Al een stelt teleur DWS valt tegen EDH door de mand WF vangt pech goed op FCN boos op arbiter SUCCES WORDT STERKER WIK VERKIJKT ZICH OP MEEUWEN S'Boys: tóch een punt NO AD herstelt zich De Korenbeurs kan Delta Lloyd niet aan INZET AANVALLEND SPANNING Ten Tije/Van der Ley koppelkampioen Odi en Brielle hiel den elkaar in evenwichi. Schiedam Niet met elf, maar met twaalf man moest FCN rekening houden in de thuis wedstrijd tegen CSC. De twaalfde man was dan de scheidsrechter, die beslist een offday had waar FCN de dupe van werd. Niet minder dan drie doelpunten keurde hij af. Hij kende de bezoekers een doel punt toe uit een indirecte vrije trap. De bal werd uit die trap ineens ingeschoten zonder dat iemand anders dan de nemer er van aan de bal was geweest Het was dus voor FCN geen succesdag. Het begon allemaal 20 goed. De thuisclub speelde een geraffineerd spelletje en USC kwam niet aan de bal Het resulteerde dan ook in doelpun ten van Friederich en Joop van Schïjndel. Toen begon voor FCN de ellende. De scheidsrechter kreeg waar schijnlijk „medelijden" met USC, want nadat hij eerst te recht een doelpunt van Joop van Schijn del wegens buiten spel had afgekeurd, vond ook het doelpunt wat daarna viel, geen genade in rijn ogen. Toen daarna Joop van Schijndel via een diagonaal schot de bal via de lat achter de doelman, en ook een vijftig centimeter ach ter de doellijn terecht zag ko men, dacht hij dan eindelijk succes te hebben. Tot zijn ver wondering keurde de scheids rechter ook dit doelpunt af. USC bleek dus de arbiter op rijn hand te hebben en dat gaf het team moed. Na de rust kwam het tot 2—1 en dat zou beslist de eindstand rijn geworden in dien de scheidsrechter niet rijn zoveelste blunder had gemaakt en USC het doelpunt uit de „indirecte" niet had toegekend. Hij deed dat wel en het kostte FCN de overwinning. Schiedam Noad heeft zich goed hersteld van de nederlaag tegen Victory. Het bond zater dag SCOfEdak uit Oegstgeest aan de zegekar door met 6-4 te winnen. In de altijd sfeer volle Korenbeurs werd het team van trainer-coach Trond Fa geraas goed aangemoedigd door de supporters. De span ning was de gehele wedstrijd te snijden en eerst in de laatste brak die spanning. Peter van Wijk begon met een krappe nederlaag tegen Thung (19—21, 21-19 en 15-21). Daar- na volgde twee gemakkelijke overwinningen voor Fred Cla- rijs en Dick de Vaal resp. tegen Polak 21-16, 21-12 en Thung 21-13 en 21-16. Het dubbel werd een spannende aangelegenheid met telkens wisselende kansen. Clarijs en Van Wijk wonnen de eerste game met 21-16 maar moesten de tweede aan de ge broeders Thung laten 18-21- De ze wonnen ook de laatste game door met een netbal het laatste punt te scoren 19-21. Fred Clarijs liet zich door die nederlaag niet ontmoedigen en won met 21-17 en 21-19 van F- Thung. Met een 3—2 stand brak de pauze aan. Peter van Wijk kreeg zijn tweede nederlaag te slikken van M. Thung 12-21 en 19-21. Dick de Vaal won daarna met 23-21 en 21-15 van J. Polak- Door een gemakkelijke overwin ning van Clarijs op M. Thung liep Naad uit tot een voor sprong van 5-3, maar de span ning keerde weer terug toen Dick de Waal van F. Thung verloor (17-21 en 21-23). De beslissende partij ging tussen Peter van Wijk en J. Polak- Beiden hadden nog geen winst geboekt De eerste partij werd door de Schiedammer gewonnen met 21-14. De tweede ging met de zelfde cijfers verloren. In de derde game kwam Peter met 16-18 achter, maar ondersteund door de supporters bracht hij toch met 21-18 de volle winst binnen. Dat betekende een