RIVER KW AI IN TOVERBAL „Flatneurose past hier niet meer" Hoekse PvdA op de bres voor Oranje vereniging LOON EN LIEFDE IN HARMONIE Rients Gratama in Vlaardingen Het grote verschil met die andere wolkeukietelaars: Schiedam beroep op ministers DONDERDAG 9 OKTOBER 1975 gevonden sociale markt Orgelbespeling en pauzedienst Praatje over christendom en communisme Schiemond houdt „open huis" en KATTEKWAAD SAMENZIJN Voor afbouw politiebureau: Samen uit en thuis in Koningshof 4 medebevvo- m mee dat burgerlijke (tand Een scène uit de wereldbe roemde film "The bridge on the river Kwai"; morgen avond te zien in de Maasslui- se soos De Toverbal. Schiedam De Bedrijfsgemeen- scbap Schiemond houdt op vrij. dag 10 oktober „open huis" van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. De So ciale Werkvoorziening in het pand aan de Vijgensteeg kan dan door iedereen worden be zocht Tegelijkertijd wordt in een van de bedrijfsruimten een sociale markt gehouden. Een groot aantal Schiedamse organisaties op het gebied van de sociale zorg zal zich hier presenteren. De toegang is gratis. Schiedam Vrijdag om half een begint J. P Bekkers een concert op het orgel van de Grote Kerk. Na afloop hiervan zal een pau zedienst worden gehouden. VooTganger is dit keer ds. J, Ch. Peonekamp. De toegang is vrij. Organist Bekkers speelt onder meer werken van Johann Se- bastiaan Bach. Verder zal hij een uitgebreide improvisatie spelen van gezang 255: „Zingt voor de Heer een nieuw ge zang". Burgerlijke stand Schiedam GEBOREN: L. C. Dolleman— Hoogerwerf z.\ J. A. M. Car- stans—van Dijk d,; J. M. van der Veer—-Nieuwenhuijzen z.; C. J. Biringa—Guidotti z.; H. Hamerslag—Penning z.; Y. van Meeuwen—van der Hoest z.; L. Host—Bekkers z.; C. Minderma- n—Hormann z.; F. J, Post—Sch neider z,; T. J. van Raaij—Hees been d.; T. J. van Raaij—Uitten- bogaard z.; H. M. Seij—Dul- laard z:, A. de Weert—Vietje d,; S. Mandiraci—Harlaar z.; W. Gorlee—Wagenaar d.; L. Vrooman—Versteegh d.; E. Kraus Torres—Kerssen d.; J. P. Burggraaf—Hoek z.; A. A. Riet dijk—van Gend d. ONDERTROUWD W. Beijer 22 en J. 'F. den Bouwmeester 19; K. Breedijk 28 en M. F. M. Rei- chardt 22; H. P. M. van Deursen 32 en L. M. Scheffers 22; J. W. Fonk 20 en C. Woensdrecht 29; G. J. Huigen 19 en J. Gille 18; M. C. B. van den Ierssel 28 en H. M. Martens 23; A. A. Krijger; 24 en J. van Diggelen 26; S. S. Liem 27 en L. M. Is kander 25; A. van Noort 26 en M. E. Hol lander 21; W. K. Romijn 22 en G. Schoonrok 19; C. J. Stuiven- berg 22 en H. J. Boon 19; P. Torsy 22 en J. van Leeuwen 17; E. van der Waal 20 en P. M. van der Laan 18; A, F. M. Weerdenburg 26 en J. Nesse 23; H. P. A- Zoetmulder 28 en J. A. Hugenholtz 21. GEHUWD: J. M. C. Jeup 19 en M. Janssen 18; J. van der Sloot 22 en T. A. van Gelderen 22; L, H. Verburgh 24 en E. van der Heiden 22; J. H. J. Rijvers 20 en A. van der Vlies 19; A. C. van Pelt 24 en J. Hogendoom 23; P. D. Sijtsma 28 en RL G. van Bebber 36; M. H, von Har ras 21 en Y. de Gans 2D; D. J. G. Krijger 31 en C. van der Kuij 29; E. A. Krabbendam 24 en A. J. Hesselmann 23; F. Ram 27 en H. M. Krooswijk 28; B, L. M. de Kok 23 en G. A. B van Reinartel 23; C. Wennekes 21 en B, C, van der Noordt 18; ■A, P. Jeup 25 en C. J. H. Groe- neveld 20; G. van Diejen 25 en H. W. Lommeiaars 19; P. van 't Hout 26 en P. E. Uitterdijk 27; C. J. Sehewe 26 en A. H. Kreuger 23; F. C. van der Poel >22 en P. A. Commelter 19: Hoek van Holland - De fractie van de Partij van de Arbeid la de Hoekse deelgemeenteraad vindt het terecht dat de KOTEB een rekening van 1200 gulden heeft gestuurd aan de plaatselijke VVV, Bezwaar heeft de PvdA echter tegen de rekening van deze gemeentelijke dienst, ter grootte van 1800 gulden, aan het adres van de Oranjevereniging. In beide gevallen werden de rekeningen gestuurd voor het schoonmaken van de Prins Hendrikstraat na de deze zomer gehouden braderie. In een brief aan het dagelijks bestuur van de deelraad gaat de PvdA-fractie uitgebreid in op beide rekeningen. De laatste vindt men in geen verhouding staan tot