„Geen pretpark naast Maasland" Rei in ie 7an padvinders Blokje Receptie bij politie GS tegen burge meester: fC!K! school Nieuw tüinbouw- Opening land- en programma De Vier Molens Jeugdsoos Pollepol Cursus voor buitenlandse werknemers Zeebad dicht Kroon beslist over recreatie Z. Vader en zoon Bons concerteren Willem de Zwijgergroep: oudste van Vlaardingen Schiedam Het dienstencentrum De Vier Molens begint donder dag weer met de bingomidda gen. In verband met de invoe ring van de landelijke bejaar denpas zal dezelfde dag van 's-middags een uur af m het centrum een fotograaf aanwe zig zijn om pasfoto's te leveren. In het nieuwe programma van De Vier Molens is dit jaar ook het onderdeel gymnastiek weer op genomen: iedere dinsdagmid dag van twee uur af. De bridgers komen op maandag aan de beurt De grote zaal zal hiervoor 's middags gereser veerd zijn. Iedere laatste dinsdag van de maand staat de bibliotheek van 's middags twee uur af open voor de bekende ruilbeurs. Het centrum zoekt nog naar een tekenleraar. De teken."essen zijn in ieder geval al gepland op woensdagmorgen. Voor-twee gulden per middag- gaat er tenslotte op woensdag 8 oktober een cursus dansen voor beginners en gevorderden van start. Maasland De jongerensociëteit Pollepol in Maasland is weer begonnen. In dit seizoen is de soos wekelijks op de woensdag- vrijdag- en zaterdagavond vanaf half acht geopend. Het Pollepol-pand aan de Lange- taam 17 is er na een fikse op knapbeurt klaar voor. De opzet is op enkele punten wat gewijzigd. Zo worden er in sa menwerking met de Cultuur kring Maasland enkele maat schappelijk gerichte program ma's georganiseerd. Op zondag avond is de soos nu uitsluitend geopend voor jongeren boven deachttien jaar. De jongerensoos, die nu ook een leeshoek ingericht, heeft overi- gens de contributie moeten ver hogen tot tien gulden per sei zoen. Daar staat tegenover, dat de leden bij alle aktiviteiten een gulden reduktie krijgen. Schiedam In het oude school gebouw aan de Dwarsstraat start zondag 14 september een sursus Nederlands voor buiten landse werknemers. Behalve buitenlanders zijn ook Schiedammers welkom die bij het les geven willen assisteren- Hoek van Holland Zondag 14 september om half zes 's mid dags gaat het Hoekse zeebad dicht Ook het instrucüebad aan de Tasmanweg zal dan ge sloten worden. Tot die tijd kun nen ook nog kwijtgeraakte kle dingstukken of andere voor werpen worden opgehaald. Schiedam Op het hoofdbureau van politie is donderdag 11 sep tember een receptie voor de afscheid nemende hoofdagent M. Jongste. De politie-ambtenaar is sinds 1 augustus met invaliditeitspen sioen. De receptie wordt 's middags ge houden van drie tot vier uur in de kantine van het bureau aan de Lange Nieuwstraat De Föppenpolder in Maasland. Alles wijst erop dat het doorbre ken van de dijken door zal gaan. Den Haag -- „Maasland is nog de enige agrarische gemeente in de driehoek RotterdamDen Haag Hoek van Holland. Dat willen we graag zo.houden. De plannen van Gedeputeerde Staten om de Aalkeet Buitenpolder voor recreatie te bestemmen wordt in Maasland gevoeld als een bedreiging voor het lande lijk karakter". Met deze woorden begon bur gemeester J. van den Brink ^.rn.de raad van State. zijn. pleidooi voor een „rustig Maasland". Aanleiding voor zijn komst naar het hoogste rechtscollege was het be zwaarschrift dat Maasland bij de Kroon had ingediend tegen de beslissing van Ge deputeerde Staten om de Aalkeet-Buitenpolder voor recreatie te bestemmen. Laconiek De vertegenwoordigersvan GS namen de bezwaren van de burgemeester nogal laco niek op. „Wehebben blijk baar verschillende opvattin gen over de betekenis van net woord „recreatie", aldus