inspraak bij Rien darijs slaat goed aan ©TIPS The Falcons imponeert Schiedam 9We doen 't beter dan verwach Ouverture Schiedam-VDV ITV Nooit Gedacht aan kop sw- VDL-selectie wil snel terug naar derde klas Achtervolging op autopeds MSV-coach Theo van Duin: Leden vergadering SVV oefent tegen Excelsior ALLEEN SPIRIT THUIS SCO hervat training DINSDAG 5-AUGUSTUS 1975' 4 J"rainer Rien Clarijs...vonk overgeslagen,,. Van onze sportredactie Maassluis Trainer Kien Clarijs (35 jaar) van VDL en zijn keurtroep staan gereed om het ver loren terrein te herwin nen. „Alles wijst er op", stelt de vorig seizoen in gevallen (voor Wim Poortman) oefenmeester, in het bezit van het D-di- ploma en in het dage lijks leven verf inspec teur. De keihard werken de en bezielende eerste man heeft zijn troep on der controle. Rien Cla rijs: „De vonk is overge sprongen bij de jongens. Het grote bewijs is dat zij na het afsluiten van de zo trieste afgelopen competitie onder mijn leiding hebben doorge- traind." Er ,was eigenlijk geen redden meer aan de vorige competitie. Toen ik begin december 1974 bij de blauwwitten kwam, was de positie (één punt) verre van rooskleurig. Eigenlijk al ge doemd tot de ondergang. Alle ogen zijn dan op de nieuwe man gericht, die in principe voor een onmogelijke taak staat. Het is dan ook een wan- hoopsperiode geworden, waar in veel werd geworsteld met nieuwe opstellingen om betere resultaten te bereiken. En wij hébben het bijna nog gehaald (3 punten tekort) in die eïndfa- VDL aan hel eind van het st. Toen wcrtl mijn pduM be- seizoen vvéér fe!icjtaties, loond. De reconstructie van het „-r;_ K„x elftal (met A-spelers aange- °E vuld) werd een succes. Uit de HKVVIlvveiO, na uS beslis- iaatste vijf duels werden maar Sing tegen UrsuS- iiefst zeven punten vergaard." r-A-i Juist daarom is het vertrouwen zo groot bij de groep. Daarom konden zij het opbrengen om door te trainen. En dat niet met lummelen, maar behoorlijk een taakstelling uitvoeren, dat was de opdracht „die tot volle tevre denheid werd uitgevoerd", al dus Rien Clarijs. Het lijkt er op dat Rien Clarijs met veel mede werking van het bestuur op de goede weg is en de steun in de rug van 2ijn selectïegroep (17- man) staat er wellicht borg voor. INTELLIGENTIE Rien Clarijs verder: „Er lag een groot terrein braak bij VDL. De samenwerking was zoek en overleg was er niet. Daarbij was de ploeg bij het minste of geringste geïrriteerd. De top- elf moest en bloc gaan denken. Meer intelligentie moest aan de dag worden gelegd. Op het moment dat ik de draad bij VDL"oppakte stond ik voor de moeilijke opgave de starre houding weg te nemen. Vooral moesten de spelers in dienst van het elftal leren spelen. En daarbij ïn het veld aan de op dracht van de trainer denken." .Belangrijk daarbij is", draagt Rien Clarijs aan, „de mannen te laten meedenken in mijn strijdwijze. Ze kregen daardoor inspraak bij de uit te voeren zaken. Dat systeem is enorm aangeslagen. Zij staan duidelijk stil bij de eigen inbreng en moeten zich dus wel positief inzetten." „Dat het een zware klus zal wor den om uit die vierde klasse te komen is iedereen zich bewust. Maar ik ben er van overtuigd dat zij zich voor meer dan hon derd procent zullen inzetten om het gestelde doel te bereiken. Nu verkeer ik ook ïn de om standigheid (ondanks het niet aantrekken van nieuwe spelers) er is ook niemand wegge gaan dat er gezonde concur rentie is. De selectïegroep telt zeventien spelers en allen heb ben de uitdaging zich naar het hoogste plan te werken." MENTALITEIT In de nieuwe vorm van samen werking Is ook elftal leider Leen Riedijk opgenomen. Als coördinator verzamelt hij niet alleen de wensen, maar ook in het sociale vlak biedt hij zijn diensten aan. „Problemen moe ten zo mogelijk snel worden opgelost en gezwellen worden