SCHIEDAMSCHE COURANT m Géén metro van Rotterdam via proosje misbruik - Rethel naar ïlo.l t Gemeenteraad niet tevreden met rapport kabeltelevisie GO® NIÉUWS! 1 mi pl'lisiii Minister: hèt accent op bus en tram Schiedam kiest - voorlopig - voor sneltram. Huurverhoging in Schiedam-Oost definitief 8% Weinig kans voor tweede petitie JA, Ik nm D6 PRCXF Bord voor waterig Hoofd Gronings reclame bureau in de clinch met tekenaar Lelijke Eend opengereten Vlaardingse raadsleden tal van vragen over CAI Deze krant, waarin u a! het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Sybilla maakt stadsomroeper Donderdag 18 september 1975_ - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - lUUste jaargang no. 23409-« pagina s Broersvest 3 - telefoon administratie 2680SI redactie 2625SS - klachtcndiensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL gen. Proosje van Schiedam (links) en Wilfempie van Gronin- hiedam Het symbool van het eeuwfeest in Schie- bureau voelt zich dan ook Schiedam-— Het symbool van het eeuwfeest in Schie- He* brnraa voelt zich dan ook dam Froosje blijkt te zijn misbruikt voor andere erg eedupesrd door deze ge- doelemden. De ontwerper Harr Wiegman heeft over- .9°P me^ een Gronings reclamebureau dat zijn figuurtje model heeft laten staan voor een f eestweek in die stad. beurtenis. „We zijn pas een maand of vier bezig en na dit" aldus Hendriks die de verbin tenis met de lay-out man gelijk heeft verbroken. Winkeliers in en rond de Willem Lode wijk Passage in Gronin gen hebben van het bureau Groningen Groep B.V. een - aldus Wiegman - misvormd en misbruikt Proosjes figuur ge kregen onder de Wïllem- pie. Zn een hnis-aan-huisblad Is er mee geadverteerd. Ook werd een kleurplaat met het figuur tje ontworpen. Toen de tekenaar van Proosje er achter kwam heeft hij direct een advocaat In de arm geno men. De actie is nu stopgezet Schiedam TJit de Citroen 2CV van de Schledamse administra teur R. J. M. is voor 1500 gul den aan foto-apparatuur gesto len. Met een scherp voorwerp sneed de dader het dak van de wagen open om vervolgens een foto toestel, een paar flitsers en eni ge filters te bemachtigen. Gisteren heeft de administrateur bij de politie aangifte gedaan, evenals zijn 51-jarige stadsge noot die zijn gehele auto mist De goudkleurige Simca 100, stond geparkeerd op het par keerterrein bij het NS-staticn aan de Horvathweg. De heer Hendriks van het re clamebureau heeft direct een figuur laten ontwerpen, hij volgens zijn zeggen zich had „doodgeschrobken" toen de advocaat hem opbelde. ,We hebben de opdracht voor het maken van een historisch fi guurtje aan een freelance lay- outman overgelaten. Binnen één dag moesten we het kran tje klaar maken en hij leverde ons dat figuurtje. Proosje ken de ik toen echt niet", aldus Hendriks. „We hebben de opdracht voor het maken van een historisch fi guurtje aan een freelance lay- outman overgelaten. 'Binnen één dag moesten we hel kran tje klaar maken eo hij leverde ons dat figuurtje. Proosje ken de ik toen echt niet", aldus Hendriks. De desbetreffende man blijft be weren dat hij misschien wel is geïnspireerd door Proosje, maar dat hij zoveel historische figuurtjes heeft gezien. „Bela chelijk", aldus tekenaar Wieg man, want hij heeft gewoon een zwart-wit tekening van Proosje genomen, enkele li chaamsdelen afgehakt, het per- kamentje verwijderd en de hoed gehalveerd en het vervol gens WiUempie genoemd' Hij wijt het plagiaat aan het ontbreken van een goede teke naar bij een reclamebureau in het algemeen. „Dan krijg je dit soort situaties dat ze moeten roven en stelen". Hoewel hij eerst overwoog een schadever goeding te eisen li^t de inmiddels gesust, ook al Wïllempie direct uit de tie is genomen. Th de Vlaardïngse Dwarsbieekstraat, tussen de Willem Beiikelszn- straat en de Bleekstrzat, worden bet komend plantseizoen, dat van atv vember tot aprü loopt tien bomen geplant Dit naar aanleiding van bet verzoek van één der be woners, de beer T. J. Braaksma, die namens enkele bewoners van de straat de gemeente hie rom gevraagd beeft De bomen komen alleen aan de oostzijde, de kant van de oneven huisnum mers, omdat aan de over kant allerlei leidingen en kabels in de grond lopen die de wortels de beno digde ruimte niet gun nen. 