DHS klaagt arbiter aan FCN drukt Aeolus dieper in zorgen Martinit ijveriger dan Verburch HBSS m I naar volgende ronde RUMOER ROND WEGSTUREN HENNY SLA 250 wedstrijden Strafschoppen vellen Ursus UNDERDOG IN VERLENGING BELOOND fSifpil Hermes: niet gretig genoeg Aad van Hassel: „Angst moet er nog uit" Schiedam: ook verlies in beker MAANDAG 13 OKTOBER 1975 6 - Schiedam DHS overleef, de d^ eerste bekerronde niet. De Schiedammers hadden aanvankelijk een 2—0 voorsprong opge bouwd, maar zagen ui teindelijk ONA winnen met 2—3. Maar meer nog dan de nederlaag speel de het rumoer rond het wegzenden van DHS'er Henny Sla, Rumoer, dat' voorlopig nog niet lijkt verstomd. Via doelpunten van Cees van Kralingen en Sjaak Lemen was DHS dan op 2—0 gekomen, maar moest toestaan dat ONA na rust terugkwam tot eerst j; 2—2 (doelpunten van Baars en Starreveld) en tenslotte tot 2—3. Dit laatste dan uit een strafschop. Toch was het niet deze elfmeter- trap, hoewel fel aangevochten door DHS, waarmee arbiger A. J. van Berkel het moeilijk kreeg. De strafschop werd door Dick Ernst feilloos benut: 2—3. Maar toen begon de ellende pas goed. DHS voert het ontstaan van die moeilijkheden terug naar het prille begin van. de wedstrijd, toen Henny Sla na een overtre ding een uitbrander kreeg van scheidsrechter Van BerkeL De arbiger later: „Ik heb die speler tot tweemaal toe een vermaning gegeven en tenslotte de aan voerder, die keeper, gezegd: als die nummer drie nog één keer zoiets doet gaat ie er uit". GEK De maat was dan ook vol toen direct na de strafschop Henny Sla in discussie ging met arbi ter Van Berkel. Sla ontkent dit, maar Van Berkel zegt: „Hij had de hele wedstrijd al tegen me lopen ouwehoeren. Alle maal van die rotopmerklngen zoals kelereboer en pestpokke- boer. Komt ie na die straf schop naar me toe enzegt: nou dat hebbie mooi versierd. Ik liep toen anderhalve meter bij hem weg en hoorde *m zeggen: die teringvent is toch gek. Toen heb ik hem er uit ge stuurd". Lijnrecht tegenovergesteld zijn de lezingen van Sla, spelers en zelfs ONA-trainer Jan Nijman. Diens visie: „Ik stond achter het doel, waar ik net een speler verzorgd had. Ik heb die op merking niet gehoord, wèl: Jos, met doen. Toen moest die spe ler er prompt uit". DHS-voorzitter Cees van Brand wijk houdt zich in deze kwestie maar het liefst aan de feiten. „Laat ik voorop stellen dat ik niet weet wat er gezegd is. Wel weet ik dat we de grootste moeite hebben gehad Henny te behoeden dat ie de scheidsrech ter te lijf zou gaan. En dat is niks voor hem, dus trek je je conclusies. De spelers die er omheen stonden zeggen dat Jos Sparia de bal naar de scheids rechter wilde schoppen, maar dat juist Henny toen geroepen heeft: Jos niet doen". MONDELING toe te lichten en zonodig tot de burgerrechter te zullen gaan. Bestuurslid Gé Krommenhoek daarover; „Dat het ai zo diep gezakt is is schandalig. Dit kin eenvoudig niet Dit gaan we grondig laten onderzoeken en willen zonodig zelfs tot het Ui terste gaan". Uit al die verklaringen heeft het Scheidsrechter Van Berkel, ge- DHS-bestuur de mening opge- confronteerd met de mogelijke daan dat het zinvol is de „zaak stappen die DHS gaat ondeme- Sla" mondeling bij de KNVB men: „Ze doen maar. In dit soort situaties is het altijd zo dat niemand wat gedaan heeft. Stuur me dan maar de echte schuldige, heb ik na de wed strijd gezegd, maar toen kwam er toch ook niemand. Waarna DHS zich nog eens extra kwaad maakte over het feit dat scheidsrechter Van Berkei wei gerde aanvoerder Piet Roozen na de wedstrijd te woord te staan. Ook Gé Krommenhoek mocht de seheidsrechterskamer niet in. Overigens eindigde DHS het duel wel erg onfortuinlijk, want uit- gerekena de schop die Jos Sparla voor de scheidsrechter