FC Vlaar dingen '74 pakt gretig Helmond aan Omstreden strafschop velt SVDPW Cees Stam beslist machteloos duel DVO'32 Iaat winst liggen ans van Bo; redt TSB Derby zonder sfeer el Fortima toch nog angstig VDL onderuit Van Baaren-eqwpe m top van eerste divisie Mf«$I €fef Wïssel Jan Kramer: "We moeten nog groeien" miMrm Op!. ii ei i MAANDAG 15 SEPTEMBER 1975 5 Wim Berckenkamp. collectief spelen Frans Stans na sublieme ac tie de vierde goa! X&V-U; -^C} v ■^vfSr' Louis Burhenne (kopbal) op 1—3. Helmond Sport, dat intussen t- wee verse krachten in de strijd had geworpen, was die gretig heid nü wel toevertrouwd, om dat heel FC Vlaardingen "74 uit balans raakte, maartoen Frans Stans in de 29ste minuut, in samenwerking met Wim Berc kenkamp, de voorsprong naar 1—4 tilde, zakte HS ver weg. In die fase domineerden de Vlaar- dingers over alle linies en was een voorsprong naar 6—1 zeker geen schande geweest Helmond De gretigheid waarmee Helmond Sport het (in Brabantse ogen) sterk gestartte FC Vlaardin- gen '74 snel wilde elimineren, is op een grote deceptie uitgelopen. De equipe van Jan van Baaren ontpopte zich niet als een groots elftal, omdat het uitgangspunt bij een deling lag, niettemin was het super slagvaardig en op grond daarvan rekende het met 4—2 af met een traditioneel lastige tegenstan der. nemen" en zijn collega on Del- moeten zo veel mogelijk collec- low, later na de frustrerende hef spelen", slag, na eerst professioneel te- In het tweede deel sloeg prompt gen het verzamelde persvolkje bij Helmond Sport de vlam in Daarom grote vreugde bij FC Vlaardingen '74, dat met name op het middenveld, met Cees Bouman als zeer beweeglijke stoorzender en spelmaker (om- „geen commentaar" had gege ven, zich uitsprak over het fa len van zijn routiniers doelman. Honings en Peter van der Heu vel (laatste man), greep FC Vlaardingen '74 in een onbe waakt ogenblik de macht En in het begin strakke schoten op jq „;„u de proef stelden en endernkfc nuut goed vrij op het midden- Reële kansen via de telkens weer uitgespeelde Helmond Sport-de- fensie voor Jan Roodbol, later gewisseld voor Frans Fiers („Ik had te veel last van een rug blessure, zodat ik zelf om de wissel vroeg") en Hugo Loch- tenbergh, bleven evenwel onbe nut en toen Gerrie van Melis er na ruim een half uur 2—4 van maakte, kwam heel Helmond Sport weer terug. de pan toe Jan Roodbol, gewis-- seld voor Cees Zwambom, de Maar de tweede keer demon- de proef stelden en anderzijds de gecompliceerde aanvallen van de thuisclub een halt toe riep. dat Hugo Loch ten bergh door Daarom een strijd door B ra de absentie van Barend van bantse ogen bekeken om er Hijkoop zijn aandacht meer op moedeloos van te worden. De de aanval had gericht) de talrij- vele overtredingen, uitstekend -ke slechte passes van de Bra- betrapt door arbiter Henk van banders daar al kon opvangen. Dijken, brachten het eerste hal- Maar ...niemand, .twijfelde echter, „.fuur nog wat leven im.de brou- j aan de 'opdracht van Engels- werij, samen dan met een vroe- veld, waagde een strak schot dat eerst op de vuisten van doelman Honings terecht kwam en de bal via net lichaam van marge tot drie goals bracht Het duo Ko Prins/Ron Dellow, woe dend uit de dug-out gekomen, trok zich de haren uit het hoofd, dirigeerde niettemin ie dereen naar voren en samen met een snel verflauwende Vlaardingse concentratie, kwam Helmond Sport door een dekkingsfout van Ger Pijl, via streerde heel FC parmantig balbezit met wederom reële kansen