overwinning van 6-4 vnm* Nnad Schiedam Delta Lloyd heeft in de thuiswedstrijd tegen de Ko renbeurs geen fout gemaakt en de Schiedamse tafeltennissers naar een regelrechte nederlaag gespeeld. De Korenbeurs moest het zonder Peter van der Broek stellen. Peter wordt nog steeds gekweld door hoofdpijn als ge volg van een hersenschudding enkele maanden terug opgelo pen. Hij werd vervangen door Hans Kreischer wat natuurlijk een belangrijke verzwakking betekende- Hans van de Broek begon niet onverdienstelijk tegen Anton Wil van Zoeien, maar moest toch in drie games de eer aan de tegenstander laten. Dat Hans Kreischer geen kan£ had tegen Bert van de Helm was duidelijk. Hans Lingen zorgde .er tegen Bert Schoofs voor dat de afstand niet te groot werd. In twee games won bij de partij .-'gemakkelijk. Schiedam Van de door de Schiedamse clubs ge speelde korfbalwedstrijden werden er twee in een overwinning omgeaet en één in een gelijkspel. SSC Harga won verdiend de uitwedstrijd tegen Bolnes met 5—ODI stelde zijn aanhang teleur en moest met een mager 3—3 gelijkspel genoegen nemen tegen Brielle. Succes tenslotte, behaalde een dik verdiende overwinning op Unicum. De eindstand werd hier 5-11. In een niet op hoog peil staande zich opofferen voor een onder, wedstrijd heeft SSC Harga met Brielle schoot van ver wel raak 5—7 gewonnen van Bolnes. Het en het was 1—3. De derde val van ODI deed het heel wat beter en het was Peter Vuik, die al gauw de achterstand ver kleinde naar 2—3. Vijf minuten voor tijd kreeg ODI een straf- worp toegewezen. Toen een aanvaller onjuist werd verde digd en Diek v.d. Hoeven klaar- de dit karwei. Dit was de ver diende gelijkmaker voor ODI maar de tijd hierna was te kort om nog tot een overwinning te komen. een wedstrijd geworden, waar SSC Harga het beste van het spel heeft gehad. Maar erg trefzeker waren zij niet, want de mooiste kansen werden niet benut. Daardoor kwam het ook, dat de Schiedammers niet al in de eerste helft definitief wegliepen van Bolnes. Bolnes, dat vooral technisch de mindere was. wilde dit compen seren door er hard tegenin te gaan. De scheidsrechter trad hier niet tegenop en zodoende was het als kijkspel niet veel waard. Het was dan ook een wedstrijd om gauw te vergeten. SSC Harga speelde met Arie Jan sen in de plaats van de nog geblesseerde Karei v.d. Linden. Bolnes nam een 1O voor sprong, maar Cock v.d. Poel liet uit een doorloper de gelijk maker noteren. Weer nam Bolnes de leiding, maar nu was het Nel Majoor die van ver de bal door de korf liet glijden. Dit werd direkt ge volgd door een doelpunt van Bert Karstel, waardoor SSC Harga met een 2—3 voorsprong kon gaan rusten. Na de rust een nog sterker SSC Harga, maar toch was het Bol nes dat eerst doelpuntte en de stand op 3—3 bracht Toen kwam er even een produktïef kwartiertje waarin de Schie- dammers wegliepen naar 3—6 door doelpunten van Cock v.d. Poel 2x en een goed benutte strafworp van Ton Sahli. Weer kwam Bolnes iets dichterbij maar Jan Erkeiens schoot van ver de marge weer op 3 doel- punten 4-7. Bolnes kwam nog Na de PBUze haalde Unicum op Succes heeft met goed korfbal de uitwedstrijd tegen Unicum met grote cijfers gewonnen: 5—11. De inzet bij Succes was hon derd procent en ook het team verband was beter dan dat van Unicum. Met krappe combina ties wisten rij keer op keer de korf te vinden. Technisch was Unicum gelijkwaardig, maar de betere conditie van Succes gaf hier de doorslag. Succes nam een voorsprong door Dick Bedeaux die uit een straf worp scoorde. Na de gelijkma ker was het nu