in petto had maar door de waarschuwing (van Sla?) niet ten uitvoer werd gebracht bezorgde de Schiedamse doel man een verdraaide enkel. DHS had echter zijn wissels opge bruikt, maar vond in veldspeler Henny Pierroen een gelegen heidsdoelman. Men kon er na afloop niet om lachen. Schiedam FCN"66 heeft giste ren de thuiswedstrijd tegen ro de lantaarndrager Aeolus uit Rotterdam met 3—0 gewonnen. Door dit resultaat hebben de Schiedammers zich met vier punten uit vier wedstrijen een plaats in de middenmoot ver overd. Vanaf het beginsignaal van de goed leidende scheidsrechter Blitterswijk namen de Schie dammers het initiatief stevig in handen. Met snel open spel brachten zij de Aeolus-achter- hoede herhaaldelijk in moeilijk heden. Vooral Arie van de Wind stichtte met zijn passes op de snelle rechterspits Peter Friederich nog al eens verwar ring. Tot drie maal toe leidde zo'n pass een scoringskans in, Inplaats van zelf te schieten trok Friederich de bal voor doel waar de verdediging van Aeolus kans zag er een been tussen te wringen. In de dertiende minuut had FCN wel succes. Opnieuw werd Pe ter Friederich op rechts aange speeld, hij ontdeed zich van linksback Verschuren en trok opnieuw scherp voor. Aeolus doelman Devilee aarzelde met ingrijpen en Pierre Bronsgeest kopte fraai raak: 1—0. Hiermee leek het Schiedamse kruit verschoten. Aeolus ging zich met succes van de buiten- spelval bedienen en de FCN- voorhoede had hier onvoldoen de antwoord op. Er waren wel enkele goede individuele akties van Pierre Bronsgeest en van linksachter Joop van Schijndel, maar de Rotterdamse achter hoede wist steeds op tijd in te grijpen. Ook de gasten zagen geen kans zich mogelijkheden te schep pen, Individueel waren zij stuk voor stuk sterk aan de bal maar als team zagen zij geen kans de hardwerkende FCN- verdediging te verschalken. In- valler doelman kreeg in de eer ste helft slechts één schot te verwerken, wat hij bekwaam deed. In de tweede helft startten de Peter Friederich komt zijn defensie te hulp. Voor Aeolus is er opnieuw geen onderkomen aan. bezoekers met een offensief waardoor FCN terug moest Trainer Aad van Hassel: „On begrijpelijk dat wij ons zo naar achteren laten dringen. Voor de rust hadden wij Aeolus toch in onze zak". Het Aeolus-offensief duurde ruim twintig minuten waarin de Schiedammers nau welijks van eigen helft kwa men- Maar ook nu kwamen de gasten slechts zelden tot een schol Wel waren er goede ak ties van Jan Ivo en spits Da- man maar ook al kostte het veel kracht, FCN hield stand. BETER In de 2öste minuut raakte voor stopper Rob van Vliet gebles seerd en moest zich laten ver vangen door Ton Steenhoek, die rechts achter ging spelen. Martin van 't Hooft ging naar de voorstoppersplaats en Joop Kuiper werd naar de spits ge dirigeerd. Ineens ging het beter draaien en kwam FCN onder de druk vandaan. Vijftien minuten voor tijd wissel de trainer Aad van Hassel Joop Kuiper in voor Martin Schaap, Vijf minuten daarna had deze wissel succes. Martin Schaap ving de bal op het middenveld op, stuurde Ger Gouweleeuw de ruimte in en deze wist met een goed schot doelman Devilee te passeren. Het verzet van Aeolus was nu gebroken en twee minuten voor tijd kwam FCN zelfs op 3—0. Rechtsback Joop van Schindel ondernam een solo, passeerde knap drie verdedigers en bediende Pierre Bronsgeest op maat. Deze bad geen moeite van dichtbij het Aeolus-doel te doorboren. Aad van Hassel na afloop; „Als ze maar hard willen werken dan komt het resultaat ook wel. Het is alleen onbegrijpelijk dat de jongens bij een kleine voor- sprong zo snel in de verdedi ging kruipen. Levensgevaarlijk vind ik dal Kwaliteit zit er genoeg in onze ploeg, alleen die angst moet er nog uit om kon- stant te kunnen