voor elke Vlaardingse aanvaller, maar Helmond Sport vond de schande al groot ge noeg. Jan van Baaren, uite raard dolblij: „Hoe bestaat het in drie uitwedstrijden alleen al vijf punten, terwijl ik al tevre den was met een gelijk spel". Van onze sportredactie Vlaardingen - Fortuna heeft de eerste punten binnen. Via een door het bezoekende SVDPW omstreden strafschop revancheerden de Vlaar- dïngers zich van de nederlaag van vorige week. SVDPW, dat vorige week wei won, vertrok daarom met lege handen, hetgeen gezien het spel- beeld misschien iets te weinig was. SVDPW-trainer Sander van der Hoek tilde niet zo zwaar aan die nederlaag. "Natuurlijk, die strafschop kost twee punten, maar over het spel ben ik niet ontevreden. Fortuna moest na tuurlijk komen en daarom be- boekten daaruit geen succes, gonnen wij met slechts twee spitsen. Na een kwartier bleek Beslissing dat al niet meer nodig, want de pressie van Fortuna bleek mee In de twintigste minuut van de te vallen. We hebben goede mo- eerste helft viel de enige en voren, maar veel haalde het niet uit gelijkheden gehad, maar de kansen werden niet benut". Trainer Arie Verburgh van For tuna was wel ingenomen met de punten. "Na die ongelukkige nederlaag van vorige week had den we deze mentale opkikker nodig. Stel dat je weer had verloren, dan wordt het steeds moeilijker om de jongens te overtuigen". De enige schaduw zijde voor Fortuna was, dat grillige Dick van der Burgh te gen een officiële waarschuwing opliep, nadat arbiter D. H. Bra- venboer hem enkele malen na een overtreding had vermaand. Diezelfde Verburgh dwong doel man Karei Bras na 8 minuten tot een redding, terwijl aan de andere kant de doorgebroken Wim Zonneveld door Fortuna- doelman Aad Harms van sek ses werd afgehouden, SVDPW leverde in beginfase wat spectaculair vuurwerk op het Fortuna-doel af. Een zo'n knal van Sjors Kreischer schampte de lat, maar de vooral in de Kansen beginfase veel en van veraf schietende Schiedammers SVDPW kreeg daardoor kansen, ook al omdat Fortuna-doelman op hoge ballen helemaal niet klemvast bleek. Een zeer slim hakje van Sjors Kreischer, zes minuten na de rust, bracht Wim Zonneveld in uitstekende posi tie, maar zijn schot ging naast "In die fase hadden we Fortuna in de greep", aldus trainer Van den Hoek, "maar het werd niet afgemaakt" Sjors Kreischer liet een goede kans onbenut, terwijl de Schiedammers be paald pech hadden dat René beslissende treffer. In het Schiedamse strafschopgebied werd Jan Bouman door Piet Krijne van de bal gezet waarop Bouman onderuit ging. "Hij liet zich professioneel vallen", al dus enkele Schiedamse spelers, die scheidsrechter Bravenboer onverbiddelijk naar de witte stip zagen wijzen. "Voor mij was er geen twijfel moi aldus de Spijkenisser lei Comeüsse een inzet van Wim Zonneveld van de lijn haalde, nadat doelman Harms weer had misgetast Arie Verburgh: "De jongens ble- "Een strafschop volgens het ven de dieptepass hanteren, dat .juist De boekje, ik stond er pal boven op". Dick Verburgh voltrok het vonnis, waarbij doelman Bras geen enkele kans had: 1-0. "Me teen al na die voorsprong kwam er toen een angst in ons spel", aldus Arie Verburgh. "Angst op een tegentreffer, die in de tweede helft nog toenam". Verburgh maande zijn mannen vanuit de dug-out steeds naar was onjuist De bal moest in de voeten worden geschoven om dan een één-twee op te kunnen zetten. Nu was het moeilijk om een greep op het middenveld te krijgen". Een krachtig slotof- fensief had