SCHIEDAMSCHE COURANT Na enquête: kabeltelevisie vooiI ;hi 2- dai a en Vlaardin^ m 1 Toekomst van B akker shaven beslissing aan de raad Vlaardingen 11, Schiedam 15,5 miljoen Sportieve bakker weer vrijgelaten GO© NIOJWS! l Tanker liep vast in de mist SilP®!8!S i: JA, Ik MÉÉM DÉ PRO teil Woning in Schiedam uitgebrand Dagtochten bejaarden voor A Trimmer verdacht van ruitentikker Bouwkeet komt in VOP Zeehuis Maar voor transport Man onder staalplaten ongedeerd Afgewerkte olie in polder geloosd MOGELIJK SAMEN? #*2. n r^l3 25.000 flessen op straat Huizen voor gehandicapten Auditie SG Advies commissie aarzelt over sloop augustus 1975- onafhankelijk dagblad 4 PAGINA'S _100ste jaargang no. 25382 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De 19- jarige Schiedamse bakker D. S, is gis teren weer op vrije voeten gesteld De man1 die ervan werd verdacht dat hij dinsdagmorgen vier winkelruiten in het centrum van zijn woonplaats had ingeslagen blijkt niets op zijn. geweten te hebben. Rechercheurs zijn er nu van over tuigd dat hij bij zijn aanhouding al leen aan het trim men was. Even nadat de ver nielingen waren ontdekt was de bakker aangehou den omdat hij zich 's morgens om drie uur in de buurt verdacht ophield, gekleed in een zwarte trui en broek- Op het politiebureau trachtte hij zijn sportieve aktivitei-.» ten aannemelijk te maken door op de gymschoenen te wijzen die hij aan had. Pas na enige tijd geloofde de po litie dit Rechercheurs hebben echter nog geen spoor van de echte ruitentikker die voor ruim 1400 gul den schade aan richtte bij een siga renmagazijn aan de Parkweg, res taurant de Gouwe Geit, woninginrich ting Schrijver aan de 's-Gravenland- seweg en de firma Van Es aan de' Hoogstraat i Bij het laatste bedrijf vond de politie gis teren nog wel de steen waarmee de etalageruit was in gegooid. Het levert echter volgens een woordvoerder van de politie nogal wat moeilijkheden op om op dit voor werp vingerafdruk ken te vinden. Vlaardingen Op de hoek van Dit wordt het informatiecentrum de Stationsstraat en de Zomer straat in de Vlaardingse Vette- noordsepolder wordt aan het begin van de volgende maand een begin gemaakt met het plaatsen van een bouten bouw- >K*t voor de renovatie van huizen in de VOP. In dit 160 vierkante meter grote informatiecentrum worden vier medewerkers ge huisvest, die zich zullen beng* houden met de woninginventa- risatie in het renovatiegebled. Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. MUimeter voor milimeter is gistermiddag op de Schiedamse scheepswerf Nieuwe Waterweg een vier dekken hoge woon- en ontspanningsmimte op een zeewaardig plat form gereden. Het onlangs gereedgeko men gevaarte van bijna zes miljoen gulden en een gewicht van 650 ton zal eind deze maand in op dracht van Philips Petro leum Company naar het Noorse plat in de Noord zee worden gesleept De ruim dertig meter lange constructie van de Nieu we Waterweg B.V. en de Rotterdamse Droogdok Maatschappij zal daar op een vast platform plaats gaan bieden aan tachtig man. Het transport met vier wa gens, in totaal 192 wielen, werd gisteren slechts een uur vertraagd doordat tot drie maal toe korte tijd op het wisselend tij moest worden gewacht Op de werf is reeds een tweede „livingquarter" in aanbouw. Deze zal waar schijnlijk in oktober wor den afgeleverd. Rotterdam „Een wonder dat hij er zo goed vanaf is geko men', was de reactie van de collega's die zagen