FC Gaardingen weer mét Barend van Hijkoop ft DHS in slot fase onderuit Tennistoernooi; traag verloop Henny Wesdorp naar BC Haarlem Lesrooster Animo FC Den Bosch aantrekkelijke tegenstander Vijftien Schiedamse clubs Volleybal voor beginners Zaalvoetbaltoernooi Eerste lustrum DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1975/ Voorverkoop UVS BUIT OVERWICHT UIT Koppelkoers- kampioenschap NTO doet nieuwe poging Flardinga- rijders Inbraak in modelwoning Filmmiddag in Marijke Roofvis concours Drieronden toernooi een succes Vlaardingen Hoewel trainer Jan van Baaren niet voorbarig wil zijn, is het vrijwel zeker dat Barend van Hijkoop tegen FC Den Bosch (thuis) zijn ren tree maakt. De kleine Haagse linker spits, die in de ouverture van FC Vlaardingen *74 (tegen Willem II) ver baasde met drie treffers, kreeg nadien zoveel last van zijn lies, dat hij zich in de meeste duels niet meer. voor honderd procent heeft kunnen inzet ten. i Barend van Hijkoop...~weer terug... Haagse Barend, aandachtig toe schouwer afgelopen zondag bij Helmond Sport en verrast over de sterke indruk die de Van Baaren-equipe achterliet: „Ik heb nergens meer last van en hoop er voorgoed van genezen te rijn." „Ook op de training deze week", aldus trainer Jan van Baaren, „maakte Van Hij koop een fitte indruk, zodat FC Vlaardingen '74 op volle oor logssterkte kan spelen." door Bas van den Berg Hoewel overigens doelman Peter Eikelenboom, sinds kort her steld van een enkelkwetsuur, afgelopen dinsdag op de trai ning weer door zijn ekel is ge gaan. In het ergste geval staat Dick van der Meer weer onder de lat Ook Gerrie Pijl is er vrijwel zeker niet bij door een ontsteking die hem zeker tien dagen «p bed houdt In dat geval n« nt Frans Fiers zijn plaats in FC Vlaardmgen, dat wanneer het blijft winnen, een mooie gooi doet naar de eerste periodetitel, is altijd nog afhankelijk van Fortuna SC en Haarlem. Wan neer FC Vlaardingen '74 zijn achterstallige wedstrijd wint, springt het over Haarlem heen, maar dan.moet FSC zondag al verliezen van Heracles (in Al melo) om de Vlaardingers in kansrijke positie te brengen. Niettemin staat heel FC Vlaardin gen '74 erg nuchter tegenover die verrassende ontwikkelin gen. Trainer Jan van Baaren, zelf ook met beide benen op de grond, vertolkt zeker de gevoe lens van zijn spelers, waneer hij zegt, dat er eindelijk goed ge- voetbald wordt „Reeent voor beeld", vult hij aan, „uit bij Helmond Sport, waar de winst nog veel groter had kunnen rijn. Helmond Sport was in zijn acties veel te gretig en daarvan profiteerde FC Vlaardingen *74 naar behoren." FC Den Bosch, Vlaardingens ko mende tegenstander (en daarna nog FC Groningen uit en Vo- lendam thuis, die nog voor de eerste periodetitel gelden) is ty pisch een formatie die elk jaar sterker is. De Bosschenaren zit ten nog volledig in de opbouw van een ploeg waaraan zij en kele jaren terug zijn begonnen. Daarom wordt DC Den Bosch niet tot de sterkste clubs uit de eerste divisie gerekend, hoewel het vorig seizoen al zo slim was bijna een periodetitel te pak ken. De Brabanders, die al drie maal verloren, wonnen evenwel bij PEC (in Zwolle) met I—0 en dat is een waarschuwing vol doende voor de FC Vlaardin gen '74. Selectie: Peter Eikelenboom Dick van der Meer, "Wim Berc- kenkamp, Rob van der Bol, Cees Bouman, Frans Fiers, Ba rend van Hijkoop, Hugo Loch- tenbergh, Joop Quellhorst, Ger Robbemond, Jan Roodbol, Bep de Ruyter, Frans Stans, en Cees Zwambom. Scheidsrech ter is Henk Klopper, die vorige week bij MVV-jeugd—NAC- jeugd de wedstrijd staakte, „omdat er-achter mijn rug tel kens weer overtredingen