5üHltUMIVI5UHt ÜUUKANI cl'iedamsG tïka rt van 8 ton over 1974 a mmmkM Confessionelen vragen naar nieuwbouw GSDen GG en GD VVD niet eens met ondertekening panje"-telegram r Ik neem de t oef J JAC doorkruist politie-optredeii Reorganisatieplan woonwagen-kamp weer getorpedeerd Eerste paal Sociale Werk plaats voor Burgemeester Kieboom: 99 Sterke stijging van patiënten uit Vlaardingen en Maassluis Bewoonsters in de clinch met Collé Ook Groenoord protesteert Limonade op na inbraak Motorrijder onderuit op rijksweg Geluids apparatuur gestolen Inbraken Dinsdag 7 oktober 1975_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD _100ste jaargang no. 25422." 4 patina's Broersvesi 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 klachtendiensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 99 Vlaardingen Het Vlaardingse JAC heeft het politieoptreden doorkruist door geen mede werking te verlenen aan een door de offieier van justitie ingesteid onderzoek. De burge meester antwoordt dit op vragen van PvdA-er Hans Versluijs en PPR-er Willem Kwakkel- stein. Zij vinden dat de hulpverlening van het JAC is doorkruist. „De politie is In onze rechtsstaat verplicht de bevelen van de officier van justitie op te volgen en de medewerking moet hieraan van het JAC worden venvacht zolang artikel 280 van het wetboek van strafrecht niet is gewijzigd." De vragen zijn gesteld naar aanleiding van het politie-optreden van begin september toen JAC-rr,edewerker Wil den Har- togh werd gearresteerd. De politie was op zoek naar een elfjarig meisje, een pupil van een Haarlemse kinderrechter. Wil den Hartogh moest een nacht op het politiebureau blijven. Volgens de vragenstellers was dit niet nodig ge weest. Den Hartogh is volgens de burgemeester in verzeker de bewaring gesteld, om het lopende onderzoek niet te verstoren. Het meisje werd diezelfde avond nog bij het JAC-adres weggehaald. Het geheel is geschied in overleg met en in opdracht van de officier van justitie. De burgemeester was niet op de hoogte van het politie-ingrijpen. Schiedam Het exploita tie-tekort van het Ge meente Ziekenhuis be droeg in 1974 bijna acht ton. Bij het vaststellen van de verpleegtarieven voor vorig jaar was men er namelijk van uitge gaan dat er een bezet tingspercentage van 90,7 zou zijn (Berekend op basis van de werkelijke bezetting van de voor gaande jaren). In werkelijkheid was de bezet ting vorig jaar maar 84,9 pro cent De oorzaak van deze d?- ling die overigens landelijk is moet worden gezocht in een gemiddeld kortere ver- pleegduur en een verschuiving van de klinische naar de poli klinische hulp. Aldus het jaarverslag van het Ge meente Ziekenhuis over 1974. Het exploitaite-tekort zal ten dele worden opgevangen via een reserve-potje en voor de rest zal bij de overheid een aanvraag voor verliescompen satie worden ingediend. Om te voorkomen dat er ook dit jaar weer een tekort van zo'n grote omvang ontslaat zal bij het vaststellen van de verpleeg tarieven worden uitgegaan van een bezettingspercentage van 85 procent. Opvallend tril het jaarverslag blijkt verder dat meer dan tachtig procent van de opgenomen patiënten afkomstig is uit Schiedam. Wel valt op dat het aantal patiën ten uit Vlaardingen en Maas sluis sterk stijgt. De conclusie van een en ander zou kunnen zijn dat deze beide gemeenten Qua ziekenhuisbedden niet vol doende hebben aan het Holy- ziekenhuis in Vlaardingen. Ter illustratie, in 1970 werden ui het GZ 249 Vlaardxngers opge nomen; in 1975 waren dat er 409. Voor de Maassluizenaars zijn deze cijfers respectievelijk 107 (voor 1970) en 233 (voor 233). Een onderstreping voor de stelling dat er in Maassluis en Vlaardingen te weinig zieken huisbedden zijn, is verder dat in de afgelopen vijf jaar het aantal Rotterdamse patiënten niet of nauwelijks is gestegen. In diezelfde penode liep ook dej gemiddelde verpleegd uur sterk terug. Was het in 1970 nog nor maal dat een patient gemiddeld 22,4 dagen in het ziekenhuis bleef, thans is dit aantal dagen teruggelopen tot 19,3. Een en ander heeft wei tot gevolg dat jaarijks in feite meer mensen kunnen worden geholpen. Op een totaal van ongeveer 305 bedden werden in 1974 5293 patiënten opgenomen; terwijl er op 1 januari 1974 al 233 patiën ten waren (samen 5526). In 1970 was dit totaal (opgenomen plus reeds aanwezige