SCHIEDAMSCHE COURANT Reorganisatie ziekenhuis ,HOU TOUWTJE BINNEN' Mogelijk bestemming personeelsflat ■■El ift Wetenschappelijke Kring diept kerkhistorie op \Geen ontslagen] Qp J OHlSt Iwel andere J- j functies -TT 1 voor personeel IT1 !j '7 ÈiiËti Gerard Schut in honger staking Gekraakte woningen tenminste één jaar „gered" Vragen over aanleg van sportvelden Steendijkpoider Monteur gewond na „vreemde" aanrijding s r POLITIE WAARSCHUWT Verplichte inwoning leerlingen wordt afgeschaft Meer vuil containers Een aanrijding per minuut Expositie in Schiedamse St. Jan Nieuwbouw Nieuwe Haven gestart Meisje (11) aangereden Politie zoekt getuigen Vrijdag 19 september 1975- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtend lenst 144144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 100ste jaargang no. 25410 pagina's SCHIEDAM EN KETHEL niiiininiNniiiiiiiiniiiiiiniiiiuiiiiiiiiiiinniiniiimiiiiiiiiiniiiininir. Vlaardingen Het Holy- ziekcnhuis wordt onder verdeeld in drie afdelin gen. Tot deze hergroepe ring Is besloten na een onderzoek dat het orga nisatie-bureau WiUemse en Verlinde heeft gehou den. De reorganisatie heeft de nodige gevol gen voor het personeel. Ontslagen zullen er niet vallen, wel worden eni ge mensen vervroegd ge pensioneerd. Het personeel krijgt ande re functies toebedeeld. „Elke van de drie afde lingen wordt dan eigen lijk een klein ziekenhuis binnen het grote zieken huis", aldus directeur J.H. Trommel. De her groepering moet over twee jaar afgerond zijn. Vlaardingen Uit een woning- aan de P. C. Hooftstraat is onlangs een bedrag van 240 gulden gestolen. Het werd de dief nogal makkelijk gemaakt Uit de brievenbus hing namelijk een uitnodigend touwtje. Zo'n hulpmiddel voor het openen van de deur is wel praktisch voor de inwonenden, maar ook ongewenste gasten kunnen er gebruik van maken. „Maak het ze niet te eenvoudig", waarschuwt de Vlaardingse politie dan ook. „Haal die touwtjes nu uit de brievenbussen", is de raadge ving en „sluit ramen en deuren bij het verlaten van uw huis en waarschuw buren als u voor langere tijd weg gaat". Aan het begin van deze week zijn een aantal leidinggevende ver pleegkundigen bijeen geroepen voor een algemene bijeenkom st Daar is een zogenaamd fa- senplan besproken. Het totale personeel is inmiddels van de komende wijzigingen op de hoogte gesteld. Met tussenperio den van ongeveer een maand zullen steeds meer verpleegkun digen bij allerlei overleggroe pen worden betrokken. De be doeling daarvan is dat iedereen voldoende en juiste informatie krijgt, eigen'bijdragen kan leve- ren en zich leert aan te passen aan de nieuwe structuur. De situatie in het ziekenhuis is nu nog zo dat de twee vleugels van één verdieping samen een afde ling vormen. De verdiepïngs- hoofden krijgen een andere taak. Per afdeling wordt een hoofd aangesteld met duidelijk omschreven bevoegdheden. Taakomschrijvingen voor deze functies rijm al gemaakte- Het organisatie-bureau heeft in T2 een onderzoek in het zieken huis aan de Holysingel gehou den. Daarna heeft het bureau in samenwerking met een werkgroep uit het verplegend personeel geadviseerd wijzigin gen in de organisatie aan te brengen. Bestuur en directie hebben deze raadgevingen overgenomen. B. en W. hebben toestemming gegeven en ook de ondernemingsraad heeft zich accoord verklaard. Niets staat het uitvoeren van de plannen meer in de weg. Er wordt begonnen met de wer ving van personeelsleden voor de nog te vervullen functies. Verder wordt een aantal maan den met de diverse groepen van afdelingen overlegd. De nadruk wordt daarbij gelegd op de mo tivering mee te werken aan de hergroepering. De begeleiding van het grote project zal waar schijnlijk geschieden door een nog aan te stellen, personeels functionaris en iemand van het -.organisahe-bureau...