uitgesneden", benadrukt Rien Clarijs nog eens. „De mentali teit zal sterk moeten zijn, Mede door de steun van sponsor Wim van den Bosch zal het mogelijk worden gemaakt om in de vrije aren de band sterker te ma ken." Veel aandacht schenkt Rien Cla rijs (vijf jaar trainer, waarvan vier jaar bij FC Nieuwland en één jaar bij VDL) aan de jeugd. Veel hangt daar van af voor de toekomst Ook het VDL-bestuur ziet dat. Drie spelers. Jan Alte- na, A ad Moerman en Bram Mo rin, gaan op kosten van VDL de jeugdtrainerscursus volgen. Een bewijs dat het ernst is bij de blauwwitten. De werkwijze van Rien Cla rijs is aangeslagen. Zelfs Gommert van Ast (gestopt met voetballen in het hoog ste team) Is op zijn besluit teruggekomen. Evenals Joop Dekker. Rien Clarijs wacht maar af.... Sportstips was het afgelo pen weekeinde present in Katwijk aan Zee waar SVV- trainer Leo Halkes zijn nieuwe club liet sparren te gen zijn vroegere club, Quick Roys 0 Opvallend gespannen drong hij er hij zijn spelers op aan om toch vooral maar te winnen 0 Het lokte niet; en dus ont kwam hij na afloop niet aan een „spervuur" van vragen 0 Het moet gezegd: Halkes blééf correct, al bad hij op sommige „vraagjes" best wat bitser mogen reageren 9 Maar eigenlijk was het op dat uit de duinen wegga- graven veld in Katwijk he lemaal niet gezellig Ten minste niet voor SVV, dat in de ogen van het publiek geen goed kon doen, maar wél het hoofd koel moest houden onder de vele peste rijtjes in het veld 0 Vooral Jan den Tuinder had het hij de ruim 1500 kijkers ver bruid, en dus klaterde bet applaus de hitte in, toen SVV's robuuste verdediger ook eens „plat" ging Dit soort acties heetten „leuk" te zijn 0 Andersom „grof' en een aanleiding om „wraak" te nemen 0 Nee, gezellig was anders 0 Bij Excelsior '20 worden pogin gen ondernomen om een elf tal de wei in te sturen waar- t in alle spelers de naam Van Deventer voeren 0 Alleen Theo zal geen deel uit ma ken van dit uit broers, neef jes en ooms samengestelde elftal 0 Daarvoor voetbalt Theo blijkbaar nog te goed 0 Op verzoek van bet be stuur van SFC, dat het eer ste clubblad niet tijdig ge reed krijgt, de mededeling dat morgenavond voor alle leden de training weer be gint 0 Het eerste elftal ging, onder leiding van nieuwe trainer Jan van Bui- tenen, al eerder tot actie over 0 Dat doen morgen avond ook de eerste elftal len van Zwaluwen en Excel sior '20, die in Vlaardingen tegen elkaar oefenen 0 PPSC doet dat ïn Rotter dam tegen Overmaas 0 Morgenavond: SVDPW-Nel- son en Satelliet-SFC. Schiedam Het jeugdhonkbalteam van Schiedam speelde gisteravond tegen het enkele weken in ons land rondtourende jeugdteam van The Falcons uit de Amerikaanse staat Grand-Rapids. Zoals verwacht kon worden werd deze wedstrijd door de Schiedam mers verloren. De Amerikaanse jongens bereikten met hun „vakantie-honkbal", mede door de vele fouten van het Schiedam veld, een 31-0 overwinning. ^«scekl pe a.„ Schiedam Een toenemend aantal bedrijven raakt geïn teresseerd in „de 24 uren van Schiedam", het nonstop evenement dat van vrijdag avond 29 augustus tot zater dagavond 30 augustus op de wielerbaan in Schiedam wordt gehouden. Daarnaast ontvangt het comité, dat voor de organisatie van dit evenement een kantoor heeft ingericht, diverse sug- .gesties. Jaap de Bruin: „Aan de reac ties is te merken dat het evenement bekendheid be gint te krijgen. Positief is ook dat de door ons bena derde instanties en clubs overwegend erg enthousiast reageren. Als de voorteke nen niet bedriegen wordt het - een geweldig festijn." Eén van de positieve reacties komt van Hennie Damme (rijwielhandel De Favoriet) die vier autopeds beschik baar stelt, waarop het pu bliek een Australische ach tervolging kan rijden (vier „rijders" starten tegelijker tijd op vier verschillende punten van de baan), om een