Wethouder Bolmers op een fatsoenlijke manier weggepest" GO® MIOJWS! Oorlogsschepen geven 600 man hij RSV werk V Nu ook burgerraads- Uniek experiment in nieuw kruisgebouw vrouw in dienst Vrede met PvdA-semor beschuldigt fractie: JA. IK N€€M DÉ PRCXF Onderzoek naar beschuldiging gemeente en GAB Fietspad Harga- laan komt er Deze krant, waarin, u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Jnbrekertjes graven tunnel VRÖM wil KOMO-zakken goedkoper leveren SCHIEOAÜSCHE COURANT •Vrijdag 12 september 1975- ONAFHANKELIJK DAGBLAD "100ste jaargang no. 25405-6 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtcndiensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardlngen De Vlaardingse commissie voor welzijnsaange- legenheden heeft werk voor de commissie verzoekschriften: deze commissie moet een on dersoek instellen naar de be schuldigingen van de student Peter Roovers aan het adres van de gemeente en de direc teur van het Gewestelijk Ar- beids Bureau In een open brief aan onder meer de Tweede Kamer, de minister van sociale zaken en de ge meenteraad beschuldigde Ro overs ruim drie maanden gele den het GAB ervan een politiek selectiebureau te zijn. Met an dere woorden; niet af te gaan op iemands capaciteiten, maar op diens politieke voorkeur. Dit naar aaleïding van de tijdelij ke aanstelling van twee ar beidskrachten voor de inspraak bij het voorontwerp-structuur plan. Deze twee worden aange steld via de TAP-regeling (tijde lijke arbeidsplaatsing) en Ro overs dacht hiervoor in aan merking te komen Ook wet houder Bovenberg -zo bleek gisteravond- koesterde van be gin af aan deze verwachting. Op de voordracht van GAB-di- recteur drs. Harberts kwam de naam Roovers echter niet voor. Bovenberg; „Dat is natuurlijk een zaak van de heer Harberts, maar ook ik heb van begin af aan gedacht dat hij de juiste man op de juiste plaats zou zijn". Soovers is van mening, dat hij op het lijstje van Harberts in eer ste instantie echter wel voor kwam, maar dat na tussentijds overleg met de gemeente rijn naam geschrapt is omdat enke le ambtenaren vage vooroorde len tegen hem zouden hebben. Harberts heeft dit al ontkend. Wel zei deze toen, dat Peter Roovers" een man met een ima- ge is die niet bij iedereen goed valt". PvdA Schippers denkt er het zij ne van: 't Rammelt aan alle kanten. Ik heb over de gevolgde procedure zo m'n eigen gedach ten". Schippers is er voor hon derd procent zeker van dat Ro overs inderdaad van het lijstje is afgevoerd om de door hem aangevoerde reden. Ook de andere leden van de com missie voor welrijnsaangele- genheden bleken van a dat de zaak tot op de bodem 'moet" worden- uitgezocht- KV- Per Ncckx wilde zelfs weten of er een speciale commissie voor onderzoek bestaat, „Want", meent hij, „dit kunnen we er niet bij laten zitten". De com missie voor welzijnszaken ging dan ook unaniem accoord met het voorstel om de zaak in handen te geven van de com missie voor verzoekschriften, ook al is Roovers' brief niet direct een verzoekschrift. Scbledam/Vlaardingen Aan de afbouw van de Hargalaan, tus sen de Nieuwe Dami aan on de grens met VI aar dingen, zal nog deze maand worden begonnen. De dienst gemeentewerken wil dit karwei uiterlijk L december hebben geklaard. Aan de zuid-rijde van de weg zal naast een voetpad ook een pad worden aangelegd voor fiets- verkeer in twee richtingen. Te vens komt aan die rijde een parkeergelegenheid voor 175 auto's. Het verkeer zal in verband met deze werkzaamheden en voor het aanbrengen van de defini tieve asfaltverharding tijdelijk over één rijbaan worden geleid. Onder luid gebrul hebben gistermiddag de zwaarlijvige Indische olifanten Sara en luno veertig vrijkaarten voor Circus Mariska aan burgemeester Lems, die onlangs zijn „circus verbod" voor Schiedam heeft ingetrokken. De kaartjes die op deze ongebruikelijke wijze voor de trappen van het stadskantoor werden weggegeven zijn bestemd voor jongeren van het centrum De Dukdalf en de Sint Jorisdoefe. Als beloning kreeg het slurf-volk dat met andere exotische dieren zaterdag en zondag aan het Schuttersveld optreedt een paar pin da's. „Als ik tijd zou hebben zou ik zelf ook gaan kijken, want Mariska staat bij de dierenbe scherming bekend als een net circus", reageer de Lems, terwijl hij de hongerige slurven ontweek. Den Haag Voor circa 600 werknemers is voor de tijd van 3,5 jaar bet werk verzekerd bij de BSV-werf Wïlton-Fijenoord in Schiedam. Dit