de bedragen die in de voorgaande jaren werden bere kend. In het verleden was het juist de PvdA die bezwaren maakte te gen het verlenen van werk zaamheden door gemeentelijke diensten, waarbij niets in reke ning werd gebracht. Volgens de socialisten is dit ongeoorloofd omspringen met gemeenschaps gelden. Nu er wel rekeningen rijn ge stuurd is de PvdA opnieuw ver baasd. Zeker over de brief aan de WV, omdat het dagelijks bestuur eerder had meegedeeld dat overheidsdiensten niet aan de braderie hadden meege werkt Dat er nu toch een rekening is gestuurd, bewijst volgens de PvdA dat het dagelijks bestuur alleen bij de WV geïnformeerd heeft. Over de 1800 gulden die de Oranjevereniging zou moe ten betalen, zegt de Hoekse Pv dA dat er volgns hen sprake is van een „onnauwkeurige bere kening". Vorig jaar moest de vereniging 27 gulden betalen. In de brief aan het dagelijks be stuur suggereert men dat er óf vorig jaar iets fout is gegaan óf dit jaar. Zou die 1800 gulden werkelijk betaald moeten wor den, dan adviseert de PvdA de Oranjevereniging een subsidie aan te vragen bij het Comité Nationale Belangen, omdat hier in de meest letterlijke zin spra ke is van onvoorziene uitgaven. Schiedam Voor de afdeling Schiedam-Centrum van de Ne derlandse Christen Vrouwen bond gaat de heer F. Goud zwaard op woensdag 15 okto ber spreken over het christen- dom en communisme. De afdeling gaat op dinsdag 11 oktober naar Museum Boy mans van Beuningen in Rotter dam. Naar de Hobbyhof in 'g. Heerenberg gaan de vrouwen een uitstapje maken op dinsdag 4 november. De kosten van deze laatste reis bedragn 27,50, alles inbegre pen. Schiedam In wijk Groe- noord, aan de Schiedam se kant van de toekom stige rijksweg 19 staan drie voigens velen af grijselijk naargeestige kolossen. Z-flats worden ze genoemd. Goed, zo af schrikkend als met na me de Bijlmermeer of Rotterdam-Ommoord voor de meesten zijn is het nog niet, maar wan neer men die flats aan de buitenkant ziet, ver dwijnt (wederom: bij dd de alle lust om erin te wonen. Hoe hoog de huur is, is dan nog een tweede. De ramen van de flats. Achter eenvolgens Beneluxflat (aan het Chopinplein), Europaflat (aan het Griegplein) en Rijnmondflat (aan het Sibeliusplein), Niets bijzonders, en niets doet ook vermoeden dat het er in deze flats jetwat anders aan toe gaat dan in dergelijke wolkenkiete- laafs doorgaans het geval is. Wat is namelijk het grote ver schil: in genoemde flats zegt men niet meer schuchter „Dag, mijnheer" of „Goedemiddag, mevrouw5' en verder diets of nauwelijks iets. Volgens Cees Keyzer (47) voorzitter van de recreatievereniging van de Be nelux flats, praat men in de drie flats tijdens het korte verbhjf in de lift al honderduit, in de trant van „Ha, Truus, hoe was het gisteravond?". En dan baret het gesprek los. Natuurlijk is het best mogelijk dat de heer Keyzer overdrijft, in zijn functie van enthousiast bestuurslid van de recreatiever eniging, Maar wie zal ontken nen, dat zo'n vereniging een positieve invloed heeft op het leefklimaat in de flats? De ver eniging van de Beneluxflat, die een soeiëteitsruimte heeft op het dak van de flat, en waarvan elke flatbewoner lid kan wor den, bevordert immers het on derling contact tussen de bewo ners. Door middel van allerlei avond jes, waarop met kan kaarten, bingoën, bloemschikken met el kaar praten en/of gezellig wat drinken, zorgt de vereniging er voor dat er voor de bewoners gelegenheid genoeg is om „uit" te gaan. Voordeel daarbij is: wanneer de ouders tussendoor even een kijkje willen nemen bij de kinderen thuis (of die nog wel ziet op bed liggen en geen kattekwaad uithalen), dan hoeft men alleen maar even naar beneden te wippen. Van daar dat de bewoners, die niet de hele avond thuis willen zit ten, eerder geneigd zijn om even naar boven te gaan dan om in Schiedams of Rotter dams centrum of elders, vertier te zoeken. Het is gemakkelijker, dichter bij huis. En gemakkelij ker, want men leert er nu een maal zijn medebewoners beter kennen. Zaterdag viert de recreatiever eniging