wer den gemaakt", verklaarde hij later. Vlaardingen In verband met de te verwachten drukte bij FC Vlaardingen '74—FC Den Bosch is er vanaf heden voor verkoop van kaarten op de vol gende adressen: sigarenmaga zijn Van Rij, Groen van Prin- stererstraat en in de kantine van Fortuna aan de Marathon- weg. Het betreft hier alleen staanplaatsen. Van onze sportredaktle Schiedam DHS heeft ook de tweede wed strijd in de door haar georganiseerde ne derlaagserie verloren. Gisteravond moes ten de mannen van trainer Van Huuksloot met 3—1 het hoofd buigen voor hoofdklas-, ser UVS uit Leiden, nadat de ruststand nog 0—0 was. UVS, in poule 2 ingedeeld, met FC Vlaardin gen, Hermes DVS en het vorige week al met 30 winnende SW, sloeg pas ver in de tweede helft toe. Aanvankelijk had HES zelfs even een licht overwicht, maar de kansen die daaruit ontstonden 'waren voor junior-keeper Chris Brillenburg geen pro bleem. DHS moest het bij haar aanvallen vooral hebben van de snelheid van Sjaakr Lemen, maar in de voorhoede ontbraken de mensen om zijn vleugelwerk af te maken. Een maal was Lemen zelf dichtbij een doelpunt, maar doelman Brillenburg was op tijd zijn doel uit Ondanks de telkenmale neergutsende regen, waardoor er maar weinig liefhebbers naar Kethel waren gekomen, was het toch een attractieve wedstrijd. De defensies over heersten in de eerste helft, al was UVS dichtbij een doelpunt toen gelegenheidsspits Henk Zandbergen niet werd aangevallen. Met een miraculeuze redding op de doellijn hield Henny Sla de Leïdse gasten voorlopig van sukses af. Een kopballetje van Lemen bezorgde doelman Brillenburg anderzijds een grabbelende reaktie, terwijl DHS-doel- man Rob van der Berg een schot van Van Seggelen op de vuist nam. Piet Roozen draafde na de thee in de spits op voor aanvoerder Cees van der Wind, waardoor het elftal wat werd omgezet De versterking van de aanval, die trainer Van Huuksloot hiermee voor ogen had, kwam er echter niet uit, want al spoedig werd Sjaak Lemen met een blessure weggedra gen. De giftige angel was daarmee uit de aanval, die verder ook geen aanvulling kreeg, want verdediger Cees van der Wind kwam weer terug. UVS bouwde aan een overwicht, maar aan vankelijk stond doelman Rob van der Berg zijn doel bekwaam te verdedigen. Halverwe ge de eerste helft maakte hij echter een foutje, door een lage bal uit zijn handen te laten glippen. UVS-invaller Hennie Zee profiteerde van dichtbij: 0—1. Doelman Van der Berg herstelde zich overigens meteen, door een verraderlijke indraaiende bal nog net over zijn doel te tillen. Enkele minuten na de UVS-treffer kwam DHS vrij onver wacht zelfs weer gelijk. Theo de Raay tikte naar Piet Roozen, die van grote afstand hoog en hard inknalde: 1—1, In het laatste kwartier moest DHS de gasten toch laten gaan. Zonder dat iemand hem van de bal kon zetten, slalomde UVS-voorstopper John Verschoor langs zes man om beheerst langs doelman Van der Berg te schuiven: 1—2, Vijf minuten voor tijd presteerde dezelfde speler dat nogmaals, zij het dat hij nu slechts drie man op het verkeerde been zette: 1—3. Opdringende Henny Sla pro. beerde kort voor tijd nog iets aan de achter stand te doen, maar zijn ziedende kogel verdween net naast A.s. woensdag, aanvang 8 uur, komt Sparta naar Kethel. De Rotterdammers zijn met Ajax, Feyenoord en Excelsior ingedeeld in poule 1. Poule 3 besraat uit PPSC, Schie dam, VUC en Zwaluwen. De winnende ver eniging ontvangt de Kappa Schiekarton bo kaal, terwijl er ook nog een sportiviteit- sprijs beschikbaar is. Schiedam Komende maandagavond start ook in Schiedam weer de zaalvoetbal compe titie. Was