SCHIEDAMSCHE COURANT Heisasa eindelijk geopend Sluitstuk diiedaui-700 zoveelste finat i1liël e tegenvaller KRANT IS VOL GO® NIÉUWS! BREEK STRAND TENTEN AF" ff JA, Ik N6ÉM D6 PR06F Zuurstof voor bedreigde vissen ffiederwetfoevoegdlieid nu bij Rijnmond Zwaargewond na botsing Overvallers hadden ook trek in Schiedams postkantoor Na rijf jaar zoeken naar geschikte ruimte voor peuterspeelzaal Weinig interesse voor dahlia-expositie BEATRIX Deze krant, waarin u a! het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Plannen voor gezondheids centrum DERTIEN DODE EENDEN Lems slaat eerste paal Over De Vesten Dienst sport en recreatie tot exploitanten; 5? Inbrekers aan Hoppersingel 9$ Dinsdag 9 september 1975. Broersvest 3 telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachlendienst 144144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -100ste jaargang no. 25402-4 pagina's SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De 18-jarige Rot terdamse M.R. is dit weekeinde iwaargewond opgenomen in het Holy-ziekenhuis na een bot sing op de kruising Da Costa- straat—Groen van Prins terer straat—ThorbeckestraaL Omstreeks half twaalf zaterdag, avond reed de 16-jarige brom fietser ÏÏ.S.H. uit Rotterdam met zijn bromfiets in de Da - Costastraat in de richting var de Thorbeckestraat Bij de kruising verleende hij geer voorrang aan de personenauto van de 20-jarige C.K. uit Vlaar- dingen. De duopassagiere var H. kwam bij het ongeluk te vallen en raakte zwaargewond Krakers vormen nieuwe actiegroep; September'75 Schiedam Sinds gisteren kent Schiedam een gloednieuwe ac tiegroep: September 75- In deze groep hebben zitting het nu voormalige Aktie Komité De Laan en ondermeer ook leden van de ex-Werkgroep Schie dam. De krakers hebben tot deze nieu we naam besloten omdat de oude naam de doelstellingen (redt De Laan) niet meer hele maal omvat. Zoals bekend wer den onlangs ook panden aan de Hoogstraat en Achterweg ge kraakt De groep wil zich nu richten op de gehele problematiek rond het bestemmingsplan voor de binnenstad. Schiedam De twee Rotterdam mers die drie weken geleden aan de Detflandweg een filiaal chef van de bank Schiedam Anno 1820 overvielen hadden ook een - gewapende overval willen plegen op het postkan toor aan de Dieselstraat De politie, die de 18-jarige JJVLH. en de evenoude J.F.G. ruim veertien dagen geleden op he terdaad betrapte bij een in braak aan de Van Swindensta- gel, heeft dit In verband met het onderzoek pas gisteren be kend gemaakt -Naast situatieschetsen voor de ge plande roof op het postkantoor hebben rechercheurs ook teke ningen. gevonden voor overval- len op een zelfbedieningszaak aan de Fransenlaan en een wa penhandelaar, eveneens in Rot terdam-West In het eerste ge val wilden de jongens gebruik maken van een rookbom, zo vertelden zij de politie. Uit het onderzoek van de recher che is ook gebleken dat de Rot terdammers verantwoordelijk zijn voor de diefstal van drie Lelijke Eendjes en drie Suzuki motoren. De voertuigen zijn in de meeste gevallen gesloopt en doorverkocht Verder bekende het duo dat zij in de regio voor bijna tweeën half duizend gulden aan mate- riaal uit automaten lichtten. Uit een school in Rotterdam maak ten zij nog voor tien mille aan spullen buit De Rotterdammers, die inmiddels zijn voorgeleid aan de officier van justitie, worden vastgehou den in De Koepel in Breda. De peuter speelzaal Heisa- sa: eindelijk open. Vlaardingen De nieuwe peuterspeelzaal Heisa- sa aan de Lissabonweg in Vlaardingen-Holy is gisteren dan eindelijk officieel geopend, na