■1 Softbal tea Lil kampioen SPIRT SVV EEN HELFT GOED illP I Hf Vlaardingen stoeit met ASSO E Marianne van der Torre tenniskampioen WSSÊSm Sfeervol duel in Alexanderpolder HOLLANDJAAN NOG NIET OP STERKTE Ongunstige loting KNVB-beker Cees Zwamborn en Jan Roodbol doen halve wedstrijd mee Jeugd opent wielerserie Niets dan lof voor organisatie van Be Quick jelilS RKWTK scoort erg veel DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1975 t Het aoftbalteam van Schiedam dat gisteravond opnieuw de titel veroverde. Rotterdam Met een flitsende reactie greep Til Debets de recht op haar af geslagen bal en maakte 20 de allerlaatste nul van de wedstrijd. De softbal- sters van Schiedam waren kampioen en werden door hun sportieve tegenstandsters van gisteravond in de bloemen gezet. Maar alvorens het zover was, had het Rotterdam se Alexandria alle moge lijke tegenstand gebo den. Vooral verdedigend speelden de Rotterdamse dames een goede partij en wisten zo de schade tot 2—9 te beperken. Zoals gewoonlijk opende Schie dam sterk. Honkslagen van Jo- Coach Falentyn vond het toen ke Pannekoek, Fia Falentyn en tijd worden de goed werpende een infield hit op één gekomen, werd Gré Duchain door een honkslag van Fia Falentyn aver de thuisplaat gebracht Pas in de derde inning wisten de Rot terdamse dames iets terug te doen. Toos van Blade! bereikte het eerste honk door vier wijd. Zij stal het tweede honk en werd door Marijke Heel thuis geloodst. Gerda Korpel, zorgden voor drie bezette honken. Een dave rende drie honkslag van Truus Bras betekende drie Schiedam- se punten. De Rotterdamse da mes wisten met twee fraaie vangballen verdere schade te voorkomen. Truus Bras van haar zware taak te verlossea Zij werd op de heuvel vervangen door de geroutineerde Til Debets. Ook enkele debuterende veldspeel- sters werden vervangen, waar door het eerste team weer bijna volledig was. Omdat Til Debets door haar werk Schiedam bouwde rustig verder niet tijdig voor de wedstrijd aanwezig kon zijn, opende coach Wim Falentyn met Truus Bras als werpster. Hoewel erg nerveus, stond zij de Alexan dria aanval weinig toe. Een maal drie slag en twee vangbal len lieten Alexandria in de ge lijkmakende beurt puntloos. Schiedam liep in de volgende in ning weer iets verder uit- Door aan haar voorsprong. In de vijfde inning scoorden zij een punt en in de zesde en zevende inning twee maal twee punten. Hiermee hel kampioenschap bevestigend. Alexandria zag al leen in de vijfde inning kans nog eenmaal door de Schiedam verdediging te breken, zodat Schiedam met een 2—9 over winning aan feestvieren kon gaan denken. Werpster Truus Bras, deed het in de eerste innings voortreffelijk. Werpcijfers Schiedam, Truus Bras (3 innings) drie maal drie slag, drie maal vier wijd en drie honkslagen tegen. Til Debets 5—0—3. Het Schiedamveld maakte één fout Alexandria, Tiny Holewijn; 0—0—16. Ale xandria maakte vijf fouten. Slagprestaties Schiedam; Fia Falentyn 4 uit 5, Joke panne- koek 3 uit 5, Jeane Besse 2 uit 2, Truus Bras 2 uit 3. Van onze sportredaktie Vlaardingen Nieuwbakken derde klasser De Holland iaan startte gisteravond haar oefen- campagne tegen het bezoeken de Alblasserdam. In deze eeste test, gespeeld in het kader van de eigen nederlaagserie, bleek dat de afwezigheid van Cees Spruyt (geschorst), Robbie Maat (geblesseerd) en Harrie Hartog (vakantie) nog niet vol doende gecompenseerd kon worden. Bovendien bleek de formatie van trainer Hans van der Hoek al zo goed als klaar om aan het competitiegebeuren te gaan be ginnen. Dat de gasten slechts met een 2-1 zege vertrokken, kwam voornamelijk door de onzuivere afwerking, al stond ook het houtwerk tweemaal succes in de weg. A3 na tien minuten keek De Hol- landiaan dat zag dat René de Vette niet in de spits thuis hoort tegen een achterstand aan. Pas kort voor rust kwa men de Vlaardingers middels een één-twee tussen Ad van IJ peren en aktieve Wim Riedijk voor het eerst gevaarlijk door. Met een geweldige knal Stijf in de kruising liet Riedijk de be trouwbare doelman Bram Smit volledig kansloos, 