SCHIEDAMSCHE COURANT GROENGOUD PM' :?ESSIONEEL „AANPAKKEN" Schiedam voorzicht! SS met vera i li min/1 aan Tankercieaning Inspraak voo r structuurp lai i sterk vei traagd C, Ik neem de proef A MMMH Stadskantoor Maassluis: 21 miljoen sa Specialisten van wijkvereniging gaan de gemeente kritisch begeleiden Verenigingen protesteren: Bedrijf hoort hier niet thuis" BovenbergInspraak is nu van kinderziektes af" Raad moet schetsplan nog goedkeuren Het „ding" in de kleine haven iM Been door cilinder verbrijzeld Vrijdag 3 oktober 1975- Broersvest 3 - telefoon administratie 2C809I redactie 252566 - klachtendrenst 144144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 100ste jaargang no. 25420-8 pagina's- SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De wijkvereniging Groe- noord gaat haar beleid drastisch ver anderen. De leefbaarheid in de nieuwbouwwijk komt meer centraal te staan. Met deskundigen zal de gemeente kritisch worden begeleid. De leden van de vereniging krijgen vanavond in boerderij Landvreugd te horen dat het bestuur zich voortaan onafhankelijker wil opstellen tegen over de Stichting Samenlevingsop bouw Schiedam-Noord (SSSN). Binnenkort zal een commissie van specialisten in het leven worden geroepen die gaat bestude ren hoe tijdig kan worden ingegrepen bij ontwikkelingen die een inbreuk zouden kunnen maken op het welzijn in de wijk. Sociologen en architekten zullen onder anderen deze com missie gaan bemannen. „Wij willen boven een bepaalde vorm van ama teurisme uitgroeien", meent voorzitter A. van de Belt, .meestal haakt men op een bepaalde situatie in. De tendens is veelal te incidenteel. Nu gaan wij de gehele zaak begeleiden zodat' we tijdig kunnen zien waar 't fout zou kunnen gaan. Ons genoegen zouden we zo in een pril stadium kenbaar kunnen maken en niet wan neer in feite alles al is besloten." Om een indruk te krijgen in de grote ongenoe gens en genoegens van de Groen oorders gaat de vereniging eind dit jaar of begin volgend jaar een enquête in de wijk houden. Het bestuur speelt ook met het plan om een infor matiecentrum in te richten. Tevens wil men een publicitaitswerkgioep oprichten. De werkgroepen, onderafdeling van de vereni ging, wil het bestuur zoveel mogelijk „self-sup porting" gaan maken. Indien zij een duurzaam karakter krijgen zou men zelfs over kunnen gaan tot een stichtings- of verenigingsvorm. Over de samenwerking met de SSSN zegt de voorzitter: „Wij zijn er mede-oprichter van en willen er dus wel in participeren. De vereni ging beschouwt het echter niet als overkoepe lend lichaam en we zijn er geen verantwoor ding aan schuldig. Wij hebben ook een heel andere visie, de wijkver eniging gaat verder. De taak van de SSSN is alleen te stimuleren. De eerste stoot te geven voor o.a. werkgroepen. -'Mv 'C- f Het enioe vervuilende bedriif in Schiedam heet Tankercieaning en dat is er één te veël is de algemene opinie. SCHIEDAM Het ge meentebestuur zal de aanvraag van het tan- keESclwonmaakbedrijï Tankercieaning om de hinderwetvergunning te verlengen met aorg be handelen. „Het zal erg voorzichtig met de aanvraag", een woordvoerder van de gemeente. Inmiddels heeft ondermeer de be wonersvereniging Zuid zich weer geroerd over de aanvraag. Vorig jaar oktober kreeg Tanker cieaning een voorlopige vergun- ning voor de^periode van één jaar. Dit gebeurde op advies van diverse (overheids) instan ties, die bovendien enkele voor waarden aan de vergunning verbonden. Zo Is het schoonma ken van de tanks verboden tij. dens de waarschuwingsfasen 2 en 3. In een open brief aan de gemeen teraad hebben de bewonersver- eniging, de Stichting Verenigde Bibliotheekcentrales, de leden van de watersportverenigingen in de Jachthaven en de bewo- nersverertiging West nogmaals geschreven dat Tankercieaning niet in dit woon- en werkgebied thuishoort Ondanks de hinder- er van wetbepalingen zijn de risico's te groot (ontploffingsgevaar, ver ontreiniging), vinden zij. Zij dringen er dan ook op aan in een eventuele nieuwe vergun ning strenge bepalingen op te nemen. „Dit moet snel gebeu ren omdat in de toekomst de bevoegdheden aan