patiënten) "slechts" 5099. Schiedam Opnieuw zal de gemeente een plan opstellen tot het verbeteren van het Schiedamse woonwa genkamp, maar einde lijk zal dit gaan ge beuren met inspraak van de bewoners. Dit heeft wethouder Eef Collé gistermiddag moeten toezeggen in de kantine van het kamp, waar ruim twintig vertoornde bewoonsters hem het vuur aan de schenen legden - - - - - Zonder dat de woonwagenbe woners ervan op de hoogte waren, heeft de gemeente na melijk een ontwerp van de stichting woonwagenwerk ver worpen en op eigen houtje een plan vervaardigd. Al eerder maakte de gemeente diverse plannen, die voortdurend op kritiek stuitten bij de bevol king. Gisteren werd ook het laatste gemeentecntwerp tot reorganisatie van het kamp door de met Collé fel kibbelen de vrouwen getorpedeerd. Leeft bij de bevolking van het kamp, dat gelegen is in de meest noordelijke uithoek van het Schiedamse Indus triege- bied, nl. jarenlang de wens om het kamp te verplaatsen naar een terrein dat dichter bij de bebouwde kom ligt, de laatste tijd komen hardere eisen op tafel over het slechte leefkli maat in het kamp: de woonwa genbevolking wil het huidige kamp een andere opzet geven, maar daarvoor zal de gemeen te moeten zorgen. Kennelijk hebben de bewoners de hoop opgegeven dat het kamp ooit nog eens 2al wor den verplaatst, dichter naar het Schiedamse stadscentrum toe. Toch confronteerde Hans de Bruijn, opbouwwerker van het woonwagenkamp, wethou der Collé gisteren met de mo- geb'jkheïd om een nieuw kamp opte zetten bij.de Parallelweg, gelegen achter het NS-station Schiedam (Botterdam-West, Collé beloofde, dat één van zijn ambtenaren deze week een afspraak zal maken met kampbeheerder Neh's Rokven. Een delegatievan de wagenbe- volkir.g zal dan volgende week gaan overleggen met J, C. Put ter, chef van de gemeentelijke hoofdafdeling utiliteitsbouw. Ter sprake komt de reorgani satie van het kamp. o Meer dan twintig bewoonsters van het woonwagenkamp eisten van wethouder Collé inspraak bii de reorganisatie van bet kamp. J Maassluis De eerste paal voor de nieuwe werkplaats van het be drijf voor Gemeentelij ke Sociale Werkvoorzie ning zit in de grond. Hij werd er gistermiddag 'ingepatst' door de wet houder voor sociale za ken en volksgezondheid, mevrouw G. van Eek- Grootveld. De nieuwe sociale werkplaats zal verrijzen op het voorma lige voetbalveld van MSV. Als de bouw volgens plan ver loopt moet het gebouw in de zomer van 1976 klaar zijn. De werkplaats kan dan 140 man nen en vrouwen werk bieden. De bouwkosten bedragen 2.5 miljoen gulden. Volgens mevrouw Van Eek is de sociale werkplaats goed renda bel. Ongeveer 70% van de pro- duktie - voornamelijk metaal- produkten - verdwijnt over de grenzen van Nederland met na me naar Zuid-Duitsland, Van daar worden houten tuinmeu belen teruggestuurd, die in Ne derland weer doorverkocht worden. De werkplaats boekt geen grote winst, maar moet volgens de wethouder wel als een normale partner in het be drijfsleven worden beschouwd. Het terrein waarop de nieywe Mevrouw de wethou der slaat de eerste paal van de nieuwe GSW- werkplaats sociale werkplaats wordt ge bouwd beslaat ruim 12.000 vier kante meter. Een constructiebe drijf uit Maassluis zal het ge bouw uit traditionele materia len optrekkea De in- en uitrit ten worden drempelloos uitge voerd ten behoeve van lichame- lijk gehandicapten. Aan de ge luid- en warmte-isolatie wordt grote aandacht besteed. Vlaardingen De confes sionelen in de Vlaar dingse raad willen exact weten wat de redenen zijn om de nieuwbouw voor de gemeentelijke sociale dienst en de ge meentelijke geneeskun dige en gezondheids dienst te laten verval len. Raadsleden Hockx (KVP), mevr. Van der Linden-Van Dorp, Vrijhof en Westrate vragen het college welke financiële motie ven een rol spelen bij het even tueel niet laten doorgaan van de nieuwbouw. Zoals bekend speelt het college met de gedachte deze gemeen telijke diensten onder te bren gen m het nieuwe gedeelte van het stadhuis, Als geld de oorzaak is van het niet doorgaan „hoe is dan te verklaren dat tot dusver altijd Schiedam De fractie van de WD heeft ge protesteerd tegen het verzenden van een tele gram van het college van b. en w. aan de Spaanse regering. Hie rin werden de vijf exe cuties van de ter dood veroordeelden diep be treurd. De WD is het er niet