Jammer Aad, Je bent erin geluisd Nieuw prograi van satirisch vrouwenkwintet a Excelsior M, heeft Fer Groeneweg hard nodig T Marianne Vermaal terng in VZC9s B-ploeg Cabaret Habakuk bij jongeren - soos Knieblessure nog een kwestie van enkele weken Derde plaats in vijfkamp (ES2&S33SE55B3Z beslissing nemen over het loco-burgemeesterschap", verdedigde Joop zijn schrij ven. De officiële reden voor Scheeres' verkiezing luidt ais volgt: er moet worden gekeken naar de verhoudin gen binnen de raad. De Pv dA heeft 16 zetels, de CPN slechts 2. Dus moet de loco een PvdA'er zijn. Dat weer spiegelt de verhoudingen in de raad. ZINVOL Een zinvol argument, maar op een vrerr.de manier naar buiten gebracht Tijdens de vergadering van de commis sie Algemene en Bestuurlij ke Zaken werden er hier over vragen gesteld door WD'er Verhulsdonk. Hij wilde wel eens weten of het college inderdaad een brief had ontvangen van de Pv dA. "Of gaat dat mij geen donder aan?", vroeg hij. "Namens het college: dat gaat u inderdaad geen donder aan" repliceerde burgemees ter Arie Lams. En onthulde vervolgens namens zichzelf dat de benoeming gewoon zakelijk was gespeeld en dat de rechten van de oudste wethouder allang een ach terhaalde zaak was. Ietwat bedremmeld mengde Aad de Wolf zich ook in de discussie. De CPN'er: "Er is tussen Joop de Jong en mij contact geweest over de op volging van Bolmers, maar er is nooit gespreken over het loco-burgemeester schap". De Jong gelijk erbo venop: "Ik heb 't duidelijk aan De Wolf gevraagd. En hij antwoordde bevestigend. Ik kan er ook niets aan doen dat hij zich niet realiseerde dat het loco-burgemeester schap ook onder die verde ling viel. Het is vervelend dat De Wolf mij verwijt dat hij het niet heeft begrepen". Die slimme Joop toch. De Wolf had er (uiteraard) niets op terug. Hij slikte het maar. Tenslotte slikt zijn partij al jaren het "regime*1 van de grootste. Gelukkig mocht men nog in het college zitten met één wethouder. Geluk kig dat "links" bij de verkie zingen slechts enkele stem men tekort had voor de ab solute meerderheid. Want anders was de CPN een on benullig partijtje in de raad en met een onbenullig partij tje in het college. Een dat scheelt nog altijd een slok op de Schiedamse borrel, moet Aad gedacht hebben. Maasland Zaterdagavond treedt £n het Praathuls van de Gereformeerde jongerensocfe- teit In zaal De Magneet de cabaretgroep „Habakuk" op. Deze groep presenteert het ge loof eens op een andere manier In haar programma „Kom er maar eens uit". Het programma is erg veelzijdig: het geeft een beeld van de ver schillende manieren waarop sommige mensen de narigheid en ellende van deze wereld pro beren te ontvluchten, vandaar ook de titel van het program ma. Alle belangstellende jongeren worden uitgenodigd in het Praathuis. De entree is gratis. Na het programma, dat onge veer een uur duurt, is er gele genheid om hierover na te pra ten. De avond begint om acht uur. Cabaret in De Teerstoof Ferrie Groeneweg Van onze sportredactie Maassluis „Ik had me veel van dit seizoen voorgesteld, maar door die blessure is het heel, anders gelopen. Aanvan kelijk kreeg ik te horen dat Ik er wel een half jaar mee uit de running zou zijn. Uitgebreide be handelingen bij de Maassluise fysiothera peut Abbas en een be zoek aan dr. Strikwerda in Utrecht wekken de hoop dat ik over enkele weken weer serieus aan (mee)voetballen kan gaan denken", zegt Fer Groeneweg, Excelsiors laatste man uit het stan daardteam van Teun Groeneveïd. Tijdens een oefenwedstrijd tegen1 MVV'27 op 9 augustus kwam Fer Groenewegs knie hardhan dig in aanraking met de schoen van MW2?