Schiedam in laatste kampioensstrijd tegen Holy geniet van Ab Bruïnekool innings verslagen LEKKER LUI Zondag Kinesis Aad van Asten eerste in Megen BOOS THE BIRDS LOOPT WEG Missverkiezing met fraaie prijzen MSV'71 geen partij voor The Hawks John Doorenhos lonkt naar titelgevecht PARKTOERNOOI VAN VLIET Wielerwedstrijden in Zuid Scheidsrechter stuurt drie spelers veld uit voorsprong van veer den had opgebouwd, ong Aad van Asten het peloton weg. Nog de ronde kwam de MAANDAG 11 AUGUSTUS 1975 Maassluis Het door va kanties gehandicapte MSV'71, heeft de honk- balwedstrijd tegen kop loper The Hawks uit Dordrecht met 3-23 ver loren. Door het gemis van maar liefst zes eer ste team-spelers moest coach Theo van Duin een beroep doen op hij- na het gehele tweede team. Gelegenheidspit cher Julian I.inch en nieuwkomer Aad Harms als catcher, zagen geen kans het in the winning mood verkerende The Hawks te stoppen. Ne gentien honkslagen, waaronder drie home runs, bezorgden de kop lopers deze monster- overwinning. Al in de eersts inning maakten de Dordtenaren duidelijk dat zij gekomen waren om te winnen. Vijf honkslagen bezorgden hen drie punten. MSV wist hier niets tegenover te stellen. Mario Winterthal sloeg nog wel een twee honkslag, maar deze sor teerde geen effect. Ook in de. tweede en derde slag beurt scoorden The Hawks, zo dat MSV na drie volledigs in nings al tegen een 1-7 achter stand aankeek. Nog erger was de vierde inning. MSV was vol ledig aangeslagen en wat zij lieten zien had niet veel meer met honkbal te maken. Vijf honkslagen, enkele malen vier wijd en vier veldfouten bezorg den de Dordtse formatie in de ze slagbeurt maar liefst elf pun ten. Het verdere verloop is snel ver teld. The Hawks drong niet ver der aan en MSV zag geen kans iets terug te doen. Alleen in de zevende inning werd er nog gescoord- De Dordtse formatie maakte in deze slagbeurt nog maals vijf punten en MSV zag kans twee maal de thuisplaat te bereiken, wat de eindstand op 3-23 bracht. Werpersresültaten, MSV, Julian Linch: 4-5-19. MSV maakte ze ven veldfouten. The Hawks, N. Bakker en S. Doedijns: 7-4-2. The Hawks maakte één veld- foui Schiedam Fred Reymer - Schiedam's jeugdig werp- talent - heeft ervaren wat het is om door één worp een wedstrijd te Verliezen. Tegen het Rotterdamse Nado V had hij in de eerste helft van de negende inning een 6-5 voorsprong met drie bezette honken, twee nullen en slagman Harry Hoving op drie wijd en twee slag. Nog één slagbal, in zo'n situatie, en wij tellen een gewonnen wedstrijd: Hoving sloeg de hal evenwel voor twee honken, en dat betekende omdat daarna ook Cock van Poppel een honkslag los liet 6-9 verlies voor Schiedam. Spanning aan het eind doch ook spanning in de wedstrijd zelf, cüe een wisselend scoreverloop kende. Bij Schiedam werd Ed dy Jonionan door hoofd scheid srechter Land uit Alk maar het veld uitgezonden, toen hij zijn ongenoegen over de lei ding door „een scheldwoord" kracht bij zette. Een voorwaar delijke schorsing zal het tarief van de strafcommissie kennen de Jonkman's deel worden. Nado V nam al in de eerste slag- beurt dóór Reckweg en Hoving een voorsprong, doch Schiedam trok bij in de tweede inning toen Aad van de Hamer via vier wijd en Jan Stijl via een stootslag op de honken scoor den. In de vierde en de vijfde slagbeurt breidde Schiedam de voorsprong via Joop Falentijn en Jitr Blomsteel uit In de zevende inning kwam Nado V weer langszij nu via v.d. Ak ker en Reckweg. Schiedam