FC V laard: ngei i: ijverig raar machteloos Excelsior M kent ;de regels niet Geslaagde receptie bij TOG Eerste nederlaag Groningen VDV mist aansluiting Westland-Marathon weer actueel Maeslandtsluys profiteert Groenereld: doelpunt was een kadootje Onderling Shell-dames uitgebekerd ODO na regenbui gestopt Van den Burg maakt af MAANDAG 29 SEPTEMBER 1975 5 Van onze sportredactie Vlaardingen De jeugd van Ï"C Vlaardingen 74 herstelde rich knap van het verlies, vorige week tegen Excelsior, en daar van werd zaterdag aan de Ma- rathonweg Heerenveen - met 2—0 het slachtoffer. De Vlaar- dingers waren lange tijd in de meerderheid, nochtans resul teerde dat pas na rust in de „vereiste" treffers. Behoudens een knal van Jan Koodbol te gen de lat en enkele schermut selingen voor het Friese doel, bleef de schade beperkt Maar reven minuten in de tweede helft was het wel raak, via Wij nand de Jong, die een fraaie combinatie afmaakte. Een kwartier later was het defini tieve verlies voor Hecrenveen al een feit, toen Hannie van der Walle na een solo werd „ge pakt" en Hans van Os de straf schop inschoot 2—0. Otte en De Bruyn waren nog wissels voor Bal en W. de Jong. bal met dodelijke precisie voorbij Eikelenboom. Direct verlaagde FC Groningen de druk op de Vlaardingse ves te. Het betekende dat de Vlaar- dlngers eigenlijk ongestoord m de resterende speeltijd in de aanval machten, maar daann ten onder gingen aan eigen machteloosheid. Als er al eens een redelijke kans ontstond, dan zagen de Groningse verde digers nog wel een mogelijk heid daar een stokje voor te steken. De Vlaardmgers bleven het ijverig proberen, maar kon den aanvallend geen vuist ma ken. Groningen Ook FC Vlaardingen heeft in het met 50G0 toeschouwers zeer matig gevulde Oos- terparkstadion in Gro ningen tot zijn schade moeten ervaren dat het toch niet zo verstandig is te wachten op een achterstand en-eerst dan te proberen een offensie ve dadendrang te ont wikkelen. Vrij vlot in de tweede helft kwamen de Vlaardmgers met 1-0 achter te staan en wat ze ook probeerden, in een redelijk opwindende slotfase was het niet mogelijk de eerste ne derlaag te voorkomen onder leiding van de goed spe lende Hugo Lochtenbergh, die een groot aantal voortreffelij ke passes van zijn voeten liet vertrekken, zag FC Vlaardin gen wel kans de zich loom verwerende Groningers in de verdediging te drukken, maar niet om een bres in het bastion te slaan. Dat lag voornamelijk aan de weinig intelligente aan- valspatronen waardoor het Van onze sportredactie Schiedam De reserves van damclub Schiedam, gesteund door de succesvolle oefenpartij tegen Noordwijk, moesten te gen Maeslandtsluys met 11—9 het hoofd buigen. Voor de tien- talleiders Leo en Tiny Mous kwam die klap erg hard aan. Wim de Bond bracht het eerste Schiedamse punt op het bord (tegen mevrouw Van 1 Hoff), na vrijwel zeker zich ia een verloren positie te hebben ge waand. Ook Floor Pauw behaalde tegen Cabri remise, terwijl Sla het slachtoffer werd van een com binatie tegen Lenting die hem uit evenwicht bracht Schijfver- lies van Habenmehl tegen Wijn horst en tijdnood was de Schie dammer te veel, maar daarente gen kon Tegelaar tegen Le Klu- se de achterstand weer enigs- zins reduceren. Schiedam kwam 2elfs v/eer langszij via Quist, die een eindspelfoutje van Visser uitbuitte. Uiteinde lijk won Maeslantsluis met 11-9. j duel. NSW, dat met de strakke wind in de rug strartte, speelde net zo mat als Excelsior dat deed en beide ploegen konden vooral aanvallend geen vuist maken. Vandaar ook dat the snelle treffer bepalend was Toch leek dat te gaan verande ren. Vooral toen Aad van der Sande werd ingewisseld voor Broekhart. Een extra aanvaller dus. En juist Broekhart bracht meer vaart in de aanval. Waar door Excelsior een paar maal gevaarlijk opdook voor het do mein van NSW-kceper Adrie Evertse. En weer voorkwam een verdediger een zeker doel punt Want het keiharde schot van de meegekomen Mart van der Pol werd andermaal uit het doel geknald. Ook Aad van 't Hoff