S V9§ aatipassings- periode duurt lang HERMES HEEFT GOEDE TOEKOMST DWS wijst ook MSV terug |f ÊÊMm DRZVIERPOLDERS ATTRACTIEF Arnhemse routine geeft Handhalarhiterê laten verstek gaan Animo maakt het WF moeiKjk m WMIM u&MÊÈ* 1 ■gij* MSV '71 nog lang in gevaar MAANDAG 15 SEPTEMBER 1975 BENEDEN NIVEAU SFC onzeker W&m Bk Schiedam De "mantel der liefde" wordt bij stukjes en beetjes weg gerukt. Het publiek, gis teren altijd nog zo'n kleine duizend man, be gint te morren. Nog im mer besluit trainer Leo Halkes aansluitend op de wedstrijd zijn epi loog met de woorden: "We blijven optimisti sch". SVV koos als 'hou vast'; "het gaat steeds beter", maar vijf neder lagen na de competities tart'borrelt er ook iets naar de oppervlakte dat duidt op onvrede. SVV verloor opnieuw. Nu met 0-2 van een nauwelijks Impone rend maar gewoon erg gerouti neerd Vitesse. Dat SW's oner varenheid met de weken moet slijten is een voor de hand liggende raak. Eji net zo lo gisch is het dat een dergelijke aanpassingsperiode niet zonder kleerscheuren is door te ko men. Maar 't is nu eenmaal betaald voetbal de vraag is, hoe lang geeft het publiek SVV de kans zich aan te passen. Maar zonodig nog belangrijker is - de vraag, of dateelfde publiek bereid is die gewenningsperio de uit te blijven zitten. SW, voor aanvang van de competitie "verkocht" als "het nieuwe SW" kijkt na vijf duels tegen weinig hoopgevende doelcijfers (2-12) aan. Nu al wordt er ge zocht naar "schuldigen" en, zo nodig nog probleemvolier, ge gist naar oorzaken. i. i Rinus van Es wordt met handen en voeten afgestopt. "Charley" Bosveld (links) moet toekijken. Amsterdam Belangrijker dan het 1—1 gelijkspel dat Hennes DVS in Amsterdm tegen AFC scoorde was de indruk die het Schiedamse elftal maakte in de tweede helft. Snel wisselend, goed de vleugels gebruikend en de tegenstander onder druk houdend. Alleen de accurates se ontbrak nog. Dankzij een se rie vermorste kansen, mocht Hermes niet de volle winst meo terug naar huis nemen. Dat Hermes tenslotte het meeste recht zou hebben op de over winning, daar zag het in het begin van de slechts door enke le handerden toeschouwers be keken wedstrijd niet naar uit Integendeel. Het wegvallen van de anderhalve week terug plot seling overleden spelmaker Ger Bakkes kon niet of nauwelijks worden opgevangen. Toch Hoogeveen, door trainer Pim Visser als aanvallende midden velder opgesteld, faalde in de eerste helft volkomen. Geen goede pass vertrok van zijn voet Pim Visser: "Hoogeveen is niet snel. Maar dat is Van Hanegem ook niet Hij moet nog in de rol komen die hij vijf jaar terug bij Sparta ook vervulde". Dat Hoogeveen meer kansen ver- dient om zich waar te maken, bewees hij in de tweede helft, toen zijn spel tot aanvaardbaar niveau steeg. Maar niet alleen Hoogeveen, heel Hermes draaide in de eerste helft op het AFC-sportpark "Goed genoeg" in Amsterdam- Buitenveldert beneden niveau. Slechts de altijd betrouwbare doelman Harry Spermon, laat ste man Piet van der Burg en middenvelder Bob Weeda le ken zich daar iets aan te kun nen onttrekken. Een uitgerekend Weeda was het die het al in de derde minuut van de wedstrijd door AFC ge maakte doelpunt op zijn reke ning kon schrijven. In plaats van het "renpaard" van AFC Gehring, op afstand te houden, liep hij met bem mee op een scherpe dieptepass. Wat te verwachten was