hoe de 55-ja rige K.W. van Brandwijk uit Vlaardingen gisteren bij een bedrijf aan de Thurledeweg twaalf platen staal op zich kreeg. De man moest in een ziekenhuis behandeld worden aan een vleeswondje. Daarna kon hij naar huis. De twaalf platen die deel uit maakten van een partij van achttien ton stalen platen, wa ren door onbekende oorzaak gekanteld. Maasland Onbekenden hebben inde Dijkpolder nabij de voor malige vuilstortplaats aan de Maaslandsedam een hoeveel heid afgewerkte olie geloosd. Voorlopig is nog niet gebleken dat deze lozing schadelijke ge volgen heeft gehad. Dat risico wordt echter nog steeds niet uitgesloten en het gemeentebestuur van Maasland verzoekt iedereen die klan des tien e lozingen ontdekt dit zo snel mogelijk bij het politie of het polderbestuur te melden. Schiedam/Vlaardingen De eventuele aanleg van kabeltelevisie in Schie dam en Vlaardingen houdt de gemoederen er druk bezig. In Schiedam is een speciale werk groep tot de conclusie gekomen, dat een entfue- te onder de bevolking een eerste vereiste is om vast te stellen of kabelte levisie (en -radio) een haalbare zaak is. De Vlaardingse werkgroep die het vraagstuk-kabel- televisie bestudeert, ad- NEDERLANO TV AUGUSTUS IfR TV AUGUSTUS 13.August: k O c "WïsmnoJ E L* BELG IE TV BEIG~~ jM, a 13 AUG. w m TV der te brengen bij het gemeen telijke energiebedrijf in de vorm van een nutsbedrijf ("De CAI-Vlaardingen") en voor de aanleg een definitieve offerte j van Siemens te vragen Viseert de gemeenteraad Als de beide gemeenten het plan na een inmiddels gehou- doorzetten, kan volgend j"* al voor in aanmerking komen. In "79 zou Schiedam dan zijn over gestapt op het nieuwe systeem. In Vlaardingen kan dat een jaar eerder zijn. Voor de totale aanleg verwacht men twee jaar nodig te hebben. den enquête over te gaan tot de aanleg van een centraal antenne sys teem in de Haringstad. Op 17 september wordt een informele raadsver gadering gehouden, waarin de nota van de werkgroep wordt be sproken. Het college van burgemeester en wethouders heeft nog geen standpunt bepaald: het invoe ren van de CAI brengt name lijk geweldige financiële conse quenties met zich mee. In Vlaardingen (28.000 aansluiten) wordt gerekend op IX miljoen gulden, in Schiedam *vef wacht men maar liefst 15,5 miljoen gulden op tafel te moeten leg gen voor het project. Al naar gelang de afschrijvings termijn voor dit bedrag gaat de Schiedammer dan een abonne mentsprijs betalen van tussen de negen en twaalf gulden per maand. De Vlaardingse kijker moet 7,51 óf 8.94 gulden (dit is inclusief BTW en Auteursrecht) per maand betalen. Volgens de PTT stelt de Vlaar dingse werkgroep variëren de tarieven landelijk gezien van vijf tot tien gulden per maand. Mooi weer Voor dat geld kan dan behalve naar de twee Nederlandse zen ders ook naar België BRT en RTB en Duitsland 1 gekeken worden, wordt in Schiedam geopperd. De Vlaardingse werkgroep tekent echter kri tisch aan, dat een goede ont vangst van België RTB en de beide Duitse zenders mooi weer eist. Slechts de Neder landse zenders en België BRT worden gegarandeerd. "Maar", zo staat in het rapport, "gesteld moet worden, dat de ontvangen beeld signal en op de grensflat in de nabuurgemeente Schiedam-Kethel (65 meter hoog) beter zijn dan in Vlaar- dingen(zusterhuis Holy-40mr.) Overwogen moet dus worden of het gewenst is het beeldsignaai op de bewuste flat op te vangen en te distribueren". De