Ad de Rooy die uit een doorloper Succes weer een voorsprong gaf. Hierna miste Unicum een strafworp en daar profiteerde Hilly Huigen van door aan de andere kant wel de korf te vinden 13. Uni cum haalde op tot 2—3, gevolgd door een doelpunt van Chris Niehot die vanuit de hoek van het vak de bal door de korf liet glijden, 2—4. Dit werd tevens de ruststand. even terug tot 5—7, maar ver der liet SSC Harga het niet komen. In een erbarmelijk slechte wed strijd, waarin ODI nog de minst slechte was, hebben de tot 3—4 en toen volgde or een produktief ogenblik voor Suc ces, want achtereenvolgens scoorde Dick Beadeaux uit een strafworp, Hilly Huigen strafte een verdedigingsfout goed af en Chris AlbJas bracht ook al uit een strafworp de stand op 3—7 voor Succes. Schiedammers 1 punt binnen- Unicum kwam weer terug maar gehaald. De eerste helft ken merkte zich door een aanval lend ODI dat door zijn over wicht de mooiste kansen kreeg. Toch kreeg ODI de bal niet door de korf Dit duurde voor de verdediging van ODI te lang en Brielle kon zowaar een 2—0 Chris Niehot bracht de marge weer op 4 doelpunt 4—8. Uni cum benutte een strafworp en kwam op 5—8. Toen was het weer de beurt aan Dick Be deaux en Chris Albtas die bei den met een doorloper 5—9 he ten noteren. voorsprong nemen. Met deze Maar Succes bleef ook hierna - - - doorvechten en dat resulteerde in een doelpunt van afstand door aanvoerder Ad de Rooy. „Er zit duidelijk een opgaande' lijn in het spel van Succes. Als zij zo doorgaan zullen rij duide lijk mee gaan draaien voor de bovenste plaats", aldus trainer Freek Veer. stand kwam ook de rust Na de rust was ODI vast van plan om uit een ander vaatje te tappen. Na 7 minuten lukte het Els van *t Hoff eindelijk om van ver voor 2—1 te zorgen. Hierna weer de mooiste kansen, maar er werd er geen benut Iedereen wilde scoren en niemand wilde Van onze handbalmcdewerker Schiedam De heren van DWS hebben tegen het Delftse EDH een lelijke steek laten vallen. Het liep allemaal niet erg soe pel ditmaal in de DWS-ploeg, die op een wat verkrampte wij ze speelde. In de eerste helft ging het nog wel en hield DWS het spel in banden, wat een 75 ruststand betekende. Maar na rust was het volledig ge daan met de blauw-witte for- matie. Het ging steeds moeiza mer, terwijl ook het schot niet meer zuiver was. Vele malen spatte het schot uiteen op het houtwerk. EDH had in die fase van de strijd niet over geluk te klagen en kon een 13—17 2ege behalen. De heren van UVG hebben niet alleen tégen Unites 2 gespeeld, maar hebben er ook mee ge speeld. Dit waren de woorden van trainer Wim Schaap, na afloop van het dueL UVG had dan ook geen enkele tegenstand van Urtitas ondervonden en ging steeds meer van deze strijd gebruik maken om diver se systemen uit te proberen. Het enige hoogtepunt in deze ontmoeting was voor UVG, toen Aat Ham na rust het 100ste doelpunt van UVG in deze competitie liet noteren. UVG kwam in deze ontmoeting tot een 36—10 overwinning, waardoor het doelgemiddelde na vier wedstrijden 103—32 is geworden. De dames van Wilton raken steeds beter ingespeeld op bet zevenhandbal. De eerste wed strijden hadden zij weinig in te brengen door hun veel te lange spel, maar nu, tegen Roda, ga ven wij duidelijk blijk de zaken steeds beter te gaan beheersen. Roda kwam in de eerste helft niet tot al te gevaarlijk aanvals- spel, vooral door de vele fouten die er in de verdediging werden gemaakt. Dit gaf Wilton de kans om de ruststand op 5—5 te bepalen. Na rust kwam Roda steeds beter in haar aanvals- spel, maar had toch