Sporteiland voor de kust van Hellevoetsluis? HVO speurt naar schaaktalent Geringe verschillen Damclub Schiedam start hoopvol Shell maakt competitie atractiever Schieten Fred in 't Veld: meer leven in de brouwerij brengen VDV met 11-9 geklopt VDV onderling Hockey team gewijzigd ëfk De Goede uitschieter Geslaagden DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1975 J 1 Hellevoetsluis - Het wordt tijd dat er wat meer le ven in de brouwerij van Hellevoetsluis komt. Dat is de heilige over tuiging van Fred in 't Veld, eigenaar van de Fun Hail aan de Oostka de. Hij heeft grootse plannen voor het recrea tieleven in zijn woon plaats. Het zit er in, het moet er dan ook nitko- men ook, vindt hij. Kort samengevat komt het er op neer dat hij vanuit een kunstmatig eiland voor de kunst drie wa- tersporten wil stimule ren: het duiken, skiën en windsurfen. Plannen die naar zijn mening het volgend zomerseizoen al gerealiseerd kunnen zijn. Door Reina ten Bruggen kate Foto: Jaap Rozsms De basis van zijn initiatief is een onbegrensd vertrouwen in sla- gen „zolang je er maar hele maal achter staat". Concentra tiepunt van al zijn recreatie ideeën vormt een oud caisson in het Haringvliet. „Voor zover ik weet ligt het er zeker al twintig jaar. Als ik goed hen ingelicht stamt het zelfs nog uit de tijd van de watersnoo dramp". Het caisson is een gevaarte van acht bij twaalf meter. Zonder veel moeite moet het ding drij vend gemaakt kunnen worden, Bldus In 't Veld, Vervolgens wil hij het eiland verankeren, er rondom een vlonder aan bou wen zodat een soort vleugel ontstaat van waaruit allerlei watersportactiviteiten plaats kunnen vinden. Als het drij vend sporteiland er dan een maal ligt, kan wellicht ook een vaste oeververbinding worden gerealiseerd. Fred in 't Veld: dui ken, alleen als sport sa*- Sbr"4M*">- i - .-f' 3&W ren dat er geen gulden mee te vijf zal het hier best wel een verdienen valt, durf ik het aan, beetje kermis-achtig zijn. Als ik zolang ik er maar helemaal nu al zie wat er in twee jaar achter kan staan. Mijn vrouw tijd veranderd ïs. Maar wat wil verzucht vaak genoeg: joh, je: we hebben unieke mogelijk- móet dat nou allemaal. Maar al heden, een enorme waterpartij, zouden ze zeggen: je krijgt tien zoet water, ruimte voor nog wei miljoen gulden, maar dan moet tienduizend boten, een avondle- Sponsor Nadat Fred in 't Veld zijn wensen bij rijkswaterstaat bekend had gemaakt (de vergunning kreeg hij al vrij snel) is hij „te biecht gegaan" bij de gemeente. Fred: „De heb gezegd dat ze er maar aan moeten wennen dat er meer activiteiten zullen komen. Ik doe het graag, dus aan mij zal het niet liggen." Daar aan toe,voegend: „Het enige wat ik nu nog nodig heb is een ton of twee, drie van een sponsor die mijn idealen wel ziet zitten". Wie hij daarvoor moet benade ren weet hij echter nog niet Volgens de eigenaar van de in maart geopende Fun Hall is Hellevoetsluis bijna wel ver plicht om de watersport en de recreatiemogelijkheden te sti muleren. Letterlijk: „Als re creatiegebied is het Haringvliet een briljant stuk. Mijns inziens veel mooier en ruimer dan de Brielse Maas. We hébben alle mogelijkheden- Vraag is nu: wie bindt de kat de bel aan?" Wel, de 43-jarige Vlaardinger- van-origine is graag bereid de gok te wagen. „Het zit er dik in dat we van Hellevoetsluis een gezellig recreatiecentruML kunnen maken. In