Passage/VCJ bouwt aan Schieda mse toekomst Tsjechen en Duitsers in YC's zwemtoernooi Schiedain-jeugd stelt kandidatuur Schieten Wieier competitie krijgt andere opzet Radio Molenaar viert feest WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1975 LEDENAANWAS MOEILIJK Marijïi winnaar MOEILIJK Snelle tijden verwacht in vernieuwd Kolpabad PROGRAMMA Vergadering Puzzèlrit Flardinga 4 "Schiedam „Zo zie je maar weer, op het ene moment denk je: nog verder afzakken kan niet meer, en enkele maanden later vraag je je af: waar moet dit heen..." Jan van Heer- de, bestuurslid van de volleybalvereniging Passage/VCJ heeft het volste recht zich enigszins voorzichtig uit te drukken. Daar om ook beantwoordt hij de vraag: „Heeft Passage/VCJ het „lek" nu boven", niet rechtstreeks.„.„We ho pen het"... De reden er van is duidelijk. Vorig seizoen nog speelde het toenmalige Juliana met. de gedachte er mee te kap pen, „Hoewel we het niet konden begrijpen zag het er naar uit dat de stad Schie dam geen behoefte had aan een volleybalclub. Met veel pijn en moeite brachten we twee damesteams en één he ren team op de been. Een absoluut dieptepunt in het bestaan van onze vereni ging." Vanwaar die plotselinge om mekeer? Jan van Heerde fssssssysssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssj vermoedt te weten waar de oorzaak zit Zijn visie: „We hebben gebroken met het oude. De naam Juliana is nog slechts terug te vinden in de afkorting VCJ. Noem het maar „sentimenteel", maar een club die bijna 25 jaar bestaat smijt je niet zo maar op de vuilnisbelt Maar dat er wat nieuws moest ko men stond voor ons als een paal boven water." Sponsoring bleek de enige op lossing, En terwijl talloze verenigingen vergeefse po gingen ondernemen het be drijfsleven de nodige inte resse bij te brengen, sloeg Juliana, in één keer een sponsor aan de haak. „We zijn van een andere gedach te uitgegaan. Stap je bij een bedrijf naar binnen en vraagt dan om een fors be drag is de kans van slagen gering. Verdeel js dit bedrag echter over tien bedrijven, dan ligt de zaak ineens veel aantrekkelijker. In zo'n ge val is de enige eis dat al die bedrijven onder één naam zijn samen te vatten." Het werd tenslotte de winke- liersvereniging Passage, Jan van Heerde: „Het bedrag en het driejarige kontrakt le verde de volleybalbond geen enkel probleem op, zodat we de naam Juliana konden veranderen in Passage/VCJ. Maar in feite zijn we als bestuur van de ene dag op de andere op andere stoelen gaan zitten. Alle fouten die er in die 25 jaar zijn ge maakt hebben we op een rij gezet en aan de hand daar van een andere koers inge slagen." En vanaf dat moment presen teerde Passage/VCJ zich als een echte Scbiedamse ver eniging. Jan van Heerde:, „Natuurlijk krijgen we ook spelers uit andere steden, met name Rotterdam Span gen en Oud Mathenesse in formeren bij ons naar de mogelijkheden, maar het be langrijkste voor ons is dat vooral de inwoners van Schiedam weer geïnteres seerd zijn geraakt." In enke le weken tijd groeide Passa ge/VCJ van een mini vereni ging met krap dertig leden naar een ledental van rond de zeventig. „En", zegt Jan van Heerde hoopvol, „het ziet er naar uit dat die le- denaanwas zich voorlopig