vijf jaar touwtrekken met de gemeente om een passende ruimte en tijdelijke huisvesting in niet geschikte ruimten. Mi&r, het nieuwe peu- terhonk moet meer zijn dan een gesubsidieerd opvangcentrum ter ontlasting van overbezette ouders, vindt de leiding van Heisasa. iifiiiimiiiiiiiimiiiiiiMiJiiiiiiiriiiiiiiiiriimiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiifitiiMiitiiiiiiiiiMtiiiiiiiHiiiiniuniiiiiiiifNiiiitiiiiiiiiiitiiiMiiiiiiiiitiniti iiiiiiiTiiiiitiiiiiinHiTirnitimiirinmiiiiiinmiiiniiiiniiniiiiiiiDinniiiiiiiintintniiiiiimitiniiiTiDiiiiiiiiiiiiiiithifiiitiiiiiintmnmiiiiTDti] Schiedam Ook het sluit stuk van de viering van Schiedams zevenhon derdjarig bestaan gaat de gemeente geld kos ten, De Nationale Dah liatentoonstelling, die drie dagen lang in de sporthal Margriet werd gehouden, bracht lang niet .hetaantal, bezoe kers dat werd verwacht: slechts SOOS mensen kochten een kaartje. Dat betekent dat het gemeente bestuur voor dit evenement voor nog eens 12.500 gulden in de buidel moet tasten. Men was er in eerste instantie na melijk zo van overtuigd dat de landelijke bloemenexpositie een succes zou worden (er werd gerekend op minimaal 10.000 bezoekers) dat de gemeente ach garant stelde voor 25.000 gulden oftewel 10.0betalen de personenea, De expositie die landelijk vrijwel altijd succes had geboekt, blijkt echter in Schiedam niet te zijn aangeslagen. Het is zelfs zo dat van de 5000 bezoekers er vele van buiten Schiedam zijn geko men. Het is in ieder geval niet de schuld van de negen organi- serende verenigingen die er al les aan hebben gedaan om de sporthal om te dopen tot een „fcloemen paradijs". De afrekening komt niet ten las- .te van het comité-IML.dat ai eerder moest constateren dat de financiële opzet had ge faald. Men had een tekort van ruim 66.000 gulden. Ook de representatiekosten van de gemeente blijken omhoog te vliegen. Eerder dit jaar had men 25.G00 gulden hiervoor uit getrokken maar onlangs kwam men tot de conclusie dat er nog eens 25.000 gulden nodig was. dat deze ene avond bijna even veel geld opslokte als de 150.000 gulden die voor het hele feest beschikbaar was. Naast de kos ten aan representatie moeten namelijk ook nog eens de reke ningen worden betaald van de getroffen voorzieningen (brand weer en dergelijke) in de Grote Kerk. Waarschijnlijk zal deze laatste post dan ook nog vóór het einde van het jaar weer opge schroefd moeten worden. Zie voor de prijswinnaars van de dahlia-expositie ook pagina 2. Vooral-de eerste feestavond op de 23ste mei toen prinses Beatrix Schiedam bezocht, heeft de ge meente handenvol geld gekost. Al eerder meldde onze krant naam: adres: woonpf. tel.; Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 634. Rotterdam. Maassluis De gemeente Maas sluis gaat plannen maken voor bet bouwen van een gezond heidscentrum. Dat centrum moet komen in de zogenaamde groene driehoek aan de West- landseweg. Het centrum moet een stadsver- zorgende functie krijgen. Daar bij wordt onder meer gedacht aan een vestiging in het gebouw van een polikliniek als een „fi liaal" van het Vlaardingse Ho ly-ziekenhuis. Om de plannen uit te werken wordt een werkgroep gevormd. Naast de Maassluise wethouder Van Eek—Grootveld (o.m, volksgezondheid) wordt onder meer een vertegenwoordiger van het Vlaardingse ziekenhuis gevraagd in de groep zitting te nemen. Bridle In twee dagen tijd zijn in de wetering achter het streekverpleeghuis in Erielle dertien dode eenden gevonden. De oorzaak van de sterfte is waarschijnlijk botulisme. Ge meentewerken van Bridle heeft de eenden