elk geval ben Ik wel van plan er werk van te maken. Ai een tijdje loop ik met m'n plannen voor een sporteiland. Ik moest het alleen bevriezen tot later da tum in verband met mijn Fun Hall. Je kan niet alles tegelijk. Dit jaar nog moet ik rijkswa terstaat uitsluitsel geven wat ik precies wiL In januari kan ik dan beginnen. Dit staat nu voor de deur, dit kan ik verwe zenlijken. Wat er verder nog gebeurt hangt af van de ont wikkeling". Om de sport Zelf is Fred duiker van professie. Het sportieve aspect ervan wil hij dolgraag uitdragen aan een breder publiek. „Onder de aan dacht brengen" noemt hij het Dat er mensen (vooral jonge) in geïnteresseerd zijn, staat voor hem als een paal boven water. Onlangs nog bewees dat de be langstelling die bestond voor zijn duikdemonstratie. „Het valt me dan altijd op dat ze duizend-en-één vragen stellen. Ze vinden het een beetje sensa tioneel. Maar ik kan je verzeke ren dat het een ongevaarujke sport is, zolang je je aan de regels houdt, De leg bewust de nadruk op sport, want ik ben niet van plan om op te leiden tot het professionele. Als ie mand me vraagt' kan ik nu een wrak gaan lichten, zeg ik zon der aarzeling: nee. En je kan geloven of niet, maar ik hoef geen winst te maken. Als ik quitte speel is dat al prachtig mooi. Misschien zelfs kan ik volgend jaar een duikploegje beginnen. De instructielessen, de theorie kan ik misschien wel in het zaaltje achter de Fun Hall geven". Graag voorop Fred in een soort geloofsverkla- ring: „Ik pak alleen dingen aan die ik leuk vind. Mijn geld heb ik altijd verdiend met werk dat anderen nooit zouden willen doen. Zelfs als anderen bewe- je de hele dag uit vissen gaan en riiets meer doen, dan 20u ik daar niet op ingaan. Ik heb nu eenmaal graag jeugd om me heen. Heerlijk, het houdt je jong. Ik ben nu 43 jaar, maar ik ga nog graag voorop met alles. Op den duur lijkt het me toch mets om de hele dag in het hokje van de Fun Hall te zit ten". Ontwikkelingen zijn niet tegen te houden. En gelukkig maar, vindt hij. „Sommige inwoners van Hellevoet zien daar erg te gen op", weet hij. „Recreatie- ontwikkeling staat voor hen ge lijk aan drukte en het heeft een negatieve klank voor hen. Maar mensen brengen nu eenmaal drukte mee. Over een jaar of ven dat in actie komt en hele stukken strand waar je geen mens tegenkomt. Ik merk het aan de jeugd in mijn Fun Hall en ik ben blij dat ik ze kan opvangen". Veel verval Hij vervolgt: „Het zou geweldig zijn als de overheid, het rijk, er ook iets aan zou doen. Helaas heb ik uit het werkbezoek dat de minister van CRM onlangs aan onze plaats bracht, begre pen dat hij er geen cent in wil steken. Vreselijk jammer, want er gaat zoveel verloren. Ik denk bijvoorbeeld aan het oude tramhuis. Ja, nu is het totaal vervallen, maar we hadden er iets leuks mee kunnen doen. Dan de bunkers. Worden ook onbenut gelaten. Hellevoetsluis is nu eenmaal een vestingstad, doe daar dan iets mee, kleed het aan. En dan het droogdok. Het oudste van Europa naar mijn weten. Ligt er nu ook zonder dat het een functie heeft Zo raakt alles in verval. Maar ja, het is in particuliere handen meestal en zie er maar eens wat aan te veranderen". Voorlopig echter wil Fred in 't Veld zich concentreren op zijn sporteiland. Met ongeduld ziet hij uit naar het moment dat hij daar duiken, skiën en surfen kan doceren. „Geweldig leuke sporten", vindt