nog wel even voortzet" Uiterlijk kan Passage/VCJ zich in elk geval niet Schie» damser presenteren. Alle teams werden in een nieuwe geelzwarte outfit gestoken. Jan van Heerde: Alles bij elkaar een fiks bedrag, want men krijgt die kleding gra tis, maar we stellen er prijs op dat onze teams er keurig uit gaan zien." Een presentatie die, wat het eerste herenteam betreft, ko mende zaterdag plaatsvindt De grote toeloop van leden heeft er voor gezorgd dat Passage/VCJ weer wat opti mistischer in de toekomst blikt Over de te verwachten prestaties houdt trainer Jaap Keïjzer zich nog wat op de vlakte. Toernooien ai oefenwedstrijden hebben aangetoond dat de teams in hun klassen goed moeten kunnen meedraaien, maar dat met name het nieuw in gevoerde spelsysteem nog problemen oplevert Jaap Keijzer daarover: „We werken aan de toekomst Mikken op een snel resultaat kan natuurlijk ook, maar het risico is groot dat we dan volgend seizoen weer net zo' ver zijn als aan hei begin van dit seizoen. In overleg met het bestuur heb ik gekozen voor het meest voor de hand liggende uit gangspunt: het afstoppen van de teruggang en tegelij kertijd werken aan een op bouw. Wat betreft het eerst zijn we al zo ver, maar de tweede fase de opbouw dus vergt tijd. Dus zal ik de laatste zijn die gaat roe pen dat we dit seizoen me teen maar kampioen zullen gaan afleveren." Jan van Heerde laat zich zono dig nog voorzichtiger uit „Bc ben er van overtuigd dat we het in het begin zelfs erg moeilijk kunnen krijgen. Heel belangrijk is dan ook de vraag: hoe doorstaan we de eerste wedstrijden als die niet gewonnen worden. We hebben het volste vertrou- wen in de trainer en zijn er van overtuigd dat met name het herenteam een klasse be ter speelt dan vorig seizoen, maar er worden nog erg veel fouten gemaakt" Voor ons dan ook de -vraag: hoeveel van dit soort fouten maakt de tegenstander, We weten eigenlijk maar zo wei nig van de klassen waarin onze teams gaan uitkomen. Zo weinig zelfs, dat we niet eens kunnen zeggen of we boven of beneden de mid- denmoot zullen eindigen. We hebben ons voortreffelijk voorbereid, dat is eigenlijk het enige dat we zeker we ten." Of de oefenwedstrijd tegen de promatieklasser Animo (één klasse hoger spelend) zou een indicatie moeten zijn. Passage/VCJ experimenteer de in dit duel niet onver dienstelijk; verloor drie sets met 16—14 en won er één met 15-12. Coach Joop Verkaaik: „Een resultaat dat veel beter had kunnen zijn, maar onderge schikt was aan het uitprobe ren van het systeem". Uit alles blijkt dat Passage/VCJ komende zaterdag optimis tisch van start gaat. Een ge matigd optimisme.... Van onze sportredactie Tilburg Het Roel de Mon honkbalteam van Schiedam heeft uit de tweede drie kamp om bet kampioenschap van Nederland voor de jeugd opnieuw drie punten behaald. Door de jeugd van ADOi te verslaan met 8-5 en daarna tegen Tilburg gelijk te spelen,! blijven de Schiedammers voor dit kampioenschap in de slag. Als eerste werd zaterdag tegen het „zwakke" ADO aangetre den. Met Rob Bernard (3e wer per) op de heuvel trachtte Schiedam de Hagenaars in toom te houden. Tot aan de vierde inning lukte dit In deze vierde inning kwam Schiedam even in de moeilijkheden