SCHIEDAMSCHE COURANT Wethouder wil geen centra voor gehandicapten m ioo „Vrije Tuinders wijken niet voor Heusdenslaan Hoekse dag" op Hilversum 3 j Oiidereommissie verontrust over Broersvest JANNETJE JAAR Agent op hoofd geslagen met eigen portofoon In tegenstelling tot landelijke plannen: N'- V Inbraak tijdens vakantie Vrees voor meer ongelukken Ook jongeren inschrijven als woningzoekenden mp vJ A Bij sussen van familieruzie ACTIEGROEP MOERMAN-TUINDERS: MET ALLE MIDDELEN 59 Dinsdag 12 augustus 1975- onafhankelijk dagblad Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 Wachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL ,100ste jaargang no. 25382 Koek van Holland Van twaalf tot zes uur kanden de luisteraars van Hilversum 3 ach gisteren laten informeren over „het Hoekse gebeuren". Na verleden week de Sneek week te hebben aangedaan was het AVRO-team nu neerge streken op het grasveld voor de feestzaal van het Recreatie centrum Hoek van Holland. AVRO-d.j.'s Meta de Vries en Krijn Torringa verzorgden gistermiddag een uitzending rond Hoek van H op Hilversum 3. De voorzitter van de Hoekse deelgemeenteraad, L. van der Houwen, was de eerste van een lange rij gasten die de gelegenheid kreeg, om iets over de Hoek te vertel len. Op een vraag van disc- amazone Meta de Vries of Hoek van Holland het inwo nertal van 8000 niet een bee tje aan de lage kant vond antwoordde hij: „Nee, we blijven liever klein om de toeristen beter te kunnen ontvangen". De vele aanwe zige vakantiegangers lieten meteen lang applaus blijken dat de ontvangst in het uit gestrekte recreatieoord, niets te wensen overliet. De vakantiegangers waren naar de AVRO-tent geko men om lekker in de zon naar de muziek te luisteren en de gezichten achter de bekende radiostemmen van Meta de Vries en Krijn Tor ringa eens goed te bekijken. De meezingers die het duo de revue liet passeren wer den niet passief beluisterd maar de bewoners van het recreatieoord maakten er met handgeklap en gezang een eigen feest van. De jeugd verzamelde zich voor al rond de twee meter hoge versterkers, waar in de be faamde „Top-Pop" stijl werd gedanst. Schiedam In tegen stelling tot de lande lijke plannen wil wethouder Collé Schiedam Met een glas snijder hebben inbrekers zich in het weekeinde toegang verschaft tot het huis van de familie B. aan de Van Deventer- straat. Terwijl de bewoners op va kantie waren werden uit het huis een antiekklok je, een platenspeler, twee boxen, een bandrecorder en wat geld gestolen. De ontvreemde spullen wer den via het kapotgesne- den raam afgevoerd, ue totale waarde heeft de politie nog niet kunnen vaststellen aangezien de bewoners nog in het bui tenland verkeren. van sociale zaken de gehandicapten in de toekomst verspreid over de stad huis vesten. In de pas uitgekomen beleid snota blijkt dat de wethouder niets voelt voor ontwikke ling van speciale woon- en leefcentra voor gehandicapten. De bouw van aangepaste wo ningen zal in deze gemeente 'zodoende toenemen. Het enige probleem hierbij is echter volgens de wethou der een goede behoeftebe- Ook de woonvoorzieningen voor de verstandelijk ge handicapten zullen in de ko mende jaren worden aange pakt. Deze worden even eens zo dicht mogelijk aan gesloten bij het buurtgebeu- ren. Voor de gehandicapten zal in de sociale werkplaatsen meer aandacht worden ge schonken aan de specifieke arbeidsmogelijkheden. Zo werkt men voor de rolstoel patiënten in samenwerking i.L'L, '4 f.