'as in tweede helft viel de beslissing Max van der Does de nieuwe (winter) trainer van Fortuna „BALLETJE BRUIN" TOERNOOI AFGEWERKT "Het is bij Schiedam gewoon een mentale kwestie" DHS—SCHIEDAM: SZC laat kansen liggen Clubstrijd VZC weer centraal De toekomst Nederlaag Excelsior in oefenduel van Ursus Hans Scheffers neemt afscheid met Open Brief" DONDERDAG 9 OKTOBER 1975 6 Van onze sportredaktie Schiedam Het waterpoloteam van SZC is de competitie in de tweede klasse B begonnen met een 63 nederlaag is de uit wedstrijd tegen het sterke Kat wijk, dat vorig seizoen op een haar na de promotie naar de Ie klasse miste. De Schiedam mers, die zonder de geblesseer de schutter Willem-Jan Loom- an speelden waren in het veld vrijwel de gelijke van Katwijk, maar wisten weinig gebruik te maken (dit in tegenstelling tot de Katwijkse formatie) Van de mogelijkheden bij het spelen met een man meer. Ook lieten de SZC-ers zich wat meer verleiden tot zware fou ten, resulterend in een strafmi- nuut of een strafworp tegen. Door onnauwkeurig plaatsen in het vrij kleine bad gingen in de eerste periode twee mogelijkhe den met een man meer verlo ren. In het tweede kwart nam Katwijk een 2—0 voorsprong door bij 2x een numerieke meerderheid wel te scoren. Een fel terugvechtend SZC zag in het derde speldeeï via Wim van der Kolk (strafworp) en Ruud Kramer Freher kans de stand weer gelijk te trekken (2—2), Allen was toen weer mogelijk. Twee uitsluitingen achter elkaar van Wim van der Kolk en wat paniekerig verdedigen in de Schiedamse achterhoede brach ten Katwijk op 4—2. Jos Kieu- wendijk schoot SZC via een strafworp naar 4—3, waarna Katwijk alweer uit een man- meer-situatie naar 5—3 liep Een fel aanvallend SZC pro- j beerde tevergeefs nog naderbij te komen, maar moest kort voor tijd een zesde treffer in casseren: 6—3. Zondag komt in 1 R'dam-West het Rijswijkse j RZV op bezoek. De SZC-reser- j ves wonnen in Alblasserdam j met 2—5 van Wiekslag 1, terwijl de SZC-dames het Vlaardingse Viking met 7—2 klopten. Van onze sportredactie VIaardingen De VZC is weer gestart met de clubkampioen schappen, voor het trio trai ners (Teun Verboom, Theo Ro mein en Sjaak Bot), die intus sen voor een jaar hebben bijge tekend, een test voor de wed strijdselecties A en B. Evenals vorig jaar is er als intermezzo een familie-estafette, die voor 28 februari 76 op het rooster staat De jeugd begou de club strijd met de schoolslag in het Holybad, waar de medewerk ing van het badpersoneel er toe bijdroeg dat de ouverture ui terst geslaagd was. De voornaamste uitslagen: meisjes 1966/1969: 2. Gea Ydo 1.55.6, 2. Astrid van der Berg 2.15.9, 3. Connie Poot 2.21.8, 4. Angëliek Soelen 2.30.2, Adriana Toren Z30A. Jongens 1966/1969: 1. Erik Zwa nenburg 1.54, 2. Robbie Class 1.55.4, 3. Gibes Gerth 1.57, 4. André van der Voorden 2.00.4, 5, Gerard Maas 2.11.1. Meisjes 1964/1965: 1. Karin Bou- ma 1.37.1, 2. Come van der Ende 1.40, 3, Paulïen Benne 1.51, 4. Irene Dijkshoorn 1.51.7, 5. Jolanda Post 1.51.9, 6. Nicole Paulussen 1.54.4. Jongens 1964/1965: 1- Jan Reijes 1,38.3, 2. Pieter Kop 1.45.6, 3. Roberto Brugmans 1-47,2,4. Pe ter Helderop 1.47.7, 5. Renee van der Leeden 1.48.9, 6. Kees Dijksman 1.53.7. Vrijdag neemt de oudere jeugd deel aan de 100 meter school. Schiedam DHS ontving in het kader van haar nederlaagserie gisteravond stadgenoot Schie dam. Voor een ruim vierhon- derdkoppig publiek hebben beide ploegen er een leuke voetbalshow van gemaakt. Tot