SVDPW met meer in petto, Fortuna hernam tegen het eind zelfs weer het initia tief, zodat de overwinning niet meer in gevaar kwam. met een 3-1 nederlaag de thuisreis aanvaarden. Van onze sportredactie Rotterdam VDL lijkt dit seizoen het doelpun ten maken zo goed als verleerd te zijn. Ook za terdag werden weer le gio doelrijpe kansen om Vooral vddr rust had VDL de zeep geholpen door de wedstrijd Ïn rijn voordeel moe- ten beslissen. Zeker vijl a res mogelijkheden deden zich voor om Veronica op een achter stand te zettere Veronica daar entegen had slechts één kans nodig om te scoren. Dat was na aanval van de Wauw- witten. Tegen Veronica was men voortdurend, in het offensief, maar moest men desondanks een half uur toen de Veronica- spits Bernard Groenendaal koppend het nakijken gaf: 0-1. Dit was tevens de ruststand. Na de pauze gaf Veronica meer de toon aan, maar VDL bleef kansen forceren. Pas nadat de Rotterdammers 2-0 gemaakt hadden wist VDL via Jacob Huiring tegen te scoren met een kopbal (29e minuut). Verder kwam VDL niet Veronica ver grootte zijn voorsprong zelfs. Vijf minuten vóór tijd bracht een keihard schot van grote afstand de score op 3-1 voor Veronica, man Ron Dellow in de geest van blijven aanvallen, zo eenzij dig mogelijk met uitzonder ing dan van zijn landgenoot Genie Hogan om dan, even eens volgens oud beproefd re cept, de bal „hoog voor de Vlaardingse pot" te gooien, waar topscorer Louis Burhenne het „karwei" moest afmaken. Maar wat kwam er van terecht t Vrijwel niets. Helmond Sport RiSICO vergiste zich helemaal in de vastberadenheid van de Vlaar- Trainer Jan van Baaren: „Ergens dingers, die enerzijds via veel onbegrijpelijk dat Helmond omwegen doelman Honings met Sport steeds meer risico ging ge kogel van Cees Bouman via het lichaam van Aad van der Wert tegen de lat en een on weerstaanbare solo, die veel ap plaus kreeg, van kleine Joop QueUhorst tegen het zijnet. FC Vlaardingen '74 stak daarmee al vroeg zijn klauwen uit en dat had op zijn minst een waar schuwing moeten zijn. Door Bas van den Berg Peter van der Heuvel in het Helmondse net verdween. Voor de slecht dekkende Helmondse defensie een moeilijk te verte ren zaak, die in de 44e minuut als bewijs zou dienen voor alge heel gefaal. Op dat tijdstip tast te heel HS mis op een collectie ve Vlaardingse actie, die Wim Berckenkamp bekwaam af rondde: 0—2. De eerste van de Gouwenaar die er overigens niet aan tilde wie scoort". We tHëSfa |gg||jgK''' E. H J ■SSW Da halve omhaal van Henk Boomsma mislukt Jacky Riedijk veel aan de bal Vlaardinffen DVO'32 heeft vooral vóór rust de kansen laten liggen om uit de confrontatie met FC Rijnmond twee punten te pakken. Een veel sterker DVO'32 buitte het windvoordeel in de eerste neriode on voldoende uit. De 2—1 ruststand bleek niet ge noeg: drie minuten voor tijd kwam FC Rijnmond alsnog op gelijke voet. Een hevig offensief van DVO'32 bracht al snel een treffer. Arie Heindijk zette goed voor, waar na Peter Bergman kon inkop pen: 10. Bij de eerste aanval van FC Rijnmond was het me teen raak (10e minuut). Na een corner kon de vrijstaande FC Rijnmond-spits inkoppen: 1—1. DVO'32 bleef het spel dicteren, maai was ongelukkig met het afmaken. Aad Hanson kopte over en Luwe Spaans schoot net naast In de 35e minuut dan eindelijk: een „inswingende" vrije trap van Arie Heindijk scheerde in de uiterste hoek: 1—1. Pech hadden de Vlaardin- gers twee minuten voor rust toen de scheidsrechter op ap pelleren van grensrechter van FC