SCHIEDAMSCHE COURANT Provincie ziet Beneluxtunnel als redder in de nood Opknapbeurt 22 woningen Mariastraat ,v Commissie voor lokale omroep kan in oktober aan het werk „Onderzoek naar kanker in gebouw Hollandia" GO® MI®WSS Strenge controle Heuvell Inbrekers betrapt JA,IK D<E PRO€f Uit de bocht: zwaar gewond Veer Maassluis- Rozenburg wordt te druk BS58SB a SG-WERKGROEP TREFT VOORBEREIDINGEN Wilbelminafonds: Inbraak in bouwkeet: buit 875,- Buit was te groot Ruitentikker aan de haal Dir 'lag 19 augustus 1975_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD -100ste jaargang no. 2-5327-?acz;.v BroersvestJ telefoon administratie 268091 redactie 262566 - Ilach ten dienst 144144 SCHrEDAM EN KETHEL Hoek van Holland De 22-jarige J. van de D. uit De Lier is met ern stige verwondingen in het Pelftse Bethel zie kenhuis opgenomen na een ongeluk op de Dirk van den Burg- weg in Hoek van Hol land. De Lieren aar heeft de in deze weg aanwezige bocht vermoedelijk met te hoge snelheid wülen nemen. Hij ver loor de macht over het stuur, vloog uit de bocht en ramde een lantaarnpaal. Zijn wa gen raakte total loss. De bestuurder zelf liep ernstig hoofdlet sel op. Stukje Mariastraat wordt weer opgeknapt Schiedam - Opnieuw zal de gemeente een stukje Mariastraat gaan opknappen. De woningen num mers 32 tot en met 52 krijgen een aantal voorzienin gen zodat deze de komende tien jaar in stand kunnen worden gehouden. Den Haag Het dagelijks bestuur van de provincie wil proberen de groei van vooral het (personenaut overkeer over het provinciale veer Maassluis-Rozen burg tot staan te brengen door forse tariefsverhogin gen, die het langzame verkeer buiten schot laten. Samen met de bouw van de Bot lektunnel - waartoe al is beslo ten - en het tolvrij maken van de Beneluxtunnel - waarop GS gaan aandringen - kan dit een omlegging van het autoverkeer in de hand werken. De noodzaak hiertoe vloeit voort uit het feit, dat het veer langza merhand zijn maximale capaci teit heeft bereikt Reeds nu ko men in de spitsuren bij het veer lange wachttijden voor en de wachtende files leveren met na me in de gemeente Maassluis problemen op. Het huidige veer kan per jaar op zijn hoogst ongeveer een miljoen voertui gen overzetten en, als er geen maatregelen worden genomen, zal dat aantal dit jaar of in 1976 bereikt worden. Capaciteitsvergroting is alleen mogelijk door aanschaffing van een vierde veerboot en het ma ken van nieuwe veerstoepen. Dat stuit echter' op" bezwaren." Om te beginnen kan door het varen met meer veerboten over de drukke Nieuwe Waterweg de veiligheid in het gedrang ko men, en bovendien zullen de exploitatiekosten sterk stijgen, wat voor de provincie een moei lijke zaak is. Momenteel pas de provincie per jaar al ongeveer 1 miljoen bij, evenals het rijk. Daarom willen gedeputeerde sta ten - mwt Instemming van de provinciale adviescommissie voor verkeer - maatregelen ne men, die het voor een aantal automobilisten aantrekkelijker moeten maken de route door de Beneluxtunnel te kiezen, dan die over het veer. Behalve de normale tariefsverhogingen i.vjn. loon- en prijsstijgingen, willen GS de tarieven voor het autoverkeer extra verhogen. Met het bestuur van de stichting Beneluxtunnel gaan zij praten over het zo snel mogelijk ophef fen van de tol in deze tunnel. Overigens vinden zij, dat het huidige toltarief 1 voor per sonenauto's) toch al meer een psychologische hindernis vormt dan een feitelijke. De extra ver hogingen voor het veer zouden niet mogen gelden voor het langzame verkeer, met name voor fietsers en bromfietsers. Vanuit de verkeerscommissïe werd gevraagd bij het tolvrij maken' van de Beneluxtunnel ook maatregelen te treffen om die tunnel toegankelijk te ma ken voor fietsers en bromfiet sers. Het veer zou dan voor deze categorie geheel gratis moeten