maar door een pitcherswissel kwa men zij deze weer snel te bo- ven. Door honkslagen van Theo van de Kolk, Ronald Bol, Rob Pou- Vlaardingen Het zestiende concours van de hengel aars ver- eniging 't Alvertje, gehouden te Roelofarendsveen eindigde in een overwümmning voor J. Marijn, die met 4085 gram, een frarie vangst voor zich liet no teren. Met 3190 gram werd T. Snoek tweede en met 2660 gram G. v.d. Velden derde. De verdere volgorde was: J. Kos ter, 2480; W. Westdijk, 1930; C. Visser, 1830; F. Groen 1745; L. Klos 1650; H. Dumortïer 1570; H. Klos 880; D. Hollenberg 400 en P. Dumortier, mei 315 gram. De totale vangst bedroeg 23.835 gram. Maasland Tijdens de deze week geschoten onderlinge wedstrijd boekten J. Hane- maaijer en Ad. van Staalduinen de maximum score. De volledi ge uitslag (resp. korps en vrije baan) is: H. van Woerden 46-30; W. van Roon 42-29; A. Poot 41-29; S, Hanemaaijer 27-25; M. Keyzer 30-25; A. Pellikaan 42- 26; A. Moerman 49-30; M. P. Hanemaaijer 46-30; M. van Staalduinen 49-30; J. van Zwie- nen 42-28; J. v.d. Marei 44-29; J. J. van Buuren 47-30; M. P. Graveland 41-28; D. v.d. Lely 41-24; M. C. Verploegh 40-29; PI. Poot 41-27; P. Boekestijn 39-26; J. J. M. Ham 38-28; J. Hane- maaijer 50-30; K. J. Korpel 45- 30; N. Haring 40-29; Fr. van Staalduinen 48-28; T. W. den Breejen 41-23; W. Kohier 43-25; A. van Buuren 44-30; P, v.d. Pol 40-27; J. W. Groenewegen 43-28; D. v.d. Marei 42-28; A. Moer man (De Lier) 47-30; Fr. Krul 43-27; Ad. van Staalduinen 50- 30 en G.M Dekker 46-30. lus, Hans Blacquere en Hans van Galen kwam Schiedam in de eerste inning op twee nul, Ook in de tweede inning scoor den de Schiedammers twee maal. Na enkele malen vier wijd en een opofferingsstoot- slag van Theo van de Kolk, wat drie nul betekende, wist Hans Blacquere de thuisplaat te ste len, waardoor Schiedam op 4-0 kwam. In de derde inning zorgden twee maal vier wijd en een honkslag opnieuw voor drie bezette hon ken. Dit betekende het einde voor de ADO werper. Zijn ver vanger Kees de Eoer hield Schiedam verder in bedwang. In de gelijkmakende derde slagbeurt kwamen de Hage naars terug. Twee maal vier wijd van Rob Bernard en twee honkslagen zorgden voor twee ADO punten. In de volgende inning probeerde ADO door te drukken. Opnieuw kregen de Hagenaars drie honken bezet Dit betekende het einde van Rob Bernard op de heuvel. Rob Steyl kwam hem vervangen. Niettemin scoorde ADO twee punten en kwam hiermee naast de Schiedammers. Pas in de zesde inning wist Schiedam op nieuw een voorsprong te ne men. Twee maal vier wijd, een honkslag van Jaap Visser en een velders keus brachten Schiedam op 6-4. In de zevende inning besliste Schiedam deze wedstrijd defi nitief in haar voordeel Met twee honken bezet sloeg Jaap Visser opnieuw een honkslag waardoor twee teamgenoten over de thuisplaat kwamen. ADO probeerde nog wel van alles om verandering in de stand te brengen, maar meer dan één punt stond Schiedam niet toe, De tweede wedstrijd tegen Til burg was voor Schiedam heel wat moeilijker. De Tilbnrgers beschikken met Aad van der Borght over een goede werper die met de cijfers 9-J-L de Scbiedamse slagploeg goed in bedwang hield. Ook Fred Rey- mer gooide een uitstekende