van de Beneluxflat (soortgelijke maar jongere ver enigingen zijn er in de twee ernaast liggende flats) haar eer ste lustrum. Van negen uur 's avonds tot drie uur in de nacht herdenkt men het feit, dat de vereniging op 12 okto ber 1970 werd opgericht, als eerste „flatvereniging" in Ne derland. De vereniging heeft voor deze avond ook oud-bewo ners van de flat uitgenodigd. Cees Keyzer. „Het doel van de vereniging is om de 257 gezin nen in de flat (dat komt neer op zo'n 700 bewoners) een leef klimaat te schenken, waarbij het zelfs prettig kan worden genoemd om in een flat te wo nen en waar het woord flatneu rose niet meer past" De zetflat aan het Chopin plein. Binnen bruist het van activiteit Daarvoor moet je als recreatie vereniging tegemoet komen aan wat de bewoners willen, vindt Keyzer. „Want dat Is re creatie. Je moet zoveel moge lijk mensen iets bieden. En daarbij hoef je je niet te rich ten op één bepaalde groep, maar je moet met een program ma komen dat voor elk wat wils bevat Natuurlijk kan dat programma zeer uiteenlopend worden. Zo houden we gere geld andere activiteiten: bingo, kaarten, exposities. Op het pro gramma staan een aantal mu ziekavonden met muziek van Chopin, Grieg en Sibelius. Dat organiseren we in samenwerk ing met de twee andere recrea tie verenigingen." De bewoners van de Benelux flats hebben een bestuur gekozen, dat bestaat uit zeven personen die voor de organisatie van ac tiviteiten zorgen. Daarnaast kan het bestuur weer rekenen op ruim vijfentwintig medewer kers zowel jeugdige als oude- re bewoners van de flat die ervoor zorgen dat de tap be diend blijft „Elke avond moeten er enkelen rijn die ervoor zorgen dat de bezoekers van de so'cieteits- ruimte iets kunnen nuttigen, want anders jaag je de mensen weg", besluit Keyzer. „De "óoor- dinatie daarvan ligt in handen van Jeannette Kersbergen. Zij' is het enige bestuurslid dat al vanaf de oprichting betrokken is bij het verenigingwerk. En zoals het ook met mijzelf het geval is: zij weet niet meer van ophouden. Zo leuk is het .om iets te doen voor je ners. Je helpt eraan mee een heterogeen gezelschap van bewoners een homogeen clubje wordt." SCHIEDAM Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 9 uur tot 17 uur, behalve zaterdag en zondag: legitimatiebewijs: etui met sleuteltjes;. Te bevragen bij de vinders: etui met ballpoints, Olsthoom, Ber kenlaan 11, damesportemonnee met inhoud, J. Putter, Van 01- denbarneveltstraat 129 (tel. 705043), schooletui met inhoud, v. Buuren, Brugmanstraat 5b, (na 17.30 uur), portemonnee met inhoud, J- Bijkerk, Molen- singel 65; paar sandalen (maat 38), Sonneveld, "Willem Landre- pleifi 37, damesvest, Seine-Kor- teland, van Tienhovenstraat 70, trainingspak, Bel, Middelhar- nissestraat 37, hoog kinder schoentje (rechts), Zegwaard, Westfrankelandsestraat 128, (tel. 260D57), ballpoint, Ter Berg, Stadhouderslaan 34, etui met sleutels, Molendijk, Jozef Oreliosingel 181, (tel. 715061), etui met sleutels, Lansbergen, Burg. Verveenstraat 8, etui met sleutel met opschrift, Polder dijk, Anthorxie Muijsstraat 30A (tel. 268936), sleutels aan label, Van der Vlies, Vlaardingerdijk 13a, polshorloge met nylon bandje, Pistoor, Rotterdamse- dijk 230a (tel, 265884), horloge met bruin glas, v. Mil, Schie- damseweg 215 (tel. 705285), bro che, D aalmeij er. Burg. van Haarenlaan I5QQ, dameshorlo ge, K. van Rijsingen, Burg. van Haarenlaan 1149, medaille met naam, M. v. d. Gaag, Delfland- seweg 276 (tel. 701710), rode step, Verbeek, Grote Markt 11c, potje met tabletten, Apotheek Nieuwland, Dr. Wibautplein, Schiedam Voor de financiering van de vierde fase van de verbouwing van het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat zal de gemeente een beroep doen op de landelijke overheid. B. en W. zullen het project aan de ministers van binnenlandse en sociale zaken voorleggen om de nodige subsidies los te krijgen. Het werk gaat 980.000 gulden kosten. Voor dat krappe miljoen krijgt het politiekorps de beschikking over een gymnastieklokaal, dat op het