diep in de tweede helft was het een gelijkopgaande strijd, maar toen DHS het laatste half het tempo verhoogde, wisten rij Schiedam tot overgave te dwingen. Drie snel achter el kaar gescoorde doelpunten brachten de eindstand op 4—1.. Hoewel tweedeklasser Schiedam in de competitie nog puntloos is, hebben zij tegen DHS aangetoond tot goed spel in staat te zijn. Met vlot lopende com binaties waarin de hele ploeg een aan deel had, bleven zij hun een klas hoger spelende stadgenoten goed volgen. DHS was aanvallend iets geraffineer der en opende dan ook de score. Nadat een doelpunt van Karei Doesburg wegens buitenspel was afgekeurd, was het Sjaak Lemen die uit een hoekschop van Hennie Peroen ineens inkopte. Door de vele kansen die beide ploegen zich wisten te scheppen bleef de wed strijd interessant hoewel de stand tot aan de rust niet meer werd gewijzigd. In de pauze verzorgde de jeugd-Rijn- mondband een leuke show waarvoor zij van het publiek een dankbaar ap plaus oogstte. In de tweede helft een zelfde spelbeeld. Twee aanvallend spe lende teams die hard werkten voor een goed resultaat. Door het tempo wat op te schroeven wist DHS zich meer kan sen te scheppen. In de 65ste minuut leverde dit succes op. Een een-twee-combinatie tussen Piet Roozen en Sjaak Lemen wist deze laat ste met een mooi schot te verzilveren. Vijf minuten later was het Karei Does burg die een combinatie met Piet Roo zen afrondde tot 3—0. Deze zelfde Doesburg zorgde ook voor 4—0. Hij nam een vrije schop zo effectvol dat doelman Aad van der Tas de bal niet onder controle kreeg. Tien minuten voor tijd redde Bram Seholte voor Schiedam de eer. Een strafschop die werd toegekend wegens een overtreding tegen Bert van der Touw, schoot hij bekwaam in. Schie dam bezet sinds vanavond wel de eer ste plaats in het klassement voor de sportiefste tegenstander in dit toernooi. Voorburg Zaterdag-eerste klas- ser Excelsior uit Maassluis oe fende gisteravond in Voorburg tegen Wilhelmus. De Voorbur gers zegevierden met 3—1. Met een kanonskogel vuurde Aad Winkels de gastheren naar 1—0, Vijf minuten voor de pauze plaatste Botmeyster de gelijk maker achter Martin van Dom burg: 1—1. Op slag van de rust werd een, counter door Toine Lindens handig uitgebuit voor een Voor- burgse voorsprong van 2—1, Ver in het tweede bedrijf zorg de Aad Winkels voor een per fecte voorzet en hierop haakte Toine Linders in en bepaalde de eindstand op 3—1. „Vijfeluizen" heeft kritiek op leden Van'onze sportredactie VUardingen Het badminton- bestuur van de ROVS spreekt er zijn verontwaardiging over uit dat er nog steeds leden zijn die het nieuws over die tak van sport in „Onder de Vlam" In het geheel niet lezen of maar half. Zelfs weten zij niet boe de teams van „Vijfsluizen" in de competitie meedraaien. Niettemin waren kinderoppassen present om de ouders te laten spelen, hetgeen het tweede team tegen Aristo niet slecht af ging De VTaardingers wonnen met 5-3, terwijl de hoofdmacht van „Vijfsluizen" In de eerste klas DKC met 6-5 onder de duim hield. Van on2e sportredactie Schiedam Onder het motto 'beter laat dan nooit' heeft de voetbalvereniging Ursus het vorig seizoen zo succes volle pupillenteam van deze vereniging nog even in de belangstelling gezet. In het clubgebouw op Harga wer den door jeugd-voorzitter Vleghert de bekers van de Schiedamse Pupillen Bond (SPB) uitgereikt, terwijl elk spelertje als herinnering een medaille werd aangebo den. Ook algemeen voorzit