1-1. Vrij kort na de hervatting trof (Alblasserdan) andermaal de roos, waarbij doelman Bert Groen (licht geblesseerd) overi gens niet vrijuit ging, 1—2. Me de door de goed op dreef zijnde laatste man Henk Mosterd bleef de schade verder beperkt. Zondag a.s. speelt De Holland- iaan in Gorkum tegen SVW, terwijl de nederlaaagserie vol gende week woensdagavond (aanvang kwart voor zeven in park 't Nieuwelant) wordt voortgezet tegen Hermes-DVS. Van onze sportredactie Vlaardingen De loting voor de eerste ronde om de KNVB-be ker heeft voor de twee betaal de clubs In het Waterwegge- bied, SVV en FC Vlaardingen '74, niet zulke financieel aan trekkelijke tegenstanders opge leverd. De Schiedammers ont- vangen zondag 7 september -op „Harga" KBC en FC Vlaardin gen reist die dag af' naar het Haarlemse EDO. Schipluiden Welke waarde men ook toekent aan een sparringpartner zoals Asso (eerste klas HVB), de nieuwe FC Vlaardingen-equipe zal - ook - eerst Sparta comb, en Sunlight moeten afwerken om tot SPITS een afgerond geheel te komen. Na de drie van vorige week, in het kader van een keiharde conditieslag, was zo erg dat de spelers afgelopen zondag na Union St. Gilloïse misselijk waren en hoofdpijn hadden. De drie stoeipartijen zijn voornamelijk bedoeld om de produktiviteit te testen. Ger Robbemond na rust achter de dienst uit, in plaats van een Bep de Kuyter. Tegen de Schipluidense for matie gaven de Vlaardin- gers aan op welke wijze kan worden gescoord, gezien de elf maal, maar ook is die test voor trainer Jan van Eaaren belangrijk wie vol gende week tegen Willem II opdraaft. Hoewel in grote lijnen het elftal klaar is, is het duidelijk dat iedereen nog in grote onwe tendheid verkeert. Daarom gaf de strijd tegen Asso veel inspi ratie te zien. Het feit dat Van Baaren zijn gehele formatie in het veld wilde zien, toonde aan dat de onderlinge concurrentie slag nog in volle gang is. Door Bas van den Berg In dit verband was het opzienba rend dat een Joop Quellhorst, voor rust op de rechtsachter- plaats, na de thee als rechter spits opdraafde. Maar ook Rob van der Bol maakte samen met De belangstelling ging in de eer ste plaats uit naar spits Cees Zwamborn, die zich op één van de eerste trainingen verstapte en met een dikke enkel twee weken moest rusten. De lange ex-speler van RVC maakte dui delijk, dat hij vooral met zijn kopduels de gezochte man is. Trainer Jan van Baaren in dit verband: „Op zo'n speler heb ben we zitten wachten. Ter compensatie voor de kleine (Haagse) aanvallers Cees Bouman en Hugo Loehten- bergh waren de topscorers in het eenzijdige duel, ieder drie maal. „Ook een bewijs", aldus trainer Jan van Baaren, „dat we niet alleen afhankelijk zijn van de aanvallers." De meeste goals - van de elf - kwamen overigens tot stand via sterk individualistische kwaliteiten. Eveneens een bewijs dat FC Vlaardingen '74 in zijn combi natievermogen nog steeds moet groeien. Dees Bouman gaf de Vlaardin- gers - uit een vrije trap - snel een voorsprong, waarna Hugo Lochtenbergh de marge kon vergroten. Het werd 0-3 via - weer - Cees Bouman en de vierde goal was van Hugo lochtenbergh. Een solo van Jan Roodbol - zeer beheerst - leverde 0-5 op en na rust werd het halve dozijn snel volge- maakt door Cees Bouman; 0-6. Een kopbal notabene van Ba rend van Hijkoop betekende 0-7 en Hugo Lochtenbergh was daarna weer goed voor de acht ste treffer. Frans Stans scoorde de negende goal en wissel Rinie Otte de tiende. Uit een pass van Joop Quellhorst maakte tenslot te Barend van Hijkoop aan alle onzekerheid een einde; 0-U. Schiedam Op het gezellige maar onvoldoende afgezette Sarkoers Hagastraat-Ni eu we laven-Willemskade Groene* laan is de eerste wielerwed strijd van een serie van vier van start gegaan. De eerste avond was de jeugd t/m 14 jaar aan de beurt en hebben de toch wel vele bezoekers van gezon de sport kunnen genieten. Bij de 8-9 jarigen was Sandra Breestraat alleen aan de start en werd zodoende in deze cate gorie winnares. Fel was de strijd in de categorie van 10-12 jarigen. Niemand zag hier kans weg