Aad. v Asten omderstreeft constante vorm De Korenbeurs net geen zege NOAD STUIT OP VICTORY '55 De praktische Kadert City. De vergrote Ope! Ascona. SLUIS De stoere Opel Manta. ©IS BOVA VERHUUR 10 TOT 60 BA.van derEOOU hxr. GM Openingstijden: van maandag 15 september tot zaterdag 20 september de gehele dag. Vrijdagavond tot 21.00 uur VERBOUWINGSUITVERKOOP NOOTEBOOM EURO- TAX'rt alU| TAX 1511 22 4a Test uw nieuwe Opel zelf in een indrukwekkende proefrit. Uw Opel-dealer biedt nog meer: MAANDAG 15 SEPTEMBER 1975 V Schiedam Reeds voor de aanvang van de haanwed strijden om het kampioen schap van de Rijnmond in de diverse klassen dreigde het naar regen. Desondanks besloten de leden van de baancommissie toch de ren ners van start te laten gaan ook al gezien het toch nog talrijk aanwezige publiek. Peter van de Ley, was met de juiste intentie aan het ver trek gekomen en liet dit in de eerste wedstrijd een pun- tenrace over 15 ronden blij ken, door met groot verschil deze „schuif op zijn naam te brengen. Toen ook bleek dat Wun Hofstede, dit jaar maar weinig aktief geweest in Schiedam, ook wel zin had in de titel en werd goed derde. De klassementwedstrijd, werd een prooi voor diezelfde Wim Hofstede en van de Ley derde, zodat de stand na twee 'onderdelen liet zien, dat twee renners aan de lei ding gingen. De afvalrace moest hier dus de beslissing brengen en tot aan het eind bleef dit spannend, daar alle tegenstanders verdwenen en de finale inderdaad leek te gaan worden betwist, tussen beide koplopers. Fred Grootzwagers, had ech ter nog iets in petto, waar- Peter van Wijk maakte voor NOAD een geslaagde come back en schreef twee winstpar tijen op zijn naam, Hij won met 21—18 in de derde game van Klepper en was ook in staat om de lastige Konter te kloppen. Zijn medespelers Clarijs en de Vaal hadden juist met deze ver dedigende tegenstander veel moeite. „Het viel ons daarom nogal tegen", aldus Fred Cla rijs, „omdat we ons enorm goed voorbereid hadden. We hebben hard getraind, maar juist tegen dit speltype waren we niet op gewassen. „Tegen Konter redde Clarijs het wel, maar - Keizer was voor alle NOAB-spelers een onneembare tegenstander. De thuisclub voelde zich gesteund door een enthousiaste jeug- daanhang en het thuisvoordeel legde daardoor ook nogal vee! gewicht in de schaal. Peter van - de Wijk had nog even kans om zelfs tot drie winstpartijen te komen, maar Keizer bleef hem met 2118 in de derde game net voar. Dick de Vaal leverde, evenals Clarijs één winstpartij aan de NOAD-score toe door met 21—15 en 21—12 Klepper te ver slaan. Het dubbelspel ging met 21—14 in de derde game naar Victory en het moet gezegd; alle verlies- partijen voor NOAD waren alle drie-games-partijen wat wel aangeeft dat de Schiedammers op nipte wijze geklopt werden. Het damesteam van NOAD debu teerde goed in de landelijke klasse en won met 64 van HBS. Els Clarijs won eenmaal, haar teamgenoten Jacqueline Lansbergen en Erica Dries scoorden beiden twee winstpar tijen en met een gewonnen dub belspel was de winst bereikt van Peter van de Ley het slachtoffer werd. op de streep afkomend met Hof stede op kop, schoof Groot- zwagers naast en over Van de Ley, die dus opgesloten zittend uitgeschakeld werd. Hofstede nam geen risico *en ging dirct goed door, waar door hij zich voor een jaar de amateurkampioen van de Rijnmond mag noemen. Wouter de Zwaan het gehele seizoen op het Sehiedamse ovaal uitblinkend, deed wat van hem werd verwacht en klopte zijn tegenstanders ge decideerd, derhalve dus Rijnmondkampioen der ju nioren. Gok bij de nieuwelingen een zelfde beeld. Aad van Asten het gehele seizoen reeds su perieur, won nu alle onder delen, waarmee hij alleen Rijnmondkampioen werd, maar zich tevens winnaar wist van het De Vlerk super klassement Perry Balvers werd heel