de sporthal Margriet vorig sei zoen de thuistaal voor zes Schiedamse ploe gen (PPSC, GSS, SW, G roenoord, WK en WF) de nog steeds toe nemende interesse in de zaalvoetbalsport is er de oorzaak van dat de Schiedamse in breng met nog eens negen clubs is uitge breid. Hermes DVS, Schiedam, HBSS, Excelsior '20, DRZ, FC Nieuwland, EFC, SPSV en de ju nioren van Martinit schreven eveneens in voor de competitie, zo dat Schiedam met vijftien deelnemende clubs een belangrijke plaats heeft ingeno men in de zaalvoetbal competitie. Deze clubs rijn inge deeld in de eers te- tweede- en derde klas se, terwijl meerdere clubs ook reserve teams inschreven. Groenoord noteert dit seizoen zelfs zeven teams. Ook het ko mende seizoen worden de wedstrijden weer geleid door scheids rechter'van de KNVB afdeling Rotterdam en zullen medewerkers van de EHBO en Roo- de Kruis in de sport hal Margriet aanwezig zijn. Mede door de voortreffelijke samen werking met het per soneel van de sporthal is de verwachting dat de programma's snel kunnen worden afge werkt Het programma voor maandagavond luidt; 19.15 uur Excelsior '20-2-RFC 3; 20.00 uur FC Nieuwland-BFC; 20.45 uur DRZ-FC Ma- horokan; 21.30 uur SW-Sparta; 22.15 uur HBSS 2-HWD 2. Schiedam De Christelijke gymnastiekvereniging Animo heeft weer een begin gemaakt met de turn! es sen. Het bestuur heeft een lesrooster opgesteld om met name de inwoners van Schiedam-noord (Groenoord en Woudhoek) in de gelegenheid te stellen een van deze lessen te bezoeken. Het lesrooster luidt: (Zaal Bach- plein) dinsdag: 16.00-17.00 uur meisjes 7-9 jaar; 17.00-10.15 uur meisjes 10-13 jaar; (woensdag) 17.3(^18.30 uur meisjes 12-13 jaar; 18.30-20.00 uur meisjes 14- 16 jaar; (donderdag) 21.30-22.30 uur heren. (Zaal Peter van Anrooylaan) maandag: 1930-20.45 uur heren wedstrijdtumen, 20.45-22.15 uur dames wedstrijdturnen; (woens dag) 13.30-14.30 uur kleuters vanaf 4 jaar; 14.15-15.15 uur meisjes 7-9 17.15-18.30 uur jon gens 7-11 jaar; 18.30-19.45 uur meisjes 10Ü13 jaar; 20.00-21.00 uur dames gymnastiek; 21.00- 22.00 uur heren conditie. (Zaal Vlaardingeiweg) dinsdag: 18.45—20.15 uur jongens 32—16 jaar; 20.15—21.15 uur dames gymnastiek; 21,15—22.30 uur heren volleybal. Inlichtingen mevr. L. Kegel tel 340116. Schiedam Voor de tweede' maal binnen één week is de regen spelbreker geweest op de (open) wielerbaan van Schie dam. Eerst zou afgelopen, zon dag en later op dinsdagavond het koppel k oers-kamp loen se hap van de Rijnmond wor den verreden. Dit kampioen schap ,is nu verschoven naar komende zondag, aanvang 15.00 uur. Schiedam De volleybaïvereni ging Passage/VCJ, komend sei zoen met vijf teams vertegen woordigd In de competitie van de NeVoBo, is gestart met trai ningen voor beginners. Op maandagavond (19.00—2L30 uur) trainen de heren in de benedenzaal van de Willem de Zwijger Mavo aan de Thomas ,Kem pis straat in Schiedam. De dames oefenen op donderdag avond (19.45—21.00 uur) in het gymnastieklokaal in de Mgr. j Nolensla an (naast Technische- school). Inlichtingen; J. van Heerde 010-500889 of 703757. V -• Maassluis Ten behoeve van Het Zonnehof, een dagverblijf voor gehandicapte kinderen, staal de sporthal Olyinpia op maandag 29 september cen traal voor een zaalvoetbal toer nooi. Medewerkende teams zijn oud Sparta, oud Feyenoord, Koopcentrum Vlaardingen en het Vlaardingsc postelftal (DVO '65). Maasland Na een mislukte po ging, enkele jaren geleden, gaat NTO tafeltennis opnieuw pro beren een jeugdafdeling van de grond te krijgen. Enkele se nior-leden Eaan zich daarvoor inzetten en er is een zaal be schikbaar. Jeugdige tafeltennissers kunnen