gebeurde: Gehring liep Weeda eruit en kon gemakkelijk scoren: 1—0. De hele eerste helft bleef AFC sterker dan Hermes. In de rust nam Hermes-trainer Pim Visser maatregelen. Vorstenbos werd op de in de eerste helft uitblin kende Ackerman gezet, die toen deskundig de mist werd inge stuurd. Daarnaast trok Ties van Duppen meer naar binnen om Hoogeveen assistentie te verlenen. Een gouden greep. Hennes ging steeds beter draaien. Zelfs zo, dat AFC in de slotfase werd weggespeeld. En er kwamen legio kansen. Pim Vissen "De tweede helft was beter georganiseerd. Je kon duidelijk merken dat we veertien dagen niet hadden ge voetbald. Er was te weinig snelheid, te weinig werden de gaten gezocht. De tweede helft geeft weer moed voor de toe komst. In de vijfde minuut van die twee de helft was het raak voor Her mes. Piet van der Burg speelde Teun Kornaat aan, die voorzet te naar Ton Borstenbos, die gemakkelijk kop scoren, omdat dé geen bijster sterke indruk makende AFC-doelman Van der Linden uitgleed. Teun Komaat was het die daarna de meeste kansen kreeg om Hennes aan de verdiende winst te helpen. De meeste hielp hij zelf akelig klungelig om zeep, de andere werden door de AFC-verdediging geruimd. Slechts twee keer werden de Amsterdammers nog gevaar lijk, maar beiden keren redde Harry Spermon fantastisch. Cf Hennes net als vorig jaar kan i meedraaien in de top van del hoofdklasse A werd gisteren nog niet duidelijk. Gezien het spelpeil uit de tweede helft zou dat moeten kunnen, maar dan moet wel het vizier op scherp worden gezet Van onze sportredactie Maassluis Ondanks het grote veldoverwicht wist HISV71 te genstander Thessaloniki (Rot terdam) op eigen grond maar net van het lijf (3—2) te hou den. Leek de riante voorsprong kort na de thee (ruststand 2—0} voldoende om royaal de bezoe kers te kloppen, in het laatste' kwartier werden de zwartwit- ten bijna ingelopen. Waarbij bij beide treffers ver- meend buitenspel werd gecon stateerd, maar de leidsman wil- de daar niets van wéten. Het technisch niet slechte Thessa loniki was sterk aan de bal, maar had te weinig tempo in het spel om echt gevaarlijk te worden. Peter de Jong van de thuisclub tilde zijn ploeg na een kwartier naar 1—0, in de dertig, ste minuut gevolgd door een tweede treffer van Karei Lema- reis: 2—0. Een kwartier na rust werd het door Michel Holstein 3—0 en MSV72 bleef heersen, maar tot tweemaal toe moest MSV'71 de gasten laten gaan: 3-2. Lichtpuntjes Oorzaken. Eén daarvan is onmis kenbaar het wegvallen van de gevestigde krachten. Peter Jeup, Rinus Steenbergen, Wim Mulder, Hans Campen, door - welke reden dan ook vertoont hun spel een teruggang. Lijn recht hier tegenover staat ech ter de uitspraak van Leo Hal kes: "Er waren tegen Vitesse weer wat lichtpuntjes. Zo vond ik Verel als laatste man goed Spelen, Steenbergen goed op het middenveld en ziet het er naar uit dat Mulder loskomt". Opvallend was ook het wegzak ken van Ko Goudriaaji, met zo mogelijk nóg storender het zwakke optreden van Peter Jeup. Dat Rinus van Es als wissel een versterking was on derstreept de juistheid van die keuze, maar dat Goudriaan in plaats van Jeup het veld moest ruimen verminderde veel van het rendement Peter Jeup ver dween uiteindelijk toch, maar toen was er nog maar een kwartier te spelen. Leo Halkes mikt, dat is duidelijk geworden, op langere termijn. Zijn