draaien". HjmiEiitumiiiiiniiuiiuiimiimumiiiiuiiuiimiiiiimintiimtiiiiiitiniumuiuiniuitiiuuimuiHiiiiimiiiEUumiuHiuumEiiiuEiiiiiiimniiiiuiiiiiiiiuuimaEiiiiiaiuiiimitmiuiiinimtimiiiiUiimuiiuiH Schiedam Derdeklasser EDS heeft in het bekerduel tegen Ursus pas door het beter ne men van de strafschoppen de wedstrijd in winst om kunnen zetten. Het werd daar op het knusse terrein van Ursus een echt bekerduel, met volop spanning en niet te vergeten, wat het nemen van strafschop pen altijd met zich meebrengt, sensatie. Naast dit alles was er ook nog te genieten van uitste kend voetbal, in een bijzonder sportief duel. Het bleek al heel snel dat de partijen goed tegen elkaar opwogen en dan te we ten dat Ursus het moest doen zonder de geblesseerde Schin kel, die goed werd vervangen door Ron Winters, Er was weinig of geen krachts verschil te bespeuren. Kansen? Natuurlijk. Zo zag Weeda van EDS zijn schot rakelings langs de paal gaan en Ton Braven- boer zijn schot kan aan de an dere kant maar net worden ge stopt. Kort voor de rust kwam deverdediging van EDS wel erg in het nauw. Tot drie maal achtereen mocht Ursus een hoekschop maar, hoewel de verdediging even wankelde, doelpunten bleven uit Na de rust eenzelfde spelbeeld. Doelman Kuiters verrichtte met een prachtige save een redding op een aktie van Lateau en Bravenboer moestweer toezien hoe de bal uit zijn schot net op de doellijn werd weggewerkt. Kort voor tijd miste voor EDS Weeda de om tot winst te ko men en voor Ursus was dat Verwey. Sensatie voldoende dus. Zeker toen na het nemen van strafschoppen de stand 4-4 was en er om beurten vanaf de elfmeterstip geschoten moest worden. Het was bij de zeven de, dat HennyVerschoor naast knalde en de bekerillusie voor Ursus daarmee verdween. Leiden Het bekerduel tussen Lugdunum en Schiedam is geëindigd in een 2—0 overwin ning voor de meest gelukkige ploeg. Het voetbal dat beide teams vertoonde was het predi kaat tweede klasse zeker niet waardig. Beide teams speelden zeer behoudend. Er werd ge combineerd tot in het oneindi ge en hij het zestienmeterge bied aangekomen werd de bal weer teruggespeeld en begon alles weer opnieuw. Voor het publiek dan ook geen wed- strijd om over naar huis te schrijven. Bij Schiedam werd geëxperimenteerd. Zo maakte een 32-jarige Span jaard, Rivas, zijn debuut. Het was de man aan te zien dat hij wat van voetbal afwist. Het ont brak hem echter aan conditie en ook zijn schot was zoek. Hij stond op de plaats van Eef Krabbendam. Ton Verwey, ge blesseerd, deed ook niet mee. Hij werd ver.'an gen door Schemkes wat weer tot gevolg had dat Andre Holster als linksbuiten moest fungeren. Het kwam het team allemaal niet ten goede en vooral Bram Scholte kon niet in zijn normale spelletje komen. Vier minuten voor tijd kwam de thuisclub tot een gaaf doelpunt. Dit had tot gevolg dat Schiedam alles of niets ging 'spelen. Het werd niets, want een uitval van de thuisclub"bracht ook een doel- punt^^daarmee was het be- keraworitour van Schiedam ten eindég&i^ Schiedam Voor de wed- strijd FCN'66-Aeolus wer den aanvoerder Sjaak Hoog stad en 'rechterspits Peter Friederich door waarne mend voorzitter Klaren beek gehuldigd voor het feit dat beide hun 250ste competitie wedstrijd voor FCN speel den. Beide spelers maken al sinds de oprichting deel uit van het eerste team. Naast een bloemenhulde, overhan digde de heer Klarenbeek ook een enveloppe met in houd aan de spelers. Peter Friederich bedankte de heer Klarenbeek voor de felicita ties en gaf hem mede na mens Sjaak Hoogstad de en- veloppes ongeopend terug, met de woorden: „Na de diefstal van een aantal wed strijdhallen uit het clubhuis, kan de vereniging dit geld goed gebruiken. Wat de in houd is weet ik niet maar besteedt