op zaterdagmorgen tussen 10 en 12 uur terecht in de gyrmaal aan de Postlaan om rich in die sport te bekwamen. Er is nu een leeftijdsgrens gesteld van 10 jaar, omdat het mislukken van de vorige keer mede te wijten was aan de soms wel zeer jeugdige leeftijden. Ook de scholen worden bij de nieuwe poging betrokken door middel van daar op te hangen publicaties, terwijl er al plan nen zijn om een scholierentoer- nooi te houden. De pauze wordt opgevuld met een karate demonstratie door Budo Kai Lobman. Scheidsrechters zijn Koen Brouwer, Henk Pijp er en mej. C. Groeneveld, Van af vandaag rijn er kaarten drie gulden) verkrijgbaar bij sporthuis Mart van Dam, Ke thel weg) snackbar Henk Patat, Westhavenkade; snackbar De Kombuis, Eendrachtstraat 96;, EJectrotechniek EUngs, Fran senstraat 27; Berco, Floris de Vijfdelaan 154; Reigerlaan 8 en Billitonlaan 25; sig. mag. Bak ker, Markt 7, Maassluis; sig. Van der Meer, 's-Heerenstraat 46 te Maasland- Vlaardingen De deelnemers aan de „route-beschrijvingsrit" van De Flardinga-rijders kre gen te maken met maar liefst 25 controleposten op het par koers, uitgezet door de heren O. Peltzer en A. de Koning. De uitslag, die door de organisa toren snel was berekend, iuidt: (A-klasse) 1. F. Otte/G. van Gel deren, 2. A. Kloet/A. ten Kate, 3. J. Clausxng/A. Kalkman. (B- klasse) 1. S. de Geus/T. v.d. Held, 2. B. Tollens/C. van Beek,. 3. D, Kattestaart/A. Kattestaart C-kJasse) I. M. Drop/P. Krijgs man, 2. A. Verhulst/L. Walra ven, 3. A, de Kok/A- Broek- Henny Wes dorp... 'naar Haarlem..... Vlaardingen Komende zondag be gint de nieuwe badminton-competi- tae, evenwel zonder het Vlaardingse „Vijfsluizen" in de hoofdklasse. De gradatie, samen met het Haagse IKC, heeft er toe geleid dat topbad- minton in Vlaardingen. dat overi gens toch al niet in de „picture" stond, helemaal van de baan is. „Vijfsluizen" moest, omdat het op de laatste plek eindigde, vorig sei zoen, twee stappen terug doen, in dit geval naar de eerste klas. Met daarboven een nieuw gecreëerde overgangsklasse. Bovendien moest „Vijfsluizen" het in de nieuwe competitie zonder inter national Henny Wesdorp doen, die overschrijving vroeg naar Haarlem, samen met Hanke de Kort van AAC. Het eerste team van „Vijfsluizen" is thans ingedeeld in de eerste klas (afdeling 3), samen met Mariahoeve (Den Haag), Veglo (Leiden), Rotter- dam en IKC 3 (Den Haag). Wat de promotie- en degradatieregeling be treft promoveert nummer één uit de eerste klas automatisch terwij! de nrs. 2 een promotiewedstrijd spelen tegen de tweede aankomende clubs in de andere afdelingen. Het tweede badmintonteam van „Vijf sluizen" is ingedeeld in de derde klas (afdeling 11), samen bij Flair 1 (Alphen aan de Rijn), Aristo 2 (Den Haag), Delft, Metro 2 (Rotter dam) en Velo 3 (Wateringen). Hoek van Holland Het Hoekse jeugdtennistoemooi verloopt niet helemaal zonder stoornis sen. Opnieuw konden niet alle finales worden afgewerkt. In het gemengd dubbelspel moe- tet in de deel name van enkele jongelui aan meerdere toernooien in ver schillende plaatsen. In elk geval kon de resterende finale van jongens 1 worden afgewerkt Jos Heskes wist hierin Jelle Heins te bedwingen met 6—2 en 6—3. De dubbelspelen werden veelal een zaak van de enkelspelfina- listen. Frederique Winkeler en Ans Dingemanse, in de enkeifi- nales eikaars tegenstanders, stonden nu samen tegenover het koppel Nicolette Post en Wibna Kodde. Frederique en Ans hadden drie sets nodig om de finale te win nen, namelijk 4—6, 6—1 en 6—2. In het jongensdubbelspel waren Menno Bouma en Jos Heskes te sterk voor Sjoerd Koster en Gerrie Wortel boer. Het