verwijderd. Ds Schiedamse brand weer heeft gistermid dag geprobeerd om aan de Noordvest een paar honderd in het nauw gekomen vis sen te redden. De dieren waren in ademnood gekomen, omdat het oppervlak tewater door de hoge temperatuur te wei nig zuurstof bevatte. Nabij de molen De Drie Koornbloemen is er wat aan gedaan. Met behulp van twee schuimstraalpijpen werd het water drie uur lang rondge pompt. waardoor het zuurstofgehalte kon toenemen en de vis sen weer een stuk le vendiger werden. Schiedam Voor het nieuw- bouwfcrojekt Over de Vesten aan de Nieuwe Haven zal bur gemeester Lems op donderdag 18 september de eerste paal slaan. Met de bouw op het terrein van de in 1968 gesloopte Westfran- kelandsekerk wil het Rotter damse aannemingsbedrijf Muïjs en de Winter (MUWR over drie jaar klaar zijn. Het complex, waar de bouwkos ten zo'n dikke,dertien miljoen gulden van bedragen, omvat kantoorruimte, een parkeerga rage, 65 tweekamerwoningen en 33 driekamerwoningen. De toekomstige woontoren wordt in totaal elf etages hoog en komt haaks op de Nieuwe Ha ven te staan. Daarnaast wordt een woningen- -en kantorenflat van viif bouwlagen neergezet MUWI zal het pröjekt met eigen financiën in vier fasen gaan uitvoeren. De verantwoordelijke leidsters willen het dan ook anders gaan doen dan gebruikelijk. Kontakt met de ouders speelt daarbij een grote rol: „De gewenning aan het betrokken zijn bij de peuterspeelzaal kan leiden tot het betrokken zijn bij het hele verdere onderwijsproces van het kind". Als ideaal zien de leidsters een systeem, waarbij de ouders samen met de leid sters de verantwoordelijkheid dragen voor de peuterspeelzaal en daarin ook mogen mee be slissen." Vandaar dat kleuters-m-spé niet lukraak zijn ingedeeld in groe pen; de peuters zijn ingedeeld naar het flatgebouw waar zij wonen, zodat elke flat één dag deel per week de beschikking heeft over de nieuwe Heisasa. Heisasa is bestemd voor peuters uit Holy die wonen ten noorden van de Reigerlaan-Frederik Hendriklaan- Voor Holy-bewo- nertjes ten zuiden van deze grens moet de peuterspeelzaal aan de Sperwerlaan gaan func tioneren: de HeikrekeL Morgen vindt hierover een gesprek plaats met de gemeente. Waar schijnlijk kan kort daarna de Heikrekel gaan draaien." Voor halve dagen, want voor hele dagen is het aanbod van kleu ters nog niet voldoende. Rotterdam De dienst voor sport en recreatie adviseert al le strandexploitanten op het strand van Hoek van Holland om de komende winter hun bedrijf ai te breken. Dit in verband met de grote af slag van zand op het drie jaar geleden opgespoten en 500 me ter verbrede strand. Met name het gemeentelijk zeebad wordt door het oprukkende water di rect bedreigd en gevreesd wordt dat eventuele winterstor men ook de andere exploitaties in zee zouden kunnen doen ver dwijnen. Het zeebad zal in elk geval voor de winter worden afgebroken en volgend jaar zal gezocht worden naar een nieu we plaats enkele honderden meters noordelijker. De mededeling die werd gedaan in de vergadering van de re creatiecommissie. sloeg in ais een bom. Volgens de heer H. STorm, afgevaardigde van de strandexploitanten zal dit zon dermeer een faillissement bete kenen voor vele exploitanten. Ondanks de mooie zomer en het drukke bezoek zullen rij de kosten van afbraak en opbouw niet kunnen dragen. Dit temeer omdat nu drie jaar geleden werd vastgesteld dat de bedrij ven zomer en winter zouden kunnen blijven staan. De ex ploitanten hebben kostbare in vesteringen gedaan met stenen onderbouw en vaste aansluiting voor elektriciteit, water en