- De perso neelsflat krijgt misschien een andere bestem ming. Vlaardingen De directie van het Holy-zieken- huis is bereid de verplichting voor tweede jaars leerling verpleegkundigen om hun intrek te nemen in de personeelsflat te laten verval len. Met ingang van het volgend jaar kunnen de tweedejaars dan zelf bepalen waar zij willen wonen. In de loop van '76 wordt dan bekeken of ook de eerstejaars van de inwoon- plicht kunnen worden vrijgesteld. Eerder, in augustus '72, verviel deze regeling voor de derde- en vierdejaars leerlingen. Als het intern wonen totaal vervalt, wordt ook het ziekenhuis ontheven van de plicht inwoon- plaatsen beschikbaar te hebben. Het is nog niet bekend wat er dan gaat gebeuren met het twaalf etages hoge gebouw indien het geheel of grotendeels leeg komt te staan. Deze kwestie is aan de orde geweest in een vergadering van de ondernemingsraad van het ziekenhuis. De personeelsflat leent zich moei lijk voor verbouwing. In elk geval wordt steeds getracht bij ieder verzoek om ruimte voor het ziekenhuis te bekijken of de flat daarvoor geschikt kan worden gemaakt Het bestuur van het ziekenhuis aan de Holysingel krijgt een directie-voorstel onder ogen het ver plicht inwonen voor de tweedejaars af te schaf fen. Het bestuur heeft in *72 al het standpunt ingenomen dat de verplichting tot inwoning niet de grond tot motivering kan zijn in het al dan niet mogelijk maken van een redelijke exploitatie van de personeelsflat. Vlaardingen/AJmelo Vlaar din ger Gerard Schut weigert in de gevangenis in Almelo opnieuw voedsel tot zich te nemen. Vol gens sterke geruchten eet de 23-jarige Schut at een week niet meer. Het ex-gemeente raadslid is ca zijn hondersta king begin juli overgeplaatst naar een zogenaamde open in richting in Hoorn. Onlangs moest hij weer verhuizen, dit keer naar Almelo. Volgens de hongerstaker is er voor deze overplaatsing geen enkele motivering De verplich te verhuizing zou echter wel eens wat te maken kunnen heb ben met de arrestatie van Ge rard Schut toen hij zich on langs actief heeft ingezet bij een actie tegen de aanleg van de omstreden Burgemeester Heukelslaan over het landgoed van dr. Moerman. Schut de monstreerde daarmee met en kele leden van de Vlaardingse bond van vrije tuinders. Dat gebeurde allemaal tijdens rijn eerste verlofweekeinde in au- gustus. Schut egt nu dat bij rapporten die over zijn zaak handelen niet beeft mogen inzien. Omdat hij bovendien geen beroep te gen deze laatste overplaatsing kan aantekenen is hij weer in hongerstaking gegaan. De eerste maal gold rijn honger staking in een gevangenis in Veenhutzen als protest tegen de weigering van het gevangenis wezen hem over te plaatsen naar een open inrichting. Ge rard Schut zou dan zijn studie aan de sociale academie voort kunnen zetten. Die studie is nu na ongeveer een maand in de open inrichting weer onderbro ken. Hij noemde zichzelf toen al een politiek gevangene. Schut rit gevangenisstraf uit wegens diefstal en vechtpartij- Schiedam In Woudhoek-Zuïd worden binnenkort nog 25 huisvuïlcontainers geplaatst Tevens zullen in deze nieuw bouwwijk de reeds geplaatste „naakte" containerbakken wor den aangekleed. Rond de nog kale containerbak ken gaat de gemeente - zoals reeds meer in de wijk is ge beurd - betonnen bakken plaat sen, waar het vuil in kleppen van boven in kan worden ge stort Deze proefopstellingen voldoen uitstekend. Het past in het to