mee eens dat het telegram is onder tekend met „gemeente bestuur van Schie dam," Men vindt dat deze onderte kening erg verwarrend werkt, omdat eerder werd besloten dat de gemeente raad geen telegram zou zen den. De fracties van het CDA en de WD torpedeer den dit initiatief van fractie leider Joop de Jong van de PvdA. Volgens de liberalen wordt nu gesuggereerd dat de gehe le raad achter het telegram staat, omdat met het gemeen tebestuur in feite zowel het college als de raad wordt bedoeld. „Wij betreuren de door u ge- volgde procedure, waarbij wij aantekenen dat het standpunt aangaande de unanimiteit een discussie m de raad heeft geblokkeerd", zegt Cor van Tiiborg namens zijn fractie in een brief aan het college. Groenoord Inmiddels heeft één van de Schiedamse v/ijkverenigirv gen, Groenoord, ook besloten om een protest te laten ho ren. Zij verzoeken in een te legram de Nederlandse rege ring om maatregelen tegen het Franco-regime te treffen. Aan de Spaanse ambassa deur in ons land is via een telegram de verontwaardi ging uitgesproken over de te rechtstellingen. is volgehouden, ja zelfs er van uit is gegaan, dat een gezamen lijke nieuwbouw goedkoper is dan de totstandkoming van twee afzonderlijke gebouwen", vragen zij. Ook als de nieuwbouw voor de GSü en GG en GD aan de Hoflaan wel doorgaan willen de confessionelen toch weten hoe de nu al vele jaren lopende zaak verder wordt behandeld om toch tot een goedkopere oplossing te komen. De KVP en PCG willen ook weten hoe op een snelle en doeltreffende ma nier de slechte huisvesting van met name de GSD aan de Fran senstraat wordt verbeterd. Schiedam Vermoedelijk jeug dige inbrekertjes hebben in het weekend een korte strooptocht gehouden langs Schiedamse sportvelden. Uii de kantine van de FC Niéuw- land in sportpark Harga wer den zevenhen voetballen (totale waarde; 950 gulden) gestolen. De toegangsdeur van de kanti ne was opengebroken. In de kantine van de wielerbaan in datzelfde park werden vijf flesjes limonade leeggedronken. Men had binnen kunnen komen door een voor een raam beves tigde spaanplaat te verwijde ren. De politie concludeert dat de kinderen dorst hebben ge had. Ook bij DHS op het Kethelse sportterreinencomplex werd in gebroken. Er wordt niets ver mist. Alleen is in de keuken van de kantine een hap van een broodje genomen. Schiedam De 18-jarige motor rijder J. H. M. P. ïs gisteren op Rijksweg 20 door onbekende oorzaak onderuit gegaan en van het wegdek geraakt Met een lichte hersenschudding is de scholier na deze val voor opname naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht De fiks beschadigde motor is naar het politiebureau aan de Lange Nieuwstraat gebracht. De jongen had riechts een week zijn rijbewijs. De politie ver moedt hierdoor dat het ongeval te wijten is aan onervarenheid van de bestuurder. Vlaardingen - Uit het in de Ko ningin Wilhelminahaven liggen de motorschip Navo zijn ze ge luidsapparatuur, een platenkof- fer met ongeveer vijftig lang speelplaten platen en een be drag van vierhonderd gulden gestolen. De totaalwaarde van het gestolene bedraagt ruim tweeduizend gulden. De diefstal moet op 4 of 5 oktober zijn gepleegd. Schiedam - In het bedrijfspand van Jericho International BV aan de Korte Haven in Schie dam hebben inbrekers twee geldkistjes met 2500 gulden buitgemaakt Zij konden het pand binnenkomen door op het platte dak van het belendend perceel te klimmen en vervol gens een wc-raampje in te slaan. Professioneel sloeg men toe in de Prof. dr. J. H. Mummingschool. Hier werd een ruit met tape afgeplakt, daarna werd de ruit ingeslagen waarbij de scherven aan het plakband bleven han gen. Zo kon men naar binnen. De inhoud van Iaden en kasten werd over de grond gesmeten, de schade bedraagt 25 gulden. Uit de schooi, die is gevestigd aan de Burgemeester Van Haa- renlaan, werd niets ontvreemd. Dezelfde werkwijze sloegen de in brekers toe in de administratie ruimte van de Technische School aan de Mgr. Molenslaan. Hier werd 250 gulden gestolen, de schade was 100 gulden. //Dit nie nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie mei: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam; Adres: Woonpl.: Tel: Deze ben open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer $34, Botterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1