tegen SCHIEDAMSCHE COURANT -OP SPAANSE DOODVONNISS ja, ik neem De procf Plein Emous niet gewijzigd Schiedams actiecomité overweegt demonstraties Padvinders maken ijzerkoekjes IN VLAARDINGEN EN SCHIEDAM Collecteren voor beesten Stormschade valt mee Smalfiimfeest een succes Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Lems: Diplomatieke betrekkingen met Spanje woonpl. Deze bon in open en™top. zonder postzegel, sturen naar- Antwoordnummer 834, Rotterdam. •Jzerkoekjes, de echte Vlaar- dingse bak je niet zomaar. Toch hebben Vlaardingse padvinders daartoe zater dag een poging in het werk ge steld tijdens het openhuis van scouting. Als de baksels slecht waren bekomen, kon altijd nog eer ste hulp wor den verleend door anderen, die in samen werking met het Rode Kruis demonstraties hebben gege ven. Eenmaal - daar vandaan geko men konden de belangstellen den over de rommelmarkt lopen en daar san de Broek polderweg din gen van hun gading kopen. Oudercommissies scholen willen minder verkeer Vlaardingen De ouder- commissies van scholen in de omgeving van het Plein Emous in VIaar- dingen maken zich zor gen over de verkeerssi tuatie. Van de gemeente willen zij dan ook weten wat „eventueel aan de verkeerssituatie kan worden gewijzigd". In een brief van de oudercommis- sie van de Jan Ligthartschocl, mede geschreven namens de Prinses Juliana kleuterschool en de Mr. J. Terpstraschool staat: „Wij dachten datwijziging een eerste vereiste is, met het oog op de overstekende school kinderen op het kruispunt Prias Bemhardiaan. Kethel- weg, Emous". Volgens het college zal die ver keerssituatie zich vanzelf wijzi gen als de Burgemeester Heus- denlaan in gebruik wordt geno men.. Het duurt echter zeker nog tot juni van het volgend jaar voor de omstreden „Moer man weg" voor het verkeer wordt opengesteld. Het college gelooft dat er toch .wel veiligheid wordt geboden op het kruispuntOp het plein staat namelijk een .verkeerslich teninstallatie. De lichten wer ken alleen tijdens de spitsuren en tijdens het aan- en uitgaan van de scholen. Veel verkeer van en naar Holy of centrum gaat nu over het Plein. -De „Moermanweg" maakt daar straks een einde aan. De .aange- legenheid is ook van belang voor de afwikkeling van het verkeer in groter verband. Maar zo luidt een bekende zin in de antwoord-brief van het college „dat wordt bezien in het op te stellen structuurplan". Vlaardingen/Schiedam Zo wel in Vlaardingen als Schie dam zoekt men nog collectan ten voor de'deze week të hou den huis-aan-huis- en straat collecte. In Schiedam kan men zich opgeven (alleen personen boven de 16 jaar) bij de heer J. Drenkelford, Eduard van Beinumlaan 41, telefoon 700850. Voor de straatcollecte van za- terdag 4 oktober Werelddie rendag kan men ach ook bij de heer Drenkelford opge- ven (vanaf 14 jaar), maar men kan zich dan ook zaterdag om half tien melden 'bij het Rode Kruisgebouw aan de Warande. In Vlaardingen kan men zich aanmelden bij de heer Pieters, Julianasingel 11, telefoon 348293. Hier zoekt men alleen nog collectanten voor de straatcollecte van zaterdag- De bussen worden diezelfde dag. nog opgehaald en geteld in de hal van het kantoor van deze krant aan de Brede Haven straat 6 in Vlaardingen. Vlaardingen/Schiedam De storm, die zaterdagavond in bet land woedde, heeft in Vlaardingen en Schiedam geen persoonlijke ongelukken, maar wel schade opgeleverd. In de 2de van Leyden Gael- straat in Vlaardingen werd rond half acht een groot gat in het wegdek geslagen, een meter breed, lang en diep. Diverse kappen van liehtmas- 0 ten dreigden los te raken. maar optreden van GEB-per soneel voorkwam erger. In de Julianalaan, ook in. Vlaardin gen, waaide een boom om, die flinke schade aan een gepar keerde auto toebracht. Ande re meldingen die de politie binnenkreeg waren die van een losgeraakte luifel van een flatwoning; een afgewaaide boomtak die pp een auto te rechtkwam en een plank die tegen een rijdende wagen iloeg. Met een districtswedstrijd is za terdag het smalfilmfestival van de Smalfilmclub Maasssluis af- gesloten. De dag, die in de och tenduren werd voorafgegaan door een jeugdparade, waarbij jongelui ervaringen over diver se filmproducten uitwisselden, begon officieel, nadat burge meester M. K. van Dijke om twee uur een keurige opening stoespraak had gehouden. Hij streek hierin de smalfilmers uit Maassluis, die hun tienjarige, bestaan deze week