worden. Dat laatste gaat GS echter te ver; dat laten de provinciale financiën niet toe, aldus de gedeputeerde drs. Borgman. •h' V.y' i: O De bewoners van de wijk Bij dorp mogen over vier maanden het keukcnafvalwater niet meer rechtstreeks op de sloten lozen. Over de moeilijkheden die deze nieuwe maatregel van het Hoogheemraadschap Delf land met zich meebrengt gaan buurtbewoners vanavond pra ten met vertegenwoordigers van de gemeente en het hoog heemraadschap. De meeste Bijdorpers vinden het een goede maatregel tegen de vervuiling van het water. Zij vragen zich echter af of het nog - wel nodig is nu er geruchten gaan dat de huizen in de toe komst moeten verdwijnen voor de uitvoering van het bestem mingsplan dat de gemeente voor dit gebied heeft ontwor pen. Tevens willen de buurtbewoners weten welke financiële gevol gen deze maatregel met zich meebrengt De vergadering in het Trefpunt aan de Schiet baanstraat begint vanavond om acht uur. Schiedam Op initiatief van de Schiedamse Gemeen schap zal een commissie worden ingesteld, die zich moet gaan beraden over het hoe, waarom en wan neer van een lokale omroep voor Schiedam. Tijdens de vergadering van de stichtingsraad van de SG, die gisteravond werd gehouden in gebouw Irene, sprak het lid Joop Daalmeijer de verwachting uit dat deze commissie in oktober al aan het werk kan gaan. In de commissie zullen veel groe peringen en instellingen van diverse pluimage en met ver schillende denkbeelden zitting moeten hebben, vond de verga dering. Men ziet een lokale om roep namelijk als een objectief communi catiemi ddel Een speciale werkgroep van de SG zal aan die instellingen om Al eerder werden huizen in deze straat in westwijk door de gemeente voor een opknapbeurt aange wezen. Het Rijk zal ook nu weer in de kosten bijdragen. De gemeente moet dan wel binnen tien jaar voor een stede bouwkundig plan voor dit gebied zorgen. De voorzieningen die wor den aangebracht omvat- ten het maken van dou ches, het in redelijke staat brengen van de keukens, diverse werk zaamheden binnenshuis, het vernieuwen of aan passen van de elektri sche bedrading en het werk aan ondermeer da ken en schoorstenen. Het college van b. en, w. zal hiervoor 254.000 gulden aan de gemeenteraad vragen. Het rijk zal voor de 22 woningen in totaal 123.200 gulden uitgeven. De huren van de woningen zullen worden verhoogd. In het kader van het nieuwe huur- en subsi diebeleid is het echter niet mogelijk meer dan twee procent door te be rekenen van de kosten die worden gemaakt. Hierdoor zal de gemeente een exploitatietekort moeten opvangen. Vol gend jaar zal dat 850 gul den per woning zijn. Het tekort zal de volgende jaren geringer worden. Vlaardingen Het voormalige kantoorgebouw van Hollandia aan de Oosthavenkade In Vlaardingen kan na een verbouwing dienst doen als instituut waar regelmatig een bevolkingsonderzoek op kanker wordt gehouden. Zo'n onderzoek is zeer urgent, vindt plaatselijk bestuurder Wijnhorst van het Koningin Wilhelmina- fonds. Bij het onderzoek moeten ook vrouwen en jeugdige meisjes worden onderzocht op baar moeder- en borstkanker. Want zo vinden de KWF'ers, het voortdurend gepropageerde zelfonderzoek blijkt maar wei nig te worden toegepast De opleiding van voldoende des kundig personeel, die het on derzoek moet uitvoeren hoeft geen probleem te rijn, want zo weet het KWF in Vlaardingen: „Bij een effectieve propaganda zullen zich ongetwijfeld genoeg jonge mensen melden, die een opleiding willen volgen en dok toren willen assisteren bij het verrichten van het verantwoor delijke werk ten gunste van de gezondheid van de medemens." „In het Holy-ziekenhuis is niet voldoende ruimte beschikbaar voor zo'n onderzoek", aldus plaatselijk secretaris Wijnhorst die vindt dat controle op kan ker om de twee ja^r moet plaats