hij, „leuker dan het sneeuw-skiën", „Vandaar ook dat ik zoiets wil uitdragen. De plek heb ik, de vergunning is er en vanaf januari heb ik er de beschikking over. Als ze me nu maar een beetje de gele genheid geven om er de activi teiten te ontplooien... Aan mij zal het niet liggen. Ik vind dat we er méér werk van moeten maken. Gewoon wat leuke evenementen. Zeg nou zelf: al die mensen uit Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen en de mensen van ons eigen eiland, die hebben toch zeker recht op een beetje vertier?" Vlaardingen Vanaf zaterdag- 20 september zal in de kantine van HVO, waarvan de ingang is aan het einde van de Konin gin Wilhelminahaven, iedere zaterdagmorgen van 10 tot 12 uur, gelegenheid zijn om de schaaksport te beoefenen door jongeren tot 18 jaar. De schaakvereniging HVO heeft deze afdeling Jeugdschaak in gesteld met het doel om jonge ren meer te interesseren voor de mooie schaaksport. Er zullen openingen worden behandeld en andere mogelijkheden. Te vens zal het mogelijk zijn om in competitieverband te spelen, waarvoor enkele prijsjes be schikbaar worden gestéld. De leiding berust bij de HVO'ers Dopper, Van der Griend en Smeekes. Aan de deelnemers wordt een bijdrage gevraagd van slechts één gulden per maand. Vlaard'ngen Het voorlaat ste concours van de henge laarsvereniging 't Alvertje, gehouden in het A-kanaal te Alphen aan den Rijn, leverde voor de veertien deelnemers 25760 gram vis op. Een vrij matige vangst met gering onderling ver schil, hetgeen de spanning wel ten goede kwam. De meeste vis werd tijdens de eerste ronde gevangen, want na het verkassen was er bijna geen stroom meer en bleek het water te rustig te zijn om goed te vangen. Winnaar werd J. Marijn met 2360 gram met vlak achter zich T. Snoek met 2350 gram en C. Klos als derde met 2300 gram. Daarna volgden: C. Visser, 2220; F. Groen, 2200; L. Klos 2140; G. v.d. Velden, 2120; J. Kos ter, 2000; L. de Blok, 1800; W. Westdijk, 1620; T. Vis, 1550; P. Dumortier, 1290; H. Klos, 1070 en D. Hollenberg met 740 gram. Voor deelna me aan het volgende con cours worden de liefheb bers zondag te 5 uur ver wacht bij de haven. Vlaardingen In het elfde con cours van de vhv "De Vriend schap" bleven de vangsten ver onder de maat. Uitschieter was alleen Teun de Goede met een vangst van 2245 gram. Overige resultaten; J. de Ligt 1095 gram, K. Hoogwerf 1060 gram, J. Broere 900 gram, L. Schepen 875 gram, C. Vink 795 gram, H. Vink 720 gram. It van Neck 600 gram, M. Termijn 595 gram, T. Bouw 425 gram, B_ Pennlngs 320 gram, F. Koudstaa! 280 gram en B. Hoek met 70 gram vis. Controleur was Plet Vink. De Rulsvoom Vlaardingen De Rulsvoom zet te haar serie hecgelconcour voort met een wedstrijd in de omgeving van Delft waar werd gevist in de Boomvaart en de Kastanje we tering. Daar viel veel hemelwater, hetgeen de vangst nadelig beïnvloedde. Met z'n tienen werd slechts 8590 gram gevangen en dat was ver beneden de verwachting. Winnaar werd J, Boer, die met 1730 gram weinig concurrentie te verduren had. H. Bijl werd tweede met 1330 gram en P. Heijndijk derde met 1110 gram. J. Hollenberg hield het op pre cies 1000 gram en daarna volg den: P. Bekhoven, 930; W. Mul ler sr., 650; mevrouw Boer, 590; W. Mulder jr., 500; H. Waarden burg, 430 en K. Schilder met 320 gram. Zondag worden de leden te 5.30 uur verwacht op de bekende plaats van