te komen daar de renners goed aan elkaar waren ge waagd. De mindere broeders werden uit het wiel gereden zodat er een kopgroep van ne gen renners overbleef die met elkaar moesten uitmaken wie de winnaar werd. Rob de Rooy was de snelste in de sprint- 1 Bij de 12-13 jarigen al snel een kopgroepje van vier renners al len van Ahoy, waarvan Imholz twee ronden voor het eind moest lossen en Rob Rondberg 2ijn makkers te snel af was. Eddie Wittekoek nam samen met Aad Fister direct een voor sprong bij de 14 jarigen, maar het tempo dat deze ontwikkelde werd Fister te veel zodat Witte koek alleen doorging en het gehele veld, op Van de Burg na, wist te dubbelen. Van de Burg wist ook Fister nog naar de derde plaats te verwijzen, daar mee een dubbelslag voor de Coureur realiserend. Voor de komende wedstrijden der amateurs, zal de afzetting toch beter moeten worden, daar vele jeugdige toeschouwers veelvuldig de rijweg over sta ken en daarmede de renners soms in moeilijkheden brach ten. De Uitslagen: Jeugd 8-9 jaar 5 km 9,52 minuut. 1 Sandra Bree straat (Barrhopoort). Jeugd 10- 11 jaar 10 kilometer 19,56 mi- nuutl Rob de Rooy (Ahoy), 2 Rob Huisman (Schiedam), 3 Henk Ceelen (Ahoy), 4 Eric Meyer (Pedaalridders), 5 Perry Groenenberg (Barrhopoort), 6 Herman de Bruin (Harga), 7 Bayke Loerts (Coureur), 8 Jaco van Gaten (Ahoy), 9 Marja Rommers (Ahoy), 10 Ron de Bruin (Ahoy), Jeugd 12-13 jaar 15 kilometer 27,48 minuut 1 Rob Rondberg (Ahoy), 2 John Nagel (Ahoy), 3 Rob de Beer (Ahoy), 4 Peter Imholz (Ahoy), 5 Joop van de Steen (Ahoy), 6 Johan Fister (Schiedam), 7 Ju liet Oelen (Ahoy), 8 Dik Ras (Ahoy), 9 Nico de Vlies (Pedaal ridders), 10 Johnnie Heeze (Harga). Jeugd 14 jaar 20 kilo meter 37,27 minuut 1 Eddie Wittekoek (Coureur), 2 Henk van de Burg (Coureur), 3 Aad Fister (Schiedam), 4 Bene Blok- zeyl (Ahoy), 5 Niko van de Vel den (Schiedam), 6 Rudi d!e Bruin (Harga), 7 Bennie Heeze (Harga). O Opnieuw ging de softballtf- tel van het Rayon Rotter dam het team van Schiedam 0 Traditiege trouw bijna 0 Tegenstan der Alexandria had er voor elke Schiedam-speelster een bosje bloemen voor over O Volgende week maandag avond, direct na de wed strijd tegen AntlUian Stars, wordt dit heuglijke feit ge vierd 0 Als AntUlian Stars, een beetje meewerkt en de Schiedam-softballsters niet te lang treuzelen met dou chen, kan het feest rond half negen beginnen 0 PPSC, dat gisteravond te* gen Overmaas zou oefenen, kwam niet In actie omdat de thuisclub geen toestem ming kreeg op een van de velden te spelen 0 Niette min toch nieuws Van de Thur lede bewoners: André Corveïei jn is gekozen in het tminersteam dat op zater dag 30 augustus aantreedt tegen een joumalïstenfor- mntie O Daarnaast Is Jaap Brussé (op eigen verzoek) Uitverkoren om zitting te nemen in de jury die miss- Harga kiest O PPSCs be stuurslid is lid van het stichtingsbestuur Sporthal Margriet en bekleedt een zelfde functie in de Stich ting wielerbaan 0 Door slaggevend is echter zijn ar gument: „Ik heb kijk op dit soort zaken" Hennes DSV neemt op maandag 11 augustus de gemoderniseer de medische kamer, com pleet met nieuwe appara tuur, in gebruik O Een en ander dankzij de steun van de Spaarbank Anno 1820 0 Naast Fred Meerhof heeft SVV in Wim Mulder nu een tweede pechvogel 0 De Vlaardinger kwam dit sei zoen nog niet in actie en maakte gisteravond tegen Excelsior zijn rentree #'t Lukte niet, want al na tien minuten zocht Mulder met een van pijn vertrokken ge zicht de spelersbank op. Schiedam Zowel SW als Ex celsior zijn gisteravond op Wondestein iets wijzer gewor den. Zo blikte Leo Halkes, niet ontevreden, terug naar het duel dat zijn ploeg met 2—0 verloor: „We speelden in feite twee wedstrijden." Halkes doelde hiermee op SW's ster ke start („toen gingen we echt") en op de mindere tweede helft. „Maar", wist SW's trai ner later, „toen speelden we op de counter." Het ging SW minder goed af. In die tweede helft en in de slotfase van het eerste part bewees Excelsior dat het in Ri nie van Zanten een spitsvondi ge aanwinst heeft. Dit in tegen stelling tot Bart Kreft