/TM: meer fietspa dei i Realisatie Verlengde Passage is mogelijk Schut blijft vasten (mag naar open Slechts 15 bezoekers in De Teer stoof WELZIJN SM ARKT WORDT -HERHAALD GO® flIGJWS! H ik: nm D€ pro& Aa.p bijt kind Jo intern Dronken duo op dievenpad „Plannen maken in Vlaardingen duurt te lang" VVD in rapport over Schiedamse binnenstad: op de foto Vermiste man verdronken Toestand van hongerstaker onbekend SANEREN Vrouwendienst met trainingsdag Vlaardingen De Vereni ging tegen Milieubederf (VTM) heeft een fietspa denplan voor Vlaardin gen gemaakt. De Vlaar- dingse vereniging heeft ongeveer twintig routes aangegeven waar fiet spaden moeten worden aangelegd. De VTM heeft dit gedaan omdat, ïo staat in een brief aan de gemeenteraad, „de aanleg van nienwe pa den wel in een erg traag tempo geschiedt". Het provinciaal bestuur van Znid'Holland bevit Vlaarenn- gen in mei van dit jaar ver docht plannen voor fiets- en voetpaden met een kostenra ming in te dienen. De gemeente zon daarbij ook een verzoek ora een financiële bijdrage in kunnen dienen. De VTM vindt dat dil allemaal te lang duurt. „Wij verzoeken u dringend op korte termijn een plan voor de gehele gemeente Vlaardingen op te stellen". Bestaande plan nen, zoals die zijn vermeld in de nota Bijden of stilstaan, zouden kunnen worden uitge breid. De VTM wil meer fietspaden om dat er vele voordelen aan het fiets verkeer zijn verbonden. snel in steden, weinig ruimte vergend, niet milieuvervuilend of energie verslindend en be- vordelijk uit het oogpunt van volksgezondheid De fietspaden moeten, zo vindt de Veremging-met-de-Iange-naam, voorzien zijn van enige beschut ting tegen ongunstige weersom standigheden. Bij 'oerkeur moeten de fietspaden iet wor den opengesteld voor gemotori seerd verkeer. De VTM voert Delft aan als voorbeeld waar de scheiding tussen gemotoriseerd en fietsverkeer al ver is gevor derd. Daarbij wordt ook ruime aandacht besteed aan het in richten van oude straten tot woonerven. „Een dergelijke ontwikkeling liikt ons bijna ideaal te noemen en ook voor Vlaardingen de moeite van het nastreven waard", aldus de VTM. In het plan van de Vereniging tegen Milieubederf in en om het Nieuwe Waterweggebied zijn onder meer de volgende fiet spadplannen opgenomen 9 richting Lickebaertbos-Maas- sluis, langs de Deltadijk Q nchtmg Maassluis Maasland, via de Zuidbuurt, langs de Eoeddaleweg bij station Vlaar- dingen-West 9 verbetering van het fietspad langs de Vlaardingse Vaart, aanleg van een pad op de be ruchte defensiedijk <5 lichting Schiedam/Kethel, ten noorden van rijksweg 20 O fietspad langs de „Moerman- weg" 9 fietspad langs de Spoorsingel 9 verbinding HoJywijk met sta tion Vlaaraingen-Oost, fietspad langs o.m. Van Hogendorplaan 9 verbinding Westwijk-Centrum 9 verbinding WestUndseweg Centrum via Vaartweg, Broek- weg en Van Riebeeckstraat. 9 aanleg van aantal fietspaden door de Broekpolder. Door de aanleg van deze routes wordt het mogelijk Vlaardingen zonder al te veel moeite te door kruisen op de tweewielers. Bij een aantal kruisingen, waar het gevaarlijk kan zijn met overste ken. moeten verkeerslichten worden geplaatst Maandag 22 september 1975ONAFHANKELIJK DAGBLAD 100ste jaargang no. 25411.s PAGINA'S Brocrsvesl 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Wethouder van volkge zondheid Jo Vermeule-Van Dijk is vrijdagmiddag om twee uur in het Zonnehuis aan de Dillenburgsingel als eerste Vlaardinger eens aan een nader onderzoek onder worpen. Maar niet van top tot teen: het periodiek bevol kingsonderzoek beperkt zich tot de borstholte. Bij dit on derzoek wordt echter we! bij zondere aandacht besteed aan longkanker en andere ziekten van de borsiorganen. Het onderzoek wordt inge steld bij mannen en vrouwen vanai veertig jaar die hier voor een persoonlijke oproep ontvangen, Indertijd richtte het bevol kingsonderzoek zich slechts op het opsporen van tuber culose. VVD'er Sjors Neyssel pleitte tijdens de voor kaatste raadsvergadering echter voor een onderzoek dat zich niet hiertoe beperkte. Hij wilde dat bijzondere aandacht zou worden besteed aan onder zoek op iongcachoom {een verzachtende uitdrukking voor kanker) en andere ziek ten van da borstorganen. Be halve in tiet Zonnehuis wordt