„Wijken konden het al jaren niet meer bijbenen" Ex-begeleiders Chuck Berry in De Toverbal EMMASTRAAT NOG NIET HERBEST IAAT Blokje s Flardingha bestaat 15 jaar Fusie tussen Rotterdamse K.v.K. en Beneden-Maas een feit DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1975 Veiling voor jonge filatelisten Nieuwland kan weer bingo spelen s>> Westkust haring aangevoerd Beiaard- concert nu vrijdagavond Pauzedienst met orgelspel Vredesweek in Schiedam EHBO-Maasland STAP VOORUIT MINDER LEDEN SERVICE Maasland De jeugd van postel gelvereniging Posita houdt za terdag een bijeenkomst, waar twintig kavels geveild worden. Het zijn zegels uit Nederland, 's dags om twee uur begint postzegelen in de land- en bouwschool aan de Gomman deurskade. Schiedam Na een korte vakan tieperiode start de wijkvereni- ging Nieuwland morgen we met de bingo-bijeenkomsten. Dit spel zal zoals gebruikelijk in het wijkcentrum aan het Dr. Wibautplein worden gehou den. De aanvang is 20 uur. 5 r Vlaardingen Nog steeds voe ren de Vlaardlngse visserssche pen haring aan. De Vlaardin gen 89 heeft van de Westkust 10 kantjes vale haring en 929 kantjes steur haring op de af slag aangevoerd. De prijzen: 160 gulden voor de vale en 135 gulden voor de steurharing. De 24 kantjes ma kreel leverden elk 74 gulden op. Gisteren heeft de Vlaardingen 115 totaal 888 kantjes haringaan ge voerd van de Westkust De prij zen: 853 kantjes steurharing 124 gulden, 15 kantjes ijle steurha ring, 100 gulden, 14 kantjes vale haring 150 gulden en 6 kantjes kleine vale haring 145 gulden. Alle prijzen zijn vermeld per kantje. plaatsvervangend secretaris L.F. Oppe. Vlaardingen - Na een uur lang breed uitgeweid te hebben over de voorde len van het samengaan van de Kamer van Koophandel Beneden- Maas met de Rotterdam se, blijft de heer L.F. Oppe peinzend bij de deur staan. Hij wil toch nog wel even kwijt dat het niet allemaal goud is wat er blinkt. "Wij zijn altijd een klein be drijfje geweest met 16 man personeel. De mees ten hebben bewust dat kleine gekozen, omdat bet allemaal veel per soonlijker is, je kent el kaar nog tenminste. Dat is per 1 januari wel voorbij. We zijn dan een groot bedrijf, want Rot terdam heeft meer dan 100 personeelsleden. Dat betreur ik eigenlijk een beetje." Maar dat is dan ook echt het enige negatieve dat de vlaats- Maassluis Morgenavond van half acht tot half negen zal het wekelijkse beieaard-concert op het carillon van de Grote Kerk in Maassluis worden gehouden. Het concert wordt dit keer 's avonds gehouden omdat de stads beiaardiers zaterdagnaar Amsterdam gaan waar allerlei festiviteiten worden gehouden rond de beiaard van de Wester toren. Het concert vrijdag wordt ver zorgd door Gerard de Waardt Hij speelt onder meer werken uit Valerius Gedenckklanck en bekende fragmenten uit de ope ra's TannhSuser, Aïda en der Freischütz. Hij besluit met het Preludium van Matthias v.d. Geyn. Schiedam Zoals elke vrijdag zal in de Grote Kerk morgen weer een pauzedienst worden gehouden ditmaal geleid door ds. P. Magré van Kethel. Vanaf half één wordt het orgel be speeld door J. P. Bekkers. Wer ken van Wilh. Friedemann- Bach en H&ndel. Schiedam Een interkerkelijke werkgroep ln Schiedam heeft de Vredesweek voorbereid. In deze week, die valt in de perio de van 21 september tot en met 28 september, worden verschil lende aktivitelten gehouden in Schiedam. Het programma luidt als volgt zondag 21 september om 19 uur: vredesdienst in de Ark in Kethel/Groenoord. Voorganger is ds. P. Magré. Op dinsdag 23 september wordt om 20 uur in de Opstandingskerk een Lezing met discussie gehouden over het thema Nieuwe levenstijlen. Dr. H. Wieringa treedt op als inleider. In de Vier Molens aan de Burg. Hormerlage Gretlaan wordt eveneens een lezing gehouden. Dat gebeurt op donderdag 25 september om 20 uur. Op deze avond is het thema NieuweEco- nomische Orde. Inleider is drs. P.H.J.J. ter Hal. De Vredesweek 1S75 wordt beslo ten met een kindermiddag op zaterdag 27 september. Vanaf twee uur kunnen de kinderen onder leiding van H. Wiegman tekenen en films kijken. Maasland De EHBO afdeling Maasland start volgende week maandag een nieuwe cursus ter opleiding voor het Eenheidsdi ploma. De cursus duurt een paar maanden en de cursus- avonden zijn steeds op maan- f dag om kwart voor acht in zaal De Magneet Nieuwe cursisten kunnen zich daar op maandag 22 september