SCHIEDAMSCHE COURANT W1JKBERAAD OP LOSSE SCHROEVEN Ik neem de proef J Nieuw Schiemond trok paar duizend. bezoekers JA C-werkgroep licht voor over militaire dienst fel it" Ui I Vlaardingen heeft Brug der Zuchten In hoogste klassen van scholen en op vormingscentra ÊÊÉÈMMSi& Geen beroep op Schiedam Hooftlaan afgesloten Schiedamse bewoners- verenigingen boos op KSCA Leden redaktie Achterban stappen op iHl Na opening van staatssecretaris Mertens; Telefoon- keten draait goed Snoepkast wijkcentrum geplunderd Benzine lekt, auto in brand Vijf met stuk in de kraag Portemonnaie met 730 gulden weg al «I ■MÉ Maandag 13 oktober 1975 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -100ste jaargang no. 25426— 8 pagina's - Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De Militaire Dienst Groep van het Vlaardingse JAC gaat op scholen en vormingscentra voorlichten over het leger, over dienstplicht eri „over alles wat je ermee kan doen". De Militaire Dienst Groep wil ook daadwerkelijk raad en steun geven aan mensen die problemen hebben met het in dienst gaan of er weer uitkomen: uitstel, weigeren, S5, WDM. Om de kliënten de mogelijkheid verplichte diensttijd met zich te geven een verantwoorde brengt keus te maken, komen de di- Belangstellenden kunnen voor verse problemen bovendien meer informatie terecht bij het aan bod in een speciale voor- lichtïngs/discussïegroep. Het Jongeren Advies Centrum wil ïn twee maanden tijd een spe ciale cursus geven met als on derwerpen: de economische en politieke functies van het le ger, geweten en dienstweige- ren. Daarbij komt dan ook ter sprake wat de deelnemers aan de cursus zelf gaan doen met hun verplichte diensttijd. De militaire dienstgroep van het JAC bestaat uit twaalf mede- werkers en is sinds drie jaar bezig met de problemen die de JAC aan de PKD-straat 201 op maandag, woensdag en vrijdag middag van twee tot vijf uur en dinsdags en donderdagsavonds vanacht tot tien. Vlaardingers ondervinden dage- fijks overlast van de aanleg van de Deftadïjk. Ook het bedrijf Windmill ondervindt de nodige hinder. „Da's ntet erg", zou een een voorbijgan ger hebben gemompeld, die de werkzaamheden aanschouwde, „wij hebben al genoeg last gehad van hen". De man dacht daarbij aan de witte stofdeeltjes, die de Westelijk hebben bedekt. Bij Windmill zijn de nodige veilig heidsmaatregelen getroffen. De ge meente heeft stoplichten geplaatst. De werknemers van Windmill moe ten naar het werk over een aantal houten planken, met de fiets of brommer aan de hand. De houten brug heeft bij Windmill de bijnaam de Brug der Zuchten gekregen. Opvang rijksgenoten: Schiedam Er zal voorlopig geen. beroep worden gedaan op de gemeente Schiedam om te helpen bij de opvang van Suri nam ers. Rotterdam kampt we- -liswaar-:.met- 'eefcf- noodsituatie,' maar heeft tot nu toe alleen een verzoek gericht aan haar deel gemeenten, waaronder Hoek van Holland. „Er wordt nog steeds de normale procedure gevolgd bij inschrij vingen voor een woning", aldus wethouder Hans van der Wilk. „Als daarvan moet worden af geweken indien bijvoorbeeld het ministerie van CRM een beroep op ons doet, dan zal dat uitvoerig binnen het college worden besproken. Dan gaan we bekijken wat voor maatregelen kunnen worden getroffen. Voorlopig is daar echter geen aanleiding toe", zegt Van der Wilk. Of die aan leiding ooit zal komen schijnt twijfelachtig, want zegt de wet houder, de overheid wil een zo groot mogelijke spreiding en het liefst buiten de Randstad. Maassluis De PC Hooftlaan in Maassluis is met ingang van vandaag voor al het rijverkeer gesloten. De weg moet worden gereconstrueerd en herbestraat Het gedeelte tussen de Laan '40- '45 en de G. A. Rrederodelaan is afgesloten. Het verkeer wordt tenminste voor een periode van drie weken omgeleid, De politie heeft door middel van borden omleidingsroutes aangegeven, In de spitsuren wordt boven dien extra gesurveilleerd door de verkeerspolitie. Schiedam - Het toekomstig wijkberaad in het zuiden, westen en oosten van Schiedam is dit weekeinde geheel op losse schroeven komen te staan. Het heeft bij de beworiersverenigingen van deze oude wijken bijzonder veel kwaad bloed gezet dat de Katholieke Stichting voor Sociaal Culturele Arbeid (KSCA) te gen een eerder gemaakte afspraak