mocht nog even meedoen al was dat maar vijf minuten. Dit omdat £d Eu- ser geblesseerd uitvieL "Geen sterk elftal, dat NSW," was de verrassende conclusie van een teleurgestelde Teun Groene- veld, "alleen hebben zij de kan sen beter weten te benutten. Maar we zijn nog lang niet verloren en zeker niet in pa niek. Want zeg nou zelf, voetbal is maar zo betrekkelijk. Zolang we er nog geen klappen met geld mee verdienen is dit geen ramp- En de competitie is nog lang!" winning", zei Teun Groeneveld, "wat het kansen benutten be treft hebben we gewoon ge faald." het gevaar en vloerde hem op hardhandige wijze, even buiten het strafschopgebied. En inder daad stak de referee zijn hand met op- Ad Heemskerk maakte toen dankbaar gebruik van de slechte kennis van de regels bij Excelsior en scoorde beheerst: 1-0- Druk pratende "Hoe kunnen ze er nou toch van uit gaan dat het een indirecte vnje trap is?" aldus de druk pratende scheidsrechter, "za'n overtreding moet wel een 'di recte* opleveren. En nou kun nen ze wel zeggen dat ik eerst heb aangegeven dat hij indirect was maar dat is mooi niet waar. Het enige gebaar wat ik gemaakt heb is dat de bal geno men moest worden. En niet met mijn hand omhoog". Het incident was in feite de enige echte actie van dit gezapige Vlaardingen Voor de huishou delijke competitie van VDV werden de volgende partijen gespeeld: L. Bolderhei j - Ted-' ja 2-0; Voerman Lucassen 2-0; Geldof - Van der Kuil 2-0; Torn Van Mastrigt 1-1; Van den Kerkhoff Van Splunter 1-1; Bredius Autar 1-1: Van Veelen Verburg 0-2; Mostert Van der Harst 0-2. De kopbal van Esajas mist zijn doel. Van onze sportredactie Van onze sportredactie V Hardingen Drie invallers op de tien spelers bleek te veel voor VDVom öe lastige uit wedstrijd tegen Rijnsburg gun stig af te slniteo. Wel werd erg lang kranig stand gehouden, maar de thuisclub won tenslot te met 11—9 waarmee VDV de aansluiting met de kop kwij traakte. Maassluis - Ter gelegen heid van het 25-jarig be staan van de tafeltennis vereniging Bowling TOG Maassluis werd er zaterdag in het Gemeen schapshuis in Maassluis een receptie gehouden, In de avonduren volgde in het zelfde gebouw een feestavond. Op de goed bezochte receptie kwamen voorzitter Klaas de Roo en wethouder Koos Smit aan het woord. Namens de NTTB afdeling Rotterdam werd een geschenk onder cou vert aangeboden. Onder de aanwezigen bevonden zich on der andere afgevaardigden van de Maassluise sportraad, oud leden en bezoekers van andere sportverenigingen uit Maas sluis. Van ome sportredactie Vlaardingen De dames van Shell zijn na de nederlaag tegen Meteoor (3—1) uitge bekerd. De Vlaardingse vo- Jeybalsters startten veelbe lovend en namen zelfs in de eerste set een 8—2-voor- sprong, maar toen kwamen de Gorkumse dames sterk terug en na een gelijkop- gaande strijd werd het een 1513-setoverwinnïng voor Meteor. In de tweede set kwam Shell goed terug en slaagde erin via een 1511- overwinning de spanning weer geheel terug te bren gen. In de beide volgende sets moesten echter de Vlaardingers bakzeil halen met resp. 15—6 en 15—11. Waardoor Shell uitgebe kerd was. Slechts twee spelers smaakten het genoegen winst te boeken en dat waren Verburg en Heu velman, die de Vlaardingse eer toch nog hoog hielden, met na me Verburg (83) die ook van de tegenpartij complimentjes ont ving voor zijn fraaie zege. Biel, Niestadt, Van den Kerkhoff, Mast en Van Veelen moesten met remise genoegen nemen, terwijl de drie verliezers toeval ligerwijs naast elkaar zaten en wel aan de borden zeven, acht en negen, die verlies opleverden voor Van Woerden, Tamboer en Bolderheij jr. j Wethouder Smit bracht de gelu kwensen namens het gemeente bestuur over en wenste de jubi lerende Maassluise tafeltennis vereniging, die vooral de laatste jaren op zo veel sportieve suc cessen kan terugzien, veel suc ces toe in de toekomst In zijn toespraak ging voorzitter Klaas de Roo nader op de tafel tennissport in. Voor de meeste beoefenaars is het een bijsport. Maar zodra men in de hogere