Impc r 5i i^e ode rentree van Fred Koog je Maassluis maakt haast met tweede sporthal DHS ontvangt Schiedam (511 li A ,,j\ikkel"-Doornbos: een echt gevecht Zwembadtarieven stijgen met tien proeent Pollux buit overwicht niet uit WF verslikt zich in The Harvards hifi stereo installatie Pech achtervolgt VDL Inzet Vlaardingen- jeugd beloond JJ1LXiSJjn.tr I (jJUUiiut J Schiedam Fred Koogje had zich geen mooiere rentree voorgesteld. De halfzwaargewicht, die ander- half jaar geleden teleurgesteld over de manipulaties tijdens de nationale titelstrijd verbitterd het ringge- beuren de rug toekeerde, vierde gisteravond tijdens het gala van de SBV De Haan zijn come back met een daverende knock out. Sportraad steunt verho ging zwembadtarieven Al in de eerste ronde stuurde hij zijn opponent, Wil van de Akker (Huizenaar) voor enkele tellen naar het can vas. „Toen wist ik al dat het zou gaan gebeuren", sprak Koogje later, „hei zat er toen al helemaal in". Zó intens bad de halve-finaüst van twee kampioenschap pen terug zich op het ge vecht voorbereid, dat hij Van de Akker in de tweede ronde meteen elke illusie ontnam. Wéér flitste de linkse hard vanuit de schouder, wéér capituleer de zijn tegenstander. Nu definitief. Minder succesvol waren de ande re A-klassers van De Haan, Theo Klaasen kon het niet bol werken tegen John Smit, die op zijn beurt niet kon waarmaken dat hij vorig jaar nog finalist op de nationale was geweest De veel langere Carpentier-bok- ser kwam conditioneel veel te kort maar kwam nauwelijks in moeilijkheden omdat Klaasen weigerde meer variatie in zijn stoten te brengen. De erg ge spannen boksende pupil van Wim de Haan verzuimde tref fers te plaatsen en verloor daardoor onnodig op punten. Ook Wim Ra dings miste gedeelte lijk door eigen schuld de zege. In een gevecht dat ontsierd werd door onbesuisd boksen van Hans van de Berg (Le No- ble Sport) zocht Ra dings lang durig naar het juiste tegen wa pen. Pas in de laatste ronde plaatste Radings die Overi gens duidelijk de betere bokser was enkele opstoten en bracht zijn woest inkomende' opponenet prompt in moeilijk heden. Toen waren beide boksers overi gens al tegen een openbare Vlaardïngen Maassluis maakt haast met een tweede sporthal in de zg. Steendijkpolder, die aan de West- wijk grenst. Nog deze maand buigt het Dagelijks Bestuur van de Maassïuise Sport- en Recreatieraad zich over het „praatplan", terwijl dat College zich enkele maanden terug al beeft georiënteerd over verschillende typen en daarvoor verschillende hal len in het oosten van ons land bezocht De ervaringen met de Olympiahal hebben in elk geval al geleerd dat de nieuwe sporthal méér functioneel zal worden en daarom meer ge bruikt 2al gaan worden door het onderwijs Op die gronden hoopt het DB op een snellere reali sering van het miljoe- nenproject. Door Bas van den Berg Hoewel Maassluis pas aan de 30.000 inwoners zit, moet de nieuwe sporthal ook in bel li ebt worden gezien van een verdere bevolkingsaanwas in dat westelijk deel, zelfs tot een totaal inwonertal van 50.000 en genen de opbloei van bet Maassïuise sportleven na bet tot stand komen van de Olym piahal, is het een gerechtvaar digde gedachte dat Maassluis nog steeds bouwt aan zijn (sport) toekomst Vooraf aan de bouw van de twee de ha) staat evenwel het nieuwe sportcomplex in de Steendijk polder centraal, waar de aanleg van velden voor de voetbalver eniging MSV7I een hoogste prioriteit verdient. In verband met de bouw van een nieuwe werkplaats voor het bedrijf voor Gemeentelijke sociale werkvoorziening, was het nood zakelijk dat het huidige com plex van MSV71 moest worden ontruimd en daarvoor ontvangt de Maassïuise Omniciub, wan neer de Gemeenteraad er deze week mee aceoord gaat, een schadevergoeding van 27.075 gulden. Exclusief 3500 gulden voor de verkoop van de opstal len. Ook is de Maassïuise Sport- en Recreatieraad van mening dat het trainingsveld van VDL aan de Sporti aan voor uitbreiding vatbaar is> evenals een verbe