'Openbaar vervoer Rotterdam-Kethel-Holy-Broeipolden Uit onze krant van afgelopen dinsdag. Vlaardingen/Sehiedam/Den Haag De metrolijn via Schiedam-Kethel en Vlaardingen-Holy naar de. Broekpolder komt er in geen geval; de verlenging van de Rotterdamse metrolijn naar Spijkenisse is de enige die het kabinet nog op het programma heeft staan. Aan andere metroverbindingen wordt niet meer ge dacht; het accent bij het openbaar vervoer komt te liggen op tram en bus. zo is deze week in Den Haag bekend gemaakt V)aardingen De ambtelijke werkgroep die zich de laatste maanden over de eventuele aanleg van een centrale anten ne inrichting in V laar dingen heeft gebogen, heeft van de gemeenteraad nogal wat huis werk opgekregen. Tijdens de gisteravond gehouden informe le raadsvergadering (puur in formatief) in het stadhuis werd duidelijk dat de verzamelde raadsleden over bet rapport van de werkgroep niet bepaald tevreden zijn. De vragen die de raad de ambte naren mee naar huis gaven ter nadere bestudering, spitsen zich vooral toe op de gegaran deerd goede ontvangst van bui tenlandse zenders. Hierbij werd verwezen naar de voorlichtings brochure die de gemeente heeft doen verspreiden. Het meren- roep. De raad wil dat allemaal deel der raadsleden gaf te ken- wel eens nader uitgewerkt zien. nen dat de informatie wat be- Bovendien werd gevraagd om de treft een goede ontvangst van aanleg van de centrale antenne Belgische en Duitse zenders wel inrichting regionaal te bekij- wat optimistisch is. Vooral nu ken- Samenwerking met buur- directeur Neelemaat van het gemeente Schiedam zou wense- woningbedrijf deze goede ont- lijk ziin, 20 werd duidelijk, vangst niet voor honderd pro- cent kan garanderen. „Voor Tegenover Siemens, ook verte- honderd procent? Dat kan nie- genwoordigd in de werkgroep. mand' weten. zo liet hij gisteravond Verder bleken de raadsleden no gal wat moeite te hebben met de beheersvorm en de kostenra ming én met alle alternatieve toekomstmogelijkheden die vol gens de leden van de werk groep een C.A.I. de gemeente bied: regelen van verkeerssitua ties, bankbeveiliging, nieuws voorziening én een lokale om stelden de verzamelde raadsle den zich nogal sceptisch op. Op advies van de werkgroep zou Siemens in de gelegenheid ge steld moeten worden een offer te te maken, maar de raad wil vergelijkingsmateriaal hebben- Gevraagd werd om ook aan andere maatschappijen een kostenraming te vragen. De na druk werd daarbij gelegd op het vrij nieuwe systeem-Robert Schmitss. woonpl.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834Rotterdam Schiedam De huren van de gemeentewonlngen in Schiedam-Oost (de zogenaamde blokken AenB) zullen definitief acht procent omhoog gaan. De commissie ruimtelijke ordening is gisteravond hiermee akkoord gegaan. Volgens wethouder Zijdeveld ls er op de onderhoudspot voor deze woningen nu al een tekort van 250.000 gulden, zodat huurverhoging niet kan uitblijven. Schiedam Voor de tweede keer binnen drie maanden hebben bewonen van gemeente woningen uit de wijk Nleuwland als protest tegen de huurverhoging van acht procent een pakket met ruim vijfhonderd handtekeningen aan hei gemeentebestuur aan geboden. PvdA-raadslid Aad Wiegman had in de juryvergadering van de gemeenteraad gedaan gekregen dat voor de huizen in Oost de huurverhoging per I juli voor lopig was, opdat eerst een aan tal financiële en technische pro blemen konden worden beke ken. van de woningdienst waarin, werd gesteld dat de enquête in Oost door de bewonersvereni- grng niet objectief is, werd vnj. wel mets gezegd. De vereniging had een onderzoek gehouden naar de klachten over de wo ningen. Woningdienst vond dat de woningen echt niet slecht waren te noemen en betwijfelde de uitkomst van de enquête om dat men weinig reacties over de huurverhoging had gekregen. Ook was slechts 28 procent van de uitgezette formulieren bin nengekomen. Gisteravond werden de commis sieleden met de neus op de harde feiten gedrukt Volgens een besluit van de overheid heeft de gemeente namelijk de keuze tussen huurverhoging met acht procent of helemaal niet Omdat de panden volgens de woningdienst in redelijke Alle leden van de commissie staat verkeren en omdat er een behalve CPN*er De Wolf financieel tekort is ontstaan achtte de overgrote meerder, heid van de commissie het niet haalbaar om helemaal geen verhoging te berekenen. Over het rapport van de directeur stapten over hun bezwaren te gen de verhoging heen. .A's we het niet doorvoeren gaan we de vernieling in. We staan eigenlijk al voor 350.000 gulden in het rood