-aanvaller Jurie Rombouts. Al snel liet zich aan zien dat Fer Groeneweg zwaar geblesseerd was en dat Excel sior haar sterke verdediger en dirigent in de achterhoede voorlopig zou moeten missen. Bij een bezoek aan het Holy-zie- kenhuis werd gezegd dat er van een gekneusde knie sprake is. Met de mededeling „rust hou den en later nog maar eens terugkomen" werd Fer Groene weg naar huis gestuurd. „Op eigen initiatief ben ik echter naar mijn huisarts gegaan en op aandringen van het Excel- sior-bestuur ben ik bij dokter Strikwerda geweest De laatste stelde vast dat de aanhechting van de kruisbanden was afge scheurd. Strikwerda zei meteen dat het zeker geen half jaar zou duren voor ik weer zou kunnen spelen, maar hoogstens een maand of twee" aldus Fer Groeneweg, die nu drie keer per week door fysiotherapeut Abbas met de modernste appa ratuur wordt behandeld. Uit het verhaal van Fer Groene weg blijkt maar weer dat een sportman „ook maar een mens van dag is" 2oaïs dat vaak wordt gezegd. Zd vlak voor het seizoen heb je dan je verwach tingen, die plotseling de grond ingeboord worden. „In de eerste weken van de bles sure heb ik werkelijk gedacht, dat ik nooit meer zou voetbal len", zegt de nu 34-jarige hoofdonderwijzer, die ondanks z'n leeftijd nog niet aan stop pen denkt: „lk zie die leeftijd niet zozeer als ecu grens. Het hangt vaak van bepaalde om standigheden af of je er een punt achter zet. Ik vind het nog steeds een ontspanning. Zo lang ik me „sterk" genoeg vind, wil Ik een sport zo goed mogelijk blijven bedrijven". Zoals Fer Groeneweg de laat ste seizoenen in het eerste van Excelsior gespeeld heeft, lijkt hij inderdaad nog wat jaren als libero van de Maassluise eerste klasser mee te kunnen. De prestaties van Excelsior tot nu toe in de nieuwe competitie zijn tegengevallen. Door de „aanko pen" Van der Sande, Euser, Huizing en de terugkomst van Alex Broekhart leek Excelsior aan kracht te hebben gewon nen. Ook Excelsiors nieuwe oe- fenmeester Teun Groeneveïd was optimistisch. Hij verwacht te dat Excelsior zeker enkele plaatsen op de ranglijst zou stij- De werkelijkheid is anders. De competitieopening van Excel sior geeft de indruk dat er dit jaar slechts een bescheiden klassering voor de Maassluizers is weggelegd, om nog niet te spreken van een gevecht tegen degradatie. De eerste zes wed strijden leverden maar vijf punten op. En dat terwijl de sterkere tegenstanders als Us- selmeervogels en Spijkenisse nog aan de beurt komen genstanders meer werken. Onbewust neem toch een andere als je bijvoorbeeld tegen meervogels speelt". Tochblijft Fer voorzichtig ning is begonnen, hebben in Excelsior: „Het natuurlijk jammer dat we in eerste wedstrijden punten Joren hebben, maar ik blijf geloven dat Excelsior in buurt van de middenmoot recht kan komen. We zeker twee" of drie ploegen der ons kunnen houden". Als oorzaak van de zwakke com petitiestart lijkt het te gemak kelijk om de