opgeven. Dierenbescherming blijkt nog steeds een noodzaak te zijn en niet minder een tehuis om de „verstotenen" op te kunnen vangen. Nog steeds zijn er mensen zo ervoer men deze week die hun huisdier afdanken om een of andere (dwaze) reden. De Duitse herder op de foto is zo terecht gekomen in het dierentehuis. Woensdagavond 10 september werd hij door de politie en beheerder van straat geplukt Hij zwierf toen al een tijdje rond in de buurt van de Burgemeester van Haarenlaan in Schiedam. De vrijdag daarna kwam een meisje naar het asiel en herkende de herder als de hond van haar buurvrouw. De bazin blij dacht de beheerder. Maar het telefoongesprek met haar liep heel anders af. De beheerder vroeg uiteraard een vergoeding voor de twee dagen pension die de hond heeft gehad. „Ik heb geen geld" was het laconieke antwoord. Hoewel ze nog beloofde naar het dierentehuis te komen is ze nooit geweest triest voorbeeld, maar één uit vele. Het is erg jammer voor - de prachtige herder dat hij ineens is verstoten. Hij doet geen vlieg kwaad, maar blaft hard en schor als je naar hem toeloopt. De bruin-zwarte hond is typisch een telg uit het beroemde ras: nerveus, enorm argwanend maar gelukkig totaal niet agressief.' Reageert op commando's. De herder is al volwassen. Men schat dat hij een jaartje of anderhalf is. Hij heeft een prachtige vacht, maar is zonder meer te mager. Vooral het achterbekken een zwak punt bij de herder is te smal Hij zal er na een goede verzorging ongetwijfeld zo bovenop, zijn. Japie van vorige week is weggegaan maar helaas ook weer terugge bracht. Hij zit dus nog ongeduldig te wachten op een nieuwe baas. Bovendien is er een mooie bouvier (volwassen, teef) gevonden in het industriegebied Spaanse Polder. Een eigenaar heeft zich nog steeds niet gemeld. Wat betreft de katten: er zit een leuk katertje van drie maanden (wit-zwart). Alle inlichtingen over deze dieren bij net asiel aan ae &t, Annazuster- straat in Schiedam (tel. 266266). Openingstijden: elke dag van negen tot twaalf en van twee tot vijf uur; zaterdags van negen tot twaalf en zondags gesloten. De Emm astraat blijft voorlopig nog zoals 'ie is. Vlaardingen De Emmastraat wordt voorlopig niet her- bestraat. De ver keerssituatie daar zal dan ook nog niet worden gewij zigd. De bewoners van de straat wil len minder verkeer voor de deur. Het Vlaardlngse college heeft daartegen geen bezwaar, maar „de situatie is even wel niet zodanig dat maatregelen op korte termijn nood zakelijk zijn." Dit staat in een ant- woord-brief van het college aan de Em- mastraat-bewoners en de ouders van de kleuters die daar op school gaan. De Emmastraat, die een verbinding vormt tussen het Emmaplein en de Hoflaan, wordt in toenemende mate gebruikt door auto mobilisten die de Schiedamseweg wil len mijden. De be woners willen min der verkeer door de straat. In de straat komt In hoofdzaak bestemmingsver keer, waarvan een deel bestaat uit vrachtwagens. De bewoners willen meer rust, dat zou bijvoorbeeld kun nen gebeuren door het aanleggen van verkeersdrempels. Automobilisten, die niet in de straat moeten zijn, maar er wel door rijden zouden de Emma straat dan voortaan mijden. vervangend secretaris van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Beneden-Maas over de komende fusie met Rot terdam kan opnoemen. Anders gezegd: hij is blij, dat de fusie er eindelijk - na drie jaar over leg tussen de beide kamers doorkomt Om meer dan een reden en hij zet ze keurig op een rijtje: "Al geruime tijd is er een streven vanuit de hogere instanties om sanerend op te treden ten aan zien van het aantal Kamers. Sinds *72 houdt een door de Sociaal Economische Raad in gestelde commissie zich bezig met de positie en de taak van de Kamers van Koophandel- Het onderzoek heeft nog geen resultaat opgeleverd, maar de minister heeft inmiddels wel aangedrongen op een spoedig advies. Hoe dat advies ook zal uitvallen, het aantal kamers zal teruggebracht worden. Nu kan je wachten tot de uit spraak valt je kan ook alvast op vrijwillige basis met een andere Kamer, in ons geval Rotterdam, samenwerken. Die samenwerking kan misschien een voorbeeld zijn voor andere gebieden." Oppe is ervan overtuigd, los van het sanerings-advies dat de Ka mers boven het hoofd hangt, dat samengaan met Rotterdam voor de Benedenmaas-Kamer een flinke stap vooruit zal zijn. Hij windt er geen doekjes om: de