Rijnmond worden gedelegeerd. „Een traag werkend regionaal li chaam", oordelen de groepen.,,- De gemeente zou beter haar positie ten aanzien van het mi lieubeleid kunnen verbeteren". Men beschuldigt de gemeente in de brief ervan mee te helpen aan de verontreiniging door de contracten die rijn afgesloten met het bedrijf. Het uitbagge ren van de haven kost de ge meente honderdduizenden gul dens per jaar. „De aandeelhou ders van Tankercieaning profi teren op deze manier op een schandalige wijze van ons be- Overtreding De verenigingen stellen dat Tan kercieaning eigenlijk per 1 ok tober toen de hinderwetver gunning eigenlijk verviel in overtreding is. Een woordvoer der van de gemeente hierover: „Dat gebeurt wel vaker. In Rot terdam rijn er legio bedrijven die helemaal zónder vergun ning werken". De aanvraag is pas twee weken geleden door het schoonmaak bedrijf ingediend bij b. en w. - Deze hebben de aanvraag door gespeeld aan ambtenaren. Deze vragen vervolgens advies aan diverse instanties en zo keert het weer terug bij het college. Er zal daarna een uitgebreide inspraakprocedure volgen, zo dat men eventueel beroep kan aantekenen tegen het verstrek ken van een vergunning. „Waar het in de ambtelijke molen op het ogenblik rit weet ik niet* aldus de woordvoerder. Maassluis Het voorlopi ge schetsplan van het nieuwe Maassluise stads kantoor is bekend, Het is afkomstig van architec tenbureau Kraaijvanger en als de gemeenterad het plan in de vergade ring van 7 oktober goed keurt kan het definitieve ontwerp gemaakt wor den. Het ontwerp zou aan het eind van dit jaar al aan de gemeenteraad voorgelegd kunnen wor den. Daarna wordt zo snel mogelijk met de bouw begonnen. Goedkoop wordt het nieuwe sta tussymbool van Maassluis niet De geraamde kosten: 21 mil joen gulden. Bij dit bedrag is de inrichting inbegrepen- Hoofdelijk omgeslagen komt dit neer op 700 gulden per in woner. Er komt een vier verdie pingen hoog gebouw (opper vlakte van 9277 vierkante me ter) in het bestemmingsplan Koningshoek in Maassluis-west De secretarie-afdeling, Bevol king, Voorlichting, Centrale boekhouding, de gemeentelijke sociale dienst raadzaal met fractiekamer en een B, en W.- kamer, burger- en trouwzaal krijgen onderdak op de begane grond. De eerste verdieping is gereserveerd voor Bouw- en Woningtoezicht, de Plantsoe nendienst en de Secretarie- hoofdafdeling, Onderwijs, volk- tontwikkeling en personeelsza ken. Weer een verdieping hoger komt Stadsontwikkeling plus de afdeling Bouwkunde/s tede- bouwkunde van Gemeentewer ken. Algemene Zaken en Finan cien krijgen een plaats op de derde verdieping. De kamers van burgemeester en kantoor kan 250 300 ambtena- wethouders komen op de vierde ren herbergen. Nij bet ontwer- verdieping. In de kelder van het pen zijn gemeentebestuur en gebouw is ruimte voor de ar— architect uitgegaan van een chieven en komen ook de was-, Maassluis, dat tegen de 45.000 kleed- en doucheruimtes, inwoners telt Het gebouw komt te liggen ten zuiden van het winkelcentrum. Volgens het gemeentebestuur kan het een belangrijke bijdra ge leveren om de intimiteit van het winkelcentrum te vergro ten. De woonwijken ten oosten en ten westen van Koninhgs- hoek worden door een wandel route met elkaar verbonden. Aan de zuidzijde grenst het stadskantoor aan een, stad stuin", die aan de ene kant wordt afgesloten door nog te bouwen woningen bij het NS- station Maassluis-West en aan de andere kant door een pro menade die de verbieding vormt tussen het winkelcen trum en het station. Het stads- Overigens verkeert de secretarie, nu nog geherbergd in de rode villa aan de Govert van Wijnka- de, en ook Openbare Werken in het naast de villa gelegen pand, in moeilijke omstandigheden. De ambtenaren worden niet al leen gekweld door ruimtege- brek, maar krijgen ook nog an dere problemen voorgeschoteld- Door de aanleg van de Delta- dijk plus een weg achter de villa komt de secretarie over enige tijd in een soort put te liggen. De verwachting is, dat er dan ernstige verzakkingen zullen optreden. Naar de moge lijkheid van verzakkingen is nu een onderzoek gaande. Vlaardingen. - De