fraaie prijs die tijdens de openingsceremonie aan het J publiek zal worden getoond. De vier autopeds worden -aan het eind van de 24 uur., overhandigd aan de win- naars van de larapionop- tochL Evenals het verbeteren van r het baanrecord door niet- wielrenners (waarvoor om het uur tien minuten is uit getrokken), zal ook de Aus- tralische autoped-achtervol- ging alsv een „rode draad" door het 24-uurs programma ^.worden geweven. De netto-* opbrengst, van het evene- ment komt ten bate van de l dierenbescherming afdeling Schiedam. Rotterdam Theo van Duin, MSV's trainer-coach had MSV honkbalt nu voor het derde zaterdagmiddag, na afloop van de door MSV met 27-5 verloren wedstrijd tegen St. Lodewijk, niet zo veel animo over de wedstrijd te praten. Logisch; de Maassluise formatie was ingemaakt en niet zo zuinig ook. Tegenstander Sint Lodewijk kreeg soms de slappe lach van het vertoonde spel. Honkbal is een specifieke zomer sport; door vakanties miste het team van MSV de werpers Lou van de Hamer en Henk van der Vaart en de achtervangers Bob van Akker en Kees Reinders. Theo van Duin zag hiermee aangetoond hoe smal de bais Is. „Iemand die zich zes weken gele den als lid aanmeldde, stond nu in het eerste. Dat heb je als je voor het derde jaar honkbalt met zo veel vakantiegangers. De kracht voor onze vereniging ligt in de spelers, die van buiten komen." „Eerlijk gezegd hoop ik daar ook op. Spelers van Schiedam en Holy die naar Maassluis komen, kunnen de vereniging „body" geven. En daarmee trekken wij weer nieuwe leden uit Maas- sluis aan. Draai je als vereni ging goed dan kan je weer bij de gemeente aankloppen, want de huidige accommodatie inspi reert ook niet. Twee weken voor het seizoen werd een ge deelte van het veld nog inge zaaid. Zodat wij het veld inclu sief dug-outs zelf maar in een andere hoek van het veld heb ben uitgelegd," jaar in de competitie. Het eerste jaar speelde het Rayon tweede klasse, vorig jaar Rayon eerste klasse en nu districtsklasse. Van. Duin daarover.' „Districts klasse wilden wij gaan spelen om de meer bekende verenigin gen naar Maassluis te halen. Bovendien, als wij ons handha ven is dat meegenomen. Als je rayon speelt moet je eerst weer kampioen ivorden om te pro moveren naar de districtsklas- ,En wij doen het beter dan ik verwacht had: zes punten, en. ook goede prestaties tegen de topclubs. Tegen Arrows en Bot lek gaven wij zelfs gewonnen wedstrijden uit handen. Ja, zo'n afstraffing als tegen St. Lode- wijk, daar praat ik niet over, volgende keer tegen The Hawks dan maar." Theo van Duin.handhaven is meegenomen"... Schiedam De voetbalver- eniging SW houdt op donderdag 14 augustus de jaarlijkse algemene le denvergadering. De twaalf punten tellende agenda vermeldt, naast het vaststellen contribu tie seizoen 1976-77, ook verkiezingen voor be stuur- en diverse commis sies. Aftredend zijn dit jaar de heren M, Eising, J. de Groot, J. Sehra en -N. de Vries, die alle her kiesbaar zijn. De verga dering, die wordt gehou den in het clubgebouw in sportpark Harga, begint <tm 19.30 uur. Schiedam SW oefent morgen avond in Rotterdam tegen Ex celsior. Leo Halkes, in Katwijk aan Zee tegen Quick Boys ge confronteerd met duidelijke de fensieve tekorten in zijn forma- tie, verwacht dat het duel met de eredivisieclub hem in dit opzicht meer informatie kan verschaffen. Halkes, na de 3-3 tegen Quick Boys: „Let maar eens op, tegen Excelsior draaien we zomaar een klasse beter". De wedstrijd op Wou- destein begint om kwart voor zeven. Schiedam De drie standaard- teams van de softbalclubs uit het Waterweggebied komen morgenavond weer in actie. Slechts Spirit speelt een thuis wedstrijd, met als tegenstander het Rotterdamse Sparta-2. Schiedam en Holy spelen beide een uitwedstrijd in Rotterdam. Schiedam, bijna kampioen, ont moet als