SCHIEDAMSCHE COURANT Minister mengt zich in conflict rond gymnasium Schiedam kiest gulden middenweg bij integratie GG en GD's Ik neem de proef J „Opvangadressen JAC voortaan geheim*" "Onderhands gekregen rapport als niet geschreven beschouwen Beroepskrachtenoverleg Vlaardingen Bolmers kreeg zijn „gat" Dierenfeest op school Opbrengst collecte „dierendag" viel tegen Vier verbalen bij alcoholcontrole Nog geen standpunt commissies in Vlaardingen en Maassluis Maandag 6 oktober 1975. 8 pagina's ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvesl 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtondienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Wethouder Visbeen-Stroman Schiedam Minister Van Kemenade (onderwijs) heeft zich persoonlijk be moeid met het conflict dat is gerezen rond het Stede lijk Gymnasium. Het rap port dat wethouder Vis been-Stroman heeft ont vangen over het voortbe- Minister Van Kemenade staan van de school mocht namelijk nooit worden vrijgegeven. Het betrof een interne werknota die de wethouder van een ambtenaar op het ministe rie in Den Haag toege speeld kreeg. Het ministerie heeft de wethouder nu opdracht gegeven de nota als niet beschreven te beschouwen.. Zowel de staatssecretaris als de secretaris generaal van het ministerie hebben zich over de zaak gebogen. Het stuk over de school bleek nog in een bewerkingsfase en ër zaten nog ver- scheidene fouten in. Het schijnt dat men nu heeft besloten de toekomst plannen met het gymnasium op de lange baan te schuiven. Onze krant onthulde op woensdag 24 september het bestaan van een der gelijk rapport Een rapport waar werd ingegaan op de problematiek rond de school. Er werden enige mogelijkheden in genoemd, zoals het opheffen van de school maar meer werd gedacht aan opname in de Rijksscholengemeenschap "zodat er een betere controle zou ontstaan over het openbaar onderwijs in Schiedam op middelbaar niveau. De wethouder gaf alleen toe dat zij enkele persoonlijke gegevens had gekregen en dat alles in een zeer pril stadium verkeerde. Zij vertelde ook dat er gesprekken met het mi nisterie zijn geweest over de zaak. Het is waarschijnlijk dat zij hierbij het onderhands gekregen rapport gebruikte. Al die tijd wist de rector van het gymnasium en het perso neel niets van deze oriënterende ge sprekken. Wel blijken enige raadsleden in Schie dam te weten van de strubbelingen rond het gymnasium. Enige tijd ge leden werd hierover met de wethou der gediscussieerd. Zij wilde echter niets over de zaak loslaten. Een saillant detail in deze affaire: de wethouder zal in de eerstvolgende vergadering van de commissie Vor ming en recreatie (waar onderwijs tegenwoordig onder valt) op 14 ok tober deze zaak moeten verantwoor den tegenover de commissieleden. Vlaardingen „Wanneer men dit optreden goedkeurt, wordt de politie een vrijbrief gegeven om voortaan het JAC binnen te vallen, alle papieren mee te nemen en zonodig alle mede werkers op te pakken en ze door middel van eenzame op sluiting te dwingen de opvan- gadressen te geven. Een ont wikkeling In deze richting wij zen wij ten sterkste af'. Op deze wijze besluit het beroeps- krach teno verleg Vlaardingen een open brief die het gestuurd heeft aan burgemeester W. A. Kieboom naar aanleiding van de inval in het JAC-centrum enige weken geleden. Het beroepskrachtenoverleg be staat uit mensen van de stich ting voor club- en buurthuis, werk, de stichting sociaal-kultu- reel werk Vlaardingen-west, dé stichting sociaal-kultureel werk Vlaardingen-Holy, de stichting open jongeren centrum, de stichting Welzijn Vlaardingen en het jongeren adviescentrum. In een open brief vraagt men op korte termijn een gesprek aan met de burgemeester om over de gebeurtenissen van enkele weken geleden te spreken. Men zegt verontwaardigd te zijn over het politie-optreden