werd 6-0 en 6—2. Het gemengd dub belspel hoopt men nu zaterdag af tc werken. De 9-jarige Piet Boon kwam voor een jaar fn het bezit van de wisselbeker, die beschikbaar is gesteld door de vereniging Zwembadfonds. Hij werd uitge roepen tot de meest complete speler van het toernooi. Daarbij werd vooral gelet op leeftijd, enthousiasme, prestatie en mentaliteit De heren Naaborg en Wemsing, bestuursleden van het zwembadfonds, reikten de wïsselbeker uit Vlaardingen Voor de vijfde achtereenvolgende keer organi seert de Vlaardingse zaak in hengelsportartikelen op zater dag 27 september een groot hengel concours in de Vlaar dingse Vaart aanvang 8 uur. Het wordt een lustrumcon cours dat open staat voor indi viduele- en korpsvissers, met een welvoorziene prijzen tafel. De loting voor de visplaatsen vindt plaats op maandag 22 september in café „De Grote Markt" in Vlaardingen. Hier worden na het concours ook de prijzen uitgereikt aanvang 12.30 uur. De individuele deelnemers vissen in een prijzenschema van 1 op 4, inschrijfgeld drie gulden; de korpsen in I op 3 met een tientje als inschrijfgeld. Schiedam Uit de modelwoning van het pro jekt Over de Vesten aan de Nieuwe Haven hebben inbrekers een televisietoestel en een cassetterecorder gesto len. Het houten gebouw van het bouwbedrijf Muys en de Winter uit Rotterdam is aan de achter zijde met een koevoet openge broken De daders maakten daarna tevens een partij afge schaafd hout buit. Schiedam De Vereniging Het Singelkwartier houdt zondag 21 september een filmmiddag voor de buurtjeugd. De voorstolling wordt gehouden in zaal Marijke aan het Broers- veld. De aanvangstijd is 14 uur.; Vlaardingen Ook dit jaar or ganiseert de Vlaardingse Hen- gelaarsbond weer een serie roofvisconcoursen waarbij het gaat om het vangen van de grootste snoek, snoekbaars of baars. De kampioenen van elk klassement komen in het bezit van een fraaie siertrofee. Het eerste concours wordt gehou den op zaterdag 27 september in de Boonervliet, aan weerszij de te bevissen in het gedeelte gelegen tussen de blauwe brug en Maassluis. Het tweede, op zaterdag 4 okto ber, in de Vlaardingse Vaart tussen de taandenj en de Boo nervliet. Voor het laatste con cours jagen de deelnemers za terdag 11 oktober op de roofvis sen welke voorkomen in de vij vers van park 't Nieuwelant- Langs alle drie de parkoereen worden meetposten ingericht om de buiten te laten registre ren, De drie concoursen staan open voor VKB-leden mits zij in het bezit rijn van de hiervoor benodigde documenten, Alle drie de dagen wordt er gevist van 9.Q0 tot 12.00 uur. Schiedam Het drierondentoer- nooi, dat door de schaakvereni ging Schiedam werd georganï- seerd, heeft aan 73 deelnemers een aangename dag verschaft Verheugend was dat onder de deelnemers zich een aantal huisschakers bevond, wie het tempo van een half uuf per persoon per partij kennelijk aansprak. De deelnemers werden in 19 groe pen van elk 4 spelers als maxi mum ingedeeld» De groepen kenden een Onderverdeling in 5 klassen en daarnaast een jeug dafdeling. Opvallend was dat de hoofdklas se bij de senioren nu uit 4 groepen moest bestaan. De ani mo was vergeleken met vorig jaar duidelijk toegenomen en dat bleek ook wel uit het peil van de partijen. Ook In de 3 jeugdgroepen werd felle stnjd geleverd en daaraan zal de uit stalling op de prijzentafel niet vreemd geweest zijn. Gf n het succes van het toer- „i werd bij de prijsuitreiking al medegedeeld dat de schaak vereniging Schiedam ernstig van plan is volgend jaar weder om een drierondentoemooi te organiseren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6