CDA weigert unaniem protest tegen Spaanse exec iities Stijgend aantal fietsendiefstallen Geen 30 km voor verkeer in Oost wijk Platanen Buitensluis moeten worden gekapt Marja is spoorloos Scheeres zonder moeite wethouder Maaslandse bejaarden gaan niet naar Spanje Kachel niet eerder aan Diepe teleurstelling bij PvdA en burgemeester Benzine- diefstal mislukt, auto in beslag genomen Schiedamse zwijntjesjagers steeds aktiever Vlaardingen loopt leeg Schiedamse schoolraad nieuw leven ingeblazen PPR gelooft niet in jeugdgemeenteraad ,100ste jaargang no, 25417-1 pagina's Dinsdag 30 september 1975, ONAFHANKELIJK DAGBLAD SCHIEDAM EN KETHEL Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendicnst 144144 Vlaardingen Het pleziervaar tuig Marja is spoorloos ver dwenen. Het schip dat in de Vlaardingse Vaart ter hoogte van de Reigerhof lag afge meerd, aan de kant van de Holy-wijk. Op maandag 15 september is Marja voor het laatst gezien. Het schip is ongeveer tiendui zend gulden waard. Het kleine jaehtschip heeft een lichtblau we opbouw en was voorzien van een motor van het merk Crescent De politie is op zoek naar het bootje, maar tast voor lopig nog in het duistere vaar water. Iedereen die inlichtingen kan geven over Marja wordt verzocht de recherche te bellen, telefoon 342355. Vlaardingen Voor het autoverkeer in de Van Leyden Gale stra at komt geen lagere maximumsnelheid. Het verkeer mag daar vijftig km per uur blijven rijden. Een lagere snelheid, bijvoorbeeld dertig kilometer raag alleen worden toegestaan bij en om zogenaamde woonerven. Minister Westerterp (verkeer en waterstaat) heeft Vlaardingen meegedeeld dat een lagere snelheid op „normale" wegen niet wordt overwogen. De reden daarvoor is dat de naleving door automobilisten en de kontrole daarop nauwelijks mogelijk is. Binnenkort komt er wel een wijziging van het reglement ver keersregels en -tekens. Gemeentebesturen wordt het dan mogelijk gemaakt om in bepaalde gevallen de maximum snelheid lager te stellen. Als de maatregel van kracht wordt, zal het Vlaardingse college zich over deze zaak beraden. Dit staat in een antwoord-brief aan de werkgroep verkeer van het buurthuis Oost. De werkgroep wil geen parkeerhavens in de Van Leyden Joel hebben, zoals de gemeentelijke plannen willen. Het verkeer zou daardoor, aldus de werkgroep, ruim baan krijgen. B. en W. geloven daar niet in, want zo staat in het antwoord: „Door de reconstructie zal de verkeersafwikkeling veiliger worden, omdat niet meer hoeft te worden uitgeweken voor geparkeer de auto's". De rijbaan wordt nauwelijks verbreed. Het college voelt er verder ook niet voor om vrachtwagens te weren in het ten zuiden van de Van Leyden Gaelstraat gelegen •gedeelte van de Binnensingel, zoals de werkgroep wel wil. CDA'er Poot: halsstarrig i Schiedam Er komt geen unaniem protest van de Schiedamse gemeente raad tegen de doodvon nissen die zaterdag in Spanje zijn voltrokken. Tot diepe teleurstelling van burgemeester Lems en de PvdA weigerde gisteravond de gehele CDA-fractie en één lid van de VVD om de ver ontwaardiging via een telegram aan het Spaan se bewind kenbaar te maken. De 2e Van Leyden Gaelstraat: geen max. 30 km. Vlaardingen Twee mannen die in het weekeinde hebben ge tracht benzine uit een gepar keerde auto over te hevelen, zijn door de politie aangehou den. Zij raakten door de aan houding ook nog hun gammele auto kwijt De politie was dit weekeinde door een burgeres gewaarschuwd, toen 23} de twee mannen bij de auto zagen staan. Ze gedroegen zich nogal verdacht De man nen werden naar het bureau aan het Delftseveer gebracht. Zij konden zich niet identifice ren. Uit hun auto kwamen de papieren. Het duo bleek uit Argentinië te komen. De studenten, 23 en 24 jaar, verklaarden op doorreis te zijn in Europa. Hun auto werd in beslag genomen. Het ver voermiddel werd gekwalifi ceerd door de politie als een wrak. Na een bezoek aan de vreemde lingendienst, waar hun papie ren in orde werden bevonden, konden de Argentijnen hun doorreis voortzetten met een aanmerkelijk lagere snelheid dan voorheen, namelijk te voet Het initiatief om op deze wijze de executies te veroordelen kwam van PvdA-fractieleider Joop de Jong. In een bijeenkomst van de commissie Algemene en Be stuurlijke Zaken voor èn in de Maasland Een groep Maas landse bejaarden die van plan was komende winter een reis □aar het Spaanse eiland Mal- Iorca te maken, heeft deze geannuleerd. Voor de trip had den zich al meer dan dertig bejaarden opgegeven. Eind vorige week zou er in het Maaslandse dienstencentrum een voorlichtingsbijeenkomst over deze reis worden gehou den. Aanvankelijk lag het