onervaren SW heeft tijd nodig. Gisteren tegen Vitesse bij voorbeeld, zou een puntje j zelfs verdiend zijn geweest Een punt dat niet kwam en dus mort het publiek. Terecht? Er gens weL Met als belangrijkste oorzaak het ffel zeker niet overtuigende optre- den van Vitesse. De ploeg van Bulgaarse trainer Ned Bulato- vic steunt vooral op routiniers als "Charley" Bosveld, Piet van Kerkhof, Matthias Maiwald, Bennie Hofs en Herman Vee- nendaai, SW stelt hier inzet en enthousiasme tegenover. Door Hans Soeters Zoals in de eerste helft Tegen- over kansen voor Herman Vee nendaal, de defensieve kalmte van Bosveld en de pientere ope ningen van Bosco Bursèc, stel de SW één reële kans: een kopbal van Bart Kreft, die via de handen van doelman Nijhuis de'Jat schampte. Toen stond het overigens al 0-2, omdat een magnifieke voorzet van Mai- ,wald knalhard was ingekopt ."door Veenendaal. SVV verdiende uitgaande van het spelbeeld de nederlaag niet Genomen naar het aantal kansen was de Schiedamse ne- derlaag echter dik verdiend. Zo moest doelman Sjaak Bou- meester enkele meesterlijke reddingen verrichten; knalde Cees Zoetmulder nog een inzet t van Rudle Wiertz voor de doel- lijn weg en wipte Bert Kip vrij voor doel kinderlijk hoog over. Vitesse profiteerde er nog maar éénmaal van, krap een minuut voor tijd, toen SW wat al te ver was opgedrongen. Nu was het Herman Veenendaal die Bursac van dichtbij een niet te missen kans bood: 0-2. Met name Rinus van Es was er voor verantwoordelijk dat ook SW enkele keren in kansrijke positie kwam. Weliswaar geen uitgespeelde mogelijkheden, maar doelman Nijhuis had ze ker moeite met het harde schot van Steenbergen en de snelle acties van Molendijk en Van Es. Zo bekeken had Halkes ge lijk met zijn visie: "Een gelijk- spel zou een juiste uitslag zijn geweest Tot de tweede Arn hemse treffer had SW alle re der» te hopen op een betere uitslag. Het lukte echter niet en dat betekende de vijfde Schie damse nederlaag.,. Rinus Steenbergen in een aanvallende rol. invaller Robert Korengevel (12) wacht af. Schiedam Na de schitterende overwinning van 7—1, verleden week heeft Wilton het nu maar tot twee doelpunten gebracht. De tegenstand van Animo was daar dan ook naar. Het heeft uitmuntend partij gegeven. Ditj kon echter niet verhinderen! dat Wilton ontzettend veel kan sen kreeg, die echter niet in doelpunten omgezet konden worden. Reeds in het begin van de strijd waren het Verhaal en Van Loe- nen die tal van kansen om zeep brachten of hun schoten door de uitmuntende doelman zagen gestopt Eerst in de 27e minuut was het prijs. Een combinatie tussen Verhaal en Verdam werd door Verhaal afgerond met een doelpunt: 1—0. Hoewel er in de eerste helft nog kansen zat zijn geweest, moest WF het toch voorlopig met dat ene doelpunt doen. Vijf minuten na de rust werd de voorsprong vergroot. Weer was het Verhaal die na een combi natie met Verdam het doet wist te vinden en zijn dub op 2—0 bracht Vijf minuten voor tijd leek Ani mo de e»er te redden. De bal werd echter via de binnenkant van de paal het veld weer inge stuurd. Het bleef derhalve 2—0, maar de overwinning was ruim schoots verdiend. Abbenbroek Trainer Jan van Buitenen was na de wedstrijd van SFC, tegen Abbenbroek een teleurgesteld man. Niet al leen omdat Abbenbroek het duel verdiend won met 3—0 maar meer omdat zijn jongens zich