tering van de toplaag noodza kelijk maakt Het advies aan de College van B en ff is posi tief en dat zon een subsidie van 82.500 gulden gaan Inhou den. Naast al die subsidies en schade claims zullen vrijwel zeker de tarieven van het zwembad Dol- Fijn met maar liefst 15 procent worden verhoogd Op de verga dering van de MS Ft gaf afge vaardigde Speel (CDA) tegen spel, door niet verder te willen gaan dan 10 procent, maar was dan ook de enige. KLEEDKAMERS Naast een nieuw verhuurschema van de Olympiahal, stond repa ratie van de vloeren in de kleedkamers van diezelfde bal centraal, met als nieuw ge zichtspunt de mogelijkheid om die kleedkamers te voorzien van invaliden ttoiletten. De brief van CKC Maassluis o meer rechten voor gebruik de Olympiahal omdat de korfbalvereniging als één van de eerste clubs er gebruik van maakt vond in de MSR alge hele afkeuring. De kans is i uitgesloten dat de Medische sportkeuring voor leerlingen van het lager onderwijs zal worden uitgebreid met leerlin gen van het voortgezet onder wijs. Van oaae sportredactie Vlaardïngen Het herenhockey team van Pollux moest in de nitwedstrijd tegen Ringpass genoegen nemen met een de ling. Ondanks het feit dat Pol lux het beter verzorgde spel voor zijn rekening nam en de meeste aanvallen voor zich opeiste. Pollux ging bij vijf strafcorners in fout door niet te scoren, ter wijl Ringpass maar één straf- romer toebedeeld kreeg. Toch was het "Wim Meeder die uit een straf corner in de eerste periode 0-1 aantekende. Uit een straf- push kwam thuisclub Ringpass op gelijke voet: 14. Het overwicht van Pollux was ook in het tweede deel aanwe zig maar gebrek aan zekerheid hield de score op 1-1, Nico Petri doel pun te nog wel uiteen straf- push, maar de leidsman keurde de goal af omdat Petri twee stappen had gedaan. Het was overigens een aantrekkelijke partij. De dames deden het minder goed. Qua score dan, want bet verlies 1) in en tegen Rijswijk kwam hard aan. nadat de Pol- lux-dames de gehele speelduur een overwicht hadden gehad. De ruststand was 0-0. Een straf, push voor Rijswijk werd benut en dat was ook de eindstand: 1-0, Van onze sportredactie Schiedam DHS speelt morgenavond in het sport park Kethel de vijfde wedstrijd in de door haar georganiseerde nederlaagserie. Hetgeen de twee Schiedamse derby betekent, want ditmaal Is - na SVV - tweede klasser Schiedam te gast Behalve tegen SVV speelde DHS ook al tegen UVS, Sparta en Excelsior. De stand in de nederlaagserie wordt nog altijd aangevoerd door SVV. dat DHS In de ope ningswedstrijd met 3-0 klopte. Dat Schiedam in deze prestige- wedstrijd goed voor de dag wil komen, lijdt geen twijfel. Der halve kan een interessante strijd worden verwacht, waar in Schiedam als eerste tegen stander uit poule een richt lijn neer kan zetten voor de overige deelnemers uit die groep. De lichtwedstrijd, met als inzet de Kappa-Schiekartonbokaal, al smede een sportiviteitsprijs en nog wat extra prijzen, begint weer om acht uur. De wedstrijd wordt ditmaal gesponserd door Toyota-Texaco dealer M. Pol derman uit Schiedam. De Rijn- mond jeugdband uit Schiedam verzorgt ditmaal het muzikale gedeelte. Volgende week is het programma iets gewijzigd. In verband met de interlandwedstrijd Neder land-Polen is de wedstrijd te gen Feyenoord een dag ver- vroegd. DHS-Feyenoord wordt dus nu dinsdag 14 oktober ge speeld. De aanvangstijd blijft ongewijzigd, nJ. acht uur. Schiedam Wilton beeft dan toch de eerste nederlaag te pak ken. Het was The Harvards dat het presteerde om Wilton op eigen terrein een nederlaag van 1-0 toe te brengea Een verdien de overwinning, omdat Wilton niet in het eigen spelletje kon komen omdat het te ongecon centreerd speelde. De Rotterdammers speelden een takiisch goed spelletje. The Harvards liet Wilton komen om dan de aanval af te slaan en met snelle counters het heilig dom van doelman Verdam te belagen. Verhaal was in de ploeg van WF weer terug en met name hij kreeg twee goede kansen. Eén werd door de de- klat om zeep geholpen en de andere keer werd de bal net op de doellijn gekeerd. In de 35e minuut kwam uit één van die counters van de bezoe kers het enige doelpunt van de wedstrijd. Greven en Schaap werden op het verkeerde been gezet en ook doelman Verdam kreeg een kans: 0-1. I type ka 32 L; met radio voor.ontvangst van fm-stereo, midden-, korte- en lange golf, automatische hift platenspeler met magneto - dynamisch element, versterker van 2x15 watt en 2 luidspreker boxen; in noten. 