dit geld maar voor nieuwe ballen". Sjaak Hoogstad (links) en Peter Friederich in de bloemen -;iIlllllllllli!lllini!lmillllllUI!lltlllllll!!linillli!llllll!IIUI!lllll!!IU!llll!lll)tlllnlll!N!tlllllltlllllllllllUI!llllllinillllll!ll!!llll:illlllllllllllinillllllllllll[I!!lfflllllllll!llllililUI!!llllll!l!!illllin!III!l!inllllll)llie Loosduinen De spelers van HBSS hebben wel een zaterdag achter de rug. Om twee aur waren zij op het veld bezig aan de warmïng-up. Het aanvang- stijdstip naderde en nog steeds was de heer Boet, de scheids rechter niet aanwezig. HBSS ging in arremoede maar door met inlopen. Naarstig werd er door de besturen gebeld naar de heer Boet. Deze bleek dood leuk vergeten te zijn dat hij de wedstrijd moest arbitreren. Goede raad was duur. Vele tele foontjes zijn er aan gespen deerd om een scheidsrechter te vinden. Tenslotte werd de heer Arens uit Den Haag, die zon dag hoofdklasse blaast, bereid gevonden. Met dat ai begon de wedstrijd pas om kwart over drie en dat kwam bij geen der partijen de concentratie ten goede. Met de wetenschap dat de animo bij HBSS voor de bekercompetitie niet zo groot is, is het begrijpelijk dat het geen goede wedstrijd werd. HBSS nam na een kwartier in de tweede helft de leiding door Leen Rademaker, die daartoe in staat gesteld werd door Jan Tilburg. Vijf minuten later stonden de partijen weer op gelijke voet, toen Loos duinen uit een doel- worsteling de bal over de doel lijn kon brengen: 1—1. Met deze stand eindigde de wedstrijd dan ook. Er moest worden ver lengd, Ook die verlenging bracht geen beslissing. Dat zou den de strafschoppen moeten doen HBSS, dat niet gebrand is op de bekercompetitie deed toch zijn plicht en won dit strafschop pen duel, waardoor bet naar de volgende ronde kan. Poeldijk De gerechtigheid ze gevierde. Niet tweedeklasse- routinier Verburch maar de de butant in de derde klasse Mar tinit handhaafde zich in het bekergebeuren. De Schiedamse underdog sloeg in de verlen ging na de zoveelste Poeldijkse blunder plotseling z'n slag (1—2) wat de beslissing bete kende. Een verdiende beloning voor een veel grotere dosis In zet. Voor Verburch restte daar na slechts de constatering dat een surplus aan klasse alleen in klinkende munt kan worden omgezet als het elftal collectief de energiekranen voluit wil opendraaien. En dat mankeer de er gisteren bij Verburch juist aan. Daar wilde ook trainer Gerrie Hup niet omheen draaien. „Ik zeg niet dat ze niet wilden, maar in elk geval hebben ze er niet voldoende voor gewerkt Ze dachten dat als ze drie kwartier hardlopen, dat ze dan hadden gewerkt Dat is alles. Want wij hebben natuurlijk een veel betere ploeg dan die lui". Ware woorden. Maar Martinit compenseerde dit manco op de gebruikelijke manier. Behou dend, maar volijverig mikte het op de counter, die vaak vol venijn was gekruid. Al in de beginfase mikte beweeglijke Ruud Quadt nadat arbiter Wierdeman de voordeelregel had toegepast op de Poeldijkse paai Verburch negeerde die Schiedamse waarschuwing .creeerde zich wel een veldover- wicht, maar miste te veel varia tie en tempo om verder dan excellerende laatste man Joop Lupker te komen. Helemaal onverwacht was het da- nook niet dat Martinit na ruim een half uur de score openbrak. Wim van Kester gaf een hoek- Door Fred Ivens schop cadeau, die Ruud Quadt richting Hans van Leeuwen zond. Gehinderd door de zon raakte de Poeldijkse portier de bal echter half, wat Eddy Sla venburg met een halve omhaal afstrafte: 0—1. SUCCES Verburch ontwaakte eindelijk uit z'n dommel, schroefde het tempo op en had luttele minu ten later al succes. Hans Groot en Aad van Staveren tekenden voor het eerste geslaagde een tweetje en na Groots lage, Hans Groot scoort, ondanks een afweerpoging