in- spraakprocedur^ voor Kef stniktuurpltinis* vier maanden vertraagd. In het oorspronkelijke schema stond dat in ja nuari de zaak zou kun nen worden afgerond dat wordt nu eind mei. Door gemaakte fouten is deze vertraging opgetre den. Wethouder Rien Bovenberg noemt het „kinderziektes". Slechts vier mensen rijn dag in dag uit bezig met de inspraak. „We hopen op enige uitbrei ding", zei Bovenberg ter gele genheid van de ingebruikname van het inspraakbureau aan de Schiedamseweg 12, „met z'n vieren kunnen we het niet meer af'. .Bovendien moeten we woekeren met onze begroting", aldus de wethouder. Voor de inspraak is slechts 75.000 gulden beschik baar. Het inspra akbureau kampt met moeilijkheden. De coördinator Dick Greve heeft ontslag genomen. Per 1 januari ■wordt hij manager van een Uit zendbureau in Groningen. De reden van zijn ontslag ligt al leen op het financiële vlak. Gre ve vindt dat de gemeente te weinig betaald. De inspraak komt,volgens Rien Bovenberg echter niet in ge vaar. Per 1 januari zal een op volger aanwezig zijn. Voor die tijd moet iemand anders, een lid van werkgroep 2000 of een ambtenaar, in de materie zijn ingewerkt Rien Bovenberg heeft erkend dat bij de inspraak principiële fou ten rijn gemaakt Zo is er een groep geweest die zich louter met technische zaken heeft be ziggehouden en een groep die voor de echte inspraak zorg droeg. „We weten nu dat dat één groep moet rijn, maar die situatie is voorlopig wel zo ge groeid", aldus de PPR-wethou- der. Het inspraakteam heeft nu bege leiding van het Geografisch In stituut uit Utrecht en met name van de afdeling sociale geogra fie voor onderwijs en informa tie-overdracht Vijf studenten uit Utrecht houden zich bezig met de Vlaardingse inspraak. Het tijdschema is gewijzigd. Het voorontwerp van het structuur plan komt nu in mei in de raad. Op 11 februari wordt over de doelstellingen van het plan een raadsvergadering gehouden. Eerder is niet mogelijk; de raadsleden houden zich voer die tijd alleen maar bezig met de begroting. Alleen al daar door treedt een vertraging van twee maanden op. Volgende week komen de leden van de werkgroepen die zich met het voorontwerp structuur plan bezighouden bijeen. Er worden dan onderlinge ervarin gen uitgewisseld. Eén van die groepen, de werkgroep Groen 1, heeft al een interim-rapport uitgebracht. Tussen 14 en 17 oktober wordt de Vlaardmgse bevolking ingelicht over de pro cedure, dan komt de tweede speciale stadsplankrant uit Maassluis - In maart vol gend jaar is het „grote ding in da kleine haven" gereed. Met andere woor den volgend voorjaar is da nieuwe keersluis van da Delflandsedijk in de Maas sluise haven voltooid. Daarmee zal dan een van de duurste onderdelen van deze nieuwe Delta-dijk, die van Schiedam tot Hoek van Holland gaat lopen, klaar zijn. Kosten van het „ding": ongeveer 7,5 mil joen. En dat terwijl de ge hele dijk „maar" vijftig miljoen gulden kost. in ja nuari 1974 was men al met het gigantische karwei be gonnen. Thans is het al voor leken mogelijk om te zien wat het eigenlijk is. dat' „ding" in de haven. Gewoon, een keersluis. Schiedam Een cilinder van ruim drie ton heeft op de scheepswerf Wilton Feijenoord de rechterknie en bovenbeen verbrijzeld van de 62-jarige Schiedamse poetser J. H. De man is in het Dijkrigt Zieken huis geopereerd. Het ongeluk gebeurde op het mo ment dat de Schiedammer in de machinefabriek bezig was met mastiekv/erkzaamheden van de cilinder {doorsnede: een meter en lengte: ruim drie meter). Bij het kantelen zwaaide het ge vaarte in de lengterichting en raakte de poetser. Met de be- drijfsambulance is bet slachtof fer eerst naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht Vandaar naar het Rotterdamse zieken huis. »tjf Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zooder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rottsrdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe ïn combinatie met: Rotterdam sch Nieuwsblad Naam: Adres: WoonpL* Tel.: Deze bon in open envelopzonder postzegel, sturen naar. Antwoordnummer 834, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1