MW'27 geeft Piershil fors pak slaag I Vlaardingen: net niet. DVO'32 toont karakter CEES VAN BUÜREN DUBBEL RAAK Hoekse Boys mist tweede ronde DHS gastheer van Feyenoord Sunlight slaat keihard toe: 40 FORTUNA GELIJK GELUKKIG Trainer Gaanderse: „Competitie prevaleert" RKWIK niets wijzer MAANDAG OKTOBER 1975 Van onze sportredactie Maasland - In de eerste bekerronde heeft MW27 Piershil een geducht pak slaag gegeven. De Maas- landse vierde kiasser rolde de een klas hoger spelen- Rombout de gasten met niet minder dan 5—1 op. Een uitslag aan zijn solo die geenszins geflatteerd was, integendeel. MVV bezig tegen- stoeide in de laatste fase maar wat aan, zodat Piershil. Piershil een grotere debacle werd bespaard. Het wel zeer pover optredende Piershil mocht kort voor tijd zowaar nog een keer scoren, maar de eer was daarmee nauwelijks gered. "We hadden peen enkele Interes se ln het bekervoethal". lichtte Piershil-oefenmeester Jan van t Hof het ongeïnspireerde op treden van rijn team na afloop toe. Hierbij werden voorbeel den aangedragen van andere seizoenen, toen Piershil In de bekercompetitie met grote Cij fers verloor van tegenstanders, waarvan even later In de com petitie weer royaal werd ge wonnen. "De enige waarde van deze wedstrijd was de gelegen heid om te kunnen experimen teren", meende Van 't Hof. "Die uitslag zegt mij dan ook niets". De prestatie van MW27 daar mee naar beneden halend, kon hij echter onmogelijk. De thuis club liep gewoon een knappe partij te voetballen. "Hetgeen van de week in de oefenpartij tegen Unitas ook al het geval was", lichtte trainer Bert van Veen toe. "Evenals nu kregen we ook toen de gelegenheid om te voetballen, hetgeen er in de competitie anders aan toe gaat", daarmee wijzend op de slechts vijf punten die 2ijn ploeg uit zes wedstrijden wist te vergaren. De paar honderd toeschouwers die de gure kou trotseerden - elke vorm van beschutting ont breekt nog op het nieuwe com plex - zagen MVV27 hartver- warmend starten. De thuisclub - waarin Arie van Tielen en j Egbert van der Worp een suk- j sesvolle rentree maakten - leg de de zwakte van Piershil al na twaalf minuten bloot Trainer Van 't Hof: "De defensie had ik bewust verzwakt met het doel het middenveld en de aan val opte vijzelen. Gezien het verloop in de competitie moest er heel wat gebeuren. Het expe riment van vandaag was het echter ook niet". overigens op gelukkige wijze tot stand. Eïnus Snijder wilde wegknallen, maar Jan Kapteyn f? Jan Kaptein scoort 1-0 voor MW'27; een collega stesktjuichend zijn hand op. zette er een schoen voor. Ge dragen door de wind draaide de bal langs kansloze doelman Arie van Brake] in de hoek: I—0. Vijf minuten later was het opnieuw raak, ditmaal met een "echt" doelpunt van Kap- teyn. Zijn harde schuiver was zuiver gericht: 2—0. Die eerste MW-treffer kwam Pas daarna kwam Piershil tot een aanvallende actie, maar een vrije trap van Henk Groenen- berg kwam niet verder dan de vuisten van Maasland-doelman Rïnus van de Wetering. Het kort na elkaar uitvallen van de geblesseerde Jan Kapteyn en Cecs Hoogendam (Jerry Theu- nissen en Huib Bos waren de invallers) was er de oorzaak van dat Piershil de schade tot de rust tot 2—0 wist te beper ken. Een solo van Jurio Rombout on dervond geen tegenstand van de toch al niet beweeglijke PiershiU-ploeg en betekende tien minuten na de hervatting al 3—0. Piershil, dat slechts in de "oude" Dirk Snijders een werker had vermocht van het de teugels wat laten vierend. MW enkele malen naar voren te komen. Kort achter elkaar vonden Hans Groeneberg en Dick Doolaard de vuisten van doelman Van de Wetering. On dertussen had MW al wat kan sen laten liggen, maar tussen de dertigste en tweeëndertigste mi nuut had Cees van Buuren op beheerste wijze tweemaal suc ces: 5—0. MW maakte zich niet druk meer en zowaar kon Piershil kort voor tijd nog een keer schorem Achter heersende Jaap Alleblas BUeblaó kreeg een een vrije trap tegen die door John De Nijs geraffineerd werd geno men genomen. Piet Burger kop te tegen de lat, maar De Nijs maakte het zelf verder af: 5-1 Van onze sportredactie Hoek van Holland Hoekse Boys heeft