op nog drie plaatsen in de stad het Tuberova-onderzoek verricht. Schiedam De realisatie van de Verlengde Passa ge in Schiedam is moge lijk. Tot deze conclusie komt de VVD-werk- groep binnenstad in een dit weekeinde versche nen rapport. Onder meer zal dan een actief bevolkingsbeleid moeten worden gevoerd en zal de bereikbaarheid van de Schiedamse bin nenstad zo goed moge lijk verzekerd moeten worden. Schiedam Een loslopende aap heeft het Schiedamse meisje Arja van der Brand bij haar linkeroog gebeten. De aap zwalkte over de Lange Haven. Dierenbeschermer Spermon heeft in samenwerking met de brand weer het beest gevangen. Het meisje heeft vrijdag na Het Gebeuren in het ziekenhuis een tetanus-injectie gekregen. De politie stelt een onderzoek in, want een aap mag nu eenmaal niet los op straat lopen. Het beest bleek eigendom ^te -zijn van een man die ii Schiedam op visite was bij bekenden. Hoek van Holland Bij afgaand 's-Gravenxande. tij is zaterdag in de glooiing De man werd sinds 14 januari van de Nieuwe Waterweg in Hoek van Holland, ter hoogte van de betonsteiger, het Ujk gevonden van de 46-jarige mar conist H. J. van der zee uit vermist. Vermoedelijk is hij toen bij het aan boord gaan van een sleepboot in de Berghaven in het water gevallen en dronken. Uit tie krant van donderdag 17 juli Schiedam - In bet zoldertheater In de Teerstoof zaten vrijdag avond welgeteld vijftien beta lende bezoekers in de zaal voor het programma „Vrije Vogel" van de 26-jarige Belg Luk Brak Het uitstekende theatertje zag er koud en allesbehalve uitno digend uit voor de zanger. «Dat doet me erg veeL Ik vond het vreselijk", zei hij 'na afloop gevoelig, „Dan vraag ik mezelf af wat ik in vredesnaam aan het doen ben". Het programma „Vrije Vogel" gaat maandag 6 oktober in het Cultureel Centrum in Amstel veen in premiere. Over de try- out in de Teerstoof zegt Luc nog: „Toch heb ik veel nieuwe ervaringen opgedaan. Als de zaal bijna leeg is, maar je toch je programma wilt laten zien dan gebeurt er van alles met je. Eerst voel je je zenuwachtig, dan verdrietig, maar dan komt het moment dat je tegen jezelf zegt: „Gewoon doorgaan. Laten zien wat je kunt Alles eruit halen". „Al met al een teleur stellende avond, waar de Belg veel van geleerd heeft, maar waar de Schiedammers het mooi af hebben laten weten. Vlaardingen/Aimelo - Vlaardin ger Gerard Schut weigert nog steeds voedsel tot zich te ne men. Hoe zijn toestand is op dit moment, is niet bekend. De directeur van het Huis van Be waring in Almelo weigert in formatie te geven. „De identi teit van de gedetineerde is voor mij nog altijd heilig", al dus directeur Gordijn, „ik geef geen inlichtingen over mijn ge vangenen". Volgens de geruchten is Schut, het 33-jarige ex-gemeenteraad slid, al ruim een week in hon gerstaking. Voorlichter Van Leeuwen van het departement van Justitie in Den Haag zegt dat hij woensdag met zijn pro testactie is begonnen. „Veel kan ik er niet over zeggen. Er komt nog een rapportje over zijn zaak". Ook de voorlichter is spaarzaam met zijn mededelingen. Schut is pas overgeplaatst vanuit de open inrichting Dei Sluis in Hoorn naar het Huis van Bewa ring in Almelo. „In Hoorn kon hij niet worden gehandhaafd", aldus Van Leeuwen. De overplaatsing van Schut, die een straf uitzit wegens een in braak en vechtpartijen, heeft waarschijnlijk te maken met zijn arrestatie in augustus bij een actie bij de omstreden Bur gemeester Heusdenslaan. Ge rard Schut demonstreerde daar mee met leden van de bond van Vrije Tuinders. Bij die actie werd Schut, tijdens zijn eerste vrije weekeinde, gearresteerd. Het is niet bekend of Gerard Schut in de gevangenis van Al melo blijft. Over een eventuele overplaatsing zegt Van Leeu wen: „Ik voorspel het niet". Het is voor de tweede keer dat de Vlaardinger in hongerstaking is. De eerste keer wilde hij overplaatsing naar een open in deling bewerkstelligen om zo doende zijn studie aan de socia le academie voort te kunnen zetten. Die studie is door de recente verplichte verhuizing stopgezet. Schiedam De welzijns- markt die zaterdag voor het Proveniershuis in Schiedam is gehouden krijgt een her haling. De organisatoren toonden zich na afloop zeer tevreden met bet verloop van het gebeuren. Zo'n