Rijnmond een doelpunt van Peter Bergman afkeurde. De 2e helft gaf een gelijkopgaan. de strijd te zien. Vcor beide doelen vele schermutselingen, maar geen uitgesproken doelrij. pe kansen. DVO'32 leek een benauwde overwinning te gaan behalen. Een afstandsschot van de gasten in de 42e minuut, dat keeper Zeegers verraste, bete- kende dan ook een teleurstel lende 2—2. Van onze sportredactie Vlaardingen De straf schop (35e minuut twee de helft) bracht tenslot te voor De Hollandiaan in de thuiswedstrijd te gen Leerdam Sport de oplossing. Cees Stam greep deze gelegenheid aan om eindelijk te doelpunten nadat twee machteloze ploegen tot die tijd geen kans zagen kansen te bedenken die rendement konden ople veren. De wilskracht was er wél, maar spaar zaam waren de goede opzetten. Er waren te veel vastlopende per soonlijke duels, té rom melig was het strijd- beeld en daardoor wei nig lijn in het spe. De verzilverde penalty gaf de roodwitten de over winning (1-0), terwijl een 0-0 score op zijn plaats geweest zou zijn. Trainer Jan Kramer van De Hol landiaan na afloop: "Deze wed strijd was een klas beter dan vorige week tegen Dubbeldam, Er is wat dat betreft goed ge voetbald, De bezieling was aan wezig en de gewijzigde opstel ling (qua plaatsen) kwam beter tot zijn recht. Wij hebben méér kansen gehad (al waren ze met altijd uitgespeeld) dan de tegen stander en daarom is de zege verdiend". De Hollandiaan onderstreepte nog eens dat er veel arbeid verricht moet worden om tot een goed geheel te komen. Jan Kramer daarover: "We zijn nog aan het groeien en gezien het vertoonde van vorige week is in deze tweede ontmoeting al winst geboekt". Het eerste kwartier van de eerste periode boeide de toeschou wers, De Hollandiaan, met cap. tain Henk Mosterd, viel gretig en vastbesloten, met goed opge zette acties via uitstekende spel verdeler Wim Riedijk, aan. Eerst vroeg opgerukte Cees Stam aandacht met zijn voorzet en Leerdam Sport sloeg terug met een bal op de lat Jacky Riedijk van De Hollandiaan was in de zeventiende minuut zijn directe belager te glad af, maar strandde. Al gauw bleek dat Warrie Timmer (rechter spits en spits Henk Boomsma te steriel opereerden en de Leerdam Sport verdedigers konden tijdig een halt toeroe pen. Op een hoge bal van Jacky Rie dijk werd goalie Sterk van de bezoekers haast verrast, waar na een. vrije trap van dezelfde Riedijk (na te zijn neergelegd) op de kruising van het Leer dam Sport doel terechtkwam. Een mogelijkheid voor de rood witten was tegen de rust een diagonaal schot van Henk Boomsma dat naast ging. De rust kwam met de blanco score 0-9. Piet Abbel van Leerdam Sport kwam daarna controle te kort om zijn team op een voor sprong te zetten. Aan de andere kant kwam een goed opgezette aanval van De Hollandiaan uit bij Kenk Boomsma die zich uit stekend ontdeed van zijn tegen stander en alleen voor doelman Sterk van de gasten kwam, maar faalde. De strafschop bracht uiteindelijk de oplos sing. Jacky Riedijk werd in het zestienmetergebied 'genomen' en de penalty werd door Kees Stam omgezet in een doelpunt: 1-0. Leerdam Sport ging meer risico's nemen maar slaagde niet door té weinig stootkracht Keeper Groen van de thuisclub tikte in de slotfase nog een venijnig schot laconiek over de lat. evin" Jacky Riedijk waagde kort na de hervatting een ver schot dat een prooi van de Leerdam Sport keeper werd. Daarna volgde een periode met steriel voetbal, zonder vaart en tam ui*gevoerd. De opleving kwam bij een kopstoot