in reeds afgelopen vrijdag enquête-formulieren over dit nieuwe orgaan in de westwijk heeft verspreid. De vereniging in de betreffende wijk denkt er zelfs over om uit het overleg voor het wijkberaad te stappen. "Dë fleur is nu met een harde klap dichtgegooid. De KS CA wil op die manier een aantal wijkbewoners ach ter zich krijgen, om zo bij het overleg een tegenwicht te hebben voor de bewo nersverenigingen, want de stichting voelde dat zij niet sterk stond. Zo is echter geen samenwerking moge lijk", reageert een verbol gen John de Kievith, be stuurslid van de bewoners- vereniging West. Vlaardingen Twee le den van de Vlaar dingse redaktie van het PvdA-blad Ach terban zijn opgestapt. Zij maken geen deel meer uit van de re daktie. De reden voor het opstappen van de twee, Henk en Marty Meuldijk, is dat zij zich niet kunnen ver enigen met het door de PvdA-fractie ge voerde beleid ten aan zien van de veelbe sproken Moerman- weg". De overgebleven leden van de Achterbanre- daktie begrijpen dat de twee het niet eens zijn met die gevoerde politiek, maar vinden het onbegrijpelijk dat zij daardoor uit de re daktie zijn gestapt. „Juist als redaktielid heb je toch een goede mogelijkheid om kri tiek naar buiten te brengen", staat in het pas verschenen num mer. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om-l geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpt,: Tel.: Deze ban in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834Rotterdam. Ook Arie Zwarr.bom van de vereniging Zuid noemt het een machtsstrijd van de KSCA Hij vindt het een teleurstellende gang van za ken. Met wethouder Hans van der Wilk (van wïjkaangelegen- heden) was vorige maand afgesproken dat de KSCA en de bewonersverenigin gen met behulp van een ge meente-ambtenaar een alge meen basisplan voor het wijkberaad zouden opstel len. Wanneer deze eerste stoot eenmaal zou zijn gege ven zouden andere belang hebbende verenigingen of individuele burgers zich ook hierbij kunnen aanslui ten. De eerste bespreking over dit plan annuleerde de KSCA. De bewonersvereniging West weigerde het voorstal van de stichting om een paar dagen later een eftqtie- te op te stellen die de wijk bewoners nog voor de uitge stelde vergadering moest "mobiliseren". De sociaal- kultureel werkers in deze wijk verspreidde daarop eind vorige week zelf 6500 enquête-formulieren Met de bewonersverenigingen in Oost en Zuid heeft de KS CA over de enquête nog geen kontakt opgenomen. Men zou dit wel van plan zijn. "Van de vergadering met de wethouders en de bewo nersverenigingen hebben we toch een nare smaak over gehouden", legt Ge rard Vos, coördinator van het wijkcentrum De Kreek en bestuurslid van de KS CA uit "Eigenlijk hadden we nooit aan die vergade ring moeten beginnen. Eerst hadden we met de wijkbe woners moeten praten. Dat zijn immers de mensen waar het om gaat. Wij wil len het zaakje niet polarise ren, maar wij willen de mensen als het ware mobili seren." Een ander bezwaar van de vereniging is het te late tijdstip en de subjektieve benadering in het stencil- Wij hebben ze de kans gege ven mee te doen". Met hst onthullen van een maauettë van het prachtig verbouwde Wenneker pand opende staatssecretaris Mertens officieel de bedrijfsgemeenschap. MÜËPt sscr Schiedam De bedrijfsgemeen schap Schiemond, waarbinnen binnen momenteel 120 langdu rige en moeilijk plaatsbare werklozen uit de regio aktief bezig zijn, is vrijdagmiddag of ficieel geopend. Staatssecreta ris P. J. J. Mertens van Sociale Zaken onthulde voor deze plechtigheid een vignet en een verlichte maquette van het prachtig verbouwde Wenneker- pand aan de Vijgensteeg. Met de „ondernemingsraad" van de gemeenschap had de staatsman nog een besloten vergadering, alvorens de deuren werden opengezet voor het „open huis", waar ruim 2500 nieuws gierigen gebruik van maakten. ,Er wkdt weieens verondersteld Voor het openen van de bedrijfsgemeenschap kreeg de dat de sociale werkvoorziening staatssecretaris van een aantal werknemers een zelf ver een te dure zaak is. De mensen vaardigd raamwerk met macramé. die dat zeggen moeien wel goed bedenken dat met het wegval len van deze voorziening bijna 60.000 mensen werkloos zouden Wel vond hij dat de lokale en de De staatssecretaris, die voor het rijn. Dat