SVV- .He: mes DVS: niet meer doen! slagvaardiger dan HBSS Sofgoal velt Excelsior VAN GERVEN SCOORT WINNENDE TREFFER Schiedam stelt teleur John van der Spek naar Excelsior trier/^ ^hildehsmAHUTI E Oefenderby teveel een prestigezaak opgaande lijn SW oefent fr m rfm DFökrc&KFK :'m inn MAANDAG 11 AUGUSTUS 1975 Het pas naar de derde klasse gepromoveerde BolnesL. was voor HBSS de tweede tegenstander in de vriendschappelijke oefenreeks. Een tegenstander die met fris en open spet IïBSS vele malen in grote problemen bracht en uiteindelijk na een 4—1 voorsprong tenslotte nog net met 4—3 wist te winnen. Schiedam De plaatselij ke ontmoeting SW-Her- mes DVS wordt zeker geen jaarlijks terugke rend hoogtepunt. Mocht dit wél de bedoeling zijn geweest, dan lijkt het aannemelijk dat de be- stuurderen van beide clubs deze niet uitge sproken wens nog wel /even binnensmonds zul len houden. SVV-Her- mes DVS is - nóg steeds - een prestigeslag, die gewonnen moet worden. En dus een minder geslaagd oe fenduel. Hetgeen niet wegneemt dat Hermes DVS - dat met 0—1 een knappe winnaar werd - er in siaagde SW toch nog wat nuttige wenken mee te geven. Tenslotte viel juist SVV in dit licht ontvlambare sfeertje door de mand en had Leo Halkes aüe reden om, erg teleurgesteld zijn conclusie te trekken: "De spelers reageren niet professio neel genoeg". Zijn oordeel over het duel: "Voor de spelers indi vidueel was het een echte pres tigezaak". Het aanwijzen van een "schuldi ge", zo die gezocht moet wor den bij de spelers, lijkt weinig zinvoL Zeker is dat Peter Jeup als eerste een botte overtreding beging en Aad van der Voort al heel snel een stomp uitdeel- Een van SW's mooiste kansen, maar Bart Kreft is iets te iaat Het enige doeipunt. Leen Boumeester is geklopt door Cock Hoogeveer», die de feli citaties in ontvangst neemt. de. "Omdat", zo demonstreerde hij later zijn reflex in de rich ting van Hans Campen, „ik zo genaamd vriendschappelijk overeind werd geholpen, maar tegelijkertijd in mijn nek werd geknepen". Maar er waren meerdere acties die duidelijk maakten dat ook de keuze van scheidsrechter Van Antwerpen wat "te licht" was. De arbiter staat als talent vol genoteerd op de kandida tenlijst voor het betaalde voet bal, maar kon in dit duel in elk geval niet zichzelf blijven. Zo wel SW als Hermes DVS ver- baasden zich over de manier waarop Van Antwerpen tijdens de rust de spelers had toege sproken. 'Overdreven", luidde het oordeel van Pim Visser over de arbitra le Vredesactïe', „zoiets moet je de spelers zelf laten uitzoeken, dat kweekt zelfbeheersing" Een ander minpunt voor scheidsrechter Van Antwerpen was zijn optreden in de tweedi helft Toen was er van enig onvriendelijkheid geen sprak meer, maar wél floot de Wesl lander in de tweede helft hei spel nagenoeg dood. En omdat SW zich wat al te vaak de roi van de gedupeerde ploeg op drong, raakte Van Antwerpen ook nogeens merkbaar geirri- teerd. ONBEZONNEN Het zat SVV echter ook niet lek ker dat Ilermes al na zestien minuten spelen een voorsprong had kunnen nemen. De maker was Cock Hoogeveen, die van dichtbij een pass van Ties van Duppen net voldoende snelheid meegaf. Het vormde de inlei ding tot wat onbezonnen acties over en weer. John van der Spek,...voor taan juichen voor Excelsior... Schiedam John van der Spek is op zijn besluit teruggeko men. De Rotterdammer, die eerder dit seizoen het bestuur van SW meedeelde te stoppen met het betaalde voetbal en overschrijving aanvroeg naar de Rotterdamse eerst klasser HOV, tekent vanavond een contract bij de eredivisieclub Excelsior. De ploeg van Bob Janse had al eerder geïnformeerd naar de 26-jarige rechterverdediger, maar Van der Spek bleef aan vankelijk bij zijn beslissing om dit jaar zijn studie te laten pre valeren. SW voelde wel iets voor een ruil Van