afwezigheid van Fer Groeneweg en de nog steeds absente Jan van Dijk (beenbreuk) als excuus aan te voeren. Het „oude hart" is dan weg uit de defensie, maar van stand-ins Ed Euser en Hans Plaatzer kan alleen maar ge zegd worden, dat ze het onder de gegeven omstandigheden goed gedaan hebben. Toch lijkt een spoedige rentree van eeri geroutineerde kracht ala Groe neweg in deze moeilijke compe titiefase van belang. De hele ploeg speelt op dit mo ment niet zo best Fer Groene weg: „Het elftal kan volgens mij veel beter. Men voetbalt angstig. Het lijkt wel een gemis aan geloof in eigen kunnen. Misschien dat de sterkere te- Schiedam Een vrouw is ook maar een mens. Dat is de titel van het nieu we programma dat het vrouweacabaret van Na- tascha Emanuels vrij dag- en zaterdagavond voor 't eerst in het zol dertheater In De Teer stest gaat brengen. Het is reeds het vierde program ma van het satirisch vrouwen team. De vorige waren getiteld: „Vrouwen, vrouwen, vrouwen" (197I-'72), „Zeg het met vrou wen" (1972-'73), en tenslotte „En de vrcuw die kiest een heer". Het is dus duidelijk dat de da mes van dit kwartet zich niet betiteld willen zien als verte genwoordigers van het zwakke geslacht Het nieuwe programma is weer bordevol satires en persiflages van Natascba Emanuels, Mies de Heer, Cisca Beaudoux, Mae- ve van der Steen en Cilly Dar- tell. Het geheel wordt muzikaal begeleid door de gitaar en pia no van Edgar Saramago. Het mannelijk publiek dat toch wel net als de andere sexe bij het theater aan de Nieuwstraat of het VW-kantocr een kaartje kan kopen dient er wel reke ning mee te houden dat de kans bestaat dat men er als het ware een minderwaardigheidscom plex aan overhoudt. In De Teerstoof wordt zaterdag ook een voorstelling gegeven van het poppentheater van An neke Strack. Haar nieuwe stuk „Jan Klaassen en de Reus" draait zoals de titel al aanduidt geheel om de held van de peu ters, die weer allerlei dwaze avonturen beleeft De toegang sprijs voor de voorstelling van half drie is een. rijksdaalder. Cilly Dartell, Cisca Beau doux, Natascha Emanuels, Mies de Heer en Nelleke Burg vrijdag- en zaterdag avond in het zoldertheater In De Teerstaot. Van onze sportredactie Vlaardingen De jeugd van VZC liep in de Nationale vijf- kamp in het Kolpabad nogal wat (tijd) achterstand op, niet temin zag de zg. „tweede keus" kans om de derde plaats voor zich op te eisen, achter de A-formaties van AZC uit Alp hen aan den Rijn en SCOM Uit Hoogvliet. Voornamelijk de oudste jeugd van die Vlaar- dlngse B-ploeg kon de achter stand snel reduceren. Onder andere Marianne Vermaat, lan ge tijd afwezig geweest door een oogblessure, die de 100 rug- slag dames voor zich opeiste in 1.16.4. Terwijl zij verder een belangrijk aandeel had in de tweede plek op de 4 x 100 wissel (estafette), samen met Marianne But, Marjon van Neuren en Irene van der Laan. Totaal in 5.21.9, terwijl win naar AZC uitkwam op 5.21.7. Brons was er voor Paulien Ben- ne, bij de meisjes onder 10 jaar, Op de 100 rug in 3.41.3, terwijl bij de jongens Robbie Cl3as gediskwalificeerd werd. Irene van der Laan, die haar zwem- carrière verdeelt tussen lange en korte afstand, nam zilver voor haar rekening op de 200 wissel pers. in 2.50.8 en bij de meisjes onder 14 jaar - vlinder slag - werd Irma Voorham der de. Voorts waren er eerste plaatsen voor Peter Helderop op de 100 vrij (1.23.5), Marianne Vermaat op de 100 rug (1.16.4), Pim van der Werff op de 100 rug (1.11.7), Marianne But op de 100 school (1.29.3). Einduitslag: I, AZC, 2. SCOM, 3, VZC, 4. Kempvis. 