zou voor die mensen centrale overheid het uitgaven* openen van het gebouw van het beleid kritisch in de gaten moe ten houden. Mertens meende ook dat er een nog breder scala van arbeidsmogelijkheden in WSE-verband moet komen. Er zou nog meer geëxperimen teerd moeten worden. en hun gevolg ernstige psychi sche gevolgen hebben. Boven dien zou het financiële moeilijk heden opleveren bij de medi sche begeleiding", meende de staatssecretaris in zijn ope ningswoorden. personeel een raamwerk met macrame kreeg aangeboden, bekende dat de ontwikkeling van de Schiedamse sociale werkvoorziening bij het depar tement in Den Haag al lang zorgen baarde. MARKT Het unieke van deze bedrijfsge meenschap is de combinatie van een cultuur-teehnische, ad ministratieve en een industriële afdeling. Een kleine greep uit de aktmteïten die samen met tachtig buiten het centrum werkzame mensen wordt uitge voerd: verzorging van bedrijfs- registers, publidteitsadviezen, afwerken van verpakkingen, houtmontage en onder meer on derhoud van sportvelden. „De mens staat hier centraal", meende vrijdag burgemeester Lems, die ook enthousiast was over de centrale ligging van het gebouw dat na jaren van im proviseren, behelpen en druk uitoefenen op het departement ts verkregen, Onmiddellijk na de opening heeft de bedrijfsgemeenschap in het weekeinde een druk bezocht „open huis" gehouden. In één van de bedrijfsruimtes was hiervoor ook een sociale markt ingericht, waar een twintigtal in Schiedam aktieve sociale orga nisaties zich presenteerden. Aan de ruim 2500 bezoekers hebben de standhouders han denvol voorlichtingsfolders uit gedeeld. Schiedam De nieuwe tele foonketen voor Schiedamse bejaarden en gehandicap ten heeft nu een volle week gedraaid. Van dit systeem om ongevallen binnenshuis tijdig te ontdekken maken nu nog slechts achttien zelfstandig wonende be jaarden gebruik. Het initia tief van mevrouw A. C. Lems-Koch en Paul van Mansum, leider van het dienstencentrum De Vier Molens blijkt toch uitste kend te voldoen. De bejaarden hebben met vijf vrijwilligers vier ketens ge vormd. Een vrijwilliger belt V morgens de eerste bejaarde op met de vraag of alles in orde is. Deze bejaarde belt vervol gens weer de volgende deelne mer van de keten met dezelfde vraag. Dit gaat zo door tot de laatste bejaarde de vrijwilliger heeft gebeld. Zodra een van de deelnemers de telefoon niet oppakt wordt de vrijwilliger gewaarschuwd die zich dan naar het huis van die persoon spoedt om te kijken wat er aan de hand is. Door dit dagelijks te herhalen wordt voorkomen dat een alleenstaan de die plotseling ziek is gewor den lang zonder hulp blijft Vrijwilligers en personen die aan deze keten mee willen doen, kunnen zich aanmelden bij het dienstencentrum De Vier Mo lens aan de Nieuwe Damlaan, telefoon 705500. Schiedam De politie is in haar vermoeden, dat de meeste in braken van de laatste tijd wor den gepleegd door jeugdige boefjes, dit weekeinde weer ge sterkt Ditmaal werd de snoep kast in het wijkcentrum van Schiedam-Oost (aan de Dr. Za- menhofstraat) geplunderd. Bo vendien werden in de St. Jans- school aan de Laurens Coster- straat een aantal laden en kas ten leeggekiept Schiedam Een lekke benzine leiding is er waarschijnlijk de oorzaak van, dat dit weekend de auto van de Schiedammer MM. in brand vioog. Het inci dent vond plaats in de Harga- laan. Een passerende automobi list snelde te hulp met een schuimblusser en wist het vuur te bedwingen. Anderen hadden toen al de brandweer gewaar schuwd, maar die kwam daar na voor niets. Schiedam Vijf weggebruikers hebben in nacht van vrijdag op zaterdag een proces-verbaal moeten slikken, omdat zij te veel alcoholhoudende drank tot zich hadden genomen in die toestand nog in een auto gingen rijden ook. De vijf vier Schiedammers en een Vlaardm- ger werden kort na elkaar aangehouden tijdens een routi ne-controle op de Singel in Schiedam. Schiedam Uit de handtas van het 19-jarige Schiedamse meisje JM.A. is zaterdagmiddag een portemonnaie (inhoud 730 gul den) gestolen. Hoe de dader precies heeft toegeslagen,,-kon het meiske de politie niet vertel len: te laat had ze bemerkt dat haar tasje geopend was. De diefstal moet hebben vonden op de Broersvest

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1