SCHIEDAMSCHE COURANT Nieuwe school voor opleiding kl< enterleidsters G06D MI6UWS! JA, IK D€ PRO€P Krakers: „Desnoods zorgen we zelf voor water'' Nieuwe bloem: Dabüa Schiedam Schiedam moet snel machtiging aanvragen BURGEMEESTER OPENT DAHLIA EXPO 700 m Vijf dode eenden per dag in Schiedam Flessen uit g flat gegooid 1 School verhuist naar Holy en krijgt andere naam Voor aanleg kabeltelevisie: PSP en Chili Moeilijke klus Snel volkstuinen in Broekpolder Crosser (11) rijdt meisje aan .Vrijdag 5 september 1975- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -100ste jaargang no. 25400 -6 pagina's Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendiensi 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Ondanks dat wet houder Chris Zijdeveld zich fel zal verzetten tegen het leveren van water aan de krakers in de panden aan de Hoogstraat, re kenen deze er vast op dat net als in De Laan deze voorzie ning wordt aangelegd. „Des noods doen we het zelf', aldus één van hen. Inmiddels hebben zij een aantal mensen benadert om te gaan bekijken welke gezinnen in twee van de vijf panden kun- weihouder wil géien' water léveren Uit onze krant van giste ren. nen worden gehuisvest Het is de bedoeling dat dit zogenaam de urgentiegevallen worden. Dit gebeurt in samenwerking met de omwonenden. In feite gaan ze hiermee zitten op de stoel van burgemeester Lems. De burgemeester is dege ne die het huisvestingsbeleid in Schiedam voert Maandag tij dens een commissievergadering zei hij nog over de krakers: „De betreffende woningen zijn niet beschikbaar om te verhuren. .Als dat wél zo zou zijn, heb ik ze binnen vijf minuten ver huurd". De panden aan de Hoogstraat moeten zoals bekend waar- Ylaardingen Vandalen hebben woensdagnacht uit een flat aan de Aalschclverlaan flessen naar beneden gegooid. De politie weet niet wat de oor zaak is van deze „niet onge- vaariijke bezigheid". De flessen kwamen van een hooggelegen etage. Niemand werd door de rondspattende scherven getrof fen. schijnlijk wijken voor het be stemmingsplan voor de binnen stad, hoewel ze in goede staat verkeren. Intussen wordt de verantwoor ding voor het kraken wel heen en weer geschoven tussen de portefeuilles van de wethouders en burgemeester.* Vooral Ver- hulsdonk (WD) wil dat de ge meente niet zo'n grote toleran tie bezit tegenover het kraken. Hij eist ondermeer een openba re behandeling van het pro bleem. Lems wilde echter niets zeggen in de commissie Algemene en Be stuurlijke Zaken: „Dit hoort thuis in de commissie ruimtelij ke ordening". De portefeuille van Zijdeveld. Schiedam Tijdens de opening van de Dahlia Expo ==s 700 vanmorgen verrichtte de echtgenote van burge- meester Lems de doopplechtigheid van een naar de I Schiedam vernoemde dahlia. Het is een door de handelskweker, Cor Geerlings, arrangeur van de tentoonstelling door kruising ver- hr(?6er> hybride, geel van kleur aangeduid als een I Fibnata dahlia bijzonder decoratief en tevens exclu- sief. De bloemblaadjes vertonen insnijdingen zoals - deze voorkomen bij de Hertshoornvaren. De dahlia wordt opgenomen in het assortiment dat bestemd is voor verkoop in binnen- en buitenland onder de I ..Tna5iri «Dahlia Schiedam". Na de onthulling van de bokaal, gevuld met deze nieuwe dahliasoort, begoot mevrouw Lems de bloe- men met champagne. Vlaardingen In Holy wordt over niet al te lan ge tijd begonnen met de bouw van de „Frans Boogaardschoor. Het nieuwe gebouw komt te staan aan de Anna Pau- lownalaan naast het ten nispark. Vier aannemers buigen zich over de aan- neemsom. Verwacht wordt dat over vijf we ken de gunning aan een van hen kan worden ge geven. De Frans Boogaards chool heet nu nog de Protestants-Christe- lijke Opleidingsschool voor kleuterleidsters en hoofdleid sters „De Christelijke Vorm school". De school is gehuisvest aan het Plein Emaus. In het afgelopen cursusjaar zijn de nieuwbouwplanren gemaakt in samenwerking met de leer-; krachten. De te bouwen school biedt niet alleen ruimte aan de opleidingsschool, maar ook wordt de mogelijkheid geopend tot samenwerking te komen met de pedagogische academie „Koningin Wilbelmina" in Rot terdam. Directie en bestuur van - de vlaardingse en Rotterdamse school werken al samen. Er komt binnenkort ook een uit wisseling van de