wedstrijd. Met 10-1-2 deed hij weinig voor zijn opponent onder. De slag- ploeg van de Tilburgers wist de worpen van Fred Reymer wel te raken, maar het uitstekende veldwerk van Schiedam stond slechts twee honkslagen toe. Samen met zijn veld wist Fred Reymer de no run vast te hou den. Omdat ook Schiedam niet tot scoren wist te komen, eind igde deze wedstrijd in 0-0. Komend weekend gaan de Schie dammers naar Zaandam om opnieuw in een driekamp, dit maal tegen ODIZ en HCAW, hun tot nu toe succesvolle reeks voort te zetten. Van onze sportredactie Vlaardingen In het kader van het twintigjarig jarig bestaan kregen de leden van radio Molenaar een bingo-dansant aangeboden. In gebouw „Triangel" genoot iedereen (175 leden) van het befaamde dansorkest „Ice Cream", waarna er ook nog bingo werd gespeeld. Voorzitter Mart van der Knaap van de-jubilerende vereniging memoreerde in zijn "openingstoespraak de enthousiaste mensen die uit de toen malige tafeltennisafdeling van VFC, Intiem '55 oprichtten. Nu, 20 jaar later, is radio Molenaar, dat verschillende landelijke teams heeft, uitgegroeid tot een vereniging van 20 teams.' Van onze sportredactie Rotterdam Het rondebord wees nog drie ronden aan, toen de man die vanuit bet vertrek was gedemar reerd (Peter van de Ley) werd achterhaald door Cees Jonkers en Cees van de Linden. Van de Ley, nog niet de oude na zijn zware val verzuchtte na afioop: „Normaal had ik mij nooit meer laten terug halen, maar ik kom duidelijk kracht tekort in de slotkiiome- ters, maar, voor het sportpaleis begint zal ik er weer helemaal zijn". Snellere tijden verwacht van de VZC-clan. Vlaardingen Aan de vooravond van het vijftigjarig; bestaan staat de Vlaardingse Zwem Club voor een internationale krachtmeting in het vernieuwde Kolpabad, met deelnemers uit Praag en Hamburg, alsmede De Devel uit Zwijndrecht en het Haagse Zia- n/Vitesse. Het binnenbad van het Kolpabad heeft een zodanige reparatie achter de rug, dat het met een aantal verbeteringen weer tot de modernste baden van ons land kan gaan rekenen. Die verbete ringen zijn; nieuwe startblokken (al leen voor de rugslagzwemmers nog niet ideaal), nieuwe wedstrijdlijnen die in staat zijn om de zg. KEK-gol- ven onmiddellijk te dempen en veili ger kanten, waardoor de recreatieve zwemmers minder risico lopen. Nieuwe (top) tijden behoren daarom zeker tot de mogelijkheden, waarvan vorige week al Maritzka van der lin den, tijdens een wedstrijd in het ka der van de ZRO, een voorbeeld gaf. De nog jeugdige Rotterdamse klokte 1.17.5 op de 100 meter school en dat hield verrassend genoeg een verbete ring in en bleef zij nu nog maar 0.6 sec. verwijderd van het Nationaal aspiranten record. Daarnaast verbe terde de pupil van trainer Dries Peu- te drie kring-records. De Tsjechische zwemploeg uit Praag telt een aantal internationals die be gin van de zomer nog deelnamen aan internationale zwemwedstrijden in Rijswijk. Op de vrije slag is dat Helena Hladka, op de rugslag Josef Kuf en op de vlinderslag Milan Pavli- .eek. De Nederlandse toppers zijn onder an dere Henk en Hans Elzerman van Zian/Vitesse, Zdsmede oud-Vlaardin- ger Ruud Beele van dezelfde zwem- club en Linda van der Ven van de Door Bas van den Berg