-ij I)»'—f :.fei -fe De oversteekplaats op de Broersvest nabij de Passage. Schiedam Na de aanrijding op de Broersvest waarbij vorige week een 9-jarig scholiertje een zware hersenschudding opliep vreest de ouderconuhissie van de Coraeniusschool nu nog meer ongeluk ken met voetgangers in deze straat. Over het gedeeltelijk ontbreken kwart van zijn leerlingen achter van verkeerslichten bij de over- de Broersvest woont en er een steekplaats voor de Passage vrij groot gedeelte op die plaats hebben ouders van de leeriin- regelmatig over moeten steken, gen op de lagere school aan de De wens naar maatregelen wordt Singel en buurtbewoners al re- versterkt door het ongeluk dat afgelopen woensdag een paar honderd meter verder op de Broersverst plaats vond en waarbij Oskam Inal, leerling van de Comeniusschool, door een taxi werd geschept. Verontruste ouders menen dat er meer gevaarlijke punten in de buurt van de school zijn aan te wijzen. Bijvoorbeeld bij de Boerhaavelaan, die veel auto mobilisten verleidt tot hard rij den en v/aar toch zo goed als geen beschermde oversteek plaatsen zijn te vinden. De oudercommissie wil al deze punten binnenkort eens gaan inventariseren en op een rijtje i zetten. gelmatig geklaagd. Nu het nieu we schooljaar nog maar net is begonnen wil men zo spoedig «tegelijk met de gemeente gaan praten om verandering te krij gen m de bestaande verkeerssi tuatie die door velen onover zichtelijk en gevaarlijk wordt genoemd. Slechts één rijbaan, aan de zijde van de Passage, heeft stoplich ten bij de oversteekplaats en die knipperen meestal alleen maar. Vooral voor kinderen zou het zodoende nogal riskant zijn om daar over te steken. Schoolhoofd J. van der Gaag denkt er net zo over. Hij weet te vertellen dat ongeveer een met de gemeente Delft reeds druk aan een speciale afdeling. Voor hen die niet ingeschakeld kunnen wor den zl worden uitgekeken naar een dagvoorziening. Collé wil de bejaarden ook zolang mogelijk in staat stellen thuis in eigen omge ving te blijven wonen. ïn - samenwerking met de wijk- veplegers wil men hiervoor tot een zogenaamde wijkbe- 3aardenverzorging komen. Op wijkniveau worden tevens welzijn steams opgezet waar onder anderen huisartsen en maatschappelijk werk sters zitting in hebben. Te vens zal een beroep worden gedaan op vrijwilligers. De wethouder bekent dat er op het terrein van het maat schappelijk werk in Schie dam een duidelijke achter stand bestaat. Na jarenlan ge studie staat nu echter de stichting voor maatschappe lijk werk op het punt een feit te worden Bovendien wil men in de regio Water weg-Noord een bureau voor levens - en gezinsvragen op richten. Een regionale opzet wil wet houder Collé ook voor de gemeentelijke kredietban- en. In overleg met Vlaax- dingen en Maassluis zal worden bekeken of tot een gezamenlijke exploitatie kan worden overgegaan. De taken van deze banken wor den reeds kritisch onder zocht. Voor het pand Schiemond zal voor de sociale werkvoor ziening in de toekomst waarschijnlijk een depen dance moet en worden ge zocht. De wethouder ver moedt volgens de beleidsno ta dat het aantal s.w.-werk- nemers in 1978 tussen de 600 en 650 zal liggen. De leiding en staf zal zodoende moeten worden uitgebreid. 1® Jongeren Advies Centrum wil: Vlaarding-en Het Jongeren Ad vies Centrum Vlaardingen wil dat de leeftijdsgrens voor in schrijving van woningzoeken den wordt verlaagd van 21 tot 18 jaar. Het JAC vraagt dit het gemeentebestuur naar aanlei ding van de nota „Huisvesting alleenstaanden en tweeper soonshuishoudens" van staats secretaris Van Dam van volks huisvesting en ruimtelijke or dening. Van Dam stelt m deze nota dat iedereen van achttien jaar en ouder recht heeft op zelfstandi ge woonruimte van goede kwa liteit en redelijke prijs. De over heid zal door middel van het beschikbaar stellen van objects subsidies voor nieuwbouw en verbouw van oude panden, de gemeenten in staat stellen de woningnood voor deze groepen zo snel mogelijk tot een oplos sing te brengen. „Het is aan de gemeenten ervoor te zorgen dat deze instrumenten ook werke lijk gebruikt worden. In de nota staat verder dat elke gemeente met meer dan 25.000 inwoners alle woningzoekenden vanaf achttien jaar moet inschrijven. Het JAC vraagt het college van burgemeester en wethouders verder nog een onderzoek in te stellen naar aard en omvang van de huisvestingsbehoefte. 