vertrek. Vlaardingen In het Holybad kwamen vijftien volwassenen In het bezit van hun elementai re zwemdiploma's. Hetgeen een mooi succes was voor de in- s truc tri ces, met uitzondering dan van Wil ma Pore die In verband met een nieuwe werk kring in het Holy-ziekenhuls die groep heeft moeten verla ten. De geslaagden: diploma A: me vrouw Brouwer-Hoogendijk, Van der Moezel-Hollander, Van der Voort-Van der Meuten, Van der Arend-Van der Velden en de heer Klein, Diploma B: mevrouw Albers- Donkers, Grootenboer-Rijkers, Krol-Neyzenhuizen, Sebel- Heinsbroek. Steenbergen-Pijp ers, Hennequin, en de heren Van der Berg, Hoogendam, Hoogstad en Van Leeuwen. De examencommissie bestond uit de dames Maas-Van Opstal en Pors-Maat en de heer G.D. Monné namens de KNZB. Schiedam In de ope ningswedstrijd van de nieuwe damcompeütie in de hoofdklasse van Zuidholland heeft de Damclub Schiedam gevochten voor wat het waard was. Tegen het Vlaardingse VDV waren het uiteindelijk de Schiedammers die de volle winst be machtigden en daar mee revanche namen voor de nederlaag van vorig seizoen. Na een wat teleurstellend de buut in de hoofdklasse (meerdere malen werd wat onnodig met gering verschil verloren) hoopt Schiedam 'zich dit seizoen naar de top te kunnen werken en op die manier promotie te kunnen bereiken. In dat geval mag Schiedam op zaterdagen gaan spelen en voor het op vallend jeugdige tiental is dit de grootste wens. De eerste score in deze compe titie werd behaald door Joop van der Schalk. Tegen Lens- velt kwam hij al snel twee stukken voor en wikkelde hierna zijn partij beheerst af naar winst Tegen de 84-jari- ge VDV'er Verburg, die voor elke dammer weer een lasti ge tegenstander blijkt te zijn, behaalde Louis Vrij land de tweede Schiedamse overwinning binnen, waarte genover stond dat Leo Mous tegen Van Splunter met re mise genoegen moest ne men: 5-1. Peter Bakker verloor van van Van Woerden, 5-3, terwij] Jo- han Onink alle geluk nodig had om de partij tegen Van Veelen in remise om te zet ten: 6-4. Vanaf dat moment was het resulataat van de westrijd in handen van de "elite" Dick van den Kerkhoff, club kampioen van VDV, zorgde er door een tempozege op Peter Lansbergen voor dat de spanning volledig terug keerde, 6-6, maar dankzij een op krachtzetten geba seerde overwinning van Piet Bastiaanse ten koste van Biel, kwam Shiedam toch weer op 8-0. Dick van Schaak paste tegen Niestadt zijn beproefde systeem toe: remise én de stand 9-7. De slotpartijen Vrijland-Heu velman en Mous-Huys moes ten uiteindelijk de beslissing brengen. Tiny Mous, op dat moment reeds kansloos kon echter met een zucht van verlichting zijn partij ge wonnen geven, want Wim Vrijland had in een ingewik kelde partij zijn tegenstan- der in een niet meer te ont warren houdgreep genomen en trok via een combinatie naar winst: 11-9. De uitslagen: W. Vrijland-W. Heuvelman 2-0, T. Mous-Th. Huys 0-2, P. Bastiaanse-C. Biel 2-0, P. Lansbergen-D. van den Kerkhoff 0-2, D. van Scha ik-WH Niestadt 2-1, J. Onink-C. W. van Veel en 1-1, L. Mous—M. van Splunter 1-1, L, Vrijland-W. F, Verburg 2-0, P, Bakker-R. C. van Woerden 0-2, J. van der SehaJk-D. Lensvelt 2-0. i iiutii imiiinu iiiuiuiiiirj mil tiiiniiiifjiiiuiiii iimiutii u iiiiimiiiiiiuini u iimi iiiiiihi iinm nuiif tniinm iiiniinij nHiiiiiimuii i tm nrii iiiiih ri 111 iiiHiiiKiniiriiif ti mi iinbkiiiirm bn ji