en verbeteren Eenakter festival: leven Haagse Comedie met blijspel in Stadsgehoorzaal Open huis land- en tuinbouwschool Accu's verdwenen Ria Valk en Ren Cramer bij Singel kwartier Vlaardings-amateurtoneel op de goede weg Hoeks pilsje het best POLDERSCHOUWEN Geslaagden brandweer KABO-Schiedam oordeelt over plan rond FNV Andere drempels Caravans van de straat Zuid zoekt vrijwilligers voor talencursus Zakkenrollers aktief in wijkcentrum Insluiper pakt geld uit flat Vergadering lokale omroep Kelderbrand aangestoken LOOS BRANDALARM COMPUTER CENTRUM DINSDAG 33 SEPTEMBER 1975 Rlaasland Woensdag 1 oktober om half drie wordt de nieuwe lagere land* en tuinbouwschool aan de Commandeurskade offi cieel geopend door ir. P. van der Schans, directeur van het landbouwonderwijs. Voor belangstellenden houdt de school op vrijdag 3 en zaterdag 4 oktober een open huis. Vrij dagavond tussen zeven uur en half tien en zaterdag tussen tien uur en half vier staat de school ter bezichtiging open. Vlaardingen Met ingang van 1 oktober mag een caravan of een kampeerwagen niet langer twee dagen op de openbare weg staan. Dit verbod geldt alleen gedurende de wintermaanden. Op 1 mei volgend jaar mag de caravan weer van stal worden gehaald. Schiedam Medewerkers van centrum De Dukdalf zoeken vrijwilligers die mee willen werken aan de cursus Neder lands voor buitenlandse werk nemers die veertien dagen ge leden is gestart in het oude schoolgebouw aan de Dwars straat Geïnteresseerden kunnen kontakt opnemen met het wijkcentrum aan^de Rijnstraat of zondag 5 oktober om drie uur 's middags of zeven uur 's avonds naar Dwarsstraat komen. Schiedam De wijk vereniging het Singelkwartier houdt op vrijdag 17 oktober een grote feestavond in de Vlaardingse Lijnbaanhallen. Naast Ria Valk en Ben Cramer staan verder op het programma het accordeon duo Jane en John, het show- en dansorkest Jerry-J ox-Six, de Crockson acrobaten, de Melton Bros acrobaten en tenslotte nog Rita en Coen Corita. Op deze jaarlijks terugkerende feestavond kan tot 's nachts twee uur worden gedanst. Schiedam In de garderobe van het wijkcentrum Niewland aan het Dr. Wibautpiein zijn de 35-jarige chauffeur R, V. een portemonnaie met 55 gulden, een paspoort, rijbewijsen. kente kenbewijs afhandig gemaakt. De daders, twee jongens, zijn daarna met de noorderzon ver dwenen. De Rotterdammer heeft in het weekeinde bij de politie aangifte gedaan. Schiedam— Uit de etagewoning van de familie F.N. aan de Al ph ons Ari ens straat Is een be drag van ruim tweeduizend gulden gestolen. Een nog onbekende insluiper zag kans om via een half geopend raam aan de galerijzijde de wo ning binnen te komen. Het huis op de vierde etage kon hij daar na ongestoord doorzoeken. Het geld vond de insluiper in twee kledingstukken. Schiedam De werkgroep lo kale omroep van de Schiedam- se Gemeenschap houdt op dins dag 7 oktober om 20 uur een openbare vergadering. Dat ge beurt in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. Iedereen die iets wil weten over lokale omroep of daaraan mee wil werken kan dat die avond kenbaar maken. Er zal een vertegenwoordiger van "de lokale omroep in Zoeter- meer worden uitgenodigd. Hij zal een inleiding houden en het werk in Zoetermeer aan de hand van archiefmateriaal dui delijk maken. Schiedam Om een in brand staande bromfiets té kunnen blussen hebben brandweerlie den in het weekeinde een kel derdeur aan de Burgemeester Homier lage Gretelaan moeten' intrappen. Verbrande lappen die op het mo torblok van de Honda brommer werden gevonden duiden er volgens de politie op dat het vuur is aangestoken. Het voertuig van de 16-jarige A.P. had een waarde van 350 gulden. Schiedam Uit drie vrachtwa gens van de Firma Van der Water aan de Buitenhavenweg is voor bijna duizend gulden aan accu's gestolen. Van een vierde wagen die aan de Havendijk nabij de Rijnstraat stond geparkeerd werd de accu vernield. Van de daders ont breekt nog elk