tegenstander Alexan dria '66, terwijl Holy aantreedt tegen Neptunus. Alle wedstrij den beginnen om kwart voor zeven. Het was jammer dat de Schie- damse jongens, die door gaans toch goed honkbal spelen, zich zo door hun Amerikaanse tegenstanders lieten imponeren, waardoor dat zij geen enkele bal be hoorlijk verwerkten. Het Schiedam veld maakte ïn de 2even innings die deze wedstrijd duurde maar liefst 16 officieel gescoorde fouten. Bovendien sloegen de Ameri kanen op de werpers Fred Reymer en Wout Don vijf tien honkslagen, Schiedam stelde hier maar vier honk slagen tegenover, die boven dien zo verdeeld vielen, dat hieruit geen punten werden gescoord. Ondanks de grote nederlaag was deze wedstrijd voor de Schiedamse jongens een ge beuren waaraan zij nog di kwijls zuilen terugdenken. SVDPW verhoogt contributie Schiedam De voetbalvereni ging SVDPW houdt op vrijdag 15 augustus de jaarlijkse alge mene ledenvergadering. In na volging van de meeste sport clubs ziet ook SVDPW zich ge noodzaakt een contributiever hoging in te voeren. De verga dering, die wordt gehouden in het clubgebouw in sportpark Harga, begint om 20.00 uur. Schiedam Voor de derde wedstrijd in de hengelzes- kamp met verenigingskorpsen uit Schiedam-Rotter dam en Vlaardingen was de warmte voor de sportvis sers een niet geringe handicap. De wedstrijdleiding had zich blijkbaar verkeken op het tijdstip waarop de temperatuur hinderlijk kon worden voor de vis- sers. onze sportredac tie VLAARDINGEN In de tweede week van september begint het nieuwe damsei- zoen in de Provin ciale Hoofdklasse van Zuid-Holland. Evenals vorig jaar start VDV de com petitie met de wed strijd tegen Schie dam, welke op vrij dag 12 september zal plaatsvinden in Schiedam. De thuis wedstrijd werd in 1974 met 12-8 door VDV gewonnen. Verder moet VDV uit wedstrijden spelen tegen Rijnsburg, De Lier en Zwijndrecht en thuiswedstrijden tegen DOS uit Delft, Het Oosten 2, Rotter dam, RDG 2 uit Den Haag, Gorinchem en tegen het Haagse GONA. De vereniging, die als nummer één eindigt Is kampioen van Zuid-Holland en pro moveert dan auto matisch naar de re gionale hoofdklasse. De tweede aanko mende moet dan met een vereniging uit een ander rayon spe len om één plaats in dezelfde regionale hoofdklasse. De samenstelling van VDV is nog niet be kend omdat enkele spelers nog achter stallige partijen moe ten inhalen, die van belang kunnen 2ijn voor plaatsing in het topteam- Overigens wordt er naar ge streefd om het team zo sterk mogelijk sa men te stellen omdat vorig jaar de promo tie net werd gemist en VDV dit seizoen wellicht een sterker team op de been kan brengen dan in 1974. Op dat moment liepen ook de vangsten terug. Bij een start op een vroeger uur zouden er meer vissen op de weegschaal zijn gekomen. Winnaar van de dag en tevens leider van het klassement werd het korps van de HV „Nooit Gedacht" uit Rotterdam. Het korpslid Jan v.d. Bijl ving 3840 gram vis wat hem de eer ste plaats in het persoonlijk klassement bezorgde. Door zijn toedoen eindigde zijn korps dan ook met een totaal aan vis van 6240 gram. De tweede plaats was voor de HC Overs chie mat 5020 gram vis Verdere klassering: 3 de HSV 't Alfertje, Schiedam, 4990 gram; 4 HV „Vroeg in de Mor- gen" met 3660 gram wat op het verlies van een leidende positie kwam te staan; 5 HSV 't West en, Vlaardingen, 2500 gram; 6 HV Neptunus, Rotterdam met 1600 gram vis. De wedstrijd werd ditmaal gehouden in de Delftse Schie ter hoogte van de enclave „De Kandelaar". Van onze sportredactie Spijkenisse De korfbalafdeling van SCO begint zijn trainingen weer voor de komende veld- competitie. De jeugd begint vanavond om 18.00 uur. De se nioren bomen om 20.30 uur aan de beurt. De pupillen oefe nen woensdag van 14.00 tot 16.00 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4