van Cees Stam die maar weer eens naar voren was gestormd. De voorgetrok ken bal van de voet van Jacky Riedijk werd daarna maar half geraakt door Warrie Timmer. Leerdam Sport counterde en ntiste maar net toen de bal voor langs ging. Van onze sportredaktie officiate waarschuwingen uit te Maasland MVV'27 en TSB sloten de streekder- by in Maasland af met een 1-1 stand. De thuis club kreeg daarmee ge zien het spelbeeld mis schien iets te weinig. Anderzijds verleende TSB medewerking aan het Maasiandse doel punt, terwijl een gesla gen MVV-doelman op de lijn assistentie behoefde om erger te voorkomen. De twee clubs, die tot dusver ver beneden de verwachtingen ble ven (MW behaalde slechts één punt en TSB twee), maakten er geen leuke wedstrijd van. Hard tegen hard ging het, waarin TSB echter de overhand had. Legio vrije schoppen kregen de Vlaardingers tegen, maar het bleef binnen de perken. Niette min zag scheidsrechter A. Gra- venstein zich genoodzaakt twee delen. Dick Lagerweij (MW'27) en Jan Pleyte (TSB) gingen we gens ruw spel op de boa MW kwam m de tiende minuut aan de leiding. Een vrije trap van Jan Kapteyn werd door Wil Boer ingeschoten. Daar de bal door Wim Maurits van richting werd veranderd, was doelman Gerrit van der Velden geslagen: 1-0. Het geluk lachte MW, dat juist met het scoren nog veel proble men heeft, hierbij wel wat toe. Tien minuten waren er in de ook stevig gespeelde tweede helft gespeeld, toen Cees Hoog- endam TSB van de gelijkmaker afhield door op de doellijn te redden. Een kwartier voor tiid kwam TSB, dat inmiddels Roedoo en Spruit had ingezet, toch naast MW, waar Cees van Buuren inmiddels zijn entree höd ge maakt Op een Vlaardingse cor ner volgde een hevige scrimma ge. waaruit Hans van Bommel tenslotte het laatste tikje kon geven: I-I. Hoek van Holland Het is nog niet zo erg lang feleden, dat de streek- erby Hoekse Boys- Naaldwijk voor zater dagse voetbalbegrippen een grote trekpleister was. Hoekenaren en Naaldwijkers waren dan vrijwel gelijk in aantal om hun ploeg aan te moedigen. Maar dat lijkt definitief verleden tijd. Het handjevol toeschou wers droeg er zaterdag toe bij dat het een sfeerloze derby werd en wat misschien nog er ger is, de thuisblijvers hebben eigenlijk gelijk gekregen want wat hier aan voetbal op de grasmat werd gelegd is zeker geen vierde klas KNVB waard. Naaldwijk-trainer StrSter mocht dan met zijn spelers te vreden zijn over de dubbelblan- ke eindstand, het moet wel het enige positieve geweest zijn wat hij heeft kunnen vinden. De Naaldwijkse oefenmeester stelde vooraf al dat zijn ploeg was gekomen om te proberen een punt te pakken. Het klonk op dat moment nauwelijks ge loofwaardig. Immers, Hoekse Boys behoorde met drie punten uit twee wedstrijden tot ae sub top, terwijl Naaldwijk in de voorgaande wedstrijden volko- men kansloos was geweest en zonder punten onderaan de ranglijst bengelde. Uiteindelijk werd het dan toch 0—0, maar dat was geen verdienste van Naaldwijk. De oorzaak daarvan moest gezocht worden in een onbegrijpelijk falen van Hoekse Boys. Was het grandioze zelf overschatting dat Hoekse Boys zo slecht deed spelen. Het is nauwelijks voorstelbaar omdat men tegen „erfvijand" Naald wijk toch wei duidelijk gemoti veerd zou moeten spelen. In dat gevat moet het toch angst ge weest zijn voor deze tegenstan der. Een angst die niet terecht is geweest, want Naaldwijk heeft aanvallend nauwelijks kunnen imponeren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5