Haagse club. Van De Devel zijn dat Judith Verkerk, nationaal kampioene op de 100 vlinderslag, en Henk Bak ker en de Vlaardingse toppers zijn Ada Pors, Diane Edelijn, Ruud Pijp er, Frits Jan Edelijn, Rob de Gier en Yvonne van Heyst Het Hamborgse SC Delphin valt tussen al dat verwachte geweld een klein beetje uit de toon, omdat de Duitsers meer een gezelligheidsvereniging zijn De Tsjechen en de Duitsers komen donderdag 25 september in Vlaardin gen aan en zullen, voor zover moge lijk, bij VZC-leden worden onderge bracht. Een speciale commissie van de Vlaardingse Zwem Club heeft overigens een aantrekkelijk program ma samengesteld voor de gasten. Zoals naast de wedstrijden op vrij dagavond 26 september in het Kolpa bad, zaterdag (27/9) een wedstrijd voor de buitenlanders bij het Ut rechtse Zwemlust/Den Hommel, ter wijl in de avonduren de buitelanders een gezellige avond krijgen aangebo den, waarna zij in de loop van de maandag weer zullen afreizen. Het internationaal toernooi van de Vlaardingse Zwem Club is de eerste in een serie van enkele in het kader van het gouden jubileum. Ook voor de trimmers en recreatieve zwem mers van VZC rijn er aantrekkelijke evenementen in petto, waarvoor VZC (uiteraard) de medewerking van de gemeente nodig heeft. Programma vrijdagavond (18.30 uur): 100 rug dames, 200 vlinder heren, 400 vrij dames, 100 school heren, 100 vlinder dames, 100 vrij heren, 100 school heren, 100 rug heren, 4 x 100 vrij dames, 200 wissel pers. heren, 100 vrij dames, 200 vrij heren, 200 wissel pers, dames, 100 vlinder heren, 4 x 100 wissel dames en 8 x 50 vrij heren. Nu moest hij zelfs ia de spart nog het onderspit delven tegen de ook zeer sterk te ruggekomen Cees Jonkers. Gerrit Ceelen, was de snel ste bij de veteranen» door snelle mannen als Berg- haan en Bloteteyl in de spurt te kloppen. Bij het uitreiken der prijzen na deze laatste competitie van 1975, waren verschillen de bestuursleden van de di verse verenigingen, het er over eens dat er voor vol gend jaar een andere for mule voor de clubwedstrij den moet worden gevonden, daar het voor de renners te eentonig wordt, elkaar elke week te ontmoeten een vol jaar lang. Toch waren de bestuurderen van Ahoy-Barrhopoort- Feyenoord-Harga-Hoekse- renner-Rotterdam en Spor tief het er met elkaar over eens dat het een voortreffe lijk jaar is geweest met wei nig wanklanken. Ook blijkt het elke week weer en zeker met de prijsuitreikin gen dat er nog steeds voorzitters en andere be stuursleden rijn, die het jeugdwielrennen onder wwaarderen en voor deze knapen de kleinst mogelijke prijsjes kopen, terwijl de amateurs en veteranen met grote bekers huiswaarts ke ren. Vandaar veel wanklank bij de ouders van de jeugdren- ners. De uitslagen van de laatste competitiewedstrijd tussen Ahoy-B arrhopoort-Feye- noord-Harga-Hoekserenner- Rotterdam en Sportief: Amateurs 60 kilometer 1.18,53 uur 1. Cees Jonkers (Sportief). 2. Peter van de Ley (Feyenoord). 3. Bert Bocandi (Feyenoord). 4. Ja cob Boertjes (Hoekseren- ner). 5. Wim Speksnijder (Feyenoord). Veteranen 50 kilometer 1.16,28 uur: 1. Gerrit Ceelen (Ahoy). 2, Bram Berghaan (Sportief). 3. Toon Blokzeyl (Ahoy). 