meer of minder hebben laten inpakken door de tegen standers. Het was vooral de verdediging die een zwakke indruk achter liet en zeker twee doelpunten komen dan ook op rekening van het aarzelend optreden van dit gedeelte van de ploeg. In de eerste helft werd SFC al van het kastje naar de muur ge stuurd en het mag alleen maar blij zijn dat de achterstand niet groter was dan 1—0. Wie had gedacht dat de Schie dammers in de tweede helft wel uit een ander vaatje zouden tappen kwam bedrogen uit Een vrjje trap bracht de stand op 2—0 in de 25e minuut en vijf minuten later werd het zelfs 3—0, wéér door te aarzelend optreden van de verdediging. Er zal deze week zeker heel wat gebabbeld worden door trainer Van Buitenen en wie weet wat daaruit voort zal komen. Schiedam - Het was het afgelo pen weekeinde weer droevig fljggi gesteld met de opkomst van de scheidsrechters. Alleen al bij DWS verschenen vijf arbiters niet op het appèl. Door bereid willigheid van anderen konden de wedstrijden gelukkig toch doorgaan. De dames van Hol land iaan keerden echter onver richter zaken terug van Ato- miunt Ook bij de dames ont moeting WIK-DES was geen arbiter. De heer Ramos, een van Rotterdams meest belo vende arbiters, was bereid de wedstrijd voor zijn rekening te nemen, maar DES weigerde en keerde huiswaarts. De dames van HVK kwamen ook niet aan bod, maar hier was het tegenstander Ancora 3 uit Rot terdam, dat niet verscheen. Het commentaar van Ancora hierop was dat de dames wel waren afgereisd, maar naar het ver keerde veld waren gegaan. De dames van Wilton zijn op een wel heel gemakkelijke wij2e aan de winst gekomen tegen Indus uit Rozenburg. "Wilton had het spel volledig in handen en liep met de regelmaat van g de klok uit naar een 2-13 voor- 1 sprong. In de tweede helft bJe- ven de break-outs bij Wilton fj achterwege, dit in opdracht var» trainer Wim Engelbracht Hij i gebruikte de verdere rest van deze wedstrijd om met zijn ploeg enkele systemen uit te i proberen. Hierdoor kwam er minder schotkracht uit de i ploeg, maar de 2-20 zege kon Wilton niet meer ontgaan. p Een haast indentiek beeld gaf de J| heren ontmoeting Eros-WG. In 1 de eerste fase had Eros nog antwoord op het spel van UVG, maar langzaamaan nam UVG het heft volledig in handen en noteerde met de rust een 3-9 stand. Het spel bij Eros liep in hoofdzaak over twee spelers, die al snel door UVG werden uitgeschakeld. Na de rust Moment uit de wedstrijd DWS-MSV. Ondanks dit niet van de zege afhouden,.. 'handigheidje" kon de Noordwijkse ptoeg de Schiedammers spel en pakte beide punten door een 2I-J2 overwinning. volledig open lag en zij een 10-16 overwinning behaalde. moest zetten om een 14-14 eind stand te bewerkstelligen. maken, met 'als gevolg een 14-2 nederlaag. kwam de formatie van Wim heren van DWS startten niet Schaap met een geheel ander er& best tegen MSV uit Noord- De heren van Hollandiaan zijn heren van Unitas hebben voor De dames van Unitas keken in wijk en keken al snel tegen een ver onder de verwachting ge- een goede wedstrijd gezorgd te- Rotterdam tegen Spartaan al 0-1 achterstand aan. Aanval- bleven tegen Indus uit Rozen- gen Wings in Den Haag. Er was snel tegen een 2-0 achterstand lend bracht DWS aardig spel op burg. Er was totaal geen inzet een uitstekende inzet, terwijl er aan, doordat het team zich liet bij Hollandiaan