hebben ge vierd, flink over de bol, maar mankte toch de kanttekening, dat het journaal over Maassluis best nog in enkele opzichten gewijzigd mag worden. Voor drie smalfilmers was zater dag wel een bijzonder gelukki ge dag. Het waren de winnaars van de districtswedstrijd: de eerste prijs ging naar P. H. Schaf er uit Rotterdam voor zijn film „De Vlieg". Nummer twee werd H. v.d. Meeberg uit Maas-1 sluis, die zijn product „Mensee-1 ten" had gedoopt „Labri di Bi- ci" een film van F. Rigter uit Alblasserdam, was goed voor de derde prijs. AI met al is de slotdag van het jubileumfeest een succes ge worden. Ruim vierhonderd mensen vereerden de Konings hof, waar de smalfilmclub uit Maassluis zitting hield, met een bezoek De dag werd besloten met een filmbal, dat tot twee uur duurde. Schiedam Het Actiecomité te gen nog duurder rijden uit Schiedam overweegt verschil lende demonstratieve acties te gaan houden. Het comité is ervan overtuigd, dat verder omhoogschroeven van de au tokosten niet kan en niet mag en dat dat aan de regering duidelijk gemaakt moet wor den. „De doeleinden waarmee de re gering het omhoogschroeven van de autokosten lanceert (bevordering van het open baar vervoer) doen hoogst on waarachtig aan" zo laat het comité weten. Men wijst daarvoor naar de onlangs weer duurder geworden treinkaartjes en de forse tariefsverhogingen van bet stedelijk en provinciaal openbaar vervoer. Een kreet van het Schiedamse comité is dan ook: „Te vrezen is dat er velen zullen zijn, die het niet meer kunnen opbrengen. Voor hen zorgt minister Westerterp dan wel." De plannen van de regering: verho ging van de motorrijtuigenbelasting, in voer van parkeer-belasting, verhoging van benzine-accijns, invoering van een speciaal belastingtarief voor overvolle ge bieden en verhoging van de bijzondere verbruiksbelasting doen het actiecomité ten zeerste vrezen voor het autobezit van de laagst betaalden. „Voor vele mensen juist die met de laagste inkomens zal deze nieuwe ver hoging de plens zijn die de emmer doet overlopen" aldus het actiecomité. De maatregelen van minister Gruyters zijn volgens het comité voor velen niet te verteren, omdat juist veel mensen die in Rotterdam werken hun auto voor het woon-werkverkeer hard nodig hebben. adres: 29 september 1975- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 26809! redactie 262566 - klachtcndiensl 144144 - 100ste jaargang no. 25416- 8 pagina's SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam „Het is heeft Schiedams een stap achteruit burgemeester Arie in de menselijke be- Lems (PvdA) in schaving. Je wordt ZOS op zaterdag, er als het ware on- een programma van passelijk van dat de ziekenomroep, dit nog in deze tijd verklaard naar aan- mogelijk is". Dit leiding van de ter dood gebrachte Spanjaarden; twee Baskische stads- guerrilla's van de vrijheidsbeweging' ETA en drie leden van het anti-fascis tische revolutionai re FRAP. De burgemeester vindt de protesten die in de hele we reld loskomen zinvol. „Hier moet permanent de aan dacht op blijven gevestigd. Anders gaan er in de toe komst weer dergelijke din gen gebeuren". Lems er voer het nieuws van de executie met, zoals hij zei, een stuk walging. „En je staat maehteloos, dat is het ellendige". Over het terugroepen van. de ambassadeur zei de burge meester: „Dat is terecht, maar het verbreken van de diplomatieke betrekkingen zou ik niet willen beplei ten". De belangrijkste reden daarvoor vindt Lems de Spanjaarden die in Neder land wonen en werken. „Zij zitten zo nu en dan hier toch al gevaarlijk, omdat er ook een stuk spionage van de rechtse Spaanse regering uitgaat Ik vind dat wij zo lang mogelijk in staat moe ten zijn de Spanjaarden hier, met name de buiten landse werknemers te kun nen beschermen. Yvonne Hontelé, propagandiste van de Schiedamse PSP, heeft in hetzelfde programma van de ziekenomroep verklaard, dat al le Schiedamse politieke partij en in de komende dagen wor den benaderd. Gezamenlijk, links en rechts, moeten zij zich gaan beraden over de te onder nemen acties. De burgemeester staat daar in zijn rol als lid van. de PvdA sympathiek tegenover. Hij wacht af wat het plaatselijk bestuur gaat onder nemen. „Ook vanuit het burge meestersambt wil Ik wel wat doen, maar dan via Dqn Haag", aldus Lems, die om principiële redenen nog nooit naar Spanje ïs geweest-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1