'Adviesprijs 1827,— BIJ BOOGAARD KORTE HOOGSTRAAT 16 Vlaerdingeh, Tel. 343714 waarschuwing aangelopen, met de aantekening dat de volgor- de; éérst Radings. voorzichtig gezegd, erg vreemd overkwam. Pas in de laatste ronde werd het duw- en plukwerk van Van de Berg bestraft Tegen het licht van deze waarschuwingen was de uitspraak: onbeslist aanvaardbaar. Heel ongebruikelijk beleefde bet publiek bet meeste plezier aan een demonstratiepartij. John Doornbos, die aanvankelijk zou boksen tegen de Duitser Schulzke maar wegbleef om dat de talentvolle zwaarge wicht te sterk zou zijn kreeg nu professional Bart Nikkelen Knijper tegenover zich. Twee pugilisten die van de demon- stratie een „echt" gevecht maakten. Zo fanatiek zelfs, dat arbiter Mercey meerdere keren tot een wat minder onstuimige, dadendrang moest aansporen. Een fraai blauw oog bij „Nik- Rel" onderstreepte later dat het publiek geen slap partijtje was verkocht Voor de uitslagen; zie de sportpa gina van bet Rotterdamsch Nieuwsblad. Van onze sportredactie Maassluis - VOL kon er alleen maar wanhopig van worden. In de uit- duel tegen Odi presteer den de blauwwitten het om niet minder dan vijf maal het houtwerk te ha len, waarvan tweemaal de onderkant van de lat en beide keren het geluk aan Odi-zijde bleef. Ter wijl Odi kort voor het rustsignaal door een slipper in de VDL defen sie op een 1-0 voor sprong kwam. VDL trof in Odi etn hard weren de ploeg, die qua voetbal de mindere van VDL was. De I-fl voorsprong werd met verve verdedigd en bij VDL zonk de moed in de schoenen door de pech die achtervolgde. Ook de formatie van VDL oefen- meester Rien Clarijs had een overdosis aan werklust Daarbij werd degelijk aan de opbouw gewerkt met diverse mogelijk heden. VDL bleef door de pres sie de thuisclub veelal op eigen helft combineren en Odi kon spaarzame uitvallen plegen. Uit de veelheid van aanvallen was het eerst Jan Al te na die met zijn kopbal onderkant lat be roerde. Later deed hij dat nog eens. terwijl Gommert, Chart Ebeling en Arie Boer de paal beukten. Na de thee een wat minder geïnspireerd VDL dat toch de macht in handen hield. Daaruit kwam nog een ideale kans voor Charl Ebeling die vrij voor de Odi-doelman kwam, maar niet toesloeg. Van onze sportredactie Leeuwarden Dank zij een ver diende 2-0 overwinning bij SC Cambuur is de jeugd van FC Vlaardir.gen 74 enkele plekken gestegen op de ladder. De winst in Friesland is des te fraaier, omdat SC Cambuur hoog te paard zat, met negen punten uit zes duels. Uitblinkers waren on getwijfeld Hans van Os en Ri- nie Otte die er met veel inzet veel toe bijdroegen dat FC Vlaardingen '74 ongeschonden uit de strijd kwam. Voor rust waren beide formaties goed aan elkaar gewaagd. Zelfs kregen de Vl aar dingers via schoten van Hans van Os nog de beste kansen, terwijl ander zijds SC Cambuur niet verder kwam dan uitvoerig breedte-, spel. Nu moet wel worden ge zegd dat de Friezen erg gehan dicapt waren omdat maar liefst zeven spelers licht of ernstig geblesseerd zijn. Na rust opende FC Vlaardingen 74, met behulp van erg gevaar lijke counters, een offensief en dat leidde snel tot een goal van Rinie Otte uit een solo van Paul Vork: 0-1. En toen halverwege Hans van Os voor 0-2 zorgde, was in feite het pleit beslecht jan de Jong moest vlak voor rust, in verband met een bal tegen zijn hoofd, zijn plek af staan aan John Vilijn, terwijl in de tweede helft Fred Bruyn de plaats innam van Paul Vork.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4