Excelsior M: op het nippertje VERDEDIGING RKWIK BLUNDERT WEER Fortuna verrast tegen LMO Sunlight blijft in de running Kopbal Alex Broekbart beslist Jan jpsm; dubbel Scheids rechter kwelt VFC Trainer Van der Burgh: „Coup mislukt door laconiek spel" De Hoek leidt VDV in gevarenzone MAANDAG- 6 OKiOüüA 'wié Van onze sportredactie Maassluis De punten tellen: een veel gehoorde uitdrukking in de voetbalwereld. Maar zeker van toepassing op Excelsior in de wedstrijd van afgelo pen zaterdag tegen het onderaanstaande Kozakken Boys. De punten, die de overwinning op het zwakke Kozak ken Boys opleverden, zijn ongetwijfeld van groot belang in dit voor Excelsior moeilijke stadium van de competitie. Maar de wijze waarop de over winning werd behaald en het late tijdstip waarop Excelsior pas de enige treffer wist te scoren, kunnen de Maassluise gemoederen onmogelijk gerust stel len. Eén—nul tegen dit zwakke Kozakken Boys, dat te recht als hekkesluiter fungeert, is erg weinig. Trainer Teun Groene veld beaamde dat ook: „Ja, natuurlijk is het erg weinig. Maar vergeet niet dat Kozakken Boys naar Maassluis is geko men om er één punt weg te halen. Dat impliceert puur verdedigen. Ze la gen soms wel met acht man voor het doel. Dat maakte het voor onze aanval erg moeilijk, te meer daar de mensen uit Werkendam fysiek ster ker dan onze spitsen wa ren". Maar hoe dan ook. Excelsior had er toch wel meer van moeten brouwen. Opvallend was het gebrek aan vuurkracht bij Ex celsior. Ondanks het vrijwel permanente overwicht van de equipe van Teun Groene veld heeft keeper Arie Ottevanger van Kozakken Boys niet meer dan een handvol lastige scho ten te verwerken gehad. De versterkte verdediging van de Kozakken was daar de hoofd oorzaak van. Daarom had er meer vuurwerk uit de tweede lijn moeten bomen. Dat bleef uit, met als gevolg een wed strijd die op nul—nul leek uit te lopen. Van onze sportredactie Vlaardingen Een scheidsrechterlijke blun der gaf tenslotte DFC de overwinning (1—0). Het bezoekende VFC dacht na furieus aangevallen te hebben na de dreu nende kogel van Leen Boon, uit een vrije trap, de verlangde gelijke stand te hebben bereikt. De arbiter achtte het noodzakelijk de treffer af te keuren, omdat de DFC-spelers té vroeg toeliepen. „Het was een black out", lichtte hij na derhand toe. Hij ontnam VFC hierdoor wel het verdiende éne punt. Het eerste deel van het duel le verde hei beste voetbal beide kanten op. VFC was technisch vaardiger dan DFC dat veelal het middenveld oversloeg en nauwelijks ge vaarlijk was. Behalve dan de vrije trap die VFC na twintig tegen kreeg. De kogel was zó hard, dat goalie Jan Kortleven hem niet zag: 1—0. En dat was tevens de eiadscore. VFC legde in de eerste helft be slag op het middenveld. Wan neer DFC de tegenstoten wat veelal gebeurde plaatste dan stond de buitenspelval bij de geelzwarten open en tuinden de DFC-aanvallers daar veelal in. Toch hield de thuisclub de bal beter in de ploeg dan VFC, dat vaak té gehaast in zijn opbouw was of elkaar in de afzonderlij ke linies te onsamenhangend aanspeelde. De „gouden" tref fer naar later bleek van de voet van DFC'er Van der Dussen was voor VFC het sein om de zaken radicaler aan te pakken. Dat initiatief kreeg voor de thee zijn beslag niet. In de tweede periode claimde VFC direct het offensief en toog regelmatig richting DFC- doel. Er kwamen wat kansen, maar succes was nog niet weg gelegd. Leen Boon poogde de keeper met schoten te verschal ken maar effect kwam er voor alsnog niet VFC ging té ge jaagd spelen en dat gaf een knauw aan de precisie. DFC verdedigde de voorsprong en „counterde" bij tijd en wijle. De goed gerichte vrije trap kreeg, zoals boven vermeld, voor VFC (L^en Boon) niet de juiste be slissing. DFC ging wat forser zijn tegenstander te lijf en VFC had daarop zijn eveneens stevig antwoord, doch het bleef spor tief. RISICO Teun Groeneveld over het Excel- sior-overwïcht: „Als zo"n doel punt dan zo lang op zich laat wachten en je moet het spel blijven maken, dan houdt dat toch wel een zeker risico in. Dat betekent blijven concen treren en oppassen voor coun ters van de tegenstander." Vooral