als je de risicoreserve niet meerekent", aldus Zijdeveld. De petitie voor de herziening van de maatregel, die nu ook door bewoners van Groenoord was getekend, werd deze week over. handigd aan wethouder Chris Zijdeveld van volkshuisvesting. Womngdienst-directeur J, Verzijl heeft echter inmiddels laten we ten dat aan de voorschriften van het ministerie niet is te ontkomen en dat de huurverho ging gehandhaafd moet blijven omdat de huizen goed rijn. Bo vendien gaat het volgens de gemeentelijke dienst ditmaal om een algemeen geldend per centage en niet zoals in voor gaande jaren om een huurhar- munisatie waarbij verschillende percentages kunnen worden toegepast Wethouder Zijdeveld vertelde gis teravond in de commissie ruim telijke ordening zeer sceptisch tegenover de handtekeninge nactie te staan. "Zelfs hoogge plaatste personen van de wo- ningdienst staan op de lijst .^Zoiets gebeurt biivoorbeeld om dat de oudste dochter des hui zes heeft getekend tegen huur verhoging in het algemeen. Het is een lijst zonder waarde. Als aan mij wordt gevraagd ben je tegen huurverhoging teken ik misschien ook wel", aldus Zij develd. VI aardlagen De stichting Rood Vlaardingen, die zegt in Vlaardingen de „betere films' te gaan draaien, beeft al meer dan honderd donateurs in kun nen schrijven nog voordat de eerste film ls vertoond. Morgenavond begint de eerste voorstelling met de film „Im morele vertellingen". Voor de aanvang worden nog meer be langstellenden verwacht die zich voor vijf gulden op zullen geven als donateur. Leo Zeef, bestuurslid van Rood Vlaardingen, zegt hierover: Helemaal verwacht hadden we dit niet Zo'n zestig mensen hebben zich opgegeven bij het PSP-pandje aan de School- #aat Maandagavond koos de Schle damse commissie voor ruimte lijke ordening uit de drie mo gelijkheden (metro, sneltram of bus) al voor de sneltram. Dit op advies van de werkgroep „Kethel-Holy-Broekpolder", die enkele maanden geleden rapport over dit onderwerp uitbracht bij Rijnmond en de betrokken gemeenten. Toen al werd verwacht dat minis ter Tjerk Westerterp van ver keer en waterstaat voor de me trolijn geen geld ter beschik king zou stellen. Volgens de leden van de werkgroep is een aanzienlijk goedkopere snel tram-verbinding „bijna even ideaal" te noemen. Over eenmo- gelijke busverbinding werd niet eens gesproken. Laatste woord In Vlaardingen moet éérst dê ge meentelijke verkeersdeskundi- ge In 't Veld hierover een nota maken. De vervoerskwestie komt waarschijnlijk pas in no vember in de raad aan de orde. Verwacht wordt dat de keus van de Vlaardmgse gemeente raad niet zal afwijken van het Schledamse standpunt: snel tram-verbinding. En ook al zou dit zo zijn, dan heeft Gedeputeerde Staten het laatste woord. Een en ander maakt het niet waarschijnlijk dat er in theorie mogelijk in Vlaardingen een busverbin ding komt en dat in Schiedam moet worden overgestapt op de sneltram. Vïaardmgen De Haagse Sybil la Xrosch krijgt de opdracht van de gemeente Vlaardingen een beeld. Us maken Van een stadsomroeper. Zij krijgt dat werk toegewezen zodra van de provincie goedkeuring is ont vangen voor een nodige wijzi ging van de gemeentebegro ting- In het Visserijmuseum staat een klem beeld van een stadsom roeper. Hij wordt door de Haagse kunstenares op ware grootte uitgevoerd. De maker van het oorspronkelij ke model, Vlaardinger G- van Brandwijk, is gevraagd of hij de opdracht wilde uitvoeren. Dat doet hij niet De gemeente heeft daarna wat speurwerk ge daan en kwam bij de buren in Maassluis terecht Daar staan al een aantal beelden van Sybil la. rast'» «uö i9&mm/j Als het aan de ambtenaren van Schiedam ligt dan hoeft de brandweer bij hoge waterstanden aan het Hoofd geen drijvende auto's meer aan lantaarnpalen vast te leggen. Sinds gisteren waarschuwen een paar kleine borden de automobilisten er voor dat het riskant is om aan het Hoofd en het Hoofdplein de wagen te parkeren omdat hei wegdek daar bij extra hoge waterstanden blank komt te staan. Vorig jaar november kwam het water zelfs boven de assen van een tiental geparkeerde auto's. De dobberende voertuigen moesten met tou wen worden vastgelegd. Een buurtbewoner, de heer Jordaans, opperde destijds in on re krant al het plan om op die plaatsen waarschuwingsborden te plaatsen. Geen slecht idee, dacht men nog net voor de zware herststormen op het stadskantoor.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1