ter K. Wijnstekers had voor de Schiedamse kampioenen enkele waarderende woor den over. Overigens kan Ursus, dat in de toekomst in Schiedam-oost een nieuw complex gaat bespelen, nog wel wat jeugd gebruiken. Informatie hierover bij: M. Winters, Burg. Honnerlage Gretelaan 355 in Schiedam, tel. 01 (£707.012. Bekers voor de succes volle pupillen. Vlaardingen Voor de wintertraimng, cüe intussen in de Vlaardingse sporthal is begonnen, heeft de atle tiekvereniging Fortuna Max van der Does als trainer aangesteld. De Ciosser, met uiteraard specialisa tie atletiek, heeft jarenlang deel uitgemaakt van de Nationale ploeg op het onderdeel hinkstapsprong en was lange tijd een gevreesde tegenstander voor de Vlaardingers in de competie bij het ver— en hink- stapspringen. Max van der Does neemt de taak over van Hans Schef fers, die in een „open brief' de leden van Fortuna zegt voor de eer te bedanken, omdat een groot aantal at leten en atletes slecht trainde, niet op tijd kwam, of snel weer vertrok, de trainingsopdracht slecht afwerkte om op tijd bij To p—Fop te 2ijn {TV—pro gramma, red). Hans Scheffers:,,Kortom een zie lige vertoning waaruit ik mijn conclusie heb getrokken. Per slot van rekening hoap je dat het gezond verstand en het ple zier in de atletiek zal terugke ren maar tot mijn grote verba, zing heeft die houding de over hand. Ik benaldus nog steeds de open brief,", niet van plan politieagent]e te gaan lopen spelen, heb daarvan melding gedaan aan het bestuur dat mij niet eens ongelijk kon geven." Hans Scheffers: „Ik schrijf geen "open brief' om alleen maar kritiek te spuien, maar vooral in de hoop dat de atleten en atletes van Fortuna er wat van leren en bij zichzelf eens te rade gaan. Men schijnt name lijk te vergeten dat het slechts voor een klein deel het werk door Bas van den Berg van de trainer is als er presta ties moeten worden geleverd. Voor het overgrote deel moet dat van de atleet zelf afkomen. Zelfs zijn er voorbeelden van atleten die het helemaal zonder trainer moeten doen: Jos Her mes." „Vorige winter", gaat Hans Scheffers verder, "is er in groepsverband hard gewerkt, maar het is u-el triest te zien hoeveel goede atleten ook dit jaar weer op hun oude niveau bleven hangen, zonder noe menswaardige vooruitgang." SELECTIE Nieuwe trainer Max van der Does zal wekelijks in de sport- hal met een selectievere groep atleten te maken krijgen (37) inplaats van zestig. Het nieuwe trainingsschema van Fortuna ziet er daarom als volgt uit: maandag tussen 18.30 uur en 20 uur CD—groep jongens en meisjes, onder leiding van Erik Scheffers, in de zaal aan de Van Vlaadenstraat; dinsdag tussen 17 en 18 uur pupillen jongens en meisjes, onder lei ding van Cora de Bruin, in de Lijnbaanhai; woensdag tussen 20 en 21 nor de huisvrouwen- groep, onder leding van Dick Ring lever,in de zaal aan de Van Vi andenstraat; vrijdag tussen 18.30 uur en 20 uur de selectiegroep, onder leiding i van Max van der Does, in Sporthal Westwijk; vrijdag tus sen 20 en 21 uur de trlmgroep onder, leiding van Theo Maat, in de zaai aan de Van Vianden- straat Evenals vorige jaar houdt Fortuna een crosscompeti- tie, waarvoor zes of zeven wedstrijden worden aan ge-" wezen waar punten gehaald kunnen worden. De eerste drie lopen zijn intussen al bekend: Ahoy Zuiderpar kloop, Havenloods en erw tensoeploop van de ROVS. Evenals de laatste loop, die van de Vlaardingse Haven loop op Koninginnedag. Hans Scheffers geen kritiek. Van onze