in het begin van dit tref fen liet Excelsior zich nogal eens verrassen door snelle uit vallen van Kozakken Boys. De rappe vleugelspitsen Van Vuu- ren en Damen passeerden Ed Euser en Mart van der Pol (sterke tweede helft) enkele ke ren en dat bracht meteen groot gevaar voor het doel van Ger- rit Geurtsen. Maar van afma ken wisten de Werkendammers niet. Positiedekking op vooral de af en toe sterk draaiende blonde Van Vuuren haalde het meeste ge vaar uit de voorste linie van Kozakken Boys. Teun Groene veld: „In de rust heb ik er nogmaals op gehamerd die po sitïedekking niet te verwaarlo zen. We moesten blijven druk ken. Op het laatst ging de de fensie van Kozakken Boys steeds slechter uitverdedigen. Het werd dan ook een conditie slag waaruit tenslotte zij het laat de enige goal kwam". Er waren maar twee uitgespro ken kansen voor Excelsior in de eerste episode. Bij een aan val over rechts kwam Frans de "~~Munnik~ na een TjÈCe'vaiTHer- man Esajas in vrijstaande posi tie alleen voor de goal Hij schoot echter hoog over. Een minuut vóór rust ging Eric Seheffers met de bal aan de voet het strafschopgebied in en werd gevloerd. De goed leiden de scheidsrechter Van Driel zag er geen penalty in. Ook na rust een sterker Excelsior dat er maar niet in slaagde om de verdediging van de Werken dammers geheel te ontregelen. Vele schermutselingen voor het Kozakkendoe], maar nog geen uitgesproken kansen. Wel was Alex Broekhan er dichtbij in de 17e minuut Hij tikte de bal over de lat VOORSPRONG De druk van Excelsiorbleef groeien. Vooral in het laatste kwartier. Kozakken Boys kwam bijna niet meer aan counteren toe en bleef gokken op het ene punt Men gokte echter mis. Zes minuten vóór het slot trok Herman Esajas van de achterlijn knap voor richting Alex Broekhart Hoog opspringend kopte Broekhart de ba! toen achter de nauwe lijks reagerende keeper Otte vanger: 1—0. Dat betekende dan eindelijk de verdiende voorsprong voor een hard werkend Excelsior, die het niet meer uit handen gaf. Met vijf punten uit zes wedstrijden kan het iets ruimer ademhalen, maar tegen sterkere tegenstan ders 2oais Quick Boys en IJs- selmeervogels de komende we ken, zal Excelsior het nog zwaar te verduren krijgen. Teun Groeneveld: „Tegen de be tere ploegen krijg je meer ruim te. Daar moeten we dan van zien te profiteren". Frans de Munnfk wordt door Kozakken Boys hard aangepakt. Alex Broekhart, op de grond, heeft gescoord. Vreugde dans van Eric Seheffers en Herman Esaj'as is begrijpelijk want het hield Excelsiors tweede winst in. Vlaardingen Voor de vijfde achtereenvolgen de maal moet RKWIK buigen. Ditmaal in eigen huis waar het Dordtse Emma op visite was. Nam de brigade van RKWIK-trainer Henogh van der Burg in de tweede editie na drie minuten de leiding, de voorsprong werd op sch lemielige wijze teniet gedaan om daarna door een gretig Emma - dat dankbaar profiteerde van de fouten in de ver dediging van de blauw- witten - met 3-1 naar de slachtbank te worden gevoerd. Na een aanval lende start verschanste RKWIK zich in de tac tiek van behoudendheid. RKWIK sneuvelde tegen Em ma door zelf de kansen aan de tegenstander te ver* schaffen, waarvan de be zoekers dankbaar profiteer den. De blauwwitten verde digen zonder organisatie, zijn te chaotisch en werken te gecompliceerd. Dat geeft veel balverlies en onnodig gevaar. Daarbij is de op bouw onnauwkeurig of on samenhangend. De midden- linie, die in het eerste deel nog behoorlijk aansloot, verzaakte de zaak daarna en gaf Emma de gelegen heid van dat deel té veel bezit te maken. Er moest té veel worden bijgestuurd en dat koste snelheid, waar door de Emma-defensie op tijd kon afgrendelen. Eerste man Henogh van der Burg na afloop: „Wij moesten het vandaag gaan maken. Wij dach ten er klaar voor te zijn. De coupe mislukte door laconiek optreden. De druk is groot na vier nederlagen en bij de 1-0 voorsprong was behoudendheid duidelijk te zien. De wil was er wel maar er werd té slordig gespeeld. De dekking werd on voldoende uitgevoerd en de te genstander werd té laat afge stopt. De aanvallen verzandden door het slecht aanspeelbaar zijn. De ploeg is té