is het resultaat van de order voor de bouw van drie oorlogsschepen voor Indonesië, die het RSV-concern onlangs verwierf. De order geeft daarnaast nog aan 400 mensen hij andere Nederlandse bedrijven enkele jaren werk. Hierdoor wordt enigszins het u -* i j. - dreigende tekort aan werk bij van buitenlandse mannes, 's lands grootste scheepsbouw- waa™f het meer °P" concem getemperd. Door het 7 uitblijven van orders voor tan- West-p urtsland belang- kers en door de verminderde stelling voorJiet standaardtype vraag naar andere schepen dreigt er namelijk in de loop van 1976 leegloop te ontstaan. RSV hoopt op verdere orders Schiedam De PvdA- fractie in de Schiedamse den geleden als een donderslag bij heldere hemel, toen Bol mers plotsklaps liet weten dat hij met zijn politieke loopbaan md kappen, digd, dat zij wethouder Cor BolmerS "op een De verhitte discussie ging vooraf Oud-raadslid Tiny Krikke-Hein gemeenteraad is er gis teravond van beschuï- geacht om de vacature Scheer- es in de fractie te vervullen. Beide beslissingen van de Pv- dA-achterban vielen te ver wachten. Bolmers het niet lang meer als wethouder zou uithouden." fatsoenlijke manier heeft weggepest". »e se nior van de plaatselijke afdeling van de socialis tische t>artij, Chris van Dijk, zei dit op de leden vergadering van de Pv dA, Hij beweerde dat in het hele jaar, dat Bol mers nu wethouder van finaneiën is geweest, een politiek spelletje is gespeeld: de fractie zou volgens hem steeds meer druk op de omstre den wethouder hebben uitgeoefend om op te stappen. Dese aantijging werd pertinent ontkend door fractievoorzitter Joop de Jong, die 'geëmotio neerd opmerkte dat dergelijke grove beschuldigingen al maanden niet meer gebezigd worden op vergaderingen van de PvdA-Schiedam, Volgens De Jong kwam het enige maan- aan de benoeming van Reinier Scheeres als de socialistische kandidaat voor de opvolging van Bolmers: kort daarna werd de huidige afdelingsvoorzitter Herman Posthoorn geschikt vond, dat de Schiedamse PvdA al jaren moeite heeft met de openheid die zij volgens haar verkiezingsprogramma zou moeten nastreven. Ook zij was van mening dat Bolmers, die in de vorige" gemeenteraad een veel bekritiseerde wethouder van stadsontwikkeling was, de post financien in de maag is Posthoorn benadrukte echter dat gesplitst. Mevrouw Krikke: Bolmers niet door de fractie is geprest om te vertrekken. "Bolmers was voor die post nu Chris van Dijk herinnerde daar- eemnaal niet de aangewezen na nog even aan een uitspraak" persoon. Het gevolg: spannin- van Reinier Scheeres, gedaan gen tussen de fractie en de vódr de gemeenteraadsverkie- wethauder. Dat was vorig jaar zingen. Scheeres was destijds al te voorzien. Men kon toen op bereid om in het college van b. ziin klompen aanvoelen, dat en w. te gaan zitten, indien de fractie ook aan partijgenoot Geert van der Linden een wet- houderspost zou toekennen. Van Dijk informeerde of die wens nu niet meer leefde bij Scheeres. PvdA-bons Jan Si mons deed de kous af met de opmerking, dat Scheeres die eis al had ingetrokken toen Bol mers door de fractie werd aan gedragen als lijsttrekker en dientengevolge als toekomstig wethouder. fregat van RSV, waarvan er reeds acht voor de Nederlandse marine gebouwd worden. Onze zeemacht overweegt zelf om er nog vier bij te bestellen, plus een bijbehorend bevoorradings schip. Tot nog toe heeft RSV weinig succes gehad met zijn pogingen om oorlogsschepen aan andere marines dan de Nederlandse te verkopen. De slechte reputatie van de Engelse werven wat be treft het nakomen van de afge sproken oplevertijd, gaf bij In donesië vermoedelijk de door slag. De onderhandelingen heb ben twee jaar geduurd. In 1967 weigerde de Nederlandse regering een uitvoervergunning voor de bouw van fregatten voor Zuid-Afnka. De levering van de korvetten aan Indonesië is wel goedgekeurd, Schiedam Aan de Hoppersin- ge! in de wijk Woudhoek heb ben inbrekers een tunnel ge graven om in een nissenhut van een bouwbedrijf binnen te komen. De waarschijnlijk jonge daders slaagden er in om onder de fundamentsbalk in de hut te komen, nadat ze al eerder had den geprobeerd om aan de ach terwand een paar planken te verwijderen. Via de tunnel ver dwenen twee Sharp portofoons, een oplaadapparaat en twee ge- lijkrichters met een gezamenlij ke waarde van 850 gulden. In het nabijgelegen en in aan bouw zijnde verpleegtehuis werd een stelling van de derde verdieping