alle moeite om Wilton op de knieën te bren gen. Twee kleine verdedigings- De WG'er scoort. Na vier duels noteert VVG al 103 treffers. fouten, van Wilton waren er voor nodig om Roda aan een 6—8 zege te helpen. In de eerste helft van het duel met De Treffers was het een wat rommelige strijd van Wil ton, dat duidelijk naar haar juiste vorm liep te zoeken. Wil ton startte met de handicap dat het Dick Verlinde, Hans Kooi en Jan van Driei miste, waar door het verband uit de aanval was. Het was een geluk voor Wilton dat doelman Jos van der Zee weer in uitstékende vorm verkeerde, anders had het met de rust op een achterstand ge- staan in plaats van de nu geno teerde 3—6 voorsprong. Na rust ging het steeds beter Jopen bij Wilton, dat steeds meer systeem in haar spel bracht en daarmee De Treffers aan banden legde. Het werd een 814 overwin ning voor Wilton. De dames van HVK gingen in Dordrecht moeizaam van start tegen MOK 2. HVK kwam dui delijk met te weinig inspiratie binnen de lijnen, waardoor het met moeite tegen het toch erg zwakke MOK tot een 1—4 rust stand kwam. Na rust was het een herboren HVK dat aan de bak kwam en waarin Els van Hasselt, Nel de Held en Mar- greet Jansen weer excelleerden. Het resultaat was een duidelij ke 4—11 overwinning. Met slechts zeven spelers heeft HVK heren weinig moeite ge had met Snelwiek 4 uit Rotter dam. Alleen in de eerste fase van de strijd maakte Snelwiek het HVK wat lastig, maar moest daarna toch toestaan dat HVK de ruststand op 9—1 be paalde. Na rust zorgde Snel wiek voor iets meer spanning, maar kwam toch kwaliteit te kort om HVK van een 18—6 overwinning af te houden. De dames van WIK hadden zich duidelijk op het Rotterdamse De Meeuwen verkeken. De Rot terdamse formatie liep erg hard van stapel en zette WIK in de eerste helft op een 0—2 achter stand. Na rust pakte WIK de zaken energieker aan en liep in korte tijd de achterstand in. Maar weer nam De Meeuwen een voorsprong, die pas in de laatste minuut door een treffer van Mary Vredenbrecht onge daan gemaakt kon worden, wat een 3—3 eindstand betekende. De heren van WIK waren in het treffen met DES duidelijk be vreesd voor het verharde veld. Ook het vrij ruwe spel van DES maakte de zaak er voor WIK niet prettiger op, dat met de rust een 6—4 achterstand had Na rust trachtte WIK om het verloren terrein terug te win nen, maar steeds weer bleef het te schuchter, met als gevolg een 13—11 nederlaag. De herenontmoetmg Snelwiek 2-Hollandiaan is een wat vreemde strijd geworden, waar- in op mannelijke wijze werd gestreden. Na rust werd zelfs iets te fors, waardoor di verse spelers naar de strafbank werden verwezen. In de eerste helft kreeg Hollandiaan weinig kans om afstand te nemen en ging de rust in met een 6—S stand. Na rust ging de Vlaar- dingse formatie steeds meer de break-out hanteren, waarmee Ludo van Mil en Jan van Vliet wel raad wisten. Vooral Martin van der Vries was een groot struikelblok voor de Snelwiek- defensie, die hierin herhaalde- lijk gaten trok, waar de aanval van Hollandiaan direct in dook- Mede door fraaie treffers van Ben de Kok vanaf de zijkant, kwam Hollandiaan op een 12—18 overwinning. Rotterdam - Wilton Fijenoord heeft in de uitwedstrijd tegen SC Zuid een nipte, maar dik verdiende overwinning be haald. WF was behoorlijk ge handicapt. Doelman Grootveld zat zijn eerste wedstrijd uit van de vier waarvoor hij is geschorst. Hij werd vervangen door spitsspeler Jan Verdam. Hoewel deze goed vervangen werd door Henny de Gids was het toch wel een verzwakking. Marré, geblesseerd, had