weinig ver rassend en heeft té weinig raffi nement aangedragen om het de gasten moeilijk te maken. Dat mondt dan weer uit in het mis sen van zelfvertrouwen". Buiten de onmacht verschuilt RKWIK zich té veel in zijn moeizame spel. De as van de verdediging organiseert onvol doende (Ries van Rossum en Frans Hoogendijk), wat dan weer de weg vrijmaakt voor tegenstanders. Dat gemis was in de eerste minuten van de eerste fase nog niet te zien. Van meet af aan zoch RKWIK het doel van doelman Lagarde van Emma. STEUN De twee spitsen, Leo Janse en Peter Witte, kregen toen vol doende steun van het midden veld. Peter Witte werd enkele malen aan het werk gezet en zijn snelheid gaf voor Emma het sein om attent te zijn. Pe ter Witte en Piet Brouwer gin gen via een 1-2 combinatie diep het strafschopgebied binnen. Huub Meeder zocht daarna het doel via een woud van spelers, waardoor niet te penetreren viel. Huub Meeder volgde daar na nog eens met een hard schot, dat geen doel trof. Toen al ging de defensie moeilijk werk laten zien- Leo Janse brak uit en baalde niet het gewenste doel. Doelman Hans Verhart redde voor RKWIK direct daarop goed en Huub Meeder probeer de het nog eens met een schot. Peter Witte wist uit een corner de doelmond te halen en een verdediger moest voor Emma redding brengen. Emma bouw de nauwgezet aan zijn aanval len, maar kon vooralsnog geen opening vinden. De rust kwam met 0-0 en toen leek de weg nog open voor de thuisclub. Dat gebeurde na rust. Een vlotte aanval via links gaf Huub Mee der de gelegenheid zijn tegen standers achter zich.te laten en de ba! voor te trekken, waaruit Leo Janse koelbloedig inschoot. Huub Meeder kwam weer eens met een schot nadat Peter Witte het ook nog eens bad gepro beerd. Emma sloeg terug via Cees Snoei uit een vrije trap op rechts waarna zijn kopstoot (werd onvoldoende afgedekt) niet te halen was voor keeper Hans Verhart. Emma ging door. Eerst ging een diagonaal schot nog voor langs. Captain Cees de Snoei schoot tweemaal in het 2ijnet. Leo Janse deed RKWIK terugbij ten maar suc ces bleef uit- Wout Korteschiel maakte dankbaar gebruik van een kans die Frans Hoogendijk hem bood: 1-2. Een uitstekende combinatie bij Emma gaf inval ler Hans Kramers de gelegen heid er 1-3 van te maken. De twee wissels bij RKWIK moch ten daarna niet meer baten. Van onze sportredactie Vlaardingen Fortuna haalde in zijn uit wedstrijd tegen LMO (Rotterdam) in een aantrekkelijke vertoning de volle buit binnen (2-1). Beide ploegen wisten in bel de helften in aanvallend opzicht goed werk te leveren, waaruit Fortuna zich de meeste en beste kansen schiep. En met de rust al een riante voorsprong van 2-0 had. Het direct ingezette initiatief van LMO na de hervatting leverde na twee minuten de enige tegentreffer op, waarna Fortuna eerst gedegen de voorsprong vasthield om later de teugels weer in handen te nemen. Fortuna dat nog steeds Jan Bouman mist (blessure) beteugelde de tegenstander door goede opzetten in de linies onderling en finishte zelfverzekerd. De 2-1 zege werd bereikt door snelle opbouw en verrassen de acties in het spel te leggen. Waarop LMO niet altijd directe greep had, maar defensief resoluut optrad en daarmede de bezoekers niet altijd de gelegenheid gaf ver het eigen gebied binnen te trekken. Het fel op de bal jattende LMO kwam technisch behoorlijk uit de verf en juist daarom kon Fortuna redelijk goed voetbal spelen. In de vijfentwintigste minuut kreeg Dick Verburgh een onverwachte kans en scoor de voor Fortuna: 0-1. Twaalf minuten werd een gladde aanval door Aad heuvel met een doeltreffende omhaal rond: 0-2, De aanvallen daarna over weer en er werd niet meer gescoord. In het tweede deel was het initiatief van LMO goed voor een uitgespeelde kans die ook werd gebruikt: 1-2. Fortuna haalde extra krachten in de verdediging en keek eerst de kat uit de boom eer de formatie van Fortuna trainer Arie Verburgh weer uit dc verdediging trok. Gedegen kon For tuna daarna de voorsprong handhaven en zelfs regelmatig tegenstoten plaatsen. Rob Kalkman haalde nog een keer uit, maar succes bleef uit. Van on2e sportredactie Vlaardingen Sunlight