taalbeeld van de wijk, Boven dien valt er geen vuil naast de bakken en kunnen er geen gro te stukken afval in worden ge gooid", meende wethouder B. E. CoÓé van sociale zaken en volksgezondheid toen de kre dietaanvragen voor de ver fraaiing bij de raadscommissie voor de VROM-dienst werd be sproken- Op het stadskantoor ging men ermee akkoord om een bedrag van 89.000 gulden aan Woud- hoek-Zuid en 14 mille aan Ke- thel-Oost te besteden. Schiedam Binnen twee minu ten heeft de 23-jarige Schie dammer S. de J. met zijn wa gen op de Rotterdamsedijk twee aanrijdingen gemaakt. De loswerkman reed door nadat hij benedendijk een andere wa gen ücht had beschadigd. Hon derd meter verder op het bene den - en bovendïjkse kruispunt reed hij vervolgens frontaal te gen een tegenligger. Deze wa gen werd van achteren ook door de volgende auto aangere den. De drie voertuigen liepen hierbij aanzienlijke schade op. Schiedam De door de actie groep September '75 gekraakte woningen aan de Hoogstraat rallen tenminste nog één jaar blijven staan. Wethouder Zij develd heeft bekend gemaakt dat er voor medio 1976 niet over de toekomst van de pan den zal worden besloten. Het is het gevolg van de procedu re die is ontstaan nadat er een beroepschrift van V D bij de Kroon werd gedeponeerd over het bestemmingsplan voor de binnenstad. Dit beroep slaat op een groot gebied in het cen trum, zodat daar voorlopig niets mag gebeuren. i-'j vfff Schiedam Op initiatief van de Wetenschappelijke Kring Schleda- m/V'aardingen wordt vanavond in de Grote Kerk de tentoonstel ling „Zeven eeuwen kerk" geopend. Na de openingswoorden van mu- seumdirekteur Paalman en waarnemend-verenigingsvoor zitter In 't Veld is er in dit monumentale gebouw drie we ken lang een overzicht te zien van alles wat er zich in de loop der tijden in en om de St Jan heeft -afgespeeld: zijn niet al leen de kostbarezilveren avond maalsbekers te zien, maar ook bijvoorbeeld het stokje van de zogenaamdehondensiager, de man die in de achttiende eeuw de binnenlopende honden uit de kerk verdreef. In regionaal verband belicht de expositie de geschiedenis van het geestelijk leven in Schie dam, een onderdeel van de stadshistorie waar tijdens de herdenkingen voor het ?öö-jang jubileum ternauwernood aan dacht aan is besteed. Veel ten toongestelde stukken die vooral door het stedelijk museum en •'De tentoonstelling rond de banken van de Schiedamse St. Janskerk wordt vanavond om acht uur geopend. het gemeente-archief bijeen rijn gebracht rijn gewoonlijk moei lijk te bezichtigen, onder meer de voorontwerpen, die Marius Richters voor de gebrandschil derde kerkramen heeft ge maakt en die nu het eigendom rijn van rijn dochter. Op de ptaats waar in 1948 het graf van Liduina is gevonden staat nu tot zondag 11 oktober het massief zilveren beeld, met de beenderen van deze heilige dat gewoonlijk is gehuisvest in Huize Lid uina. Een tweede bekende persoon waar de initiatiefnemers, waar bij oud-burgemeester Roelfse- ma, ruime aandacht aan heb ben besteed is Frangois Ha- verschmidt. Deze dichter, beter bekend als Piet Paaltjens, pre dikte in de tweede helft van de vorige eeuw in de dnebeukige hallekerk. De openingstijden van deze ex po sitie rond de kerkbanken rijn maandag tot en r.iet vrijdag van 12.00-17,00 uur, en zater dags van 10.00-17.00 uur. De toegang 13 gratis. De wethouder wil gaan bekijken of de woningen intussen een andere bestemming kunnen krijgen. „Misschien woningen voor tijdelijke opvang van per sonen die uit hun huis moeten. Maar daar rijn we nog met uit", aldus Zijdeveld. Dat betekent wel dat de krakers uit de hui zen