5. PCG. Uitslagen: 100 rug m. o. 10: Gea Ydo 1,56,5, Paulien Benne 1.41. 3. (derde plaats). Idem jongens: Erik Zwannervburg 1.58.6, Rob bie Claas 1,52.1 (dis). 10D vrij m.o. 12: Corrie van der Ende 1.17.1, Karin Bouma 1.18.4, Idem jongens: Roberto Brugmans 1.23.9, Henri de Boer 1.17.2. 100 vlinder m.o. 14: 3, hma Voor ham I.2Z8, Monique Brugmans 3.29.7. Idem jongens: Jacky Dijkshoorn 1.38, Peter Bekke ring 1.25.1. 200 wissel pers. meisjes o. 16: Yvonne Vermaat 3.04.9, Irene van der Laan 2.50.8 (tweede plaats). Idem jongens: Peter Jonkman 2.47, Jan Willem de Jong2.5G.4, 100 vrij m.o. 10: Ellen Albers S.42.9, Nicole Paulussen 1,39. 9. Idem jongens: 1. Peter Helde rop 1.23.5, René van der Leeden 1.38,5. 100 vlinder m.o. 12: Nanda Harte- veld 3,27,2, Els But U7.«, Idem jongens: Pieter Kop 1.46.4, Erik Jan Helderop 1.47,2. 100 rug dames: 1, Marianne Ver maat 1.16,4, Wilma Bekkering 1.30,3. Idem heren: Gorrit Buys 1.18.3, Pim van der Werff 1.11.7 (eerste plaats). 100 school m.o. 14: I, Marianne But 1.29.3, Helma Harteveld 1.40.3. Idem jongens: Marcel de Gier 1.30.8, Joop de Jong 1.42.& 100 school m.o. 16: Diane Edelijn 1.36.3, Janine Brokling 1.38.5, Idem jongens: John Gouwe- leeuw 1.30.7, Leo Voogd 1.39.7. DONDERDAG 9 OKTOBER 1975 Eef Collé...de zoveelste "stoot". Zal Ik dan toch maar opstappen? Schiedam De kleinste fractie in de Schie damse gemeenteraad is erin geluisd. Voor de zoveelste keer moest de CPN van grote broer en coali tiegenoot PvdA een tik incasseren. Zoals onze krant vorige week bekend maakte, mocht Eef Collé, de CPN-wethouder voor sociale 2aken en volksgezondheid, geen loco-burgeme ester worden van zijn colle ga's in het college. Het blijkt nu dat de PvdA een brief heeft ge stuurd naar het colle ge van B en W, om vooral toch een PvdA- wethouder loco te ma ken. Wat dan ook ge beurde: met één ont houding (Collé dus) werd Scheeres geko zen. Daarvddr was al een spelletje gespeeld. Toen was er al wat raar omgesprongen met de coalitiegenoot, die dan toch maar het programcollege uit elkaar kan laten springen (zonder de communisten hebben PvdA en PPR geen meerderheid meer in de raad). Wat was er gebeurd? Joop de Jong (fracieleider PvdA) polste Aad de Wolf (fractie leider CPN) over de verorde- ling van de portefeuilles die afscheid nemende Bolmers naliet. Zo moet 't ongeveer zijn gegaan. Joop: „Zeg, Aad. Ik neem aan dat je er geen bezwaar tegen hebt dat Door Martin de Bruin alle portefeuiles van Bol mers aan Rein ie r Scheeres worden gegeven". "Tuurlijk niet Dat is toch logisch", zei Aad. Jammer, Aad. Je bent erin geluisd. Want .jouw" wet houder kon na die uitspraak fluiten naar zijn loco-burge meesterschap die hem als oudste wethouder was ge gund. En vervolgens tikte Joop de Jong een nette brief aan het college om ervan verzekerd te zijn dat men inderdaad voor Scheeres koos als loco. "De laatste decennia is het nu eenmaal gebruikelijk dat de partijen die het college dragen een

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5