regionen gaat spelen, zoals het eerste team van TOG, dan is er steeds meer begeleiding nodig. Hij vertelde dat Bowling TOG Even rust. Het bestuur van het "zilveren" TOG strekt op de receptie een ogenblik de benen. Het tweede tiental van VDV deed het uitstekend door Maeslandt sluys de eerste nederlaag toe te brengen. Met 13—7 bleven de punten in eigen huis. Vijf over winningen waren voor Buyse, Vermeulen, De Heide, Bolder heij jr. en J. den Breems. Van Oudheusden en W. den Breems deelden de punten terwijl de nederlagen werden genoteerd voor Tamboer en Mast. slaagd is om een trainercoaeh aan te trekken. Tegen de afge vaardigden van de gemeente zei Klaas de Roo dat hij niet blij was met de stelling dat subsidie moet worden gekoppeld aan het exploitatieresultaat van een vereniging. Hij noemde dat een straf op een goed beleid. Hij deed tenslotte een beroep op de gemeentebestuurders om de verenigingen de onroerend goed belasting te besparen. Van onze sportredactie Maasland ODO kende zaterdagmiddag weinig problemen mtt ONDO. De 's-Gravenzandse bezoekers waren slechts tien minuten' de gelijke van ODO. Daarna zakten zij volledig weg. ODO bepaalde de voorlopige eindstand op 5-1, want kort na de rost werd de strijd door een hevige bui gestaakt. Ondanks de regen van de voorgaande dagen was de Molenweide redelijk bespeel baar. In de beginfase van deze Westlandse derby combineerde ONDO aanvankelijk wat beter dan de thuisclub. De gastee natnen ook een voorsprong middels een zuiver ingeschoten strafworp: O-I. ODO had deze achterstand nodig en Riet Vreugdenhil scoorden om beter te gaan draaien. Het beide uit een doorloopbal- 5-1. leverde al vlot de gelijkmaker De tweede helft duurde slechts op uit een doorloopbal van Piet zes minuten. Scheidsrechter van Staalduinen: 1-1, Na de va- Lubbers onderbrak de wed- kwisseling benutte Kees van strijd voor een hevige regenbui, der Vaart achtereenvolgens een Toen het eenmaal weer droog vnje en een doorloopbal en na was en het zonnetje zelfs weer een kwartier leidde ODO toen doorkwam, stond de Molenwei- a! met 3-1de evenwel blank. Verder spe- ONDO zakte toen weg en ODO len was niet meer mogelijk, had de wedstrijd, waaraan de Gescoord was er in die zes mi- harde wind overigens veel af- nuten niet, zodat ODO de winst breuk deed volledig op zak, Het voorlopig op 5-1 hield, Of de krachtsverschil werd nog met resterende 39 minuten nog uit- twee doelpunten tot uitdruk- gespeeld worden, hangt van het king gebracht Martin Boschma verloop van de competitie af. Van onze sportredactie Hoek van Holland Het zater dagteam van Hoek van Hol land blijft het erg goed doen. Zaterdag werd opnieuw winst geboekt in de uitwedstrijd te gen ANWB. In de eerste helft wilde bet nog niet vlotten, maar een kwartier na de rust schoot doelman Dirk van Oos ten de bal zeer ver uit Meerde re Hoekse aanvallers nikten mee op, waarop een ANWB- verdediger de bal in eigen doel plaatste. Uit een voorzet van Koos Zandstra kon vervolgens Gerrit van den Burg 0—2 laten aantekenen. Van onze sportredactie Maassluis De atletiekvereniging Maassluis heeft opnieuw nega tief gereageerd op een verzoek van organisator Ad Bouwens, gemeente en Sportraad, om de Westland-Marathon in 1976 te organiseren. De Maassluise club bleef bij haar standpunt, dat de organisatie van zo'n evenement zoveel inspanning kost, dat de overige activiteiten daardoor in het gedrang komen. Die visie van AV Maassluis was er dit jaar al de oorzaak van dat Maassluis dit jaarlijkse sportgebeuren zijn neus voorbij zag gaan.Intussen heeft Ad Bouwens al contact gehad met de atletiekvereniging Olympus 70, die enthousiast reageerde. Binnenkort gaat de aanvraag voor de marathon de deur uit en als de KNAU er mee accoord gaat, zal de zevende editie van de Westland-Marathon volgend jaar mei die waarschijnlijk mee gaat tellen voor de Nationale titel in de Maassluise binnenstad van start gaan. Balbezit voor ODO. ONDO kwam et niet aan te pas.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5