Hoekse deelraad voor uitbreiding van bevoegdheden Ophaalbrug Zuidgaag 1 oktober klaar Naast Hoekstee komt jeugdhonk ODO bouwt beter Wijnhorst nationaal kampioen Nieuwe strop voor Lems Expositie Eur-o-rama naar de Hoek? Loop-in concert Gewestelijk Orkest f'i Wandkleden in Weeshuis FHntstone in Oost Vermiste machinist gevonden Hooravond CPN bijeen Autokrakers betrapt DINSDAG 23 SEPTEMBER 1975 Ongeval bij tankercleaning Wagen gestolen s> ö®ESs,5.£ 3 Hoek van Holland De Hoekse deelgemeenteraad staat als geheel erg positief tegenover het voorstel van het Rotterdamse college van B en W om de be voegdheden van de deelge meenteraden uit te breiden. Alleen de CDA-fractie bij monde van ir. P. J. A. L. de Lint enkele amendemen ten ingediend waarin wordt voorgesteld om ook aan be paalde commissies enkele uitvoerende bevoegdheden- Volgens De Lint worden de commissies namelijk in het nieuwe voorstel nog verder beknot. Hij vond echter de PvdA- fraetie tegenover zich, om dat de socialisten juist wil len dat dat gebeurt. „Wij willen geen herinvoering van uitvoerende commis sies", aldus de socialisten. Ook zijn zij tegen een be roepsmogelijkheid via een speciale beroepscommis sies. „Beroep moet natuur lijk mogelijk zijn", zo zegt men bij de PvdA in ant woord op deze CDA-sugge- stie, „maar dan wel bij de gemeenteraad, omdat dat het door de bevolking ge kozen orgaan is". Aan de andere kant zouden de PvdA'ers in de Hoek wel willen dat het voor deelraadsleden mogelijk zou zijn om in de gemeen teraad tijdens de tweede ronde ook het woord te voeren. Als het aan hen ligt zal dat ook in de nieuwe verordening vastgelegd moeten worden. Tegen het voorstel om de Hoekse deelraad uit te brei den tot dertien leden heb ben de socialisten geen be zwaar. De voorstellen van de CDA'er werden door de meerderheid van de deel raad geaccepteerd en zul len dan ook aan het ge meentebestuur worden voorgelegd. Vlaardingen De Delftse kunst enares Isabel van Selms «po seert tot zondag 5 oktober In het Vlaardingse Weeshuis aan het Weeshuisplein haar wand kleden en aquarellen. Het weeshuis is van maandag tot en met vrijdag geopend van twaalf tot vijf en op zaterdag van tien tot vijf uur. Vrijdag avond is de zaal geopend van zeven tot negen uur. De toe gang tot de tentoonstelling is gratis. De tentoonstelling is georganiseerd door de sectie beeldende kunst van de Cultu rele Raad Vlaardingen. Eij aankopen van het geexposeer de wordt een rijkssubsidie ge geven van twintig procent op werken waarvan de prijs meer dan dertig gulden bedraagt Het maximumsubsidiebedrag be draagt 240 gulden. Schiedam In centrum Oost wordt morgen de film „Flinsto- ne en jetson" voor de buur- tjeugd van vier tot en met twaalf jaar gedraaid. De toegangsprijs voor de voor. stelling aan de Dr. Zamenhof- straat bedraagt een gulden. De aanvangstijd is twee uur. Schiedam De 23-jarige stel lingbouwer W. B. uit Rotter dam is in het Noletriekenhnis opgenomen na een ongeval bij Tankercleaning. Tesamen met enkele collega's bouwden zij een stelling in de Russische tanker Azov uit Odessa. B ij het laten vieren van planken is waarschijnlijk een „van de stroppen blijven De planken vielen 2es meter lager op het hoofd van de Rotterdam- mer, die aan een diepe scheur- wond aan zijn hoofd moest worden behandeld. Hij liep bo vendien nog een zware hersen schudding op. De 44-jarige W. O. uit Poortugaal kon na be handeling naar huis terugke ren. Hoek van Holland De politie heeft dit weekeinde het stoffe lijk overschot gevonden vaji de 43-jarige H- J. van der Zee. De man, die machinist aan boord van de sleepboot Maasbank was, werd al sedert een week vermist Men veronderstelt dat hij bij het aan boord gaan te water is geraakt en is verdron ken. De sleepboot lag op de dag van de vermissing in de Berg- haven. Maassluis Vanavond houdt de Stichting Kinderopvang Maas sluis een hooravond in de openbare lagere school aan het Dennen dal 115. De bijeenkom st, die wordt gehouden in sa menwerking met de wljkver- eniglng Dijk polder, heeft tot doel iedereen voor te lichten en vragen te beantwoorden over de peuterspeelzaal die In de Dijkpolder komt De Stich ting Kinderopvang Maassluis zal de speelzaal exploiteren. In bet algemeen