scoorde in deze inning door Emiel Vervloek Ook in de vol gende inning scoorden beide ploegen één puntje. Nado V via Hoving, Schiedam door Joop Falentijn, Zo begon Schiedam met een 6-5 voorsprong, die zoals al gemeld het tegendeel bracht van wat de Schiedam mers hoopten. Bij Schiedam wierp Wout Don zes innings; viermaal1 drie slag, nul maal vier wijd en vier honkslagen tegen. Fred Rey mer, die het van hem overnam na een aantal Schiedamse time outs - hetgeen Nado V- coach Van Lent de opmerking ontlok te „Tsjonge, tsjonge die Schie dammers kunnen ook wat van time-out vragen" - gooide in de resterende drie innings twee maal drie slag, driemaal vier wijd en kreeg zeven honkslagen tegen. Scoreverloop: Schiedam 0-2-0-1-1- 0-1-1-0 - 6 Nado V: 2-0-0-0-0-0-2- 1-4 9. Werpcijfers: Schiedam Wout Don 4 - 0 - 4. (6 inn.) Fred Reymer 3 inn. 2-3-7. Schiedam 5 ft Nado V Philip Haak 9-4-8. Nado V 5 ft Slagprestaties: Schiedam: Eddy Jonkman 2 uit 4, Aad van de Hamer 1 uit 4, Joop Falentijn 2 uit 2, Fred Reymer 1 uit 1, Jan Stijl 1 uit 4, Emiel Vervloei 1 uit 5. Nado V Harry Hoving 3 uit 4, Cock van Poppel 2 uit 4. In een rustig tempo passeren de renners. De één grijpt een spons om zich te verfrissen, de ander pakt de bidon om een koele slok water tot zich te nemen. Het was zaterdagmiddag een veelvul dig terugkerend beeld tijdens de Ronden van Schiedam. Waarevenals vorig jaar, ook nu weer bijzonder weinig publiek acte de présence gaf. Misschien was het warme weer de oorzaakof misschien is het Schiedamse publiek toch niet zo wielerminded. In ieder geval vermaakten die enkele honderden toeschouwers zich 'best langs het parcours. Lekker lui onderuit gezakt icon men niet alleen genieten van een redelijk interes sante amateurkoers (die Jan Hordijk won; zie verslag RN) maar ook van een leuke wedstrijd voor 13- en 14-jarigen. In een afwachtingskoers over 20 ronden was het net als bij de amateurs (zonder plaatselijk favoriet Ger Mak, die in Duitsland vertoeft). Gisteren in Essen werd hij nog vijfde. Ook voor de kleintjes afzien geblazen in die broeierige hitte. Bij de 14-jarigen beschik te Scholtes over de langste adem. Hij won in de spurt van Wittekoek en Godde. De winst in de jongste categorie ging naar Rob Berg. Deze kleine Rotterdammer triofeerde alleen vooruit Hij noteerde in Schiedam zijn 91-ste overwin ning. Holy toonde zich aan slag te sterk voor Jeka. Holy-coach Piet Bouts ziet vol vertrouwen, dat duel tegemoet, waarin Birds -werper Gerard Salemink in ieder geval niet vanaf de heuvel de Vlaardin gers zal belagen: zijn vakantie- vliegtuig naar de Costa del Sol vertrekt onherroepelijk de zon dagochtend voorafgaand aan de wedstrijd. Pogingen van Ki nesis om de wedstrijd naar za terdag te verplaatsen zijn op niets uitgelopen. Terug naar de wedstrijd tegen Jaka. De „clea ne" overwinning van Holy werd al in de derde inning gegrond vest Wim, Pijpers en Piet van der Mark scoorden nadat zij beiden via honkslagen op de honken waren gekomen. In de zesde slagbeurt kwam Jeka even terug toen Heyliggers scoorde en de stand op 2-1 bracht doch in de gelijkmaken de inning, nam Holy definitief afstand: wederom Piet van der Mark, Theo Bos en Emiel De- muynck scoorden. Nog een in ning later toonde Theo Bos aan, dat „ie nog niet zo oud is, want hij hamerde solo, en dat bete- kende ook de eindstand 6-1. De Jeka-honkman kan de VJaardinger met meer stuiten. Schiedam Als omlijsting bij de bokswedstrijden in Zandvoort waar James Vrij en Sugar