netjes tweede- Nita van Vliet, enkele weken terug, nog dingend naar de titel van Miss Harga tijdens de 24 uur van Schiedam, pakte nu wel een titel op diezelfde baan maar dan als Rijnmondkampioene. Sjaak Koevermans, de man die als derde eindigde in het kam pioenschap van Nederland op de weg bij de veteranen, werd kampioen, voor Martin Drop (Harga) en Frank Jef- fry uit Suriname. De uitslagen: Amateurs pun- tenwedstrijd 15 ronden: 1. Peter van de Ley 16 pnt, 2, Jan Hendriks 6 pnt., 3. Wim Hofstede 6 pnt., 4. Peter van Wijk S pnt,, 5. Ray Irwin 3 pnt, 6. Klaas Koetje 2 pnt Klassementswedstrijd 20 ronden 5 klassementen: 1. Wim Hofstede 10 pnt, 2. Fred Grootzwagers 9 pnt, 3. Peter van de Ley 6 pnt, 4. Peter van Wijk 5 pnt, 5. Jan Hendriks 5 pnt, 6. Klaas Koetje 5 pnt,, 7. Herman Goeijers 4 pnt,, 8. Peter Grootegoed 3 pnt, 9, Aad Kraan 3 pnt, 10. Ray Irwin 3 pnt Afvalwedstrijd: 1. Wim Hofstede, 2. Fred Grootzwagers, 3, Peter van de Ley, 4. Herman Goeijers, 5. Martien Verwey, 6. Klaas Koetje, 7. Hay Irwin, 8. Peter Grotegoed, 9, Aad Kraan, 10. Peter van Wijk. Totaal om nium amateurs: 1. en kam pioen van de Rijnmond 1975; Wim Hofstede (Wate ringen), 2. Peter van de Ley (Rotterdam), 3. Fred Groot zwagers (Rotterdam), 4. Pe ter van Wijk (Rotterdam), 5. Klaas Koetje (Rotterdam), 6. Jan Hendriks (Alkmaar), 7. Ray Irwin (Engeland), To taal omnium veteranen/lief hebbers: 1. Sjaak Koever- mans (Vlaardingen), 2. Mar tin Drop (Vlaardingen), 3. Frank Jeffry (Suriname), 4. Ricardo Cretly (Suriname). Totaal omnium junioren: i. en kampioen van de Rijn mond, Wout de Zwaan (Ba- rendrecht), 2. Cees Vonk (Rotterdam), 3. Kees van Gelderen (Alkmaar). Totaal omnium nieuwelingen: 1 en kampioen der Rijnmond, Aad van Asten (Vlaardinge- n/Harga), 2. Perry Balvers (Schiedam/Harga), 3. Ron Sluimer (Hoogvliet/Pedaal ridders), 4. CeeS Heeze (Schiedam/Harga). Totaal omnium dames I en kam pioene der Rijnmond, Nita van Vliet (Maasland), 2. Dinphy Wesdorp (Schie- dam), 3.' Ineke Muilwijk (Rotterdam). Al deïe wedstrijden waren voor de pauze verreden, H toen men na de pauze aan het koppelkoerskampioen- schap van de Rijnmond wil de beginnen, was Pluvius in middels nader gesneld en moest de commissie beslui ten, deze wedstrijd naar dinsdag 16 september te ver schuiven, aanvang 19.30 uur. Schiedam In de Ereklasse tafeltennis heeft „De Korenbeurs" op eigcu tafel een verdienstelijk gelijkspel geboekt tegen Midden- standsbank. Er zat op een zeker moment zelfs winst in voor de Sehiedamse „amateurs" maar die stunt werd niet gerealiseerd. Peter van den Broek, nog weinig in training geweest en niet geheel fit, moest met 12—21 en 15—21 in de openingspartij de eer aan Van de Berg laten. De thuisclub kwam gemakkelijk langszij want Hans Lingen had weinig problemen met Van de Ham (21—12,21—11). Deze speler van Middenstand sbank had ook last van een onwillige arm en deze handicap was duidelijk merkbaar. Hans van den Broek sleepte tegen Hijne wel een derde game uit het vuur, maar verloor deze toch niet 16—21. Lingen en Van de Broek wonnen zonder problemen met tweemaal 21—14 van Hijne/Van de Berg, duidelijk een gelegenheidsdubbel bij de gasten- Bij 3—2 werd gepauzeerd, want Hans Lingen werd door Van de Berg nauwelijks voor problemen gesteld (21—13, 21—10). Peter van den Broek speelde tegen Hijne een goede partij, won na 13—21, de tweede game met 21—18, maar met 15—21 liet Hijne voor zich zijn tweede zege noteren. Hans van den Broek speelde tegen Van de Ham ook moeiteloos naar de zege. Het werd 21—16 en 21—11, maar ook hier toch wel de aantekening dat zijn tegenstander ver onder zijn normale niveau bleef. Had de Korenbeurs willen winnen dan zou Hans Lingen tegenstander Hijne hebben moeten kloppen. Dit lukte niet met 19—21 en 15—21 maakte Hijne zijn hattrick tot een feit „Erg