bestuur van de stichting zullen per peutercen- tmm een ouder en een leidster zitting hebben. De bijeenkomst begint om acht uur. Schiedam Van het Emmapleln hebben onbekenden een gepar keerde DAF 33 gestolen. Het verdwenen witte voertuig is het eigendom van de 67-jarige L. M. A. d. S- bewoonster van de Broersvest Het kenteken is 59-27-XG. Schiedam De plaatselijke af deling van de Communistische Partij Nederland (CPN) komt woensdag 24 september bijeen in wijkcentrum Nieuwland. Gerard Maas, kd van de Provin ciale Staten van Noord-Hob laad, zal op deze vergadering «preken over de miljoenennota en haar gevolgen. Aanvang 20 uur. De toegangsprijs bedraagt twee kwartjes. Wfr'A- mm Maasland De ophaal brug over de Zuidgaag in het verlengde van de Huis te Veldelaan, wordt 1 oktober in gebruik ge nomen. Met de bouw De nieuwe ophaalbrug over de Zuidgaag: bijna klaar. was in november 1974 begonnen. De bouwkos ten bedroegen ongeveer een miljoen gulden. Het doel van de brug is het toegankelijk maken voor de Commandeurspolder voor het verkeer. De brug zal daartoe moeten aansluiten op de Hofsin gel, waardoor ook het in dustrieterrein Het Am bacht voor vrachtver keer gemakkelijk bereik baar wordt De nieuwe brag is zestien meter lang en heeft een rijbreedte van zeven me ter. Aan weerskanten heeft de brug dan nog twee voetpaden van elk twee meter. Het op te halen brugdeel is zeven meter. Hoek van Holland Naast het wijkgebouw De Hoekstee komt ook een jeugdhonk. Het houten gebouw dat aan de HiUweg ra! komen is een geschenk van rijkswaterstaat. Deze dienst heeft namelijk een voormalig nogal wat voeten in de aarde, houten kantoor ter beschikking Vooral de PvdA-fractie had de gesteld voor het jeugdwerk, nodige bedenkingen, omdat de- zijn van tienduizend gulden en Bovendien, zo meende PvdA- dit bedrag zal het ministerie woordvoerder F. C. L. van van onderwijs aanvullen. Offi- Vugt, komt binnenkort de Van cieel was na dit alles alleen nog Rijckevorsselschool leeg voor de goedkeuring van de deelge- buurtwerk, meerite raad nodig en deze had Voorzitter Van der Houwen is echter van mening dat er aan beide gebouwen behoefte be- Via andere kanalen kon later geld worden gevonden voor de Inrichting. Toen bleek er nog een „gat" te ze vindt dat een speciaal jeugd gedeelte in De Hoekstee vol doende is. Een apart jeugdhonk zou betekenen dat deze afdeling ongebruikt zou blijven. - Hij vreesde geen leegloop De Hoekstee. Volgens Van staat I van De der Houwen zou het jeugdhonk het beste kunnen worden ge bruikt door de ongeorganiseer de jeugd. (Van onze sportredaktie) ders nu een plaats in het Maasland ODO heeft midden van de ranglijst zich goed hersteld van in. de rake klappen die Vooral het vorige week fa- Warmand vorige week lende middenvak bleek toediende. Aan de Mo- nu veel positiever inge- lenweide werd Pams 3 steld, waardoor ODO met 7-4 verslagen. Met 4 van daaruit kon gaan uit 4 nemen de Maastan- bouwen. Het leidde ai Vlaardingen Het Westen kwam in het nationaal kampioenschap witvissen uitstekend voor de dag. Wijnhorst werd nationaal kampioen met 3 meter en 22 cm, terwijl het korps van Het Westen tweede werd met 6 meter en 79 cm. hi de Goede werd kampioen grootste vis met een brasem van 52 cm. Uitslagen zevende serie in de Delftsche Schïe: F. Tempelaar 3545 gram, G. Wijnhorst 980 gram, D. Boomsma 975 gram, C. Schoen maker 660 gram, J, Schenk 405 gram, D. Tempelaar 395 gram, W. Struis 380 gram, G. Boomsma 380 gram, M. de Goede 380 gram, S. van Ree 180 gram en M. Wijnhorst 70 gram vis. Resultaten achtste serie in de Trekvlieb D. Berveling 2265 gram. W. Struis 2220 gram, G. Wijnhorst 2080 gram, D. Boomsma 175C gram, D. Tempelaar 1215 gram, G. Boomsma 1195 gram, S Breedveld 1075 gram, J. Schenk 1050 gram, S. van Ree 915 gram M. de Goede 860 gram en F. Tempelaar 630 gram vis. gesneden. Met een opengebro ken DAF SCHIEDAM Na een tip van buurtbewoners zijn aan de ken DAF waren zij tegen een Burgemeester van Haarenlaaa andere wagen aangereden, twee Duitsers op heterdaad be- Uit de twee Citroéns, eigendom trapt bij een diefstal uit gepaiw Van de 37-jarige K. V. G. en de keerde auto's. De 20-jarige N. W. G, E en de vier jaar ouder K. H. B., beiden woonachtig in