muiiriirmiiiiii inn i VLAARDINGEN De afdeling Schaken van de Rotterdamse Ontspinnings Vereniging Shell heeft haar clubavond verscho ven van de vrijdag- naar de woensdagavond in de clubzaal van het Sportpark „De Vijfslufzen". De afdeling jeugdschaken blijft echter gehandhaafd op wijdag avond, terwijl de wedstrijden voor de bandscompetitie op vrijdag zullen worden gespeeld. Degenen, die verhinderd zijn om op woensdagavond te spelen, kunnen echter ook op vrijdag avond in de clubzaal terecht Teneinde de competitie zo aantrekkelijk mogelijk te maken, zal dit seizoen gebruik worden gemaakt van het systeem-Keizer, speciaal gemaakt voor de interne competitie. Dit systeem zal worden aangepast aan de Sheli-schaakvereniging, waarbij wordt afgegaan op de resultaten van de interne en externe competitie van het voorbije seizoen. tiiiHuiiiiiiiiiimiistiiiiiitiiiiuiiiiuiinininifiniiHuiiiiiiuiiiitiiiiiMiiiiiiiitiniiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiittiHiiiiiirtiiiuiiunitiiiiiiiiiiiiiiitiiuiiiiiiingirtHiiiiiifiiiitiiiiniiiiitiiiiiitfiiHHiHiuiiiniiiiiiuiiHiiiiMi Maasland - Tijdens de de ze week geschoten on derlinge wedstrijd boek ten J. Hanemaaijer en Ad. van Staalduinen de maximale score. De vol ledige uitslag (resp. korps en vrije baan) is: K. van Woerden 46—30; W. van Roon 42—29; A. Poot 41-29; S. Hanemaaijer 27—25; M. Keyzer 30—25; A. Pellikaan 42-26; A. Moerman 49-30; M P. Hane maaijer 46—30; M. van Staal duinen 49—30; J. van Zwienen 42-28; J. v.d. Marei 44-29; J. J. van Buuren 47—30; M- P. Graveland 41—28; D. v.d. Lely 41-24; M. C. Verploegh 46-29; PL Poot 41—27; P. Boeicestijn 39—26; J. J. M. Ham 33-28; J. Hanemaaijer 50—30; H- J. Kor- pel 45-30; N. Haring 40-29; Fr. van Staalduinen 48—28; T. W. den Breejen 41—23; W7 Koh ier 43—25; A, van Buuren 44-30; P. v.d. Pol 40-27; J. W. Groenewegen 43—28; D. v.d. Marei 42—28; A. Moerman (De Lier) 47-30; Fr. Krul 43-27; Ad. van Staalduinen 50—30 en G. M. Dekker 46—30. Vlaardingen De nieuwe huis houdelijke competitie van de Vlaardingse Dam Vereniging (VDV) werd ingezet met de vol gende wedstrijden, die meetel len in de strijd om het club. kampioenschap: (Groep 1) W. den Breems-R. Bolderheij 2-0, Vermeulen-Heuveldam 2-0, Mast-Tom 1-1, Niestadt-Tam- boer 1-1, Van Woerden-K Bol derheij l-l, Dessens-Biel 0-2, Lensvelt-Van Splunter 0-2, Ted- ja-Van Veelen 0-2, De Heide- Van Oudheusden 0-2. (Groep 2) Mostert-Nentjes 2-0, Jagroep- Peels 3-0, Autar-Korver 2-0, J. den Breems-Lucassen 2-0. NAALDWIJK - Op sport- park De hoge Bomen in Naaldwijk hoopt hoc- keyvereniging Westland zondag (om 14.00 uur) te gen Capelle de eerste punten m de competitie te pakken. Tot nu toe werd van Weidevogels uit Bieiswijk en H.C.L. uit Den Haag verloren. Dat de zaken nu serieus worden aangepakt mag wel blijken uit het feit dat op woensdagavond met kunstlicht conditietraining wordt gehouden Hockeyteam Westland leed tegen het Haags Lyceum een verplet terende 10-1-nederlaag. Het eni ge Westlandse doelpunt werd gescoord door J.W. Tom. Uit blinker was linksback Jan Bon sing. Het jongens A-team werd bij Klein Zwitserland meteen 19—0-nederlaag naar huis ge stuurd. Meisjes B zorgde voor een redelijk resultaat tegen HCL B, werd met 3-3 gelijkge speeld. Jongens C-keeper Hans Sonne veld hield het verlies gen HGC nog binnen de perken (6-0).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5