blijft ook na zaterdag voortref felijk meedraaien in de top van. de eerste klas. Het is wellicht wat voorbarig om over een kampioen schap te praten, maar acht punten uit vier wedstrij den zeggen toch wel heel veel. OFB heette het volgende slachtoffer van de Vlaardingers. Het werd 3-0. Dat was echter een lichte afspiegeling van de werkelijke krachtsverhouding. had als ploeg meer in- maar moest attent blij ven voor de toch wel gevaarlij ke counters van OFB. Nadat Boude wijn Groen twee goede kansen had gemist was het in de 20e minuut dan toch raak. Van onze sportredactie Een sterker VDL; heeft korte metten gemaakt met Puttershoek. Gedurende vrijwel de gehele wedstrijd hadden de Maassluizers een licht veldcverwicht, wat tenslot te resulteerde in een 3—0 over winning. Daarmee heeft VDL haar gunstige positie op de ran- glijst duidelijk gehandhaafd. Het duurde ruim een half uur vóór dat het eerste doelpunt viel te noteren. In de 35e mi nuut stelde een voorzet van Jan Rijpsma de meegekomen Aad van Arkelen in staat om te scoren: 1—0. Ook na rust bleef VDL sterker. Toen Jan Rijpsma na 10 minu ten voor 2—0 zorgde was de wedstrijd in feite al beslist om dat Puttershoek klasse miste om nog gevaarlijk te worden. De derde goal in de 25e minuut illustreerde dan ook de kracht van VDL. Het was weer Jan Rijpsma die raak knalde: 3—0. Puttershoek kon daar zo goed als mets tegenover zetten. Van onze sportredactie Hoek van Holland Het zater- dagteam van Hoek van Holland weet zich uitstekend te handha ven in de kop van de tweede klas. Zaterdag werd Arents- burg met een 3—0 nederlaag naar huis gestuurd. Na een half uur in de eerste helft scoorde Cor Grootenboer het eerste doelpunt en nog net voor de rust liet Koos Zandstra 2—0 aantekenen. Hans Jonas wist vijf minuten na het begin van de tweede helft uit een straf schop de stand op 3—0 te bren gen. Met de uitwedstrijd tegen leider Gona in het vooruitzicht, heeft Hoek van Holland nu goede kansen op het leiderschap in 2B. Na een dieptepass van Frans Goudriaan schoot Bondewijn Groen in de kruising: 1-0. Tien minuten later betekende een fraaie lob van Human Brink man 2-0, wat tevens de rust stand was. De tweede helft was minder spec taculair dan de eerste periode. Sunlight controleerde de wed strijd en gaf OFB maar weinig gelegenheid om te counteren. In de 20e minuut kwam aan alle onzekerheid een eind toen Eu gene Sorban in de ruimte spurt te en de bal aangespeeld kreeg. Hij omspeelde keurig drie man en stelde Boudewijn Groen ver volgens in staat om voor een leeg doel voor 3-Ö te zorgen. Hoewel er nog vele mogelijkhe den voor Sunlight ontstonden, bleef het bij 3-0. Van onze sportredactie Vlaardingen Het eerste tiental van VDV heeft het juiste wedstrijdrit me nog steeds niet te pakken. In De Lier werd met 12—8 verloren van de club, die naar dezelf de naam luistert. Liefst vijf nederlagen moesten worden geïncasseerd en dat was veel te veel. Biel, Van Hertura en Van Veelea namen beide punten mee naar Vlaardingen, terwijl Huys aan bord 1 en Verburg aan bord 10 remise speelden. De vijf neder lagen kwamen op naam te staan van Van den Kerkhoff, NT e stad t. Heuvelman, Van Splunter en Van Woerden. Het wordt voor de VDV'ers nu zachtjes aan tijd om zich veilig te gaan stellen In de huidige klasse en dit betekent, dat ne derlagen bepaald moeten wor den voorkomen en dat men dus wat behoudender moet gaan spelen. Het tweede tiental heeft tot nu toe niets te klagen. Zelfs at het een beetje mee, hetgeen toch ook wel eens prettig is. De thuis wedstrijd tegen het Rozenburg- se DOS eindigde na veel span ning in een 11—9 Vlaardingse overwinning. Wellicht zou men met een gelijkspel ook al tevre den zijn geweest, gezien het verloop van de partijen. Maar ditmaal werden enkele punten op gelukkige wijze verkregen, hetgeen juist voldoende bleek om de punten binnen te hou den. De winstpunten kwamen tot stand dank zij de overwinnin gen van Van Oudheusden, De Heide, Dessen en W. den Breems en de remises van Tamboer, Lensvelt en J. dsn Breems. Nul op rekest kregen Buyse, Vermeulen en Mast.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 7