spoor. Maasland Zowel de brandweer uit Maasland als De Lier ïijn zaterdagmiddag omstreeks kwart over vijf uitgerukt naar het defensie computercentrum aan de Coldenhovenlaan te Maasland. Een automatische brandmelder was in werking getreden. Het bleek echter een loos alarm, want een snel on derzoek leerde dat er geen brand was te bespeuren. Vol gens de brandweer is de instal latie mogeh;k door het onweer m werking, getreden. uitvoerende macht, het Vlaardings Centrum voor Amateurtoneel is, via de vrije uren van Cees Romers als promotor, zeker bereid de verenigingen de kans te geven ook eens met echt to neel op de planken te ko men. EENAKTER De term slaat op een toneel stuk in één bedrijf. Dat daarin zeer veel kan gebeu ren bewezen de vijf deelne- mende verenigingen: Arge loos, Argus, De Fakkel, O.N.I. en Varia. Het voor deel van zo'n eenakter is onder meer de tijdsduur, De in het stuk aangevoerde pro blematiek is doorgaans bin nen een uur opgelost, uit de wereld of staat binnen die termijn als een boom voor je huis. Dat betekende tij dens dit festival geconfron teerd worden met toestan den als bigamie, nog meer huwelijksellènde, 'milieube derf, pensionering en moord. Vooral dit laatste, door „Varia", in verband Een scène uit een van de eenakters die zaterdag in de Stadsgehoorzaal op gevoerd werden met de toestand in Spanje, zeer actueel met een wraa koefening door wurging. door Gerard v.d. Heuvel Er waren ook minder te verte ren zaken. Waarom moeten mensen in die stukken altijd Vlaardingen Laten we het vooral over één ding eens zijn, het eenakterfestival van zaterdag, gehouden in de Stadsgehoorzaal, is een succes geworden. Daarbij kan direct worden aangete kend dat iedere vorm van amateurtoneel die ontkomt aan de sfeer van „blijspel met bal na", een verade ming betekent Vlaardingen kent een progress sief toneelbeleid. De ge- meente is bereid flink te be talen om nuttige denkbeel den te realiseren en haar van die ontstellend moeilijke en vaak stupide namen heb ben. Zoals Zopheniah O'Brien, Saladin Malone of Percival Pembroke en niet te vergeten Mr. Cough, uit gesproken als meneer Kots. En waarom moeten die men sen dan altijd maar rondlo pen in steden als Londen of New York en tot overmaat van ramp nog in straten als West-End. Wanneer horen we nu eindelijk eens dat Hans, Cees of Rita in de Vlaardingse Haflaan lopen te wandelen. KEUZE merking genomen (bar en boos herfstweer) valt een be zoekersaantal van 250 a 300 met tegen. Hans Oosterman, regisseur van „De Fakkel": „Ik heb eigenlijk een beetje maling aan publiek. Wij pro beren in de groep eerst ons zelf te vinden en vandaar uit een rol te spelen. Het maakt mij niet uit of er dan 25 of 2500 mensen in de zaal zit ten". Andere verenigingsbe- stuurders en regisseurs zijn wat gedempter in hun uit spraken en. zijn oprecht blij met de gekregen kans van het V.C.A. en willen graag zoveel mogelijk mensen in de zaal zien. Ze pakken nu de mogelijkheid toneel te spelen, zonder rekening te hoeven houden met een do terende achterban, echter met beide handen aan. EXPERIMENT Het is niet de eerste keer dat het V.C.A. iets dergelijks op touw zet Cees Romers: „Doel is voornamelijk de verenigingen met elkaar van. gedachten te laten wisselen over eikaars prestatie of werkwijze. We hebben stellig de idee dat we telkens een stapje verder komen". Een krediet van 25.000 gul den wordt gevraagd van de 'aasslutse gemeenteraad voor het aanbrengen en wij zigen van verkeersdrempels in het Olmendal en het El zendal. De vorm van de In het Elzendal ais proef aange legde drempels möet enigs zins gewijzigd worden, maar de ambtelijke verkeerscom- missie meent dat drempels rn „de dalen" dringend gewenst zijn. De commissie voor stadsontwikkeling moet zich maandagavond hierover uit spreken tijdens de openbare vergadering in de conferen tiekamer van de gemeentese cretarie aan de Govert van Wijnkade. Hock van Holland Wim van