gas.' Deze investeringen lopen voor een aantal bedrijven in de vele duizenden guldens. De heer Storm was van mening dat rijkswaterstaat niet alleen veel zand op het strand heeft gestrooid maar ook in de ogen van de strandexploitanten. Een verwijt dat volgens voorzitter Van der Houwen niet terecht is, omdat het advies afkomstig is van sport en recreatie en niet van de rijde van rijkswater staat. Volgens de heer A. Roos, tech nisch hoofdambtenaar van rijkswaterstaat, is het advies van sport en recreatie ronduit paniekerig. De heer Roos was destijds belast met de dagelijk se leiding van de strandopspui- ting en hij heeft thans weer de leiding bij het rechttrekken van de Noorderpier. Hij ziet geen aanleiding voor een dergelijke maatregel. Juist door de veran-, deringen aan de pier komt heti aanvankelijk weggeslagen zand weer terug, zo meent hij. Rijkswaterstaat kan en mag geen garanties geven over de afslag van zand, maar er is van die rijde al vele malen gesteld dat er geen reden is tot ernstige ongerustheid en in dat stand punt is op dit moment nog geen enkele verandering gekomen, aldus de heer Roos. Schiedam Uit een nissenhut aan de Hoppersingel hebben inbrekers voor 1100 gulden aan gereedschap buitgemaakt Nadat de voordeur was openge broken ging men er vandoor met twee schiethamers, een doos speedboren, een klauwha mer een doos spuitbussen, twee stalen duimstokken en drie bos sen sleutels. Van de daders ont breekt nog elk spoor. VIHardingen Voortaan zal het Openbaar Lichaam Rijnmond alle aanvragen om hinderwetvergunningen van Vlaardingse bedrijven behandelen. Tot nu toe had de gemeente Vlaar dingen deze hl&derwetbevoezdheid. Dat besloot eind vorige week de gemeenteraad. Hiermee komt Vlaardingen tegemoet aan de wens van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond die in verband met de ingewikkeld heid en de zwaarte van de mi lieuproblematiek in het Rijn- Do muurkrant aan de Van Riebecck- straat is vol. Er kan geen protest meer bij. Afgelopen week zijn de nachtelijke uren onbekenden met de verfkwast bezig geweest. De aanklachten beperken zich niet alleen meer tot het daartoe bestemde en door de ontwerper van het werkstuk Remy Poppe bedachte gedeelte. Op één van de geschilderde auto's staan ook nog wat kreten waarvan de bedoeling niet helemaal duidelijk is. De krant is nu vol; kopij kan niet meer Ingeleverd wor den. mond gebied streeft naar bundeling van krachten met be stuurlijke bevoegdheden op re gionaal niveau. De WD. KVP en SGP/GPV wa ren tegen een volledige over dracht van de hinderwet be voegdheid aan Rijnmond. Via twee amendementen probeer den de twee eerste partijen van het behandelen van aanvragen van kleinere bedrijven een Vlaardingse aangelegenheid te laten blijven. WD'er Sjors Neijssel: „De vind het best als Rijnmond zich gaat bemoeien met de aanvragen om hinderwetvergunningen voor de grote bedrijven uit het indus triegebied. Het is wat anders als de patatboer-om-de-hoek een vergunning aanvraagt". De L'beraal vond dat patatzaken 20 nauw betrokken rijn bij de be volking, dat het verlenen van een vergunning in dat geval een lokale zaak moet blijven. „Als het gaat om dergelijke kleine zaakjes, dan moet Vlaardingen zich buigen over de aanvra gen", zei hij. Wethouder IJsbrand van der Vel den pleitte echter voor „een eenheid van bestuursverant woordelijkheid". Hij vond het milieubeleid een zaak voor Rijnmond. B. en w. van Vlaar dingen zullen In de toekomst wel het dagelijks bestuur van Rijnmond kunnen adviseren. 31*1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1