en men vraagt zich af hoe het mogelijk is geweest dat-een JAC-medewerker na het ver strekken van het onderduik adres toch nog veertien uur kon worden vastgehouden. Tenslot te zegt het beroepskrachten overleg dat het JAC maatrege len heeft genomen om de op- vangadressen geheim te hou den. „Be politie zal om in de toekomst achter de adressen te komen steeds drastischer mid delen moeten gaan gebruiker.". Ongeveer vierhonderd Schiedam mers hebben vrijdagmiddag de hand geschud van de afscheid nemende wethouder van financiën, Cor Bol mers. Op dB drukbezochte af scheidsreceptie werd Bolmers. die vijf jaar in Schiedam wethouder is geweest, geprezen door burgemees ter Arie lems. oud-PvdA-fractievor- zitter Arie Verlinde en de huidige fractieleider Joop de Jong. Eén van de cadeaus dia hij »n ont vangst nam was een geëmailleerd straatnaambord met het opschrift „Het gat van Bolmers", verwijzend naar het terrein in het stadscentrum waar vooraf door zijn toedoen is gesloopt. Hij wordt opgevolgd door Reinier Scheeres. Schiedam/VIaardingen/Maassl uis De bewoners van het gebied Waterweg Noord hebben dit jaar slecht in de beurs getast voor de jaarlijkse collecte van de dierenbescherming. Over de opbrengst van de inzamelings- akties rijn de dierenbescher mers niet laaiend enthousiast Met de collectebus bracht Vlaar dingen zaterdag 5.709,40 bij een. Maassluis gaf 1.945,50 en Maasland 543,45. Vijfendertig buscollentanten, voor een groot deel leerlingen van de huishoudschool De Har- gahof, brachten zaterdag het totaalbedrag van Schiedam op 16.553,15. Dit geld, deels ook bijeengebracht door 70 Hjstcol- lectanten, zal worden bestemd voor de aankoop van een cen trale verwarming in het nieuwe asiel De Hargahoeve. Hoewel er bijna elfhonderd gul den meer bijeen werd vergaard dan vorig jaar valt ook in Schiedam de opbrengst bij het afdelingsbestuur een beetje te gen, Men had gerekend op twintig mille. „Met dat geld 2ouden we de aan koop van de verwarming hele maal rond hebben gehad. Nu moeten we de B.T.W, zelf nog betalen", meent voorzitter P. J. Broeders. Over de mogelijke oorzaak 2egt hij: „Voor 't eerst liep onze aktie dit jaar parallel met de aktie voor de kinderpostzegels. Dat heeft toch wel rijn weer slag gegeven. Bovendien werd er van Rotterdam en Vlaardin gen uit ook voor andere doe leinden gecollecteerd. Als je dan als tweede de mensen met een collectebus benadert, vang je vaak bot". Schiedam Bij een vijf uur lan ge controle op de Churchillweg heeft de politie vrijdagnacht te- Schiedam/Vlaardingen/- Maassiuis Zolang de districtsgezondheidszorg van het openbaar li chaam Rijnmond nog niet van de grond is moet het personeel van de geneeskundige en ge zondheidsdiensten in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis wei uitge wisseld kunnen worden, maar moeten de be voegdheden bij de drie verschillende gemeentes blijven. Tot dit stand punt is eind vorige week de Schiedamse commis sie voor volksgezond heid en sociale zaken ge komen na een aurlange diskussie over bet sa mengaan van de GG en GD's in het gebied Wa terweg Noord. Op verzoek van dezelfde commis sie zal wethouder Collé aan staande woensdag er bij Rijn mond op aandringen om met duidelijke plannen en voorstel len voor de realisering van de regionale gezondheidszorg op tafel te komen. Tevens zal wor den overwogen om naast de Vlaardingse direkteur E. Wolfs ook nog een niet-medische ad- junkt-direkteur uit Schiedam te benoemen. Een dag voordat de Schiedamse commissieleden hun keuze lie ten vallen op deze uitgebouwde „lichte" dus „halfzware" rege ling hadden de Vlaardingse wethouders de collega's in de jeneverstad bericht dat zij de voorkeur geven aan een „lich te" regeling. De commissie voor volksgezondheid in Vlaardin gen heeft nog geen standpunt bepaald, evenals de commissie in Maassluis. Het college