bij SW, die zich maar met moeite kon onttrekken aan „klever" Merre- Iaar. En omdat arbiter Van Et- tekhoven een slimme actie van Nol Heyerman met een straf schop „beloonde" en even later Rinie van Zanten aanzienlijk fraaier voor 0—2 zorgde, kreeg Excelsior toch wel waar het recht op had. Al had ook Leo Halkes gelijk, toen hij later stelde: .Juist in die eerste helft, toen we toch wel goed voetbalden, hadden ook wij moeten scoren." Bob Janse: „Het duel was erg nuttig, ik heb er weer heel wat van geleerd." Zo ook Leo Halkes, die opnieuw kon zien dat zijn defensie, net als tegen Quick Boys, soms nog wat chaotisch tewerk gaat. Halkes: „Heus, dat komt nog wel...." Meer over het duel op Woudestein: zie Rotter- damsch Nieuwsblad. SVV-doelman Sjaak Boumeester deed het gisteravond voortreffelijk. Hier voorkomt hij dat Thijs Kwakkemaat gevaarlijk kan worden. Maassluis Terwijl in een tropi sche hitte (37 gr. C) de jeugdfi- na lis ten om de Nationale ten- nistitel op de banen van Be Quick in alle rust een verplicht nummer opvoerden, kwam het enige geluid van betekenis richting zwembad De Dol-Fijn, dat met zo'n 7000 baders een topdag kende. Zelfs voor éne Willem van Hanegem, evenals voor het grootste deel van de toeschouwers die zich regelma tig richting bar spoedden, duurde bet allemaal wat te lang en daarom zag hij niet dat de charmante Marianne van der Torre, de 14-jarige dochter van de oud keeper van Excel sior, de nieuwe Nederlandse kampioen werd. Hoewel een tussentijdse balans andere speculaties veroorzaak ten. In de derde set nam de Haagse Veronique Pardoel een verrassende 4—2 voorsprong, die van beslissende invloed zou zijn, niettemin sloeg de Rotter damse met haar jachtig pa- Van onze sportredactie Vlaardingen Na twee oefen duels valt te concluderen dat derdeklasser RKWIK uitzonder lijk produktief is. Hoewel het zondag op eigen veld met 64 verloor van het Rotterdamse Coal, waren de vier Vlaar- dingse goals tegen de nieuwe eersteklasser toch verrassend. Gisteravond waren de wikkers goed voor een 14—1 overwin ning tegen afdelingsclub Lyra. Topscorer was Peter de Witte van TSB, die er zes voor zijn rekening nam. Trainer Van der Burgh was na afloop uitermate content over de inzet- „Vooral de nieuwe spelers doen erg bun best om zich een plaats in het elftal te veroveren." Marianne van der Torre karakter troon alle illusies weg. Om daarna met 75, en daarvoor al met 6—4 en 3—6, de titel voor haar op te eisen. Haar trainster Annemiek Blom, supervisor over zo'n honderd Rotterdamse talentjes, was van zelfsprekend zeer ingenomen met dit succes. „Vergeet niet", lichtte zij later uitvoerig toe, „dat Marianne bepaald geen su pertalent is. Maar bij haar gaf juist de zware trainingsarbeid, afgelopen winter in de Energie hal, tussen de rest geselecteerde jongens de doorslag." „Zij is daardoor ineens omhoog gekomen. En dank zij haar in zet en mentaliteit speelt zij verdienstelijk tennis. Het is overigens geen meisje dat niet gedwongen werd om te gaan tennissen. Ook al woont zij op het sportpark Overschie. Zij begon pas vier jaar terug, be slist niet te oud om Iets te bereiken, en die Nationale titel is in feite haar eerste succes." Daarom was het niet zo vreemd dat de 14-jarige Rotterdamse in haar finale met Veronique Par doel nog vele tekortkomingen liet zien. Maar begrijpelijk. An nemiek Blom: „Zij durft de dropsbot nog niet aan, evenals het netspel. Met de titel was het succes voor het district Rotterdam overi gens wel compleet, want van de vier meisjes, klasseerden er zich drie bij de laatste acht. Bij de jongens werd, zoals te ver wachten, Frank Janssen uit Noord-Brabant kampioen van Nederland. De organisatie was in uitstekende handen van het duo Gerda van Dijk/Piet Vermey. Het was voor de tweede maal (ook vier jaar terug) dat Be Quick de organi satie kreeg van een jeugdstrijd. Mr. W. L. Renaud, voorzitter van de jeugdcommissie van de KNLTB, had veel waardering voor de puike organisatie en reikte na afloop tevens de prij zen uit.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4