„Stadskantoor beslist geen statussymbool Ik neem de proef PSP wil „bieb" in stadhuis J Betere samenwerking van welzijnswerkers in wijk Nieuwland „Shell- tanks worden veel te langzaam geschilderd55 M «uf.vra Tarieven wel hoger, maar niet zoveel als GS willen Schiedamse en Rotterdamse loodsen gaan samenwerken Maassluis/Den Haag Minister Ruud Lubbers van econo mische zaken wei gert een forse, ver-,;r hoging van de tarié- ven (voor het gemo toriseerde verkeer) op het veer Maas sluis-Rozenburg goed te keuren. mmn Belastingen weer omhoog Burgemeester Van Dijke van Maassluis: Auto snijdt brommer Aankoop voor renovatie ui 41 SCHIEDAMSCHE COURANT Vrijdag 10 oktober 1975- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -lOÖste jaargang no. 25425-6 PAGINA'S Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtonchenst 344144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Aan de coördinatie van de welzijnszorg in de wijk Nieuwland wordt sinds kort drek gesleuteld. Twaalf welzijnswer kers, twee wijkagenten, de voorzitter van de wijkvereniging en de wethouder van wijkaangelegenheden zijn hiervoor gisteren voor de derde maal bijeen geweest. Het uiteindelijke doel is om tot een zo goed mogelijke samenwerking te komen, zodat de wijkbewoners optimaal profijt kunnen trekken van de diverse sociale werkers. Na de coördinatie wil men bekijken hoe specifieke wijkproblemen kunnen worden aangepakt Op de bijeenkomst gistermiddag in het diensten-centrum De Vier Molens, waar onder anderen de vereniging gezondheidszorg, de sociale dienst en de gereformeerde kerk ook vertegenwoordigd waren, zijn al een paar van dergelijke gevallen gesignaleerd. Aangeslingerd werd zoal de- overlast van zwerfkatten en de begeleiding van nieuwkomers in de wijk. Het werkers overleg wil deze punten binnenkort gaan aanpakken. Voor de derde maal kwamen de welzijnswerkers van Nieuwland gisteren bijeen. Ook wethouder Hans van der Wilk was bij dit overleg in het dienstencentrum De Vier Molens. Vlaardïngen In Rood Vlaardïngen, het maandelijkse blad van de PSP, wordt een tip gegeven aan de gemeente voor een nieu we behuizing voor de gemeentebibliotheek; „Dat hoge uit de toon vallende gebouw dat nu achter het stadhuis wordt opgetrokken" Rood Vlaardingen wil dat de gemeentebibliotheek goed wordt uitgerust en gratis uitleent „Van een links pro gramcollege mag worden verwacht dat ernst wordt gemaakt van deze zaak", aldus RV. Een plaats in het nieuwe stadskantoor zou een oplossing zijn. „Nu men toch aan het leuren is met de ruimte (bijvoorbeeld bij de sociale dienst) kan men het ook eens aan het personeel van de bibliotheek voorleggen". Klacht Vereniging tegen Milieubeden bij gemeentebestuur: .•.$4 Nf «sSiTïSl Minister: veer ni et di i t ier Het veer Maassluis- Rozenburg: weer duurder, maar niet zoveel. Vlaardineen De Shell maakt wel weinig haast met het wit schilderen van het opslagtank park aan de Deltaweg In Vlaardïngen. Dat vindt althans de Vereniging tegen Milieube derf in en om het Nieuwe "Wa terweggebied. De opslagtanks moeten voor 1 januari *79 wit zijn, maar de VTM vreest dat als de Shell in dit tempo door gaat met schilderen, daar geen sprake van is. Vorig jaar zijn er in totaal in augustus twee tanks geschil derd. Begin juni stuurde de ver- enigmg-rnet-de-lange-naam dan ook een brief aan het Vlaar- dingse gemeentebestuur. Hierin werd gevraagd erop aan te dringen dat de Shell het tempo opvoert Eind augustus was op deze brief nog geen antwoord gekomen. Twee weken na ver zending van de brief werden echter maar liefst negen tanks geschilderd. „Volgend jaar nog een brief en dan heeft de Shell gedaan wat andere oliemaatschappijen reeds eerder deden", meent de VTM. Door de warmtewerende werking van de witte laag heb ben de Vlaardingers dan einde lijk minder kans op smog en prikkelende lucht,weten de mi lieubeschermers. De VTM is ook van plan Rijnmond voor te stellen over het wit schilderen van de opslagtanks in Pemis: het tempo daar ligt ook veel te laag, vindt de vereniging. Volgend jaar: Schiedam De Schiedamse lood sen gaan per 1 april van het volgende jaar samenwerken met het loodswezen in Rotter dam. De vier loodsmannen zul len bij de invoering van deze gemeenschappelijke regeling voorlopig in Pemis worden ge stationeerd. 