als plaatsvervanger Gundlag en de in Duitsland verkerende (mili taire dienst) Peter Verhaal kreeg als vervanger Van Loe- nen. Na de rust kwam voor Van Loenen Jan Nuiten en voor Gundlag Spijer in het veld. Dit alles deed de ploeg natuurlijk geen goed- Toch had het steeds een klein veldoverwicht in dit rommelig en moeilijke duel. In de tweede helft kreeg De Ruiter tot twee keer toe een goede kans, maar de doelman kon steeds, met moeite, redding brengen. Het verlossende doelpunt kwam tien minuten voor tijd en het was Martin Schaap die de ma ker daarvan was. In die stand kwam geen verandering meer. Het was een moeizame over winning maar die had wel tot gevolg dat WF uit drie wedstrij den zes punten in de wacht sleepte. Een ongekende weelde. Rotterdam Het heeft er lang naar uitgezien dat Schiedamse Boys bij Noorderkwartier een nederlaag zon gaan incasseren. Niet dat de Schiedammers minder speelden dan de thuis club, maar wel omdat Noorder kwartier ogenschijnlijk in staat bleek een moeizaam ver overde 2—1 voorsprong vast te honden. Dat het uiteindelijk toch nog 2—2 werd, was voor Schiedamse Boys het loon van keihard werken. Toch hadden de Schiedammers in de 20ste minuut door Koos van de Drift een 0—1 voor sprong genomen. Vanaf dat moment ging Noorderkwartier echter in het offensief en nadat doelman Jan de Wolf in de eerste helft al een keer had moeten capituleren, was een misverstandje in de Schiedam se defensie de aanleiding irt Noorderkwartiers tweede tref fer. En juist toen die 2—1 stand ook de einduitslag leek te gaan wor den, kreeg Schiedamse Boys volkomen terecht een straf schop te nemen. Ben Stip, die al meerdere keren dicht bij een treffer was geweest, faalde niet: 2—2. Een juiste uitslag omdat Schiedamse Boys vooral condi tioneel de betere was geweest Schiedam - "Jammer", was bet eerste woord van Ben ten Ti je, na zijn zojuist veroverde kam pioenschap van de Rijnmond Koppel koers met ploegmaat Peter van der Leïj, "dat de andere renners die verleden week wel aan de start waren, nu door contractuele verplich tingen elders, hier niet konden zijn". "Wij hebben echt gereden voor wat we waard zijn, maar door zo weinig koppels (zes, moest je te snel weer aan de kop komen, waardoor een ont snapping erg moeilijk werd". Toch werd er een aantrekkelijke koers gereden en toen er een vette premie werd ingezet voor dat koppel dat als eerste het peloton op achterstand van een ronde zou zetten, ging het tem po nog meer omhoog. Toch kwam er niemand weg en zag het er naar uit dat de premie in de pot kan blijven. Maar met nog vijf minuten te rijden, ging Ten Tije aan de haal en goed gesteund door Van der Ley, wisten zij met nog tien ronden te rijden, het peloton te dubbe len en zich daarmede ook kam pioen van de Rijnmond te we ten. De spurt om de overige plaatsen werd gewonnen door van Wijk, die gekoppeld aan Koetje ook een sterke wedstrijd had gere den. Als derde werden Jonker en Rietveld af gevlagd, dus ook nog in de prijzen, die bij een kampioenschap altijd uit drie bestaan. In het omlijstingspro gramma, was Ten Tije onweer staanbaar en wist alle onderde len winnend te beëindigen. Bij de junioren werd Wout de Zwaan omniumwinnaar met drie overwinningen evenals Johnnie MeyerfHarga), bij de nieuwelingen die ook alle drie de onderdelen wist te winnen. Rob de Rooy (Ahoy) wist zich bij de 1011 jarigen de sterk ste, en onderstreepte dit met een omniumoverwinning. Eddie Wittekoek, was de sterkste bij de 12—13 en 14 jarigen. f

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 8