laatste jaren kon "zijn"* Ka nver haar veelomvattende taak nog maar nauwelijks naar be horen vervullen. "Laten we eer lijk zijn: we liepen de laatste tijd echt een beetje achter bij de ontwikkelingen. U moet niet vergeten: de taak van de Ka mer van Koophandel is sterk uitgebreid. Enerzijds moet zij de economische belangen be hartigen, anderaids zijn er de laatste jaren allerlei sociaal maatschappelijke ontwikkelin gen geweek, die ook door de Kamer begeleid moeten wor den: ruimtelijke ordening, mi lieu, verkeer- en vervoer, werk gelegenheid, onderwijs, noem maar op. Al die taken zijn min of meer automatisch aan de Kamer toegevoegd." Om al der gelijke zaken goed aan te pak ken is een hele rits specialisten nodig, die elk hun eigen gebied moeten behandelen. De Vlaardlngse Kamer, om haar maar even zo voor het gemak te noemen, heeft het geld niet voor zo'n groep deskundigen. Er is hooguit genoeg geld voor 'één specialist De Rotterdamse Kamer, dat over een budget beschikt dat zeven maal 20 groot is als dat van de Vlaar dlngse buurman kan de brood nodige specialisten wel ver schaffen. Oplossing is dus sa mengaan. Aanvankelijk was het enthousias me van de leden in Vlaardingen niet bijster groot De meesten vreesden dat na de fusie de belangen van het Beneden- maas-gebied minder goed be hartigt zou worden dan de Rot terdamse. Men maakte zich ook bezorgd over het aantal leden door Trlx Broekmans dat na de samensmelting voor de Vlaardingse inbreng zou mo gen zorgen. Duidelijk was na melijk vanaf het begin dat het aantal leden vanuit Beneden- maas flink teruggebracht zou moeten worden. Twintig van de huidige zesendertig man keert straks in de Rotterdamse Ka mer terug. Ook Rotterdam doet een stevige stap terug: daar wordt het aantal leden terugge bracht van zestig naar veertig. Inmiddels hebben de Bei*eden- maaas-leden unaniem vöór sa mengaan besloten, nu zeker is dat voortaan éénderde van de nieuwe Kamer vanuit hun ge bied zal komen. "Daar kan nooit wat afgeknabbeld wor den", aldus de verzekering van Oppe. De lokale belangen zul len gewaarborgd rijn door de instelling van plaatselijke com missies ad hoe. Dat er gefuseerd wordt wil niet zeggen, dat het gebouw van de Kamer aan de Vlaardingse Ho flaan leeg zal komen te staan. "Welnee" benadrukt Oppe, "De Kamer blijft hier daar dagelijk se service aan de cliënten verle nen. Ik zou het zo willen zeg gen: de beleidsuitvoerende ta ken van Rotterdam en Bene- denmaas worden straks gecon centreerd, maar het aantal wet- telijke taken blijft hier verricht worden. Dat is altijd heel pret tig gegaan. Voor de buiten wacht behouden we dus het oude, vertrouwde gezicht" Maassluis Morgen treedt in het jongerencentrum De Toverbal aan de Rein est raat 3-5 in Maassluis de groep Red Beans en Rice op. In het seizoen 1973/1974 was deze de begeleidingsgroep van Chuck Berry tijdens een toernee door Engeland. Na de komst van een nieuwe gitarist en een nieuwe pianist heeft men de andere naam gekozen. Het optreden begint om negen uur en de entree bedraagt vier gulden. Zaterdag 20 september wordt in ditzelfde jongerencentrum de film De Apenplaneet vertoond met in de hoofdrol Charlton Heston. De Toverbal hoopt in het komen de seizoen nog avonden te orga niseren met de Nederlandse groep Tower en het Tejater van de Nieuwe Komedie. Verder filmvoorstellingen van onder meer Turks Fruit en The Brid ge on the river Kwal Vlaardingen De accordeon-vereniging Flardingha bestaat 15 jaar. Ter gelegenheid van dit derde lustrum zal zaterdag om 8 uur een jubileumconcert worden gehouden ln de Stadsgehoorzaal Medewerking zal dan het Westduitse mannenkoor JHeimatklUnge* uit Heiligenhaus verlenen. Na afloop van het concert volgt aan de Westhavenkade en bij in de Harmonie en in de wan- de Stadsgehoorzaal delgangen van de Stadsgehoor zaal een groots bal, dat muzi- Hoogtepunt van het concert is de kaal zal worden opgeluisterd finale waarbij zowel Flarding- door het AMA-trio en de Cro sio's. De kaarten voor dit concert kos ten vier gulden; bejaarden en CJP'ers betalen drie gulden. Hiervoor kan men onder meer terecht bij het WV-kantoor ha als het mannenkoor een uit voering zullen geven van Ver di's Slavenkoor en het slotkoor van Beethovens Negende JUle Menschen werden Bruder" (bei de stukken in een bewerking van dirigent Cor van der Lugtl

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3