der Spek-Van Diggele, maar toen ook dit niet doorging en Van der Spek zijn eerste wedstrijden voor HOV speelde leek zijn beslissing defi nitief. Direct na de wedstrijd Excelsior- SW hebben beide besturen de zaken nog eens op een rijtje gezet, waarbij zowel voor SVV als voor John van der Spek bleek dat een transfer (SVV had een optie van drie jaar) een financieel aantrekkelijke zaak zou zijn. Excelsior, door de problemen rond Gerrit den Butter nog steeds zonder echte rechterver dediger, kwam hierna snel tot overeenstemming. Overigens heeft de transfer in het Schiedam se kamp nogal wat verwondering gewekt Voorzit ter Eising: „We kunnen de ge- dachtengang van Van der Spek niet el erna al volgen, want als je nou stopt om studieredenen dan ga je toch zeker niet prompt na deze mededeling in de eredivisie voetballen?" Vice- voorzitter Eijkenbroek: „Na tuurlijk hadden we Van der Spek liever zelf gehouden, maar nu dat niet kan, is dit voor ons overigens wel de beste oplossing". SW noemt het transferbedrag een „keurig be drag volgens het boekje". Door Hans Soeters Met in de resterende speeltijd voor beide ploegen een handvol kansen. Zo bood Danny Molen dijk de vrijstaande Bart Kreft een unieke kans op de gelijk maker, maar de kopbal van de SWer werd via de handen van Spermon uit het doel gehaald. Een identieke situatie speelde zich af voor het doel van SVV, maar nu was het Cock Hooge veen die vrij voor Bouwmeester niet de juiste richting vond. OMZETTING Dat Pim Visser niet en Leo Hal kes wel zijn opstelling dras tisch wijzigde paste in het schema van SW's trainer: „Ik beu daardoor weer wat wijzer geworden, bij voorbeeld ten opzichte van de rechtsback plaats". Halkes doelde hierbij op het mislukte experiment om Jos Zoetmulder als vlcugelver- dediger te posteren. Jan den Tuinder, als voorstopper voor rust niet onverdienstelijk, deed het aanzienlijk beter. Dat Ko Goudiiaan (bloeduitstor ting in de knie) er in de tweede helft niet meer bij was, maakte het probleem niet eenvoudiger. Halkes: „Ma-ar laten we nu niet blijven doorzagen over die ge blesseerde spelers, want we hebben achttien contractspelers en daar zullen we het mee moe ten doen". En juist Hermes maakte duidelijk dat die verrichtingen niet al te hooggevend zijn. Weliswaar was SW in die tweede helft voortdurend op de Hermes- helft te vinden, maar dat Her mes kort voor het einde alsnog de beste kans uit het tweede part wist te creëren was teke nend voor de machteloosheid van SW. Teun Kornaat stoof in die laatste minuten alleen op Sjaak Boumeester af, maar SV- V's goalie redde knap. RITME Vertragend trachtte Hennes DVS in die slotfase SW uit zijn ritme te halen. En met succes. Al had Harry Spermon nog eenmaal assistentie nodig van Arie Brouwer, die de inzet van Bart Kreft uit het doel kopte. En juist daarom bleven de counters van Hennes DVS gevaarlijk. Maar om diezelfde redenen bleer het ft—1 en de door Ger Bakkes vertolkte slotconclusie'; „erg onverstan dig zo'n duel. Voor ons is het leuk, omdat we gewonnen heb ben - we hebben er drie weken lang naar toegeleefd - maar als je het mij vraagt; nooit meer doen Bij de Schiedammers waren Mar tin Meyer en Ton v,d. Leye weer terug van vakantie terwijl bij Bolnes de van Hion afkom stige Ger van Dongen een be duidende aanwinst betekende. Na tien minuten voetbal keek HBSS reeds tegen een 1—0 ach terstand aan toen Kees Kloot wijk en Koos van Weyen samen een een-twee aangingen welke doeltreffend door Koos van Weyen werd afgerond. Het tempo dat Bolnes draaide was een stuk hoger dan dat van HBSS en de Rotterdammers waren dan ook steeds iets eer der bij de bal dan de Schiedam mers. Dit leidde tot het tweede doelpunt van Bolnes. Gert Pïe- roen was genoodzaakt net bui ten de rand van het strafschop gebied aan de "noodrem" te