volledig de kans gehad om zich ten koste van DVC in de tweede bekerronde te spelen. De bekerloting bracht de twee competitiegeno ten in Delft bij elkaar nadat de eerste competitiewedstrijd gelijk was geëindigd en beide ploegen bovendien gelijk op de ranglijst staan. Die situatie is er ook in de beker wedstrijd uitgekomen, zij het dan dat de boys in feite toch de volgende ronde uit handen hebben gegeven. De wedstrijd had in de normale speeltijd al ruimschoots beslist kunnen zijn. Weliswaar nam DVC al kort na het begin een I—0 voor sprong, maar Hoekse Boys is steeds de betere ploeg geweest Ed van Dijk produceerde de gelijkmaker en in de tweede helft wist Cees van der Pol de boys zelfs op 1—2 te zetten. De Hoekse zaterdagvoetballers misten echter goede kansen die de score verder hadden kunnen opvoeren Overigens leek die 1—2 stand vol doende om de volgende beker ronde te halen, want echt ge vaarlijk is DVC nauwelijks ge weest Dat de Delftenaren vijf minuten voor tijd toch nog langszij kwamen, vond zijn oor zaak bij Hoekse Boys zelf. Een misverstand tussen invaller- doelman Rob Bosgieter en zijn verdediging was er de oorzaak van dat DVC op wat gemakke lijke wijze aan de gelijkmaker kwam. De verlenging leverde geen doel punten op en dat betekende dat strafschoppen de beslissing moesten gaan brengen. De eer ste serie bracht al de beslissing omdat DVC vier keer achtereen raak schoot. Hoekse Boys zag achtereenvolgens Aad Moer man en Aad Solleveld missen en daarmee was voor de Hoeke- naren de bekerillusie ten einde. Capelle a/fl IJssel CapeIZe en Vlaardingen hebben van hun bekerwedstrijd een boelende vertoning gemaakt, die het best gekwalificeerd kan wor den met het modewoord klan tenbinding. Beide ploegen had den voor deze keer hun compe- iitiezorgen aan de kant gezet en lieten het talrijke publiek genieten van een aantrekkelij ke partij voethal, waarbij Ca pelle tenslotte verdiend met 3—2 aan het langste eind trok. Het wordt een traditie, dat Capel le voor de beker zijn beste wed strijden speelt, ook al gebeurde het ditmaal tegen een gehandi capt Vlaardingen. Gerard Gaanderse. de Vlaardingse trai- door Donald Bax ner: „Op dit ogenblik preva leert de competitie. Daarom heb ik bewust wat licht gebles seerde spelers rust gegeven en had ik vier invallers in de ploeg. Maar ik wil beslist niet afdingen op de overwinning van Capelle. Alleen vind ik het jammer dat we ze niet goed onder druk konden houden, na dat het 3—2 was geworden. Verdedigend maakte Capelle aardig wat fouten en daar had den we van moeten profiteren". Een mening die gedeeld werd door Capelle-trainer Henk Jo ling: „Het middenveld en de voorhoede hebben een dikke voldoende gehaald, maar inder daad kreeg ik het na die 3—2 behoorlijk benauwd. De angst kwam gewoon in de ploeg en als het dan 3—3 wordt, ja, dan weet ik het nog zo net niet". Vanaf het beginsignaal van de uitstekend leidende arbiter Van Leeuwen zochten beide ploegen de aanval. De eerste mogelijk heid was voor Capelle maar na een goede combinatie tussen Henk van de Wijngaard en Frans Vroktage schoot Gert Zeeuw echter hoog over. Vlaar dmgen deed wat terug en een keiharde inzet van Peter Bojak werd door Rinus Offerman maar net tot hoekschop ver werkt Na een half uur werd Vïaardin- Vlaardingen-goaiie Theo Heijer (links) heeft een Capelse aanval onderschept, juist voordat Capelle-spits Gert Zeeuw (11) gevaarlijk kan worden. Peter Jansen (3) en Frans Plomp (13) kijken toe. gen wat sterker en een scherpe inzet van Karei van de Mark verdween slechts rakelings langs de voor hem verkeerde kant van de paal En dat Vlaar dingse overwicht resulteerde in 0—1, al maakte Vlaardingen dat doelpunt zelf niet Een voorzet van Cor van de Mark zou door Arie van Mullem weggewerkt worden, maar Van Mullem raakte de bal volkomen ver keerd en Ad de Keijzer kön de bal slechts verbouwereerd na kijken: 0—1. Drie minuten later was het echter alweer geGjk. Peter Houtman passeerde zijn tegenstander, gaf de bal af naar Zeeuw die de bal meteen weer doorspeel de naar Frans Vrpklage, die schitterend inschoot Voor rust nam Capelle zelfs nog een voor sprong. Vroklage gaf