Ray in een hoofdpartij om de natio nale titel boksten, stonden drie pupillen van Wim de Haan in de ring. Zij deden dat niet onverdienstelijk. De lichtwel- ter Dick de Vries won tegen Smit de partij op punten, waardoor hij nn over kan naar de B klasse. Wim Verhaal won in het half- zwaargewicht C-klasse van Wa terman. Het beste resultaat be haalde echter de Amerikaanse Nederlander, Doorenbos. Hij bokste in het zwaargewicht te gen de nummer twee op de Nederlandse ranglijst Ben Tie- be, de hard slaande bokser uit Hoorn. Het werd een bijzonder enerverend duel, waarin Doo- renbos de lakens uit kon delen. De pupil van Wim de Haan 4 stelde in dit gevecht zijn kandi datuur voor de nationale kam pioenschappen en een titelge vecht tegen de heersende kam pioen Piet Holtkarap. Schiedam Op tennispark Van Vliet wordt van 1 tlm 13 sep tember weer het jaarlijkse parktoernooi gehouden waar aan wordt deelgenomen door de bespelers van dit park. Het toernooi wordt verspeeld in de klassen B, C en D. Het „begin- nerstoernooi" wordt morgen geopend en duurt tot en met 17 augustus. Het TSF-familie-toer- nooi vindt eind september plaats. Schiedam De Rennersclub Schiedam houdt komende woensdagavond opnieuw wie lerwedstrijden in Schiedam- Zuid. Vorige week woensdag kwamen de junioren in actie en deze keer is het de beurt aan de amateurs. Rond het par koers Willemskade-Hagastraat- Groenelaan kan het dus op nieuw gezellig druk worden, want juist voor de omwonen den betekenen de wedstrijden mede door het mooie weer een gewaardeerd verzetje. De wedstrijden beginnen om half zeven. Schiedam Hermes DVS-doel- man Harry Spermon is op nieuw geselecteerd voor het dis trictselftal van West II, dat "op zaterdag 23 augustus op het veld van CDN in Driebergen in actie komt. Deze wedstrijden, met als tegenstanders de oven- ge districtselftallen, passen in het kader van de voorbereiding van het Nederlands amateurelf tal voor de voorronde van de Olympische Spelen. Vlaardingen Holy en Jeka heb ben aan de Zwaluwenlaan een goede partij honkbal laten zien waarin Holy met 6-1 aan het langste eind trok. Jeka had fle pech op de Holy heuvel werper Ab BruinekonI aan te treffen, die dankzij een geconcentreer de voorbereiding in een onge naakbare vorm stak. Hij stond de Bredase slagploeg slechts vijf honkslagen toe, gooide tweemaal vier wijd en elf maal drie slag. Zijn tegenvoeter uit Breda John van der Klïft gooide ook niet onverdienstelijk: tien maal drie slag, driemaal vier wijd en ze ven honkslagen tegen, doch kreeg minder steun van zijn veld; drie Jeka fouten tegen een foutloos spelend Holy. Omdat concurrent Kinesis Birds het Haagse Celeritas, wat moeiza mer met 9-15 bedwong, gaan Holy en de Birds volgende week besiissend uitmaken wie de „echte" sterkste ploeg in de tweede klasse D is. Megen De beide Harga- reuners, Aad van Asten en Perry Balvers, die deelnamen aan de veer tig kilometer lange ron de van Megen voor nieu welingen, kunnen terug kijken op een bijzonder succesvolle koers. Een wedstrijd die aanvanke lijk beheerst werd door de hitte. Tot na tien kilometer Aad van Asten „explodeerde" en het pe loton door zijn snelheid in twee helften wist te breken, met voorp de sterksten, terwijl de rest (ruim dertig renners) in, enkele ronden tijd op zo'jj af stand werden gezet dat deze op last van de jury de wedstrijd moesten verlaten. Met nog zeven ronden te gaan een demarrage van Cor van Ven- rooy, de plaatselijke favoriet, Schiedam De