dom van mezelf," concludeerde Hans Lingen na afloop, ,Üc speelde tactisch erg slecht". Hans van den Broek haalde voor zijn team daarna tegen Van de Berg in een goed gespeelde partij met tweemaal 21—14 de halve winst binnen. Het was een duel, waarin hij goed timede en na afloop ook voldaan stelde dat ,het lekker liep". Peter van den Broek legde tegen Van de Ham m de stotpartij weer verdienstelijk spel op tafel, maar het resulteerde niet in tastbare cijfers. Met 17—21 en 18—21 werd het uiteindelijk 5—5. De Korenbeurs-2 begon ook goed en won met 8—2 van Vrienden- schar uit Gouda. De van NOAD gekomen John Buyk won driemaal evenais Jan Simons. Jan Landsbergen bleef daarbij met één zege onverwacht wrat achter. Team 3 verloor, ondanks twee winstpartij en van Hans Kreischer met 8—2 van Steeds Hoger/TSB 2. Volendam In de eerste competitiewedstrijd van het seizoen ondervonden de tafeltennissers van NOAD veel meer tegenstand van het Volendamse Victory '55 dan verwacht. In de nieuwe speelzaal van de gastheren verloor NOAD met 8—4, maar zonder dat het wedstrijdbeeld vee! had moeten veranderen zou het evengoed met dezelfde cijfers In NOAD's voordeel geweest kun nen zijn. Opel show Luxe en bedrijfsauto's zonder chauffeur Kornells Speebnanstraat 1b (hoek afrot) Vlaardingen TELEFOON 34.90.62 Ook voor langere termijnen (leasing) en financieringen. MET KORTINGEN VAN met toestemming K.V.K. 2/9 t/m 1/10 jJOWKUDEES v. Hogendorplaan 13 VLAARDINGEN TEL. 010-703193 AUTOBANDEN B.V. Ketkiaan 1? Schledam/Kethel tel. 700069 - 708976 b.g.g. 708328 Zaterdags tot 13.00 uur geopend. ÜtfVfts De Opel-deafer heeft een fantastische primeur: hij heeft de vertrouwde Opef Kadett nu ook met een derde deur. De Kadett City biedt royaal plaats aan vijf perso nen. Achterin hebt u een zee van ruimte voor allerlei dingen die in een gewone autokotfer niet passen Als de achterbank wordt neergeklapt, gaat zelfs een koelkast moeiteloos mee. De nieuwe City is werkelijk ideaal voor dage lijks gebruik, voor een weekendje uit en voor vakantie.'t Is een wagen van onvervalste Opel-kwaliteit. De Opel Kadett. waardevast "V De bekende Ascona, die zo veel internationale rally's heeft gewonnen, is een stuk royaler gewor den. Het spoor Is breder, de 'wielafstand langer. Zowel voor als achter hebt u meer ruimte. Ook het veiiigheidskoncept van de Ascona is helemaal opnieuw opgebouwd. De tank bijvoor beeld zit nu op de veiligste plaats van de auto: boven de achteras, ver buiten de kreukelzone. Geen wonder dat de - nieuwe Ascona de grote favoriet is in het verkeer van alledag. Op welke wagen u ook uw keus laat vallen: u kunt altijd rekenen op 12 volle maanden garantie zonder kilometerbeperking plus blijvende Euroservice van de dealer. Ook later weet u vvaar u aan toe bent. Want alie Opeis staan bekend om hun enorme inruiiwaarde. De Opel Rekord: de lange-afstands - reiswagen, naar verkiezing met diesel- of benzinemotor. De Opel Commodore: de komfortabele 6-cilinder. De Opel Admiral/Diplomat Je ziet direkt dat de nieuwe Opel Manta een snelle wagen moet zijn. Zijn schitterende lijn is robuust en gebouwd op snelheid. Van binnen is de Manta ruim. Zelfs op de achterbank kan iemand met lange benen komfortabel zitten. Met a! zijn stoerheid en sportiviteit is de nieuwe Manta beslist geen siok-op: DIN-verbruik 8.4 iiier per 100 km (1600 S motor). De Opel-service is grenzeloos. Overal waar u heen reist, staan de bekwame monteurs van een GM-Euroservice station voor u klaar. Met ultra moderne apparatuur houden zij uw auto konstant in topkondrlie. Vlaardingen; Burg. de Bordesplem 19-20, tel. 010-340722 OPEL-ha! Ketheiweg-24, fel. 010-341658 Maassluis: PJ, Troeldroweg 2, lel. 01899-12922 onaj KisBMi Soeei<i>!aiew"<ii.»niH'n wooAfiumlm

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 8