Stormloop op Êoly Renovatie wordt sociaal begeleid GOO NIÉUWS! ja, ik nm dé PRoee smèimmm Proef in Slachthuisbuurt Gemeente dubt over commissie voor verzoekschriften Water en stroom duurder ililliill# Vlaardingen Aan de Anna van Sak- senweg is gisteren een bowling offi- cieel in gebruik ge- jv nomen. Burgemees ter Kieboom heeft daar als eerste een balletje op mogen gooien. Het lukte hem aardig. Zeven van de tien kegels kreeg hij met één bal om. Kunstwerk voor secretarie bijna klaar Knelpunten nota naar Bemei m, ai Willemsbrug voorgoed vier maanden geSÏOtCïl VOOr aUto'g Val van vijf meter in Holy-Noord Opvang van rijksgenoten ïn studie IJsselhoeve wordt geen wijkcentrum Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. ijdens de openingsceremi nie werd nogal wat reclair gemaakt voor de bank, d hypotheeknemer, de drai kenfabrikanten enz. H< werd al met al toch rio J3erinnen die kder__ ^^lel&hV^'ee"hèbbén'i'zuneii'' worden begeleid door een nóg op te richten team dat bestaat b; - -iïs-S-ib:»::'; 's Avonds was het de beurt aan de buren in de omge ving van de bowling Kange- rpe want zo heet 'ie. Heel wat Vlaardingers stapten in de speciale schoénen en be traden het nog maagdelijk mooie parket Professioneel was de baan al ingegooid door. het team van Australië. Tegenover hen de Nederlandse bow lers („laat u gerust de w weg en zeg maar bolen", zei een explicateur gistermid dag); Om de bolers stonden veel dames en heren die zo leken te zijn weggestapt uit de sigaretten en parfumre clames. Veel heren in blau we blazers en grijze broe ken en dames in gewaagde avondgewaden liepen er. Tijdens de gezellig, daar zorgde de tis drank en sigaretten voor, Het.belangrijkst echter was en is het bowl-gebeuren, Aan de Anna van Saksen- weg staan tien hypermode- ne banen ter beschikking van het Vlaardingse Volk. De eerste bal, gegooid door de burgemeester. Zeven kegels werden weggevaagd Vlaardingeu In het Noordbrabantse Asten wordt de laatste hand gelegd aan het kunst werk dat voor de deur van de nieuwe gemeen tesecretarie geplaatst zal worden. Burgemees ter W. Kieboom, de wet houders Bovenberg en Van der Velden en enke le ambtenaren hebben vorige week met eigen ogen kunnen bekijken, hoe het gietwerk van het bronsplastiek eigen lijk gaat. Ontwerper/beeldhouwer Ian J. Pieters uit Ba- rendrecht was ook ter plaatse om het gietwerk toe te lichten. Zijn ontwerp is vanaf de sokkel ongeveer vier en een halve me ter hoog. Het plastiek stelt een opgroeiende plantenloot voor. Het gevaarte komt te staan op het verlaagde buitengebied aan de Waalstraat Kunstenaar Pie ters hoopt zijn schepping over een maand klaar te hebben. Half of eind november kan het kunstwerk dan voor het nieuwe 'stadskantoor' staan. Schiedam «- Voor de so- Cialèaspékt^ komende renovatie 1'van de Slachthuisbuurt in Schiedam-West gaat de gemeente als proef bin nenkort een speciaal be geleidingsteam in het le ven roepen. Ambtenaren hebben deze week te vens bekend gemaakt dat het in de bedoeling ligt om de gemeenteraad in oktober te laten be slissen over de kredie taanvraag voor 14 mo delwoningen. Hiervoor zal een nota met de knelpunten in de reno vatie, bijvoorbeeld het grote ongenoegen van de buurtbewoners over de komende huurverho ging, volgende week aan het college van burge meester en wethouders worden gestuurd. Rond het abattoir wil de woning, dienst in elk van de twee wo ningtypes een portiek helemaai vrij maken om er zes respectie velijk acht modelwoningen in te richten. Drie woningen in die blokken worden dan met het maximale renovatie-pakket van zo'n 35 mille ingericht De reste rende woningen variëren al lang gelang de wensen. •andér^-'-Beag -Twuden-'met^he^ jaarden en Invaliden. Gelijk met de renovatie van de 226 gemeentewoningen willen de ambtenaren de parkeer - en wegindeling in de wijk gaan herzien- Momenteel worden hiervoor metingen verricht in de J. Poelslaan, waar men