van Chiel Gouka, de enige Poeldijkse treffen. scherpe schot stond zelfs uit stekende John Nagelhout per- flex: 1-1. Met Toon Verbeek voor Willem van Paassen was Verburch in de tweede acte een kwartier lang bereid Gerrie Hup z'n aan wijzingen in de rust op te vol gen. Aad van Staveren draaide keer op keer Jan Blom „dol" en Theo kon van afstand schie ten wat hij wilde, keeper John Nagelhout wist echter van geen wijken. Hup: „*t Is omdat die' keeper zo goed was anders win nen we toch met vier-, vijf-één". De Poeldijkse opleving was even wel maar kortstondig. Vanuit een versterkt middenveld ope rerend Martinit greep brutaal het initiatief en was gevaarlij ker voor het doel van Hans van Leeuwen dan Verburch voor Nagelhout Ook nadat de Schie damse brigade grieperige Ruud van der Horst voor Hennie Donks .en Ruud Quadt (verrek te spier) voor John Kauwen berg had ingeruild, wat de kwa liteit in de ploeg bepaald niet ten goede kwam. NONCHALANT Desondanks werd de noeste Schiedamse arbeid toch verzil verd. In de derde minuut van de verlenging maakte Wim van Kester z'n zoveelste uit non chalance geboren fout en kon middenvelder Herman den Brinker via bemiddeling van Ben Könemann en John Kau wenberg probleemloos de 1—2 laten bejubelen. Verburch moest daarna zelfs nog een extra aderlating ondergaan. Veel oprukkende rechtsachter Herman van Dinten („We heb ben klasse genoeg, maar som mige spelers hebben een condi tiegebrek, waardoor ze net dat beetje extra tekort komen") kreeg weer last van z'n rechter- knie en moest zich door Han- nieSamwel laten vervangen. Martinit-trainer Joop Schop: „We hebben het link gespeeld. De opzet was vanuit de verdedi ging te counteren en dat is aar dig gelukt Verburch was meer aan de bal, maar wij hadden er nog meer moeten maken". Een zienswijze waar geen Poeldij. ker het mee oneens kon zijn Dordrecht Lang na de wed strijd en na tijd voldoende te hebben gehad om alles te over denken verzuchtte Pim Visser trainer van Hermes DVS "Ik weet niet wat het met de ploeg is. De goede wil is er zeker, daar ben ik van overtuigd. Het loopt niet in de ploeg, er is geen gretigheid. Over al deze zaken is uitvoerig gesproken en reken er op dat wij er op gebrand waren om verder te bekeren." Dit dan alles na het door Hermes DVS verloren bekerduel tegen EBOH. Het veldspel en ook de techniek van de Schiedammers waren overduidelijk beter maar, en daar had trainer Vis ser gelijk in, er werd niet met volle overtuiging gespeeld bij Hermes DVS, Misschien was het team toen al min of meer met het hoofd bij het duel van gisteren. Hermes kwam toch wat onverwacht achter te staan. Het was in de 20e minuut dat een ver en hard schot, gedragen door de wind, van Ernst Bustraan net onder de kruising tegen het nylon tot stilstand kwam. De thuisclub stond dus d dus voor met 1—0 en wellicht hebben de Schie dammers dit niet kunnen ver werken. In de tweede helft zat het de pupillen van trainer Visser echt niet mee. Tot twee keer toe vond de bal uit een aktie van Komaat de paal op zijn weg en eenmaal ondervond Vorstenbos hetzelfde. Niet onverdiend, het werkte zeer hard, werd de voor sprong van EBOH vergroot- Een kwartier voor tijd mocht het een doeltrap nemen. Daar uit werd de bal door Henk Brand doorgekopt naar Marcel Schoon, die Spermon een ver geefse reis liet maken. Het bete kende wel een voorsprong, van 2—0. De nederlaag voor Hermes DVS werd nog duidelijker uitge drukt, toen weer bij een hoek schop van Frans Rijnders, Ad Holster in een onmogelijke po sitie toch nog zijn hoofd onder de bal kon krijgen en tot een ieders verbazing het leer van richting kon veranderen en zo zijn ploeg aan een overwinning van 30 hielp.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6