trekken. Waarom toen de HBS- S'ers geen muurtje optrokken bleef een raadsel, zodat Koos van Weyen ongehinderd de vrije trap ineens achter Cees Verdam kon inkcgéleh: 2—0. Nog geen minuut later was het bijna weer prijs toen Arie Troost en Ger van Dongen wéér als koek door de Schie- damse verdediging sneden doch hei schot van Van Dongen ging net naast. Dat de HBSS aanval er niets aandeed was beslist niet het geval, maar een echte vuist kon niet gemaakt worden. Een penalty was dan ook nodig om de stand naar 21 te tillen. Ton van de. Leye was in het strafschopgebied onderuit ge haald en Martin Meyer was de gene die de strafschop feilloos benutte. Zes minuten voor rust een schitterende goal van Ger van Dongen. De HBSS-defensie werd weer eens opengereten, Thijs Rademaker verkeek zich op een scherpe dieptepass zo-* dat Arie Troost op volle snel-"1' heid ongehinderd langs Thijs Rademaker kon sprinten, trok" de bal uitstekend op de mees- tormende Van Dongen terug die vervolgens verwoestend uit haalde: 3 De rust was nog maar nauwelijks, drie minuten verstreken toen wederom Van Dongen de stand' op 4—1 bracht. Eerst omspeelde hij Henk Scharfoo en liet ver volgens een schuiver los langs" de uitlopende Paul Kuyk (inge vallen voor Cees Verdam) die net langs de, voor Bolnes goede' kant van de paal, doel trof. HBSS voelde er niets voor zich- af te laten slachten en trok massaal ten aanval. Henk Scharloo was het die 42 op het scorebord wist te bren gen door een dieptepass van Thijs Rademaker goed af te ronden en vijf minuten voor tijd werd het dan nog 4r-3 toen Cees Teerds vanaf de zijlijn een goede voorzet losliet waarna Ton van de Leye met een fraaie kopstoot invaller keeper Kees Sla onhoudbaar passeerde. HBSS probeerde de laatste vijf minuten nog op gelijke voet met Bolnes te komen wat ech ter niet gelukte en gezien het spel beeld van vooral de eerste helft kwam de overwinning te recht bij de ploeg die daar het meeste aanspraak op maakte. Schiedam GSS en Alexandria speelden een nuttig oefenduel. Nuttig, omdat beide ploegen elkaar lieten spelen en de trainers zodoende konden zien welk vlees zij in de kuip hadden. GSS kwam met vier debutanten: Tims (FC Rijnmond), Bosdijk (PPSC) Volle- bregt (Excelsior '20) en Odijk (TSB). Het is met vier nieuwelingen na tuurlijk niet direct een eenheid en dat was dan ook zaterdag duidelijk merkbaar. Er zullen nog wel een paar oefenwedstrij den gespeeld moeten worden voordat GSS met de debutan ten er in, een ingespeeld elftal zal zijn. Als dat is gebeurd, dan zal het wel weer gaan lopen. Een doelpunt werd er ook nog gemaakt. Natuurlijk was Van Gerven de maker daarvan. Hij is niet te missen bij GSS. Schiedam Bolnes, heel wat lager spelend dan de kersverse tweedeklasser Schiedam was zondag op eigen terrein in een oefenwedstrijd de tegenstander van de Schiedammers. Het werd van Schiedam.een onbe vredigende wedstrijd met een onbevredigend resultaat: 1—1. Schiedam Ondanks de hitte hebben Excelsior en tegenstan der HOV in een oefenduel een niet onaantrekkelijke partij voetbal gespeeld. Excelsior bleek voor het, een aantal klas sen hoger spelende HOV, een bijzonder lastige sparring part ner te zijn, HOV mag ergens van geluk spreken, dat doel man Broekhuizen in een hij zonder goede vorm stak, an ders had het zeker niet met een 0-1 zege Schiedam verlaten. De Rotterdammers wonnen het oefenduel door een zeer geluk kig gescoord doelpunt. Een van de Schiedamse verdedigers trachtte de bal terug te spelen op doelman Com van der Pas. Het keiharde en effectvolle veld zorgde echter voor een onbere kenbare curve in het tamme sehuivertje, waardoor de bal ongrijpbaar voor de verraste Van der Pas in het doel huppel de Trainer Bierhuizen was weer aan het experimenteren gegaan. Zuiderwijk en Rademakers zorgden, voor de