samenstellers van de nota stel len, dat het bekend is dat Schie dam dezelfde flat als ontvangst- punt voor de wijk Kethel gaat gebruiken: "Wanneer Vlaardin gen ertoe besluit het Schiedam se beeld- en geluidssignaal op te vangen, dan is het nodig dat één en ander juridisch en finan cieel wordt geregeld. Aangeno men mag worden dat de PTT geen bezwaar heeft". Voorals nog is echter uitgegaan van plaatsing van de antennes op het zusterhuis. De beide gemeenten houden reke ning met de toekomst. Daarom wil men niet het VHF-systeem kiezen (capaciteit zes program ma's), maar het VHF/lTHF-sys- teem, dat keuze kan bieden uit twaalf tv- en zestien radiopro gramma's, Ook lokale uitzen dingen zijn hierdoor mogelijk. worden begonnen met de aan- Het is de bedoeling dat overal leg in wijken die er het eerst binnen de beide gemeenten kan worden geprofiteerd van kabel televisie. Alleen de bewoners aan de Schiedamse Woudweg, Harreweg en Groeneweg moe ten het zonder doen, omdat de ze wegen te ver van de bebouw de kom liggen. Ook enkele in dustriegebieden vallen er bui ten. Meer over kabeltelevisie op de pagina drie. Exploitatie De exploitatie en de aanleg moet in handen worden gegeven zo wordt in Schiedam gesteld van de Gemeentelijke Tech nische Bedrijven. In het rap port wordt wat betreft de be heersvorm de mogelijkheden nog open gelaten. Gedacht wordt aan beheer door de ge meente óf aan een privaatrech terlijke stichting, waarin dan woningbeheerders kunnen par ticiperen. Met dit rapport sluit de gemeente een particulier initiatief als Del takabel, dat zich vorig jaar aan bood, geheel uit. De Vlaardingse werkgroep advi seert beheer en exploitatie on- «SiW»- - - Schiedam Bijna 25.000 flessen uit 1620 kratten lagen gistermorgen wel of niet aan diggelen ver spreid over het wegdek van de 's-Gravcnlandse- weg bij de Oprit naar rijksweg 20 richting Schiedam. Een vrachtauto met aan hangwagen, bestuurd door de 35-jarige N. van H-, wilde bij de oprit de bocht nemen, maar de la ding ging schuiven. Zowel van de auto als van de aanhanger knapten de banden die de kratten bij elkaar moesten houden en alle kratten met lege flessen vlogen eraf. Brandweer en politie zijn uren bezig geweest om het wegdek vrij van glas te maken. Zowel de man - eigenlijk onderwijzer van beroep - als de auto kwamen uit Leerdam. Maassluis Bij toekomstige wo ningbouw in Maassluis houdt het gemeentebestuur rekening met lichamelijk gehandicap ten. Er zal een aantal aange paste woningen worden ge bouwd, indien daar behoefte aan blijkt te bestaan. De gemeente Maassluis wil in zicht krijgen in de eventuele noodzaak tot de bouw van zoge naamde rolstoelwoningen. In woners van de stad, die menen in aanmerking te komen voor zo'n huis, worden verzocht kon- takt op te nemen met de afde ling maatschappelijk werk van de gemeentelijke sociale dienst, Troelstraweg 4, telefoon 01899—12700. Rotterdam - Een plotseling opko mende mist was er gisteravond rond half acht oorzaak van dat de vanuit Hoek van Holland op weg naar Gothenburg zijnde Engelse tanker British Dra goon (31-544 brt.) in het Beerica- naai - dichtbij de Zulderpier - aan de grond liep. Vóór mid dernacht nog lukte het enkele Europoort-sleepboten het schip vlot te trekken. De tanker kon daarna zijn reis vervolgen. Normaal varen grote schepen niet uit bij een mist met een zicht van 100 tot 200 meter, maar toen de British Dragoon (die geladen was met 47.000 