1fNu is er soms het ene moment een grote leegloop terwijl het volgende ogenblik het aantal loodsen weer te klein is", aldus wethouder Eef Coïlé, deze week op de commissie vergadering voor de VROM en de haven dienst, „samengaan met de ruim 120 loodsen van Rotter dam is de enige oplossing. Wij kunnen onze dienst niet geheel opheffen want dan komen de loodsdiensten in handen van het rijk", In de nieuwe gemeenschappelijke regeling kan later ook de dienst van Vlaardingen worden inge past. Op dit moment is deze nog in particuliere handen. Met het Rotterdamse gemeentebe stuur is al overleg geweest. Be sloten is reeds dat de Schie dammers na invoering van de nieuwe samenwerkingsvorm onder de rechtspositieregeling van de maasstad komen. Het personeel, dat eerst in Pernis en later zo dicht mogelijk bij huis zal worden geplaatst, gaat hiermee ook akkoord. De toe komstige gemeenschappeüjke regeling moet nog worden be sproken in de gemeenteraden. Maassluis In het Maassluise gedeelte van het recreatiege bied De Lickebaert komen wel licht recreatietuinen. Dit over weegt het college van B en W van Maassluis. De tuinen zou den moeten komen op de ooste lijke oever van de Boonervliet, in het bospark dat daar gepro jecteerd is. Het gevolg hiervan is dat deze tarieven per 1 ja nuari 1976 niet zo sterk omhoog gaan als Gede puteerde Staten van Zuid-Holland hadden gewild. GS zullen nu de provinciale staten voor stellen om per 1 januari aanstaande een geringe re verhoging in te voe ren. Mocht het uodig zijn, dan kan op 1 juli 1976 een volgende ver hoging worden doorge voerd. 13 H* Door de weigering van de minis ter gaan de tarieven nu niet met gemiddeld 12 procent om hoog, maar slechts met 7 pro cent. Deze maatregel geldt al leen voor het gemotoriseerde verkeer; de andere tarieven gaan niet omhoog. Met de voor- gestelde verhoging hadden GS willen bereiken dat het exploi tatietekort van het veer binnen Mede hierdoor heeft de provincia- de perken zou blijven, maar le adviescommissie voor ver- vincie vindt deze verschuiving gewenst omdat Maassluis veel problemen ondervindt van de grote stroom verkeer die ge bruik maakt van de pont. Daar naast vreesde men dat bij een verdergaande groei van het ver keer de capaciteit van het veer te klein zou worden. Deze laat ste angst blijkt echter onge grond nu gebleken is dat er geen sprake is van een toename maar een afname van het pont- verkeer. tevens dat er een verschuiving zou komen van autoverkeer ten gunste van het gebruik van de Beneluxtunnel, Het dagelijks bestuur van de pro- keer zich bij de weigering van minister Lubbers neergelegd. Wel is men van mening dat er nog steeds moet worden over wogen of de Benelux-tunnel niet tolvrij moet worden. Niet ieder lid van de commissie is het trouwens hiermee eens, want in feite betekent tolvrij maken van de Beneluxtunnel een benadeling van het langza me verkeer. Ér werd daarbij geopperd om het tolgeld direct aan te wenden om gratis ver voer per pont voor het langza me verkeer mogelijk te maken. De tarieven voor auto's worden nu als de provinciale staten deze goedkeuren tot en met 2000 kg 4,00 (was 3.75); van 2000 tot 5000 kg 8,50 (was 8,00) en zwaardere auto's 18,50 (was 17,00). Knipkaarten voor 10 overtochten gaan in deze genoemde groepen kosten 20,00; 43,00 en 95,00 Maassluis „Het is niet de bedoeling: dat het nieuwe stadskantoor van 21 miljoen gulden een statussymbool voor Maassluis wordt." Dit meende burgemeester Van