sportredaktie Hoek van Holland Twee we ken lang hebben de tennisba nen in Hoek van Holland weer in het teken gestaan van het „balletje bruin" toernooi Aan vankelijk zag het er naar uit dat het toernooi letterlijk in het water zoo vallen. Vooral hel eerste weekend viel er erg veel regen en een aantal wed strijden moest al direkt wor den verschoven naar andere dagen. Gelukkig werden de weersomstandigheden toen be ter en kon er meestal.normaal worden gespeeld. Dat was ook. wel nodig, want voor dit ge- zeglligheldstoernoo», dat alleen in de drie dubbel categorieën werd gespeeld hadden maar liefst 130 dames en 153 heren ingeschreven. Er werd gespeeld in poules van vier en degenen die daarin, met wisselende partners het grootst aantal gewonnen games had, ging over naar de volgende ron de, Tijdens de afsluiüngsavohd waren velen aanwezig om de prijsuitreiking bij te wenen. De resultaten waren: Dames dubbel: gedeelde eerste prijs mevr. T. van Balen en mej. A. van Duijn. B. groep: 1. mevr. R. Klok, mevr. R. van Eerkelens, Jeugd: gedeelde eer ste prijs: Els Fahlinger en Nico- lette Post. Heren dubbel A: 1. D. Ravestein, 2, M. Mussche B-groep; 1, J. Jonas, 2. T. Louw, Jeugd: 1. Kees Feddes, 2. Perry Ouwen- dijk. Gemengd dubbelspel: A-groep dames: 1. A. van Duijn, 2. P. van der Wel, Heren: 1. M, Bou-. ma, 2. J. de Graaf. B-groep: Dames 1 R. Klok, 2. L. van Duuren. Heren; 1. Jonas, 2. T. Louw Jeugdgroep: Meisjes 1. EIs"Foh-, linger, Heren I. P. Ouwendijk, Het bijzonder geslaagde toer nooi met zijn vele deelnemers toonde eens temeer aan dat ten nis in Hoek van Holland een der meest beoefende sporten aan het worden is. Hans Ruijtenberg ...mentaliteit... Schiedam SWs negatieve record wankelt Slaagde de semi-profs er zes wedstrijden op rij in puntloos te_ blijven, buurman Schiedam kijkt al rijf duels reikhalzend uit naar de eerste triomf of ook mar de eerste deling. En dat knaagt behoorlijk aan het zelfvertrouwen. Afgelopen zondag bleek het duide lijk. De 1—0 achterstand tegen Slikkerveer werd met zeer acceptabel voetbal en een grote inzet nog wel weggewerkt, maar toen pal na rust opnieuw een tegenslag moest worden weggeslikt (strafschop) de debutant in de tweede klasse stortte mentaal ineen. Plichtmatig en zonder overtuiging werd het restant afgewerkt en de uitgebluste Harga-brigade mocht nog blij zijn dat het bij 4—1 bleef. Na afloop poogden de spelers allerlei verklaringen voor de troosteloze "nul" op de ranglijst te vinden. Bestuur schorst Eet Krabbendam Schiedam - Erf Krabbendam had hel ongunstiger kannen treffen. Schiedams lijvige spits liep iod- dag «en notering in het arbitrale boekje op wegens commentaar op deleidiag (Eef. rik «ei alle» maar Lsjonge, tsjonge"waar na het bestuur hem pijlsnel schorste. Immers afgelopen woensdag stond het nederlaag*»- rieduel tegen DHS op het pro gramma en zondag moet voor de beker bij Logdonum worden aangetreden. En dat zijn allebei bindende wedstrijden. rechtsachter Peter Rietveld, frêle spelmaker Roy den Hartog en Bram Seholte op dit moment z'n ruggegraat, die de equipe kwalitatief wat naar rechts doet "trek ken". Door Fred Ivens metje Seholte, afgelopen weekeinde de beste aanval ler. "Wat we vorig jaar aan mazzel hadden, hebben we na aan pech." En rechtsach ter Peter Rietveld: "Toen kregen we ook vrij veel goals tegen, ome doelcijfers waren iets van 37—37, maar toen schopten we er ook meer In. We kregen in de derde klasse ook meer kan sen. Soms een stuk