ton ru we oüö) vertrok, was er niets aan de hand. Binnenenkele minuten trok de monding van de Nieuwe Waterweg echter dicht Er is geen gevaar voor breken of lekken van olie geweest Be brandweer was paraat om bij het weglopen van olie een scherm rond het schip te leg gen. Schiedam Vannacht om halt twee is brand uitgebroken in de etage-woning van de familie Slang in de Van OlÖenbarne- veltstraat De woonkamer, slaapkamer en douche werden verwoest Er werd niemand ge wond. De schade wordt ge schat op 50 A 60.000 gulden. De brand ontstond in de woonka mer en greep snel om zich heen. Wat de oorzaak is ge weest is nog niet bekend. Wel staat vast dat het gezin nog lag te slapen toen de brand uit brak. De moeder van het gezin werd in een shocktoestand door de GGD behandeld. Verschei dene woningen liepen water schade op. Schiedam De Schiedamse Ge meenschap (SG) houdt morgen avond in zaal Irene aan de Nieuwe Haven een auditie. De afdeling toneel van de SG gaat een derde vrije produktie be ginnen, die in januari 1976 in première zal moeten gaan. Iedereen die is geïnteresseerd in amateurtoneel of degenen die al amateurspeler rijn kunnen vanaf 20.00 uur terecht Schiedam De toekomst van de lijk best blijven. Mits hun hui- Bakkershaven blijft een bran- zen gerenoveerd worden, dend probleem. Eén ding is nu Eén van hen, de heer L. de Regt, ""i""" hield een lang en vurig betoog zeker: de beslissing valt over enkele weken in de gemeente raad. De commissie ruimtelijke ordening bleek namelijk ver rassend verdeeld te zijn over wel of niet onbewoonbaar ver klaren. Liefst zeven van de tien raadsle den in de commissie onthielden zich van stemming. Slechts één - PvdA-er Aad Wiegman was er uitgesproken tegen, „Een rustiek buurtje gaat verloren. Vele jonge Schiedammers zou den daar best willen wonen. Laat ze dan zelf de woningen opknappen." Dat laatste is voor het ministerie en de dienst gemeentewerken echter een onhaalbare zaak. De huizen rijn te bouwvallig en met de opsomming van liefst veertien ernstige gebreken oor deelt men: slopen. Er bleek tijdens de vergadering tussen de bewoners onderling ook nogal wat verwarring en onzekerheid te bestaan. Sommi gen, die in een brief aan de gemeenteraad zich vódr sloop en een andere woning hadden uitgesproken, wilden nu eigen- tegen de sloop van de in totaal 22 woningen. Wethouder Zijde veld liet hem begaan, hoewel dit geheel buiten de orde van de vergadering viel. Ook in de ingelaste pauze laaiden de discussies tussen bewoners en raadsleden op. Het resultaat v/as dat het merendeel van de commissieleden zich niet uit sprak over de toekomst van het buurtje. Dat gebeurt wel in de raad van 25 augustus aanstaan de. Vlaardingen De Algemene Stichting Vlaardingse Eejaar- denzorg houdt voor bejaarden vier tochten naar de Zuidbol- landse en Zeeuwse eilanden. Verder organiseert de stichting Deze vinden «laats on twee vijfdaagse reizen naar Lu- 12 uur en van 14 tot 16 uur verkrijgbaar in het ASVB- dienstencentrum aan de Emraa- straat 71, Deze vinden plaats op woens dag 10 september, woensdag 17 september, donderdag 18 sep tember en woensdag 24 septem ber. De prijs bedraagt 8 gulden per persoon. Kaarten rijn op dinsdag 19 augustus van 10 tot xemburg met als standplaats Diekirch. Deze reizen worden gehouden van 1 tot en met 5 september en van 15 tot en met 19 september. Kosten: 250 gul den.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1