in deze laatste gge- noemde gemeente wil echter net al a het Schiedamse college dat er een rechtspersoonlijk heid bezittend lichaam in het leven wordt geroepen aan wie de bevoegdheden volledig moe ten worden overgedragen, een „zware" regeling dus. Wethouder Collé hierover. „Die regeling kan al over zes maan den draaien, ook al menen mijn Vlaardingse collega's dat het wel een jaar duurt Er kunnen namelijk bepaalde besprekin gen parallel lopen. De werk- groep die de integratie heeft bestudeerd is unaniem van me ning dat dit de beste oplossing is. Er rijn dan immers geen organisatorische compplicaties wat betreft beheer en instand houding. Bovendien kunnen we bij participatie in de Rijnmond- dienst als subregio blijven draaien. Het is echter onmoge lijk dat die Rijnmond dienst er binnen twee jaar komt". DUURDER De leden var. de Schiedamse commissie voor volksgezond heid vinden echter allemaal dat het ondoenlijk is om het perso neel van de diensten twee mmaai binnen relatief korte tijd van rechtspositie te laten veranderen. De wethouder moest er eind vorige week aan geloven. Wanneer woensdag in het Rijnmondoverleg de nota volksgezondheid wordt bespro ken zal hij in ieder geval er op aan gaan dringen dat er een tijdschema voor de realisering van het Rijnmondplan wordt geproduceerd. „Binnen afzienbare tijd zie ik de realisering niet gebeuren. De gemeentes zullen straks wel aarzelen bij de financiering", aldus dokter Wolfs die tevens meent dat de „half.zware" rege ling bij de toekomstige partici patie duurder uitvalt dan de „zware". gen vier automobilisten proces verbaal opgemaakt voor het rij den onder invloed van alcoholi sche drank. Vijf bestuurders kregen een rijverbod. Bij de controle die van 's avonds elf tot 's morgens vier uur in het noorden van de stad werd gehouden zijn in totaal 713 voertuigen aangehouden. De Schiedamse Mgr. Bekkers- school heeft zaterdag voor de achtste keer ter gelegenheid van Werelddierendag eon feestelijke dag gehouden onder hot motto r „Lief zijn voor elkaar, maar óók voor de dieren". Oe kinderen brachten hun troeteldieren van huis mee die door het lid van de plaatselijke Dierenbescher ming. Aad Huigen, op uiterlijk en conditie werden beoordeeld. Waar nodig kreeg het baasje ot bazin aanwijzingen over da ver zorging. Het assortiment dat in de school aanwezig was en naar soort in klaslokalen bijeen gebracht liep sterk uiteen. Poezen, marmotten ofwel cavia's, hamsters, fdeur- muizen en dwergkonijntjes. De sortering vogels bevatte kana ries, parkieten en zelfs een koe- keroe-duifje. De meegebrachte honden bleven op het school plein in gezelschap van enkele pony's. De koudbloedige beston den uit goudvissan en de nodige waterschildpadjes. Voor de honoenvrienden was er een soort „concours d" "elegan ce". Hier paradeerden de honden met baas of bazin die zich voor deze gelegenheid gekostumeerd; hadden om er een leuke show' van te kunnen maken. Bijzonder interessant was ook deze keer weer de tentoonstel ling van werkstukjes door de kinderen thuis of op school ver vaardigd en waarbij da dierenwe reld centraal stond. Teken- en plakwerk, collages, diorama's en kijkdozen in grote verscheiden heden. In sommige objecten uitte de jeugd haar bezorgdheid over het misbruik van het dier in onze samenleving. Niet alleen de twee honderd leerlingen van de school waren aanwezig, maar ook een groot aantal ouden. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen i geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be- I zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws* Stuur mij dit nieuwsblad W dagen gratis op proef toe in combinatie mot: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpi.: Tel.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834. Botterdam,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1