re gelmatig klaagt over de over last van de af- en aanrijdende veewagens. Op het stadskan toor is men van mening dat de soep niet 20 heet is. als hij wordt opgediend. Zo zei pro- jektgroepvoorzitter Griffioen deze week: „Het onderzoek is nog niet afgerond, maar de eer ste indruk is dat er eigenlijk verbijsterend weinig verkeer door de straat komt." laan een nieuwe ingang van het '-"^abattoir te- malrêiUEèn nieuwe ingang langs de Algemene Be graafplaats, het alternatief dat de buurtbewoners veelal willen, zien ze niet zitten. Deze weg achter de wijk zou niet bere kend zijn op zwaar verkeer en de aanlegkosten zouden hoger zijn. Met deze oplossing zien de wijkbewoners echter de moge lijkheid om helemaal van de dreunende vrachtwagens te worden verlost. uit diverse gemeente-instanties: bureau huisvesting, bureau wel- De ambtenaren geven er de voor. zijn, de woningdienst, het alge- keur aan om - zoals wij reeds meen maatschappelijk werk, de op donderdag 24 juli meldden sociale dienst en tenslotte de - evenwijdig aan de Slachthuis- Willemsbrugnog steeds bezig met herstel Schiedam - De Willemsbrug over de Westerhaven zal in de toe komst voorgoed voor alle aut overkeer worden gesloten. De gemeente vindt het niet meer verantwoord om het bruggetje aan zwaar verkeer bloot te stel len. De directe aanleiding hiertoe is de schade die is ontstaan nadat - een vrachtauto die veel te zwaar was beladen over de Houten vloer van de brug reed. De hameistijlen werden zodanig beschadigd dat gevaar voor in storten ontstond. De eigenaar van de wagen is voor de schade ongeveer 65.000 gulden aansprakelijk gesteld. Hoewel de directeur van gemeen tewerken De Block na het ge beuren op 23 mei aankondigde dat het herstel zes weken zou duren, blijkt dat men nog steeds bezig is met het werk. De commissie ruimtelijke orde ning is inmiddels zij het niet unaniem akkoord gegaan met het sluiten van de brug, behalve voor voetgangers en (bromfietsers. Het wordt een verkeersmaatregel. Voor de verkeersafwikkeling is de brug van weinig of geen belang, aldus de gemeente. De auto's kunnen best een minuu tje omrijden en de Westerha- venbrug gebruiken. De toekomstige opknapbeurt van de gemeentehuizen betekent een huurverhoging van onge veer 50 procent. Bijna drie kwart van de buurtbewoners voelt daar volgens een onlangs gehouden enquête bar weinig voor, zoals wij reeds op maan dag 1 september meldden. „Een dergelijke huurverhoging zijn de huizen niet waard. De men sen vluchten nu uit de wijk," vertelde deze week buurtbewo ner Geeratz op de laatste verga dering van de projektgroep Slachthuisbuurt. Woningdienst-ambtenaar Van Schijndel antwoordde hier on der meer op dat de verhoging wel groot, maar niet onredelijk groot is. In de Gorzen zou soms 100 procent meer worden ge- vraagd. Het sluipverkeer in de wijk wil de gemeente wel gaan afrem men. Hiervoor zullen over twee jaar op het kruispunt van de Vlaardingerdijk en de Slacht huislaan verkeerslichten wor den aangelegd. Met de komen de rehabilitatie worden ook haaks op de J. Poelslaan par keervakken aangelegd. Bij twee straten zal men alleen aan de koppen van de flats mogen par keren. Uit de schetsplannen blijkt ver der dat men het plan heeft de hoge beplanting in de wijk wat terug te brengen en daarvoor meer gras aan te leggen. Boven- dien wil men de zandbakken verwijderen die in plaats van door kinderen meer door hon den worden gebruikt. Schiedam Op het stadskantoor speelt men met de gedachte om een zogenaamde verzoekschrifteneom- missie in te stellen. Deze nieuwe commissie zou als „postbus" van de gemeente moeten gaan fungeren voor brieven en petities van onder anderen aktie- groepen, belangengroepen en individuele burgers. Ambtenaren atfkn binnenkort Vluchten „De mensen vluchten niet. De wijk loopt ook niet veel sneller leeg dan normaal het geval zou zijn, De mensen die nu vertrok ken zijn stonden allang bij huis vesting