naar beneden ge gooid. Een tweede stelling bleef half over de etagerand hangen. De schade bedraagt ruim dui zend gulden. De politie vermoedt dat hier de zelfde jonge daders voor ver antwoordelijk zijn die uit de nisserihut stalen en die de afge lopen weken met gevaarlijke schiethamerpatronen aan de haal gingen. Alleen de gemeenteraad moet na over de prijsverlaging be- Schiedam De Schiedamse rei nigingsdienst wil de verkoop prijs van haar voorraad Komo- keur vuilniszakken aan gaan jjoevel de pnjzen van de pakken passen aan de wmltelprys. De &f 3>75 mlassd co™"J5s,?t is nog niet bekend. Waarschuw de VBOM-d,enst heelt dit üjk ,3] een gemiddelde gekozen voorste! om van de grote voor- worden vm de prijzen die in de- raad af te komen goedgekeurd. „jnkels worden gevraagd. Deze schommelen tussen de 2,58 en de 3,-. De korting van de gemeente wordt Ingevoerd om af te ko men van de voorraad van zo'n 15.000 pakken met elk 20 zak ken die momenteel bij de VROM-dienst aan de Buiténha- venweg ligt opgeslagen. naam: adres: woonp!,: tel.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. Een beeld van het interieur van het gisteren in Schiedam geopende kruisgebouw Schiedam Wethouder B. E, Collé van sociale zaken en volksgezondheid heeft vanmiddag het kruisgebouw aan het Bachplein officieel geo pend. In het gezondheidscentrum, de trots van de 3300 leden tellende Vereniging Gezondheids zorg Kethel en omstreken, zal onder meer een uniek experiment naar de vroegtijdige ontdek king van ontwikkelingsstoornissen bij peuters worden gehouden. De testen bij vijfhonderd in Schiedam willekeurig gekozen kinderen worden gehouden voor de invoering van een aangepaste Amerikaanse test, de zogenaamde Denvermethode. De tweede stad in Nederland die daarvoor op verzoek van de rijksuniversiteit in Utrecht experimenteert is Hoogeveen, waar peuters twee jaar lang worden begeleid. Aan het Bachplein neemt men alleen een soort moment-opname. Dat is reeds bij 38 kinderen gebeurd. Beide methoden, hebben in Leder geval het doel om stoornissen vroegtijdig te onderkennen zodat tijdig maatregelen genomen kunnen worden. Na afronding van de twee experimentele methodes zal een keuze worden gemaakt In het gloednieuwe centrum voor Schiedam-Noord wordt echter sinds 1 augustus nog veel meer gedaan. Er worden spreekuren gehouden van vroedvrouwen, wijkzusters, maatschappelijk werksters, gezinszorg en tenslotte in de toekomst waarschijnlijk ook van de bejaardenzorg. Verder is er dankzij een praktische indeling en een vast tijdschema een fraaie ruimte voor zuigelingen en kleuters, een prenataal bureau, trombosedienst, schoolgeneeskundige dienst en de sociaal raadsman. Er bestaan plannen om een soortgelijk gebouw in de Gorzen en de oostwijk neer te zetten, Het centrum aan het Bachplein, dat 9 ton heeft gekost, vormt de eerste fase van het toekomstig vïjfdebg wijkcentrum. Een postkantoor, biblio theek en twee recreatieruimten moeten nog vol gen. Vlaardicgen Vlaardlngers kunnen met hun juridische problemen voortaan weer te recht bij de burgerraads mm Vanaf 1 september is de van zijn ziekte herstellende Hans Vrijhof weer aan de slag ge gaan. Daarbij komt nog dat de raadsman in de toekomst het werk samendoet met de nieu we burgerraadsvrouw Elly Wil brink. Zij is per 1 september benoemd, omdat de werkzaam heden te omvangrijk ziin ge worden om door één raadsman te worden gedaan. Elly Wilbrink heeft een juridische opleiding gehad en heeft erva ring opgedaan in de hulpverle ningssector. Omdat voor twee raadslieden de huisvesting aan de Oosthaven- kade te krap is, is het instituut burgerraadsman bovendien verhuisd. Er is een tijdelijke ruimte gevonden in het gebouw van de stichting Volksgebouw aan de Sehiedamseweg 31. De spreekuren aan dit nieuwe adres zijn maandag en donder dag van negen tot elf uur. Het spreekuur in het ontmoetings centrum-West aan de Floris de Vijfdelaan 2 blijft gehand haafd; de tijd is echter gewij zigd in van negen tot tien uur. De burgerraadslieden zoeken nog naar een geschikte ruimte om ook in de Holy-wijk spreekuur te kunnen houden. Zij, die geen gelegenheid hebben de spreeku ren te bezoeken kunnen telefo- niscn een afspraak maken (344459) voor een gesprek. Zo'n gesprek kan zowel 's avonds als overdag plaatsvinden. Geduren de de spreekuren zal de tele foon over het algemeen echter niet worden beantwoord.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1