gedeputeerde Deen, „de Maaslanders hoeven echt niet bang te zijn dat er een pretpark aan de rand van hun dorp komt". De gedachten van GS gaan uit naar een inrichting van het gebied voor recreatie op kleine schaal. De meeste veehouders en tuinders kunnen gewoon doorgaan met hun bedrijf, dat moge lijk een onderdeel wordt in een nog te ontwerpen wan delgebied. „Onze wensen liggen echt niet zover uit elkaar", probeerde de heer Deen de burgemeester ge rust te stellen. Het Landbouwschap was ook op de zitting vertegenwoor digd. Woordvoerder Van den Bos schilderde in een lang betoog aan staatsraad L. Brouwer de bedreigingen die veel Westlandse tuin ders boven het hoofd han gen door uitbreidingsplan nen van de gemeentes. „Nu zouden dus de boeren en tuinders in de Aalkeetpol- der aan de beurt zijn", vreesde hij. „Maar er moet nu toch eens een eind komen aan de uit breiding van de tuinbouw- gronden in het Westland", vonden de. vertegenwoordi gers van GS, „andere tuin bouwgebieden moeten nu maar eens de kans krijgen om zich verder te ont plooien. In het gebied rond Waddinxveen worden daar mogelijkheden voor gescha pen^. „Rampzalig" De toestand van de dijken rondom de Foppenpolder, het gebied naast de Aalkeet, schetste gedeputeerde Oos terkamp als „rampzalig". „Een meertje voor water sport is daar makkelijk te realiseren". Gezien de interesse die ook het ministerie van CRM voor de „Foppenpias" heeft, lijkt het verzet van Maas land tegen het recreatie meertje geen resultaten te hebben opgeleverd. Na alle betrokkenen bij de „zaak Aalkeet Buitenpolder" te hebben gehoord zal de Raad van State nu beslissen over een al dan niet recrea tieve bestemming in een ad vies aan de Kroon. Het is nog niet bekend wanneer men tot een uitspraak komt Maassluis Zaterdag 13 a tembar om kwart over ai geven organist Koos Bons en zijn lb-jarige zoon Amo een concert in de Maasslui- se Immanuelkerk. Amo Eons speelt viool. Op het programma staan wer ken van Bach, Schroeder en Kodaly. Verder zal Koos Bons enkele variaties spe len op het werk Thema. De toegangsprijs bedraagt drie gulden; jongeren betalen twee gulden. Een slim bastaardje ziet er wel anders uit dachten we toen we met hem op stap $ngen. Mismoedig het hij zich rondleiden door het al wat oudere deel van Schie dam. Toch toen we een tijdje rondsjouwden raak ten we merkwaardig ge noeg toch gesteld op el kaar. Japie zullen we hem maar noemen bleek toch wel karakter te heb ben. Al was het dan een plek waar vrijwel iedere hond z'n karakter laat zien juist: de slager Japie bouwde uitstekend aan z'n image door schijneilia als hij is, eerst de winkel daar naast binnen te rennen. Toen we weer op de veilige stoep waren beland sjokte Japie rustig mee. Maar toen we de worstenman net waren gepasseerd onder nam Japie een uitstekend voorbereide poging om te ontsnappen. Wat uite raard en gelukkig wel niet lukte maar ala. Japie had zijn image danig ver beterd bij zijn slechts zeer tijdelijke baas. Toch een slimmerdje dus, dat bruine bastaardje (niet negatief bedoeld overigens, want hij is het nu een maal). Gevonden op de Eerste Tuinsingel al enkele weken geleden en vervol gens naar het dierentehuis gebracht Toegegeven: het is een raar hondje om te zien. Alles lijkt zielig aan hem: de krulstaart die blijft krul len, de slappe oortjes, z'n trillende pootjes en vooral de ogen. En dat leeft nu al zo'n anderhalf jaar op deze wereld. Maar ook wij we ten natuurlijk niet wat Ja pie al die tijd heeft meege maakt Tenslotte word je ook niet zomaar een zwer vertje. Daar kleeft een voorgeschiedenis aan en die kan best eens niet pret tig zijn geweest Japie kan worden afge haald bij het tehuis in Schiedam aan de