nieuwe cellenblok met recherche-afdeling wordt ge bouwd. Er komt een omkleedlo- kaal voor de geüniformeerde dienst en een zolderruimte wordt een in tem politic-infor matiecentrum. Verder moet op kerte termijn een draaideur bij de ingang worden gemaakt Vóór de winter wil de politie dit gerealiseerd zien, om dat de receptioniste c.q. portier anders in de kou komt te zitten. Voorlopig 'zal de bouw van een gymlokaal moeten wachten tot dat er" zekerheid bestaat over het wel of niet verlenen van subsidie. De rest (kosten: 80.000 gulden) behoeft niet op het geld te wachten, mits de gemeente raad daartoe een krediet ter beschikking stelt. Het eventueel bijspringen van de overheid kent twee mogelijkhe den. Het ministerie van sociale zaken kan in het kader van de werkloosheidsbestrijding - ten minste voor 75 procent in de kosten bijdragen en als dit niet gaat (waartoe een goede kans bestaat omdat de bouw voor 1 juli niet kon worden verwezen lijkt terwijl dit wel een vereiste is) kan men misschien rekenen op de portefeuille van binnen landse zaken. Er is namelijk voor 1975 tien miljoen gulden beschikbaar voor politiekosten. Ook dan zou Schiedam voor zo'n 75 procent subsidie in aanmerking komen. Maassluis In het jongerencen trum De Toverbal aan de Rei- nestraat 3-5 in Maassluis wordt morgenavond de wereldbe roemde film "The bridge on the river Kwai" vertoond. De hoof drollen in deze film die gaat over het leven van Engelse krijgsgevangenen tijdens de aanleg van de spoorweg dwars door Birma, worden vertolkt door Alec Guinness, William Holden en Jack Hawkins. De voorstelling begint om half ne gen en de entreeprijs is 2,50 gulden. 2aterdag is er in deze jeugdsoos een optreden van The Diamond Five. Deze jazz-formatie bestaat uit John. Engels, Kees Slinger, Jon Inglish, Harry Verbeke en Henk Haverhoek. De Diamond Five hebben onlangs nog mee gedaan aan jazz-festival in het Franse Antibes en het Belgi sche Middelheim. De jazz avond begint om negen uur en de entree is: 3,50 gulden. Maassluis De jeugdvereniging Koningshof in Maassluis houdt vanavond een filmavond waar- op Louis de Funës „Samen uit, samen thuis" wordt gedraaid. De vertoning van deze kolderie ke film van regisseur Gerard Oury vindt plaats in het ont moetingscentrum in Maassluis- West De avond begint om 8 uur en de entreeprijs is 2 gulden. iiiiiiiiiiiiEiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiimiiiniiiniiiiiiiiifiitiiimiiiiiniiiiiiiiiiiiii Vlaardingen "Lohn und Liebe" is een film van voor en over arbeiders. Loon. en Liefde wordt vrijdag avond in zaal Harmonie voor de donateurs van de stichting Rood Vlaardingen vertoond. Het gaat over twee vrouwen, Ros- wita, 19 jaar en BSrbel, 36 Jaar. Ze werken in een fabriek. De situatie daar en in huis hebben veel met elkaar te maken. Hun verhouding tot elkaar en tot hun mannen komen op realisti sche wijze aan de orde. Geen film met het gegbtter en klater goud van Hollywood. Het is een film over gewone werkende mensen. Na de film, die om ongeveer acht' uur begint, is er voor de dona teurs een sociëteit. Toegang hebben alleen de donateurs waarvan de stichting Rood Vlaardingen, die de betere films draait er nog wat kan gebruiken. Voor vijf gulden schrijft Rood Vlaardingen film fanaten in. Donateurs kunnen zich opgeven bij 't aan de aann- de Schoolstraat 37 in Vlaardin gen. Het kan ook vrijdagavond aan dejyaL iiiimiinmiiitiniu Vlaardingen Op zaterdag 11 oktober om kwart over acht is er in de Stadsgehoorzaal een optreden van Rients Gratama met rijn nieuwe kabaret-show. Voor het eerst werkt hij samen met een ensemble, bestaande uit eindexamenleerlingen van de Amsterdamse acafaemie voor kleinkunst. Deze zijn gese lecteerd door Gratama en regis seur Johan Verdoner, Een aan tal van hen heeft al meege werkt aan pro'dukües als "En nu naar bed", "Promises, pro mises" en "Wat een planeet". De toegangsprijzen bedragen 12,50, 10 en 7,50 gulden. CJP- houders en 65+'ers betalen 7,50 gulden voor alle rangen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4