl Walter van Rossum met een derde plaats brons kreeg. Van Rossum over zijn fraaie prestatie: Jk liep in Luik bij zonder ontspannen, maar moest op het laatste deel - 350 meter - toch wei terrein prijsgeven". Gerard van der Berg behaalde op de 25- km. loop een 25ste plaats in 1.27.53 sec. De Vla ar din ger liep een con stante race maar had de laatste tweeënhalve kilo meter met een in zinking te kampen. Er namen aan dit onderdeel van de Nationale atletiek- kampioenschappen 250 deelnemers aan deeL Zuid land Postduivenhouders- vereuiging OJympia heeft deel genomen aan een wedvlucht vanuit St. Ghislain Afstand 157 kilometer. Aankomst eerste duif 12-19-18 unr, aankomst laatste duif 12-51-36. Uitslag. Jan van Seventer 1-3-12-15-47-53, Vermoen 2-18-19-43-44-46-48-50- 57. Combinatie Romijn 4-9-37-41 B. van der Linden 5-6-8-11-14- 16-23-34-36. R. van Meggelen 7-31-35-39. B. de Geus en Zoon 10-29-33-54-55. J. Oosthoek 13- 32. J. Jongejan 17-20-23-30-38. B- Monster 21-22. Ml Trouw borst 24-26-27-28-40-45-51-52-56. B. Kraayenbri"k 25-42. Combi natie Bevaer'. 48 Van onze sportredacue Vlaardingen Een van de vier nieuwe scheidsrechters in bet betaalde voetbal, A. R. Thomas uit Amsterdam, maakt donder dagavond zijn opwachting bij FC Vlaardingen "74-FC Ut recht. De overige nieuwelingen zijn C. A, Bakker uit Zwijnd- recht, G. J. HL Geurds uit Eind hoven en P. J. Bosman uit Hll- legom. Van het nieuw doorge stroomde kwartet is Cees Bak ker met zijn 30 jaar de jongste. Maar niet de allerjongste arbi ter in het betaalde voetbaL De vorig seizoen al In deze sectie opgenomen arbiters Van Eyk (Zaanstad) en Oe tel mans (Am sterdam) moeten zelfs nog der tig worden Scheidsrechter Thomas kreeg vo rige week al landelijke bekend heid toen hij in het sportpro gramma Tros-Sport op de tele visie verscheen. Daarin werd duidelijk dat de Amsterdam mer met fluiten is begonnen in de AVB (Amsterdams Voetbal Bond) en via een bliksemcarriè re het betaalde voetbal haalde.' Vroeger voetbalde hij in het eerste team van SDW, hij bezit bovendien zijn trainersdiplo ma's C en ~D.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4