vinden. Het Hollandia- gebouw vindt Wijnhorst ge schikt omdat het centraal is gelegen en makkelijk bereik- bear is met het openbaar ver voer. Een andere gegadigde voor het gebouw aan de Oosthavenkade is de Vrije Academie die aan spraak maakt op een verdie ping. Het KWF wil binnenkort over deze materie met de wet houder voor de volksgezond heid praten. Schiedam Uit een bouwkeet van het Bouw- en Aannemings bedrijf ACB aan de Breder ode- weg is tijdens het weekend voor 875 gulden aan goederen gestolen. De inbrekers konden de keet bin nen komen nadat ze de toe gangsdeur hadden geforceerd. De buit bestond uit twee electri- sche boortollen, een kabelha spel, veertig stopkcntacten en veertig stekkers. „De politie is niet van plan de gereconstrueerde Van hinden van den Heuvellsingel door volij verige automobilisten als racebaan te laten ge bruiken. Van begin af aan zullen we daar dan ook op toezien en over treders hard aanpak ken". Aldus mevrouw mr. Ekels, woordvoerster van de politie, over de vrijdag weer voor bet verkeer opengestelde weg. De politie is bang dat de Heuvellsingel door de verbreding en door bet instellen van een parkeerverbod uitno digt tot hardrijden. Tot dat de Van Linden van den Heuvellsingel voor zien is van verkeerstech nische voorzieningen als stoplichten, zal de politie er streng controleren, zo kondigde mevrouw Ekels aan. medewerking vragen. Ook zul len oproepen worden gedaan om een zo breed mogelijke in schrijving voor bet commissie werk mogelijk te maken. Deze voorbereidende werkgroep is gisteravond ingesteld en be staat uit de stichtingsraadsle den Joop Daalmeijer, samen steller van de nota „Lokale om roep: nu of nooit?!" (waarover meer op pagina drie), Hanneke Scheeres, Vincent Broeke en de voorzitter van de SG-afdeling vormings- en ontwikkelings werk, J. P. Drenth. Bij het commissiewerk zullen waarschijnlijk vier wethouders direct of indirect worden be trokken: Chris Zijdeveld als voorzitter van de gemeentelijke werkgroep die onlangs een rap port over kabeltelevisie in Schiedam uitbracht; Clara Vis been als wethouder voor cultu rele zaken; Hans van der Wilk als wethouder van voorlichting; en Keinier Scheeres als opvol ger van Cor Eolmers, die bin nenkort aftreedt, als wethouder voor de technische bedrijven. De stichtingsraad achtte het met uitgesloten dat Van der Wilk zal afvallen. Per slot van rekening wil men de lokale omroep met zien als een spreekbuis van de gemeente en .indoctrinatie" van de overheid vermijden. Schiedam De 20-jarige ama nuensis AJ5. oit Schiedam Is door een surveillerende agent op heterdaad betrapt bij een inbraak in een distilleerderij aan de Noord vest. De man probeerde op het mo ment dat hij werd gesnapt een deur open te breken om de buit, twee grote glas-in-lood-ra- men, naar buiten te krijgen. De ruiten waren te groot om via het raam af te voeren waar hij met een vriend, de 21-jarige H. v, K. door binnen was geko men. Bij het arriveren van de politie man sprong deze van het vijf meter hoge dak en nam de benen. Een paar uur later meldde hij zich echter vrijwillig op het hoofdbureau van politie. Maassluis Het Maassluise zwembad Dol-fijn beeft de af gelopen weken een record-aan tal bezoekers binnen haar poorten gehad. In de laatste drie tropische weken hebben ruim 85.000 mensen een duik in het bad genomen. Schiedam Aan de Westfranke- landsestraat heeft een nog on bekende ruitentikker voor 1200 gulden aan horloges uit een winkel gestolen. De man sloeg met een steen de ruit kapot en pakte een plateau met 30 horloges uit de etalage mee. Van de man ontbreekt nog elk spoor. Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. naam: adres: woonpl.: tel.: Deze bon In open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. V

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1