Rotterdam, had- den twee Lelijke Eendjes open- 33-jarige E. C. B-, had het duo reeds enige spullen buitge maakt De Duitsers worden nog vastgehouden op het politiebu reau. SCHIEDAM In het Passage Theater wordt donderdag een loop-In concert gegeven door het Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland. Uitgevoerd wordt Bastien et Bastlenne, een opera to één akte die Mozart schreef op twaalfjarige leeftijd. Solisten: Hans Hage- man (tenor), Ans Beverdam (sopraan) en Lieuwc Visser (bariton)* Dirigent Frits Kox. Na de pauze wordt uitgevoerd Toon je eigen toon, een muzi kaal theaterproject, opgezet voor het basis-onderwijs. Mu ziek van Ruud Bos en Jurriaan Andriessen. Coördinator en di- rigent is Frits Kox; Regie en decorontwerp Adriaan Andries- sea Libretto: Henk Bemlef, Medewerkenden zijn Thea van der Putten (sopraan), Peter Bin- dels (bariton), Koos Eifering, Loek Beumer en Lida Engels man. De toegang tot dit concert, geor ganiseerd door de Schiedamse Gemeenschap, is gratis. De WV van Schiedam heeft eind vorige week de nieuwe Schiedamse stropdas gelanceerd. Ruud Pillard directeur van de Schiedamse Gemeenschap mocht één van de allereerste exemplaren aan burgemeester Lems aanbleden.Hoewel het laestjaar voor de stad al bijna om is en de das dus eigenlijk een tikkeltje te laat komt (de oude stropen waren uit de mode) sprak Pillard de hoop uit dat de nieuwe das mede de promotie van Schiedam zal bevorderen. Er zijn lietst drie uitvoerin gen: een brede zwart/gele streep: een blauwe met smalle gele streep en een zwarte met smalle rood/zwar t/gele streep. Een kleurig festijn. sooedig tot succes toen Piet van Staalduinen van afstand raak schoot (14)) en dezelfde speler er uit een strafworp in de tiende minuut 241 van maakte. Martin Bosch- ma benutte in de twintig ste minuut eveneens een strafworp en ODO leek op rozen te zitten: 3-0. Niets was echter minder waar. De Maaslanders kregen toen een kleine inzinking, ook al omdat het toen wat te gemakke lijk opgenomen werd. De beweeglijke, uit Indone sische spelers bestaande, Pams-ploeg kwam ver rassend terug. Zo sterk zelfs, dat ODO met de rust tegen een 3-4 achter stand aankeek. Vooral defensief klopte het bij ODO toen niet erg meer. Het eerste kwartier in de tweede helft ging het ge lijk op, waarna ODO toch iets meer in het of fensief kwam. Het resul teerde in de gelijkmaker, toen Jaap Lock een doorloopbal goed af rondde: 4-4. ODO zat toen weer op het goede spoor, en toen Kees van der Kooy in de 15e en 20e minuut succes had, was Pams geslagen, 6-4. Tien minuten voor tijd maakte Kees van der Vaart aan alle onzeker heid een einde door een strafworp te benutten: 7-4. Hoek van Holland Directeur H. Molenaar van bet Rotterdamse Havenbedrijf speelt met de gedachte om de permanente expositie, die thans nog te rien Is to bet Eur-o-nuna op de bekende „terp- op de Maasvlakte naar Hoek van Hol land te verhullen. Eur-o-rama zal namelijk per 1 oktober worden opgeheven. Omdat de havenwerken in Euro poort en de Maasvlakte nu vrijwel zijn beëind igd, zien Rijkswaterstaat, de aannemerscombina tie en de gemeente Rotterdam geen heil In een verdere voortzetting van de expowtie en het daarbij gelegen restaurant Het nu al jaarlijkse exploitatietekort zou in de toekomst alleen maar groter worden. Volgens de heer Molenaar zou de expositie zelf echter best bewaard kunnen blijven en hij denkt dat de nieuw te bouwen centrale verkeerspost in hoek van Holland een uitstekend onderkomen zal zijn. Een groot probleem is echter dat deze verkeer spost in 1978 gereed zal zijn. Zowel de gemeente Rotterdam als de voorlichtingsdienst van het ministerie van Verkeer een Waterstaat vinden het gewenst dat er daarom eerst een tussenop. lossing wordt gevonden. Het bestaande kantoor van Rijkswaterstaat achter de Seinpost zou daarvoor mogelijkheden bieden. Door het afne men van de Europoortwerken komt een deel van het kantoor vrij. Met de voorzieningen zou «en bedrag van enkele tienduizenden guldens ge moeid zijn. Bovendien zou moeten worden gere. kend op een jaarlijks tekort van meer dan vijftig mille. Het Havenbedrijf Is echter bereid dit voor zijn rekening te nemen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3