waardoor In- concept binnen de lijnen. Ook hi?r werd de productiviteit wat minder, maar Eros kon geen kwaad meer doen, zodat UVG een 5-15 zege behaalde. In de dames ontmoeting West» landia-UVG zijn de strafwor- pen de UVG ploeg om de oren gevlogen. In korte tijd stond Westlandia op een 2-0 voor sprong, het resultaat van twee strafworpen. UVG liet haar schroom wat varen en drong Westlandia in de verdediging. Dit leverde hen al snel een 2-2 stand op, maar weer kreeg UVG twee strafworpen te ver werken. UVG kwam ook deze tegenslag weer te boven bracht de stand wederom in evenwicht Hierna nam West landia het initiatief in handen en noteerde een 7-4 ruststand. Na rust kwam er meer sluitend spel in de UVG defensie, maar nog steeds had de aanval teveel kansen nodig om tot scoren te komen. Een en ander had tot gevolg dat Westlandia de eind- stand op 10-6 bepaalde. De dames van DWS blijven het moeilijk houden in de zeven- handbalcompetitie. Het deed uitstekend haar best tegen WINGS in Den Haag maar zag toch geen kans een vuist te de mat, maar in de verdediging rammelde het aan alle kanten, wat MSV de kans gaf de rust stand op 7-9 te bepalen. In de rust liet DWS doelman Kees Omen wisselen met Henri van Geene, wat inderdaad de rust terugbracht in de DWS defen sie. Langzaam maar zeker kreeg DWS meer greep op het dus teveel ruimte kreeg en de ruststand op 5-9 bepaalde. Wie verwacht had dat Hollandiaan na de rust uit een ander vaatje zou gaan tappen, kwam bedro gen uit Vooral verdedigend werden de meest onmogelijke fouten gemaakt, waardoor de weg naar het doel voor Indus werd zorg gedragen vopr vloeiend samenspeL Wings heeft echter een grotere routine en benutte deze om de rust op 8-4-te bepalen. Na rust kwam Unitas verrassend naar voren en kwam zowaar op een 10-11 voorsprong. Maar verder liet Wings het echter niet komen, dat toch nog alles op alles verrassen. Langzaamaan werd het een gelijk opgaande strijd en kon Unitas de ruststand op 4-5 bepalen. In de tweede helft werd het al spoedig duidelijk dat dit Spartaan over te weinig conditie beschikt. Unitas trok het spel steeds meer naar zich toe en kwam tenslotte tot een. 6-8 overwinning. Schiedam DRZVierpolders Reeds voor de rust zagen de toe- werd een buitengewoon fijne schouwers een enerverend duel. wedstrijd met over en weer goed voetbal. Dit is niet alleen te danken aan de 22 voetbal lers die zich geheel wisten in te zetten, maar ook aan de scheidsrechter Westerwaal, die bet spel zeer goed aanvoelde ez» de wedstrijd bijzonder goed leidde. club met eeri schitterend doel punt op 0—3. waarbij de doelpunten echter uitbleven. Die kwamen pas na DRZ zag kans het heft in handen de rust Grootveld trachtte een aanval af te slaan. Hij kreeg het leer wat ongelukkig op de voet De bal schampte af voor de voeten van de attente Roskamp. Deze haalde uit en bracht zijn te nemen. Aanval op aanval golfde op het doel van de be zoekers af. Daar stond echter doelman Van Oosten, die een geweldige wedstrijd keepte. Wat Boes, Jung of Bruinsel ook probeerde, steeds was Van Oos ten waar hij moest zijn. Het was om moedeloos van te wor den voor de rood witten. Het alles of niets spel van DRZ werd tenslotte niets, want kort voor tijd lukte het Poldervaart om bij een counter zijn dub definitief op winst te brengen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4