in de bedoeling om het geheel met Spaanse muziek, films en si naasappelen tot een feestmid dag te maken. Door de gebeurtenissen in Spanje mondde de bijeenkomst die door ongeveer 60 belangstellen den werd bezocht, uit in een protest. En bloc besloten de bezoekers de reis naar Spanje niet te iaten doorgaan. Per tele gram is daarna de Spaanse am bassadeur in ons land op de hoogte gebracht van dit protest. Inmiddels is voor de wintertrip die in februari zou plaatsvinden al een ander reisdoel gevonden. De Maaslandse bejaarden gaan nu begin mei naar het Italiaan se Gardameer. Vlaardingen In augustus is de Vlaardingse bevolking alweer verminderd. Er wonen nu 81272 mensen in de stad en dat zijn er weer 24 minder dan eind juli. Er vestigde zich 42 gezinnen in de stad, totaal 282 personen. Ze ventig gezinnen verkozen een andere woonplaats, totaal 347 mensen pakten hun koffers. Er werden 91 kinderen geboren, 68 huwelijken werden voltrokken en vijftig Vla ar dingers overle den. Voorat damesfietsen zijn bij de dieven bijzonder in trek. Dit in Schiedam De reeds anderhalf De werkgroep heeft alle leden jaar „slapende" Schiedamse van de Schiedamse oudercom- schoolraad wordt nieuw leven missies en personeelsleden van ingeblazen. De eerste stoot het openbaar onderwijs uitge- daartoe geeft de werkgroep Ge- nodigd om op die dag 's avonds meenschappelijke Schoolraad m het stadskantoor bijeen te op dinsdag 30 september. komen en onder meer sugge sties te leveren over onderwer pen waarmee de raad zich in de toekomst bezig zou kunnen gaan houden. Deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Vlaardingen De centrale verwarming in de flats aan de Lissabon- weg gaan niet eerder aan dan op 15 september. Op 31 mei gaan de vlammen uit en wordt er niet meer gestookt. Zo'n 140 bewoners van deze weg in Vlaardingen-Holy willen een flexibeler beleid. De kachel moet al naar gelang de buitentemperatuur en de behoeften aan, zo vinden zij. De gemeente wil daar niet aan beginnen, zo staat in een antwoord brief aan de bewoners. Maar toch: "Indien na overleg met de bewonerscommissies c. q. bewoners blijkt dat de verwarming aan moet, worden de huismeesters gemachtigd de verwarming buiten het stookseizoen tijdelijk te ontsteken". Die gedragslijn wordt voor alle flats in Holy, die onder het beheer staan van het gemeentelijk woningbedrijf, gehanteerd. Men denkt hierbij aan ouderpar ticipatie, ouderavonden, ver- j keer, schoolbuitenhuis, gymnas- tiek, het leerplan en de over gang kleuter-, basis- voortgezet onderwijs. Op de bijeenkomst in de raads zaal van het stadskantoor zal onder meer een indruk worden gegeven hoe een dergelijke raad in Vlaardingen werkt De aanvang is 20 uur. Stuur mij deze krant 14 dagen gratis toe in combinatie mei het Rotterdamsch Nieuwsblad. Vlaardingen Twee leden van stellen voor of het voor de PPR waarschijnlijk ook niet snel het Vlaardingse actiecentrum nog wel zin heeft leden in de krijgen, van de PPR twijfelen aan het jeugdraad te plaatsen, omdat nut van de jeugdgemeenteraad zij misschien hun tijd beter aan De jeugdraad zou ook een oefe- zoais die nu functioneert. Er het werk binnen de partij kun- ning zijn voor later als de poli- □jn mensen die zeggen dat die nen besteden. üek-geinteresseerden in de raad goed is voor de algemene De jeugdgemeenteraad is de ou "grote" raad terecht zouden ko- ontwikkeling. "Daar zetten wij ste en enige in zijn soort m men. Volgens de PPR gaat dit een groot vraagteken achter", Nederland. Voor velen is de niet helemaal op, zo staat m het aldus PPR-ers Diana van Dijk -traditie alleen al genoeg hen informatieblad Aksie van die en Joost Beerthuls. hem stand te houden. partij. Die voorstelling is niet Zij geloven meer in het bezoeken De jeugdraad heeft echter geen realistisch, vinden Joost en Dia- v^n ledenvergaderingen. Zij enkej beslissingsrecht en zal dit na. y Schiedam Twee platanen moe ten wijken voor de bouw van de nieuwe Buitensluis bij de Hoofdstraat. Het blijkt niet mogelijk te zijn de bomen te verplaatsen, dus zullen ze van daag of morgen worden ge kapt plantsoenendienst heeft vol gens de gemeente alle mogelijk heden onderzocht om de bomen te kunnen redden, maar de feans daarop werd op nog geen vijf procent geschat, „ideale" kluit aarde om dj» naam; den behouden. Wat er met de Platanen met een stamdikte van zestig centimeter gaat ge beuren staat al vast De gekap te bomen zullen worden ge bruikt voor verbetering van de spelmogelijldieden in het Volk spark en aan de Maasboule vard. woonpl. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 634, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1