een scher pe dieptepass op Gert Zeeuw die alleen op doelman Theo Heijer afging en mét mede werking van Heijer (de bal ging tussen zijn benen door) de stand op 2—1 bracht Na rust zakte het spel wat af. Begrijpelijk, want het tempo lag In de eerste helft ontzet tend hoog. Capelle, moreel sterk door de 2—1 voorsprong, profiteerde na negen minuten in de tweede helft van een aarzeling in de yiaardingsc de fensie. Peter Houtman trok drie man naar zich toe en gaf de ba! door naar Robbie Jager, wiens voorzet door een volle dig vrijstaande Gert Zeeuw schitterend werd Ingekopt: 3-1. En toen kwam de periode De Keijzer. Vlaardingen wilde be slist niet verliezen en drong sterk aan, maar bij elke Vlaar dingse actie stond Ad de Keij zer als een rots in de branding. Kogels van achtereenvolgens Peter Bojak, Ben Vis en tot tweemaal toe van John Voor burg werden door De Keijzer schitterend verwerkt Door middel van een wissel probeer de Gaanderse zijn ploeg wat nieuw bloed in te pompen. Ben Vis werd gewisseld voor Cor van de Mark. De tweede treffer kon dan ook niet meer uitblijven, zo sterk bleef Vlaardingen aandringen. En zelfs tegen de kopbal van de mee opgerukte Jan Rietveld had Ad de Keijzer zelfs geen verweer: 3—2. Ook bij Capelle een wissel Gert Zeeuw kwam na een kopbal ongelukkig te recht en kreeg kramp in beide benen en werd vervangen door Ries de Keijzer. Veel maakte het allemaal niet meer uit. Vlak voor tijd vlamde Vlaardingen nog één keer. Capelle-back Van de Wijngaard verspeelde vrij onnozel de bal aan John Voorburg die alleen op De Keijzer af ging. Maar ook nu redde hij weer, al ging dat ten koste van een kleine blessure. Het was het laatste wapenfeit van een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd, waar in bij Capelle het ontbreken van Jaap Elshout (zwaar ge blesseerd) goed werd opgevan gen door diens vervanger Wout Boer. Van onze sportredactie Schiedam Morgenavond Is DHS In sportpark Kethel gastheer van Feyenoord, Het Is de zesde wedstrijd van de door de Schiedamse eerste kiasser georganiseer de nederlaagserie, die dan tot halverwege gevorderd Is. Feyenoord is ingedeeld in pou le 1, samen met Ajax, Excel sior en Sparta. Richtlijn voor de Rotterdammers is de nederlaag die Sparta DHS toebracht, n.1. met 3-1, want Excelsior kwam niet verder dan een 2-1 zege. lijstaanvoerder in de neder laagserie, met als inzet de Kappa-Schiekarto nbokaai, is overigens nog altijd SVV. De 3-0 overwinning, in de openingswedstrijd gescoord, is nog steeds de grootste ne derlaag voor DHS. De wedstrijd tegen Feyenoord, die in verband met de inter landwedstrijd Nederland- Polen van woensdag naar dinsdag is verschoven, be gint om acht uur. Sponsor van de wedstrijd is het Schiedamse speelautomaten- bedrijf Leo van HaL Met de muzikale opluistering door de Rijnmondband heeft DHS een primeur, want de allernieuwste show wordt gepresenteerd. Onder de toeschouwers be vindt zich ook Jan de Hoop. die deze avond als speciale gast de wedstrijd bijwoont. Deze Rotterdammer kreeg een aantal jaren terug grote bekendheid door een quiz van Theo Eerdmans, waarin hij alles van het roemruchte Engelse Arsenal wist Van onze sportredactie Hekelingen Het karakter van DVO'32 gaf uiteindelijk de doorslag tegen Herkingen. Vooral na rust moest men tegen een uiterst fel Herkingen optomen, dat alle registers open trok om de hatelijke 0-1 achterstand weg: te werken. Juist in die tweede helft moest p- DVO'32 we! van een verdedi gend concept uitgaan. Uiteinde lijk gingen de twee punten dan mee naar Vlaardingen, maar het heeft wel een hoop moeite gekost. Aanvoerder Dick van der Eist bleef zijn team inspire ren en dankzij de inzet van het gehele elftal, waarin Hans van der Linden (A-junior) knap als laatste man debuteerde, hield men het sterk opdringende Her-; kingen van een gelijkspel af. Desondanks had DVO'32 voor rust de wedstrijd al kunnen beslissen. Zo kwam Raymond Ravestein tweemaal alleen voor de keeper en werd een hard schot van Peter Bergman maar net tot corner verwerkt Pas na een half uur scoorde DVO'32. Het was Dick van der Eist, die na voorbereidend werk van Al- bert Jorna en Aad