Dijke tijdens de laatste raadsvergade ring de verzamelde raadsleden te moeten meedelen. De raad toonde zich zeer argwa nend tegenover het gevraagde krediet van 330,000 gulden voor het doen opstellen van een definitief ontwerp voor het te bouwen stadskantoor, Voor een voorlopig ontwerp van het architectenbureau Kraaijvan- ger uit Rotterdam werd 125.000 gulden beschikbaar gesteld. Duidelijk werd dat de raad vreest dat door het beschikbaar stel len ven een half miljoen gulden voor een ontwerp, de weg terug volkomen afgesloten is. Vooral zaten de vertegenwoordigende Maassluizers aan te hikken te gen de grootte van het bedrag dat voor dit stadskantoor op tafel moet komen. Burgemeester Van Dijke: „Het fi nanciële aspect van de zaak is voor ons ook nog niet duidelijk. We hopen subsidie te krijgen voor de bouw, maar die subsi die knjg je pas als er een plan klaar is." „Maar," vulde Van Dijke aan, „als de raad nu ja zegt tegen het opstellen van het definitieve ontwerp, wil dat nog niet zeggen dat het stadskan toor er komt, Daarover wordt pas in een later stadium be slist" In de wandelgangen van De Ark, waar de raadsvergadering ge houden werd, toonden vele bur gers zich toch ontevreden over de raadsleden: „Helemaal nie mand heeft gezegd, „Kom eerst rhaar met de alternatieven op tafel. Zo' kunnen we met beslis sen. Kom maar met een nieuw voorstel als daarover een. studie gemaakt is." Waar de belangstellende Maas sluizers 't bovendien allemaal over eens waren, is dat Maas sluis voor het stadskantoor geen subsidie krijgt: „Die sub die is voornamelijk ter dmg van de werkloosheid in de bouw En nergens wordt zoveel gebouwd als in Maassluis Schiedam Op de hoek van de Burgemeester Knappert! aan/- Pennmglaan verleende de auto mobilist DAM geen voorrang aan een bromfietser, de 19-jari- ge P.J. uit Vlaardingen. Deze werd met een snijwond in de voet en enkele schaafwonden m het Holywekerihuis opgenomen Schiedam De gemeente heeft m de Westdijk totaal 59 panden aangekocht. Het zijn woningen in de Manast raat, Beierlandse- straat, Goereesestraat, Rozen- burgsestraat en Ouddorpse- s tra at De reden van aankoop is de toekomstige renovatie in de wijk. Er is maandagavond besloten om 125.000 gulden beschikbaar te stellen voor ontruiming van be drijven. De raad had er geen moeite mee. Voor het centrum werd 100 000 gulden beschik baar gesteld en voor andere gebieden 25.000 gulden. Er staat ieder jaar een belangrij ke zin in de aanbiedingsnota: „Wederom zullen een aantal belastingen en tarieven aange past moeten worden" Onder meer huisvuilbelasting, riool rechten, hondenbelasting en onroerend goedbelastingen zul len dan ook omhoog gaan. De gemeente denkt door deze ver hogingen ruim 13 miljoen gul den extra binnen te krijgen. De verhogingen zijn noodzakelijk, zegt het college. In de aanbie dingsnota worden daarvoor vier redenen aangegeven: het kunnen aanbieden van een slui tende begroting; de aanpassing van het gestegen loon- en prij speil; een sluitende exploitatie te krijgen bij onder meer het zieken vervoer, marktwezen en waterleiding; rese rvevo rming voor enkele zaken die in de toekomst een meer dan evenre dige kostenstijging zullen on dergaan. De voorstellen tot verhoging van een aantal tarieven zullen nog in de november vergadering van de gemeenteraad worden behandeld. Het gebruik van gemeentelijke sportlokaiiteiten en -terreinen zal ook duurder worden. Zwemmen wordt ruet duurder. Het gebruik van Kolpa-bad en het instructie-bad in Holy moet voor iedereen mogelijk zijn. //Dit nil ïn om-V Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mi| dit nieuwsblad 14 dagen gratis Op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: WoonpL Tel.: Deze bon tn open envelop, zonder postzeget. storen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam. jij

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1