leerkrachten. De opleiding voor kleuter- en hoofdleidsters zal daardoor steeds vernieuwen. Schiedam De gemeente moet op korte termijn een machtiging aanvra gen voor het aanleggen van een kabelnet voor radio- en televisie-uitzen dingen. Het PvdA-raad- slid Scheeres zei dit tij dens een vergadering van de "commissie Alge mene en Bestuurlijke Zaken. Het raadslid, dat op de nominatie staat wethouder van financiën te worden als opvolger van Bol- mers: „Het is een belangrijke zaak dat men snel een machti ging aanvraagt Er bestaat an ders een kans dat een particu liere onderneming dat wel aan- vraagt" Weliswaar is de gemeente dan niet buitenspel gezet, maar de procedure kan dan veel langer duren. Het is daarom raadzaam nu vast te beslissen, aldus Scheeres. „Uitbesteden kan al tijd nog". De commissie was verdeeld over de beheersvorm van het kabel net De PvdA en de CPN willen - dat men kabeltelevisie -als een openbaar nutsbedrijf ziet. Dat wil zeggen dat de overheid een meerderheidsdeelname bezit Ook burgemeester Lems was .het hiermee eens. «- li en CDA betwijfelen echter deze beheersvorm. Verhuls- donk CWD) wil het beheer door een particuliere onderneming Schiedam - De PSP-afdelmg Schiedam zal morgen tussen 1Q.30 en 16 uur met een markt kraam op de Hoogstraat staan, fet is ter gelegenheid van het feit dat twee jaar geleden de omwenteling in Chili plaats v°nd. Er zal allerlei informatie worden verstrekt met uitsluiten in samenwerking met de overheid en mevrouw Taverne (CDA) voelt meer voor een privaatrechtelijke stichting. Van dezelfde partij P. Poot;: .Een openbaar nutsbedrijf gaat me te ver. Ik vraag me aï of dit een eerste levensbehoefte is. Ik voel meer voor het stand punt van Verhulsdonk". Rustig Mevrouw Taverne vond het hou den van een enquete enquête de bevolking over kabeltelevisie (zoals de werkgroep dit aankon digt in haar rapport) een ach terhaalde zaak. „In het verle den zijn er vele klachten ge weest Er is al een enquête ge houden. De bevolking is rustig gebleven omdat de gemeente bezig was met het probleem. Ik betwijfel of een onderzoek nu wel nodig is". Arrangeur met de dahlia Een overzicht van de Dahlia Expo 700, die vanmorgen door burgemeester hems is geopend. Geerlings Schiedam" Schiedam In tegenwoor digheid van prominente figuren uit de wereld van de dahliakwekers, onder wie het bestuur van de Nederlandse Dahlia Ver eniging en andere geno digden, heeft burgemees ter, drs. A. J. Lems, van morgen de officiële ope ning van de Dahlia'Expo 700 in sporthal Margriet verricht. Hiermna maakte hij met het gezelschap een rond gang door de bloemen tuin waarin de hal in en kele dagen tijds is her schapen. Een ongekende hoeveelheid soorten dah lia's staan opgesteld op de tuingazons. Opgesto ken in vazen of op stan daards, dan wel verwerkt tot imponerende bloem stukken. Wat ze gemeen hebben is de wijze waar op bij de arrangementen kleurencomposities tot stand zijn gekomen. Het tuineffect verhoogde arrangeur Cor Geerlings met het plaatsen van den- nebomen en coniferen en een fraaie aangeklede Met een takelwagen van de ge meentelijke reinigingsdienst is gisteren de auto van de 3i-jari- ge Rotterdammer P.vi3, uit het water van de Buitenhaven ge trokken. De ayond tevoren was een ber- gingspoging mislukt „Een moeilijke klus", meende dan ook één van de ambtenaren. Bij het starten was de auto van de schuin aflopende loskade ge reden. De bestuurder was ver geten dat hij bij het parkeren de wagen in de versnelling had laten staan. Voor de groene Re nault zonk had de Rotterdam mer kans gezien om naar de kant te zwemmen. Zekerheids halve is de gealarmeerde dui kersploeg van de Rotterdamse brandweer de wagen toch naar de modderige bodem gevolgd om te zien of er geen verdere passagiers in de wagen zaten. pergola terwijl de wan delpaden voeren langs vijvers met een grote op pervlakte water wat no dig is om de vochtig heidsgraad in de hal op peil te houden. Alle inzenders richtten hun eigen stand in, zowel de handels- als amateurkwe- kers. Ook de Schiedamse Dahlia vereniging is met de eer ste bloem en oogst aanwe zig. Voor de eerste keer ook in een dergelijke ex positie. Kennemerland, geel Polarside, wit, Ra dians, lila en Twiggy, ro ze zijn enkele soorten dahlia's die in de Schie damse