St. Anna- zusterstraat (telefoon 266266). Openingstijden: van negen tot twaalf en van twee tot vijf uur; zater dags van negen tot twaalf en zondags gesloten. Japie is niet de enige hond die een fijn gezin moet treffen. Er zit nog een zeer jonge Duitse Herder (vier maanden, teef) en een heel klein hondje van ongeveer zeven weken, ook een teef je. Er zijn ontzettend vèel reacties gekomen op het blokje van vorige week. De prachtige Ierse Setter is tenslotte gegaan naar een gezin in Hoek van Holland. WOENSDAG 10 'SEPTEMBER 1975 enigingen. Het eerste onderdak was toen een haringzolder aan de Kon. Wilhelminahaven. Van daar verhuisde de groep naar de zolder van de Willem de Zwijgerschool aan de Comelis Houtmanstraat, waarna weer later een oud waterstoker spandje aan de Tweevrienden- straat werd betrokken. Een ou de hooizolder-van een boerderij (thans het hoofdgebouw van het scoutcentrum) was het laat ste onderdak als huurder, want de groep kreeg toen de beschik king over een eigen groepshuis, geschonken door de Shell en door havenbedrijf HVO neerge zet op het terrein achter Cincin nati Toen de Beneluxtunnel werd gebouwd, moest het ge bouw daar echter weer verdwij nen. Inmiddels was er aan de Broek polderweg plaats gemaakt voor een scoutcentrum, waar de Wil lem de Zwijgergroep als een der eersten neerstreek. Het groepsgebouw werd daar weer opgebouwd, maar eng daar met van op vooruit Vooral ook omdat er toen te weinig geld beschikbaar was voor een goe de fundatie, verkeert het nu door verzakkingen niet meer in al te beste staat Ondanks alle problemen van huisvesting kende de groep in haar jarenlange bestaan toch ook een groot aantal hoogte punten. Er werd deelgenomen aan de wereldjamboreeën van Vogelenzang (1937) en Engeland (1957). In datzelfde jaar ook vierde de groep haar vijfen twintigjarig bestaan, waarvoor een zelf geschreven padvinders-' revue werd opgevoerd. Met al deze fijne herinneringen in het hoofd hebben enkele oudle den het plan opgevat om een reünie te houden. Deze wordt zaterdag gehouden op het scoutcentrum. Plaats van sa menkomst is het groepshuis van de Willem de Zwijgergroep, waar de reünisten van drie uur af worden verwacht Maasland Op woensdag 1 okto ber, precies een jaar nadat met de bouw werd begonnen, wordt de nieuwe lagere land- en tuin bouwschool te Maasland offi cieel geopend. Dit gebeurt Om half drie door ir. P. v.d. Schans, directeur van het landbouwon derwijs. De aan de Commandeurskade verrezen school gaat de oude school aan de Kerkweg vervan gen, die al jaren veel te klein was. Het nieuwe complex, expe rimenteel van bouw en opzet, bevat behalve een aantal theo rie- en vaklokalen, ook een wa renhuis van 500 m2, Deze ver warmde kas bevat een kwee- kruimte, een werkruimte voor aanleg en onderhoud en een assortimentsruimte. De nieuwe school is overigens al op 19 augustus door de tien leerkrachten en tweehonderd leerlingen in gebruik genomen. Men wilde namelijk wat inge speeld zijn in het nieuwe ge bouw, alvorens dat officieel voor geopend te verklaren. Pinksteren 1955, twintig jaar terug: de Willem de Zwijgergroep op kamp in Duinrell. Vlaardingen Zaterdag 13 september houden de oud-leden van de pad- vindersgroep Willem de Zwijger groep I een reü nie. De Willen gergroep em de Zwij- ïs de oudste Gaardingen en werd in 1932 opgericht Gezien het grote aantal leden dat de padvindersgroep gedurende die tijd heeft gehad, wordt dan ook een grote opkomst ver wacht. De Willem de Zwijgergroep heeft een rijk verleden, waarin voor al de huisvesting nogal eens varieerde. Na de oorlog startten de padvinders als eersten van de destijds bestaande jeugdver-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3