Hanson de bal in de touwen schoot Ook in de 2e periode kwamen er nog kansen voor de pupillen van Wim Wensink. Zo schoot Raymond Ravestein tegen de paal. Scheidsrechter Eeriand keurde terecht een Herkingen- doelpunt af na een indirecte vrije trap, die fraai ineens werd ingeschoten. De protesten van de eilandbewoners waren tever geefs. DVO'32 hield de overwinning vast en blijft met een gedeelde vierde plaats goed meedraaien. Komende zaterdag krijgt men het leidende Phoenix, op wie men twee punten achterstaat, thuis- Met dezelfde instelling als tegen Herkingen moeten er dan liggen voor de Vlaardmgers. (Van onze sportredactie) Vlaardingen Fortuna had in SCR een nuttige tegenstander. In de oefenpartij werkte Fortu na doelbewust op het hechter worden van de formatie. Trai ner Arie Verburgh gebruikte deze wedstrijd ook voor het uittesten van een nieuwe lin kerspits. Dat was Gcrrie Ha merslag en na afloop was de eerste man niet ontevreden. Op de grond van SCR traden de roodgelen aan zonder de ge blesseerde Jan Bouman. Het gemis aan de spelbepaler is groot, maar de kans Is groot dat hij zondag weer van de partij is. Na een 10 voor sprong met de rust bracht een strafschop voor SCR na de thee de deling: 1—1. Stelde Gerrie Hamerslag zich kandidaat, de Fortuna équipe liet in deze repetitie zien dat de formatie nog steeds groeit In het eerste part demonstreerde Fortuna een overwicht aan bal bezit en de aanval liep van linie op linie degelijk en verrassend. Het leverde een aantal kansen op die op een vrije trap van Jan Baksteen na niet werden uitge buit Jan Baksteen nam de di- rocte vrije trap goed gericht: 1-0. No de hervatting was het Fortuna dat het spel in handen nam en het was de SCR-goalie die de bezoekers van verder scoren af- hield. De penalty die de arbiter aan SCR uitdeelde was een ca deautje. De executie lukte: 1—1. Van onze sportredactie Rotterdam KSM heette het volgende slachtoffer van het dit jaar zo succesvol opereren de Sunlight Vier maal sloeg Sunlight keihard toe en dat was ruim voldoende om RSM tot een kansloze opponent te bombarderen. Ongeslagen, met tien punten uit vijf wedstrijden en vooral niet te vergeten slechts twee doel- puntentegen zijn cijfers die dui delijk weergeven dat Sunlight Op weg is om kampioenskandi daat nummer één te worden. Meestal is Sunlight een „slow- startende" formatie, dit jaar echter geeft men op niet mis te verstane wijze aan, dat men grootse plannen heeft De mo gelijkheden voor het versterkte Sunlight zijn zonder meer aan wezig'. De 0—1 voorsprong bij rust was geen weerspiegeling van de krachtsverhoudingen. Sunlight hield het spel vaak te kort, waardoor de gretige RSM-de- fensie steeds op tijd in kon grijpen- Pas na een half uur wist Boudewijn Groen na aan geven van Ed Harsveld de sco re te openen: 01. Hoewel de wedstrijd na rust qua voetbal minder aantrekkelijk was, liep Sunlight verder uit Mar Verburch maakte er na tien minuten 3—2 van. Aan alle twijfel kwam een einde in de 28e minuut. Uit een voorzet van Bas Post kopte Boudewijn Groen Sunlight naar 0—3. Een strafschop van diezelfde Bou dewijn Groen bepaalde de eind stand op 04. Vtaardinffen - RKWIK febroik- Ie de vrije zondag om te oefe nen tegen BMT in Den Haag. Trainer Henogh van der Burgh gebruikte deze repetitie om te experimenteren. Na de negatie ve resultaten In de competitie zal het mes In het team gezet moeten worden. Vierdeklasser BMT diende daarom als spar- tingpartner en Henogh van der Burgh kon na afloop van de mitllge partij (ft—0) zijn lering trekken. Henogh van der Burgh program meerde een aanvallend concept Daarvoor had hij Huub Meeder als vrije verdediger neergezet Dat om betere aansluiting te krijgen en snelheid tn de aanval te krijgen. Dat lukte vrij goed, hoewel het weghalen van Mee der ten koste ging van het mid denveld, Jan de Witta werd voorstopper en Henk van der Bend aanvallende middenvel der. Er werden diverse kansen ge schapen, echter zonder te sco ren. De omzetting van Piet Bou wer tot centrumspits leek een oplossing, maar Dubbeling bracht na rust meer stootkracht in de ploeg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 7