Beijeren, kastelein-eigenaar van café De Harmonie in de Hoek, heeft de Westlandse kampioenschappen biertappen gewonnen. In de categorie een manszaken versloeg hij na een felle strijd zijn collega-concur rent van café De Promenade uit 's-Gravenzande. Van Beije ren heeft al elf keer een prijs gewonnen voor vakkundig biertappen. Zes keer werd hij eerste, drie keer tweede en twee keer derde. Maasland Begin oktober zullen de besturen van de Commandeur- spolder en de Duifpolder de jaarlijkse herfstschouw houden. In de Commandeurspolder betreft het de schouw over de molenslo* ten en de spuisloten en over de noorderkanten van de hein- of buurstaten. Deze schouw wordt gehouden op dinsdag 7 oktober. In de Dulfpoider gaat het om de molen sloten en de kadesloten en om de zuidzijde van de buursloten. Hier wordt maandag 6 oktober geschouwd. Vlaardingen Op woensdag 8 oktober speelt de Haagse Comedie in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal een blijspel van de Engelse toneelschrijver Noèl Coward. De Engelse titel „Design for Living" werd zeer vrij vertaald in „Al wie met ons wil mee gaan". Aan dit stuk werken onder anderen mee Guido de Moor, Lies Franken, Jules Royaards, Enny Meunier en Bas ten Batenburg". De toe gangsprijzen bedragen 10, 7,50 en 5 gulden. CJP-hou- ders en Pas 65-bezitters be talen vijf gulden. Coward heeft een reeks blij spelen geschreven waarin hij met briljant cynisme te gen gangbare morele opvat tingen schopt. In het stuk dat de Haagse Comedie in Vlaardingen brengt gaat het over een aantal bohémiens die met een grenzeloze bru taliteit hun eigen leven lei den. De binnenhuisarchitec- te, de portretschilder en de toneelschrijver vormen een driespan dat ondanks veel gekibbel onverbrekelijk bij elkaar hoort Hun wispeltu rige liefde leven kristalli seert zich tenslotte in een non-comformistische drie hoeksverhouding, die door menig buitenstaander als onweerstaanbaar wordt er varen. De voorstelling begint om kwart over acht Drie hoofdrolspelers van de Haagse Comedie in ac tie tijdens een eerdere uit voering van Noël Cowards „Al wie met ons wil mee gaan". Van links naar rechts Guido de Moor, Lies Franken en Jules Royaards. Schiedam Aan het onlangs gehouden rijkscxarnen persluchtmas- kerdragen hebben de volgende personen met succes deelgenomen:* Th. de Koning, J.G. van Leeuwen, J.L. van de Heide, J.P. Pheifer, A.L. Breddels (allen van de bedrijfsbrandweer Nieuwe Waterweg), L.Barto, E. de Brabander en GB. Goll (gemeente-brandweer). De opleidingen werden verzorgd door de Schiedamse brandweer. Schiedam De Katholieke Bond voor Overheidspersoneel (KABO) houdt op donderdagavond 2 oktober een bijzondere ledenvergade ring om een oordeel te vellen over het samengaan van het NKV en het NVV tot de Federatie Nederlandse Vakbeweging (FNV). Het standpunt dat de plaatselijke pen om met de leden vanavond afdeling op deze vergadering in naar café-restaurant Engels in gebouw Arcade aan de Lange het Groothandelsgebouw van Haven kiest zal worden verde- Rotterdam te komen en daar dïgd op het landelijk, congres dan de laatste ontwikkelingen dat de KABO op donderdag 6 in de bond te bespreken, november houdt Op deze bijeenkomst zullen de bestuursleden Wim Spit en A33& bynden die bij het NKV zijn. Frans van Bakel aanwezig zijn. aangesloten worden opgeroe- De aanvangstijd is 20 uur. Cees Romers: „Daar heb je weer zo'n essentieel punt Het Vlaardingse amateurto neel is in beweging. Ik on derken de zwakke punten in de stukken wel en er moet ook op dit gebied nog ver schrikkelijk veel gebeuren. Dat festival is hoofdzakelijk om van elkaar te Ieren. Langzaam maar zeker raken we een beetje af van dat „lach-of-ik-schiet-imago". Neem nou dat stuk van „Ar geloos". Zelf geschreven, ge heel geënt op de huidige sa menleving. Milieuverontrei niging etc. Iedereen kan zich er in spiegelen". BEZOEK Alle omstandigheden in aan-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3