veer tig verenigingen lieten daar zien wat zij te bieden heb ben aan de Schiedamse be volking. De bezoekers van de markt werden volgestouwd met fol ders en informatie over de meest uiteenlopende zaken. De stichting Redt het onge boren kind had een stand direkt naast de werkgroep Emancipatie, waarin onder meer de NVSH is vertegen woordigd. Daartegenover stond de Zieke nomroep Schiedam die van het gebeuren rechtstreekse reportages naar de zieken huizen uitzond. De SG was ruim vertegenwoordigd evenals de linkse politieke partijen en de club- en buurthuiswerkers. Amnesty International zamel de geld in voor een telegram dat naar de Spaanse dicta tor Franco wordt verstuurd. Daarin protesteert Amnesty tegen de wrede doodvonnis sen die tegen de elf Baski- sche vrijheidsstrijders zijn uitgesproken. Regelmatig klonken over het terrein de boodschappen van de diverse verenigingen afgewisseld met muziek en volksdansgeweld van een enthousiaste dansgroep van de CJV. Schiedam De politie heeft twee mannen gearresteerd die na een borrel teveel gedronken te hebben bij Eurostores aan het Rubensplein geluidsappa ratuur hadden gestolen ter waarde van ongeveer 2400 gul-' den. De mannen stalen ook nog twee fietsen om de spullen wat han diger te kunnen vervoeren. Zij maakten, door het teveel aan alcohol, nogal wat herrie. De politie gealarmeerd door opge schrokken Schiedammers ar resteerde het duo gisterochtend toen zij zich trachtten te ver schuilen nabij de Poldervaart, In het rapport, dat slechts zijde lings de gel iele problematic aanstipt en het hoofdzakelijk heeft over de Passage, wordt dit project doorslaggevend voor de verdere plannen ge noemd. Het is het eerste werkstuk van liberale partij. In de pen zijn nog andere rapporten over ui teenlopende onderwerpen. Hoe wel het eind augustus werd af gerond is men niet ingegaan op het bezwaarschrift van V D dat een voorlopig uitvoeren van het centrumplan in de weg staat Men houdt het op: „aan dringen op een spoedige aan pak" Volgens de WD is een eerste vereiste dat het verloop van het bevolkingsaantal drastisch wordt aangepakt Door renova tie van oude wijken, gebieden waarvoor een andere bestem ming is tot woongebied verkla ren en vooral woningbouw op de dure gronden in Noord wil men terug naar een aantal be-, woners tussen de 30.000 en 90.000, Belangrijk is voor de partij de vestiging van nieuwe onderne mingen en „goede en milieu vriendelijke arbeidsplaatsen". De premiebouw aantrekke lijk voor jonge mensen moet worden bevorderd. En met het autovrij maken van de binnen stad en goede verkeersvoorzie- ningen (waarop weinig gedetail leerd wordt ingegaan in het rapport) moet de Verlengde Passage er kunnen komen. Al- dus de werkgroep. De zwakke middenstanders moe ten in dat geval snel worden gesaneerd. De „sterkeren" moe ten zoveel mogelijk worden ge bundeld en wel rond de Passa ge. Uitlopers als Dam, Hoog straat en Lange Kerkstraat moeten hoofdzakelijk een woonfunctie krijgen. Als de Passage er niet komt vreest de WD dat de verzor gende iunctie wordt gehand haafd, evenals de zwakke mid denstanders. De woonfunctie wordt dan wel versterkt Helaas gaat het rapport slechts zijde lings in op de sterke koop kracht die de warenhuizen (Vendet) zullen gaan uitoefe nen. De werkgroep stelt zich in grote lijnen achter het bestemmings plan voor de binnenstad dat in maart 1974 werd aangenomen door de raad. Met het uitvoeren moet zo snel mogelijk worden begonnen: de Passage verlen gen is een kernvraagstuk dat als eerste hiervoor moet wor den opgelost Los hiervan moet de nog bestaande bebouwing met name in de Nieuwstraat en Lange en Korte Achterweg-zo veel mogelijk worden gereno veerd en „gaten gevuld", aldus de WD in het rapport. Schiedam De Schiedamse Her vormde Vrouwendienst organi seert op dinsdag 23 september de Provinciale Trainingsdag m de Grote Kerk. Men start om half elf. Dr. A. Donkers uit Utrecht zal spreken over „Kan alles tegenwoordig maar? Vsn veranderende moraal naar nieuwe levensstijl". J. P. Bek kers zal het orgel bespelen. Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. naam adres, woon pi.: tel.: Deze bon m open envelop, zonder postzegel, sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1