ingeschreven. - De ko mende renovatie heeft mis schien alleen de laatste stoot tot hun vertrek gegeven", ontkende de heer Griffioen van de dienst gemeentewerken. Tijdens de komende renovatie- werkzaamheden moeten de be woners tijdelijk naar een ande- bleem hebben kunnen nu eigen lijk alleen naar het spreekuur van de burgemeester en de wet houders komen of ze kunnen een brief aan het college of de raadslieden schrijven, „meent wethouder Hans van der Wilk, „We hebben echter nog niet afge sproken wat we moeten doen als er zoals vorige week een petitie wordt aangeboden. Voor dat soort gevallen zijn nog geen regels. Een brief van de indivi duele burger verdringt nu soms ook in het ambtelijk apparaat. Het stadskantoor is een ab stract gebouw, daar verwacht men zo gauw geen mensen ach- ter. Wanneer we zoiets mense lijk maken bevordert dat de communicatie". Op de laatste vergadering van de raadscommissie voor communi catie en vakaangelegenhe den toonde niet iedereen zich laaiend enthousiast over de op richting van een soortgelijke „postbus". CD A-raadslid Rosman vond bij voorbeeld dat een dergelijke commissie de afwikkeling van het probleem zou stagneren. Bovendien zou men dan een stuk privacy moeten prijsgeven, want een brief gaat dan door vele handen. „Het komt nu toch ook wel op z'n plaats terecht' aldus het raadslid, gaan kijken hoe andere ge meenten dit communicatiepro bleem opvangen. Besloten is dat de raadscommissie zich er dan op de volgende vergade ring weer over zal buigen. Vlaardingen De 47-jarige tim merman A. v.d. N. uit Stan daard-Buiten is dinsdag door het trapgat van een zolderver dieping in Holy-Noord vijf me ter gevallen. De man was in het in aanbouw zijnde huis aan de Olmendreef bezig met het maken van zoge naamde puntmallen, waartus sen zoldermuren van woningen kunnen worden gegoten. De man werd dinsdag naar het Ho- lyziekenhuis vervoerd met rug klachten. Maassluis Electrici- teit en water in Maas sluis worden duurder. Stroom gaat 0,85 cent per kilo-watt-uur meer kosten. Het water wordt 17 cent per kubieke me ter duurder. Bovendien worden aan sluit-, heiaanleg- en ver- vangingskosten in over eenstemming gebracht met de noodzakelijk door de gemeente te ma ken kosten, ook dat wordt dus duurder. De gemeenteraad van Maassluis moet zich nog over deze voorstellen van het college uitspre ken. Maassluis In Maassluis wordt bestudeerd hoe 't best rijksge noten kunnen worden opgevan gen. Zoals in veel steden in Nederland worden ook vele rijksgenoten voor huisvesting naar Maassluis gestuurd. Het college wil goed voorbereid rijn om moeilijkheden bij de opvang te voorkomen. Naast de gemeente heeft deze zaak ook de aandacht van de kerken. Om tot een goede opvang, van de Surinamers te komen wordt ge dacht aan onder meer een we kelijkse opvang in het ontmoe tingscentrum Koningshof in Maassluis-West Vlaardingen De steeds wankeler wordende boerderij IJsselhoeve in Holy-Noord wordt niet 2oals mevrouw Bakker Janson wil een wijkcen trum. Zij krijgt ook geen subsidie van de ge meente. Dit staat in een «ntwerpbrief die vol gende week door de raad wordt behandeld. De gemeente wil niet meewerken aan de uitvoering van ha^r plannen blijkt overduidelijk uit de antwoordbrief. "Het ligt niet in de bedoeling te bevorde ren dat aan u subsidie wordt verleend", staat scherp in de brief. Het college wil ook niet meewer ken aan het vormen van een stichting, die ach zou moeten inzetten voor het wijkcentrum. Van gemeentewege krijgt me vrouw Bakker-Jar.scn dus geen medewerking meer. naam; adres: woonpf.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar; Antwoordnummer 834, Rotterdam. SCHIEDAMSCHE COURANT Donderdag 25 september 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 telefoon administratie 288091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 lOOsle jaargang no. 25414-6 PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1