centrale verde diging. Theo Dal en Rob Ruts stonden resp. links en rechts achter. De middenlinie: Peter Boon, Martin de Vette en Sjaak Hu et. Linkerspits was Nico van Stralen, op rechts Peter van der Hoeven en in de spits maakte Peter Ooster-om, komend uit de jeugd van Sparta, zijn debuut. Geslaagd was dat debuut zeker niet te noemen. Aan alles was te zien dat Oosterom nog moet wennen aan zijn medespelers en aan het spel van Excelsior. In de eerste helft kon Excelsior het toen wat te zelfverzekerd HOV bijzonder goed partij ge ven en zelfs het initiatief ne men. Na de thee ging het even anders. HOV speelde toen veel feller, maar verder dan het zeer gelukkige doelpunt kwam het toch niet De Excelsior-spelsr torent hoog boven de HOV'er uit. wel.... De Rotterdammers wonnen Schiedam Wilton moet, gezien de resultaten in de oefenduels een goed seizoen tegemoet gaan. Naast de andere aanwin sten, werden gisteren in het duel tegen Indus weer twèe nieuwe krachten Ingezet, Tinus van Loenen (Ursus) en Aad Borgstein (Demos) machten het nu eens proberen en dat vol deed allemaal uitstekend. WF speelde een goede wedstrijd en de winst 1—2 geeft nauwelijks weer hoe groot het overwicht van de Schiedammers was. Indus heeft wat geluk gehad, dat de schutters van WF het vi2ier nog niet helemaal op scherp hadden gesteld. Het houtwerk heeft heel wat keren redding gebracht voor Indus. Daarnaast mocht de thuisclub blij zijn in het bezit te zijn van een uitste kende doelman. Hij bracht heel wat keren voortreffelijk red ding bij schoten van o.a. Slem van Loenen, Peter Verhaal, Marré en De Gids, Een beetje onoplettendheid in de WF-defensie had tot gevolg dat Je thuisclub na een vijf minu ten de leiding kon nemen. Het betere voetbal van Wilton werd in de twintigste minuut beloond met een doelpunt van Jan Ver dam na een fraaie solo. Zo werd de eerste helft afgesloten met een voor Indus zeer geflat teerde stand van 1—1. Na de rust kreeg WF toch waar het gezien het spel recht op had. Uit een pass van Marré kon De Gids het, naar later zou blijken, winnende doelpunt scoren. Goed, er mag wel worden gesteld dat Schiedam nog niet op volle oorlogssterkte aan kon treden maar, dat had toch geen reden* mogen zijn om tot een zo teleur stellend resultaat te komen te gen een club die enkele klassen lager speelt. De warmte? Ach daar kampten beide partijen mee. De eerste twintig minuten ging het goed in de Schiedamse for matie. Aan het vertoonde spel was wel degelijk te merken dat het hoger speelde al resulteerde dat maar in één, door Hagen gescoord doelpunt. Hierna zak te Schiedam wat af en werd Bolnes alsmaar sterker en aan het einde van de tweede helft was er nauwelijks sprake van klassevers chil. Zo ook niet na de rust Bolnes bleef het initiatief in handen houden en Schiedam stelde daar weinig tegenover. Het ge loofde het wel. Het keiharde veld was er de oor zaak van dat Den Hartog ge blesseerd de kleedkamer moest opzoeken. Natuurlijk heeft Schiedam nog getracht om tot een beter resultaat te kamen. Dat lukte echter niet omdat het geen kans zag om een. vuist te maken. Integendeel. De thuisclub bleek een goede opponent te zijn, die de Schiedammers handen vol werk gaf. De uitslag 1I is, al was het dan maar een oefen duel toch wel wat teleurstellend voor Schiedam. Schiedam SW besluit het oe fenprogramma deze week met wedstrijden tegen PPSC en Xerxes. Aanvankelijk was het de bedoeling dat in het week einde van IS—17 augustus ndg een wedstrijd zou worden inge last, maar de Schiedammers geven er de voorkeur aan om tijdens het eerste competitie- weekeinde (SW is vrij) de ko mende tegenstanders FC Vlaardingen en FC Dordrecht te gaan observeren. SW-PPSC (morgenavond) 18.30 uur en Xerxes-SVY (donderdag) 18.45

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4