of twin- Ug per wedstrijd, hoewel daar er dan een stuk of drie, vier werden benut". "Het is om moedeloos van te worden als je ziet hoeveel geluk onze tegenstanders soms hebben", voegde Eef Krabbendam eraan toe, een spits die als uitvloeisel van een ribkwetsuur (nog) niet de lastige spits van afgelo pen seizoen is, en ook dat is een handicap voor Schie- dam. Voorstopper Jan van Naamen, die sinds zondag geruststel lend routinier Leen van der Ploeg weer achter zich weet, benadert de zaak wat onge compliceerder met z'n "we moeten gewoon goals ma ken", evenals zwoegende middenvelder Joop Krom menhoek: "Als het eerste punt er maar eenmaal is".. Wellicht krijgt Schiedam dan vleugeltjes in navolging van SW dat na de sensatio nele 3—3 tegen Cambuur prompt in Heerenveen een (L-0 wegsleepte. DREMPEL Ook Hans Ruijtenberg b er van overtuigd dat het een mentale kwestie is, dat z*n< pupillen als zij eenmaal over de drempel heen rijn, tot een mldd enmootposi t i e kunnen reiken. Ten slotte hebben O OS en RIOS slechts respectievelijk één en twee ponten bijeen we ten te sprokkelen. Maar de in Zwijndrecht wo nende oefenmeèster beseft ook dat de spelers ondanks alle tegenslagen de energie- kranen maximaal moeten blijven opendraaien. Ten ss- lotte is Schiedam geen won- derploeg. Het heeft in het robuuste centrum-duo Van Naamen—Van der Ploeg, in De overige spelers zijn even wel eveneens van het voor handhaving in de tweede klasse vereiste niveau. Daar was zondag ook Slikkerveer- trainer Peter Burger het over eens. "Als je het laatste half uur vergeet, dan durf ik genist te zeggen dat Schie dam me positief heeft ver- rast Het is als het blijft spelen zoals voor rust geen ploeg Mn te degraderen". Dat wil Hans Ruijtenberg (33, "maar ik voel me 18") vol mondig beamen. "Zo lang ik hier trainer ben degraderen we niet En wie het woord degradatie in z'n mond neemt, die kan van mij beter gaan dammen", is z'n stand punt De trainer, die pas z'n Cdiploma realiseerde en volgend jaar de B-cursus wil volgen, staat volledig achter de ogenschijnlijk wat onge nuanceerde bewering. "Ik 'geef toe dat ik vorig jaar blufpoker heb gespeeld door te zeggen dat we tweede zou den worden. Maar echt we hebben geen ploeg om eruit te gaan. Ik heb er wel slech tere gezien zoals RIOS. Het is alleen een mentale kwest ie. pakken we een keer pun ten, dan zijn we er over heen". SPANNINGEN Typograaf Ruijtenberg. door x*n spelers veelal "Ruitje" genoemd denkt veel over de Schiedamse problematiek sa. Soms wel eens te veel. "Ik kan nog moeilijk relati veren. Eind vorig sefatoen werd ik 's nachts wakker en dan was Ik nog met voetbal bezig. Daarom ben ik om wat spanningen kwijt te ra ken gaan volleyballen." Door die instelling doet het hem goed* dat er bij Schie dam nog geen wanklank is geuit "Er is wederzijds een enorm vertrouwen. We pra ten dan ook veel met elkaar, niet alleen omdat zij er be hoefte aan hebben maar ik persoonlijk soms ook. Op die manier hoop je ze ook te inspireren. Ze zo ver te krijgen dat ze niet alleen de eerste maar ook de tweede klap op kunnen vangen. En ook dat ze wat brutaler wor den, wat meer gaan bewer gen. Dat is echt wel nodig want het verschil tussen tweede en derde klasse vind ik groter dan men vaak zegt Echt het komt wel, zeker nu we wat meer op de "nul" achter gaan spelen. Als je vorig seizoen goed hebt lo pen voetballen, dat verleer je toch niet ineens"?

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6