stand de aandacht vragen. Een opvallende plaats neemt deStadskwekerij in met haar inzending van meer dan tien soor ten dahlia's en een collec tie tropische planten. Een decoratief geheel en knap - gearrangeerd. Om maar enkele soorten dahlia's te I noemen: Jonker Jan van Arend, brons; Dr. Stege- man, geel, Jaoueline Ken- nedy, wit; „Rotterdam" j donkerrood en de gele l ponpon, Bombola. I De beroepskwekers pousse- ren hun nieuwe kweek- s creaties waarvan sommi- SS i ge nog geen naam kre- gen. Verder staat bij elk soort dahlia's een naam- j kaartje met dat van de inzender. Ook de bijdra- I gen van de plaatselijke op de natuur gerichte verenigingen zijn goed ss verzorgd. Vooral de com- sS plete volkstuin waarmee =3 de volkstuinders zich met de Koninklijke Maat- schappij voor plant- en tuinkunde presenteren past bijzonder goed in het geheel van deze unie- ke expositie. Twee De school telt twee verdiepingen. Op de begane grond komt cen traal de gemeenschapsruimte met daaromheen onder meer het teken- en handvaardigheid- slokaal, foiologielokaal en een keuken. Aanvankelijk wilden de ieerkrachten de gemeen schapsruimte buiten de school hebben in een apart gebouw. Het ministerie van onderwijs maakte daar echter bezwaren tegen. Centraler als nu kan de gemeenschapsruimte niet Op de verdieping komen verschil lende theorielokalen en een ruimte voor de schoolarts. De school wordt voor tachtig pro cent bezocht door ni et-Vlaar- dingers, De meeste leerlingen komen uit de omliggende plaat sen en van de eilanden. Er kan al snel worden begonnen met; de bouw van de Frans Boo- j gaardschool Alle plannen zijn namelijk al door het ministerie goedgekeurd. Schiedam Er worden de laatste tijd gemiddeld vijf dode eenden per dag uit de Schiedamse wa teren gehaald. Volgens de ge meente gaat het om een vorm van botulisme die niet kwaa daardig is voor de mens. De kadavers worden voor onder zoek wel opgestuurd naar het Centraal Diergeneeskundig In stituut te Rotterdam. Daar be kijkt men per geval de oorzaak van de dood van de eenden. „Op het ogenblik komt het overal in Schiedam voor, zowel in de sloten als de vijvers. Het komt door de temperatuur van het water. Deze bevindt zich nu boven de twintig graden.' Bo vendien is het vrijwel windstil weer geweest de laatste tijd. Het water is niet in' beweging en dat bevordert botulisme." Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. woonpl.. Doze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam Vla ar dingen De Vlaardingse gemeenteraad heeft gister avond unaniem besloten om de Vereniging van Volkstuinders Vlaardingen niet langer meer te laten wachten. Zag het er eer gisteren nog naar uit dat de gemeente voorlopig geen vinger zou uitsteken naar de Broekpol der, in het tweede deel van de maandvergadering van de raad werd gestemd voor het voorstel van b. en w. om binnen afzien bare tijd in dit gebied volk stuinen en sportterreinen aan te doen leggen Dat voorstel was woensdagavond van de agenda afgevoerd, sa men met een ander voorstel over de bestemming van de Broekpolder. Beide voorstellen hebben namelijk betrekking op de nota „Broekpolder, over gangsfase", opgesteld door de afdeling plantsoenen van de ge meente. Deze nota had de PvdA eerst in een fractievergadering willen bespreken, maar wethou der voor stadsontwikkeling Bas Goudriaan wilde de Broekpol der toch al in de raad ter spra ke brengen. Onder druk van burgemeester Wim Kieboom en op uitdrukke lijk verzoek van Henk van der Meer (SGP/GVP) werd het voorstel over recreatieve voor zieningen in de Broekpolder weer op de agenda opgevoerd. Gisteren viel de beslissing. Van der Meer: „We kunnen de volk- stuinders immers niet langer laten wachten". Hij vond ook dat de zogenaamde Mberman- tuinders recht hebben op voor rang bij toewijzing van volk stuintjes. Vlaardingen Een 11-jarige bromfietser heeft woensdag avond een voetgangster, die op het grasveld bij de Professor Teldersschool liep, aangereden. De te jonge bromfietser was op het veld aan „het crossen". De voetgangster, de 16-jarige N, Kool moest in het ziekenhuis aan haar kneuzingen worden geholpen. 2e kon later naar huis terugkeren met niet zulke prettige herinneringen aan de 11-jarige AJM.B.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1