moeten. Het uitvoeren van een oud colle- gebesluit het onbewoonbaar maken van de leeggekomen wo ningen aan de Hoogstraat door vernielingen aan sanitair en dergelijke heeft wel tot ge volg dat de huizen door de be slissing van Zijdeveld weer op geknapt moeten worden. ,Maar", aldus de wethouder, „bij renovatie zouden de vernietig de dingen ook vervangen moe ten worden. Het was een maat regel tegen het kraken". Een maatregel die dus niet heeft geholpen. Schiedam Voor het twaalf eta ges hoge woningen - en kanto rencomplex Over de Vesten heeft burgemeester Lems gis termiddag aan de Nieuwe Ha ven de eerste paal geslagen. Van de 99 twee- en driekamerwo ningen die het aannemersbe drijf Muys en de Winter (MU- /WI) in 1977 klaar wil hebben zijn er tot nu toe een dertigtal verkocht voor een prijs vürie- - rend van 103 tot 118 mille. De bouw op de plaats van de zeven jaar geleden gesloopte Westfrankelandsekerk zal in vier fasen worden uitgevoerd. De kosten van het projekt dat tevens een parkeergarage voor ruim honderd auto's omvat werden voorlopig geschat op zo'n vijftien miljoen gulden. MUWI financiert dit zelf. Een niet nader bekend gemaakt bedrag stelden de Rotterdamse projektontwïkkelaars gisteren beschikbaar voor het cultureel en maatschappelijk fonds van Schiedam, nadat de 24 meter lange funderingspaal onder luid gedreun in een half uur tijd de grond was ingestampt. Maassluis Namens de CDA- fractie heeft het Maassluise ge meenteraadslid mevrouw J.M.- HJVL van Rest aan het college van b. en w. vragen gesteld over de aanleg van de sportvel den in de Steendijkpoider. Zij vraagt of het juist is dat deze werkzaamheden al enige maan den stagneren omdat de bo demsituatie zo is dat de werk zaamheden niet kunnen worden uitgevoerd zoals men oorspron kelijk had gedacht. Mevrouw Van Rest vraagt verder of er inmiddels een onderzoek is ingesteld naar de bodemsi tuatie en of de resultaten daar van bekend rijn. Tenslotte wil rij weten of een en ander gevol gen voor het tijdstip van inge bruikname van de velden en of het college a! gedacht heeft aan maatregelen die genomen moe ten worden om eventueel onge mak voor de betrokkenen weg te nemen. Vlaardingen Een elfjarig meis je is woensdagmiddag met haar fiets tegen een auto gereden. Het mosje M. N. H. fietste op de Wiardi Beckmansmgel, wilde linksaf slaan naar de Coom- hertstraat en gaf geen voorrang aan de personenauto. Het meis je liep een hoofdwond op en moest naar het Holy-ziekenhuis worden overgebracht Schiedam De 23-jarige Schiedamse monteur A. S. is ernstig gewond in het Nolel Ziekenhuis opgenomen na een vreemd soortige aanrijding in de nacht van woensdag op - donder- dag. Uit de verklaringen van de man is gebleken dat hij in die nacht rond een uur op de De Brauwweg met zijn auto tegen een hek is gebotst Volgens de monteur was hij verblind geraakt door de felle lichten van een tegenligger. Na het ongeluk, waarbij hij een zware hersenschudding en vermoedelijk rugletsel opliep, is de monteur korte tijd bewusteloos geweest Toen hij weer bij kennis kwam, zou hij bewegingsmoeilijkhe den hebben gehad. Met de grootste moeite slaagde hij erin uit rijn auto te komen, waarna hij op dat moment was er nog steeds geen voorbijganger geweèst enkele paperas sen op de motorkap van rijn auto in brand probeerde te steken Toen deze poging niet lukte strompelde de man ten slotte naar de nabijgelegen 's-Gravelandseweg. Op het wegdek bleef hij liggen, waarna hij ontdekt werd door een passant die de politie waarschuwde. De politie zoekt getuigen; telefoon 260760. Uil

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1