miss-Harga-verkiezing, onderdeel van de „24 uur van Schiedam", levert voor de deelneemsters alleen al bij deelna me aan de voorronden een geldbedrag op van vijftig gulden. De missen die vrijdagavond in bar-discodancmg Granada gaan strijden om de finaleplaat sen (vrijdagavond 29 augustus wielerbaan sportpark Harga) maken bovendien kans op een eerste prijs van 100,- plus een v/eekendreis voor twee perso nen naar Londen. De tweede prijs levert naast de vaste vijf tig gulden ook nog eens 75,- op, terwijl de derde prijs in totaal 100,- oplevert De geld prijzen worden beschikbaar ge steld door boutique Pour Vous en Bar disco-dancing Granada. De hoofdprijs wordt geschon ken door reisbureau Duton, i die vele supporters onder de talrijke toeschouwers wist In het peloton reageerde niemand en met nog drie ronden te gaan, sprak de speaker al over de aanstaande overwinning van Van Venrooy, die op dat mo ment een tig secon< Toen sprong Aad van ineens uit het peloton weg. in dezelfde ronde kwam Vlaardinger bij de koploper, terwijl het peloton waarin Bal vers nu een besehermende rol speelde op veertig seconden bleef. In de eindsprint tussen de koplo pers, liet van Asten zijn tegen, stander gewoon „stil staan" en onder applaus van het Brabant se publiek won hij zijn zesde nationale wedstrijd van dit sei zoen. Balvers die toch de laatste wed strijden goed van voren is gaan rijden pakte de zevende plaats in het peloton, zodat hij in de einduitslag als negende werd genoteerd. 1 De uïtslagTonde van Megen voor nieuwelingen 40 kilometer 54,14 minuut* 1. Aad van Asten (Vlaardingen-Harga), 2. Cor van Venrooy (Nuland), 3. Louis Zie- leman (Amsterdam), 4. Johnny Broers (Herpt), 5. Aad Kam steeg (Aalsmeer), 9 Perry Bal vers (Schiedam-Harga). Evenals de gasten, was ook Groe- noord door de vakanties onvol ledig: werper Ger Droog, cat cher Sjaak Suvaal en korte stop Peter Versluis waren afwe zig, evenals coach Cor van der Velden. Ook de voor dit duel aangewezen scheidsrechter was niet opgekomen, zodat de als toeschouwer aanwezige scheidsrechter Kremer de lei ding van deze wedstrijd op zich nam. Vanaf het begin van de wedstrijd hadden de gasten moeite met de beslissingen van scheids rechter Kremer. Herhaaldelijke opmerkingen over de beoorde ling liepen zo ver op, dat de scheidsrechter een Zoetermeer- se speler van het veld stuurde. Vanaf dat moment werd de stemming steeds onvriendelij ker. Toen er in de zesde inning op het eerste honk een lichte botsing tussen twee spelers plaats vond, ging de aanvoerder van The Birds in heftige dis cussie met de scheids rechter. Deze beëindigde de discussie en stuurde de aanvoerder terug naar zijn plaats, waarop deze de scheidsrechter een belediging toevoeg de. Scheidsrechter De Kremer die het nu welle tjes vond stuurde ook deze speler van het veld. Nog waren de gemoederen niet gesust en ook de midvelder van The Birds deed nog een duit in het zakje; Waarop ook hij kon gaan douchen. Dit was voor de Zoetermeer- ders aanleiding om als één man het speelveld te verlaten. Schiedam - De honkbalwedstrijd Groenoord—The Birds uit Zoetermeer, gistermiddag in Kethel ge speeld, is ontsierd door enkele vervelende inciden ten. In de zesde inning liep het ongenoegen zo hoog op, dat de Zoetermeerders boos van het veld liepen. Hiervoor wordt de wedstrijd voor hen verloren verklaard. Bovendien krijgen zij twee wedstrijdpun- ten in mindering en zal er een boete volgen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6