4. Beb de Rooy (Ahoy). Lief hebbers 55 kilometer 1.18,55 uur: 1. Cees van de Linden (Hoekserenner). 2. Henk Faber <Ahoy). 3. Wim Tönder (Sportief). 4. Bert Bosua (Feyenoord). 5. Eef van Beek (Feyenoord). 6. Jan Neleman (Ahoy). 7. Harrie Blokker (Feye noord). 8. Jan Hooymeyer (Feyenoord). 16. Dik de Vet (Harga). Junioren 50 kilo meter 1.14,54 uuk 1. Peter van de Vlist (Feyenoord). 2. Dik Rijnderse (Feyenoord). 3. Dick Kuykstra (Feye noord). Nieuwelingen 35 ki lometer 53,26 minuut: 1. Ric Feenstra (Ahoy). 2. Coen Winkelman (Ahoy). 3. Karei Dupon (Barrhopoort). .4. Piet van de Linden (Feye noord). 5. Johnnie Meyer (Harga). 6. Cees Heeze (Har- ga). 7, Piet van de Sluys (Feyenoord). 8. Peter van Dillen (Feyenoord). 9. Ro nald van de Linden (Hoek serenner). 10. Wim van Driel (Barrhopoort). 11. Hans Meier (Harga). Jeugd 14 jaar 20 kilometer 34,53 minuut: l. Theo Scholtes (Hoekserenner). 2. Johnnie de Vries (Feyenoord). 3. Tonnie van Rijn (Barrho poort). 4. René Blokzeyl (Ahoy). 5. Eric Boogaard (Feyenoord). 6. Bennie Hee ze (Harga). 7. Rudie de Bruin (Harga). 8. Jan Sehenderling (Rotterdam). Jeugd 12-13 jaar 15 kilome ter 25,42 minuut: 1. Jos van de Berg (Barrhopoort). 2. Teun van Vliet (Barrho poort). 3. Rob van de Lin den (Hoekserenner). 4, Aad van Herwijnen (Feyenoord). 5. Fred Tiggelaar (Feye noord). 6. Rob Rondberg (Ahoy). 7. Mary Barend- recht (Barrhopoort). 8. Max- chel Barendrecht (Barrho poort). 9. Peter Imholz (Ahoy). 10. Joop van de Steen (Ahoy). 14. Johnnie Heeze (Harga). 15. Stefano Boccanero (Harga). Jeugd 10-11 jaar 10 kilometer 19,46 minuut: 1. Rob de Rooy (Ahoy). 2. Rob Lup- gens (Ahoy). 3, Servaas Roos (Ahoy). 4, Perry Groe- nenberg (Barrhopoort). 5. Fred de Berg (Barrho poort). 6. Dik Burgbout (Feyenoord). 7. Henk Ceelen (Ahoy). 8. John Kleinen- dorst (Hoekserenner). 9. Herman de Bruin (Karga). 10. Jaco van Gaaien (Ahoy). 12. Mauririo Barbagli (Har ga). 16. Silvia Meier (Harga). Jeugd 8-9 jaar 5 kilometer 11.43 minuut: 1. René Bree- straat (Barrhopoort). 2. Teun Breur (Ahoy). 3. Clau- dio Callegari (Harga). 4. Mauro Callegari (Harga). 5. Sandra Breestraat (Barrho poort). 6. Ellen de Ruiter (Harga). 7. Rob Wagemaker (Feyenoord). Van onze sportredactie Vlaardingen Fortuna gaat in zijn vergadering op vrijdag 26 september een aantal leden van verdienste benoemen. Dat zijn de heren T. H. van Beek, J. van der Berg, J. I. van Dis, H. Peters, L. Sloot en M. Staal. De bestuursleden A. van Wijk, T. S. Booy, H. Peters en J. van den Berg zijn aftredend, maar stellen rich herkiesbaar, plus dat de leden een nieuw be stuurslid gaan kiezen waarin niet is voorzien. Ook worden er leden gehuldigd die 25 Jaar of meer lid ripi van Fortuna. De bijeenkomst begint om 8 uur in de cantine aan de Marathon- weg. Van onze sportredactie Vlaaardingen Voor leden en niet leden van de Flardinga Rijders is er vrijdag 26 septem ber een routebeschrijvingsrit bij The Skymasters in Krim pen aan de Ussel. Vanaf 19 uur die avond kan men inschrijven in café-restaurant De Griffioen aan de Eerste van Ley den 17 te Vlaardingen, De lengte van de rit is 40 kilomter en men kan in drie klassen starten. Het inschrijfgeld bedraagt re^J, 5,- 6,50 en 7,50 per equi- ^oe.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4