1 a -7 "ft*, r, -stL -'-.y Mevrouw Jannetje PoF- dervaart-Goed en- dorp heeft zondag haar honderdste ver jaardag gevierd. De inwoonster kreeg daarom traditiege trouw burgemeester Kieboom en 2f|n echtgenote op de koffie. Mevrouw Poldervaart werd geboren op 10 augustus 1875 Fn Rockanje. Zij is bijna 64 jaar gehuwd ge weest en sinds 1959 is zij weduwe. Haar enige dochter Maria die op dit moment 79 jaar is woont ook ïn Vlaardingen. Schiedam Bij het sussen van een familieruzie zijn vijf agenten in het weekeinde slaags geraakt met enkele bewoners van de Oostsingel. Eén van de agenten werd bij deze vechtpartij met zijn portofoon op het hoofd geslagen. Niemand werd ernstig gewond. Beide partijen kwamen er met wat blauwe plekken en kleerscheuren af. Twee agenten waren naar de oostwijk gegaan na dat er een melding was binnen gekomen aat er bij de familie V zonder duidelijke aanleiding grote ruzie was ontstaan. De 20-jarige J.V. probeerde in aanwezigheid van de agenten zijn twee jaar jongere vriendin R.S. te wurgen. Ternauwernood kon worden voorkomen dat de jongen de keel van het meisje geheel dichtkneep. De jongen, zijn 61-jarige vader H.V. en nog enkele familiele den keerden zich toen te gen de sussende agenten. Nog voor zij hun woede op De 18-jarige R.S. heeft een portofoon uitten kon geen aangifte gedaan één van de politieman- van poging tot mishande nen om assistentie van ling en doodslag. dne collega's vragen. Van het apparaat (waar de van 3600 gulden) bleek niet veel meer over toen het door de vechten den als slagwapen werd gebruikt.Ook de petten, overhemden en stropdas sen van de politieverster- king moesten het ontgel den. Met veel moeite werden vader en zoon voor verhoor naar het politiebureau gebracht, waar voor zij weer naar huis werden gestuurd proces verbaal tegen hen is opgemaakt voor ver zet. Vlaardingen De volk stuinders op de grond van dokter Moerman die moeten wijken voor de aanleg van de Burge meester Heusdenslaan, hebben in samenwerking met het Milieu Aktiecen- trum Nederland een „ak- tiekommitè van vrije volkstuinders" opge richt. Het aktiekommité zal met alle middelen proberen de voorgeno men ontruiming te ver hinderen, heeft het aktie kommité het college van burgemeester en wet houders en de gemeente raad laten weten. „Wij ais volkstuinders hebben be- sloten ons niet zomaar als on mondige kinderen van de grond te laten sturen. Door voet bij stuk te houden vechten we niet alleen voor het behoud van de volkstuinen, maar vooral tegen een stuk onrechtvaardigheid, omdat de gemeente lijnrecht te gen de belangen van de Vlaar- dingers in handelt door deze onnodige weg aan te leggen, schrijven de verbolgen volk stuinders. Het aktiekommité van vrije tuin ders, en dus het M.A.N., voert aan dat de weg totaal onnodig is, „Omdat" menen de tuinders „parallel met de aan te leggen Heusdenslaan de rijksweg loopt, die nog voldoende capa citeit heeft en dat de aanleg van de weg een gevaar is voor de kinderen van de omliggende scholen en voor dc bezoekers van het Koipabad". „Alleen de belangen van de groot winkelbedrijven in het centrum en die van de grote wegenbou wers worden hiermee gediend", vinden de leden van de aktie- groep. De tuinders eisen dat het besluit van de ontruiming van de volkstuinen, met als uiterste datum aanstaande vrijdag, on middellijk wordt ingetrokken en dat het college van b. en w. en de gemeenteraad terugko men op hun besluit de Heus denslaan aan te leggen, „omdat de aanleg niet in het belang is van de bevolking door wie hij gekozen is". Indien het antwoord van de ge meente deze week niet komt, gaan de tuinders over tot het voeren van acties om aan de huns inziens rechtvaardige eisen kracht bij te zetten. Het aktiekommité vraagt zich verder af, of de 260 tuinders d'r niet direct voor de weg moeten wijken wel zeker zijn van het behoud van hun tuinen als de weg er éénmaal is: „Het slopen van woonwijken begint ook al tijd met enkele straten".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1