DHS haalt mensen uit hun betonnen isolement Harga contra onbekend el::v ALBERT VAN SANTÉ RINK UITBLINKER Herfst toemooi Fort una Lichtinstallatie ook voor andere evenementen Poule- mdeïing derde Mas ïibre biljarten Hollandiaan kiest voorzitter Hengelsport Tegenvaller Tennis toernooi Protest Hollandiaan afgewezen Wandeltocht van VTM commissie van lands Handbal heeft het verzoe DONDERDAG 16 OKTOBER 1975*"'™"" Van onze sportredactie Kethel Twaalf weken lang een brok gezonde ontspanning in het sportpark Kethel. Met een groots en interes sant opgezette neder laagserie tracht DHS dat doel te bereiken. „De mensen in Kethel doordeweeks uit hun betonnen isolement ha len", verduidelijkt orga nisator Gé Krommen hoek. Nu, precies hal verwege het toernooi, meent Krommenhoek dat de belangstelling hem niet tegen is geval len. „We hadden heus niet verwacht, dat de mensen, ook bij het zien van tegenstanders als Feyenoord en Ajax in drommen zouden ko men. In Schiedam loopt men trouwens toch zo hard niet". Een voor het toernooi gemaakte prognose van het aan tal toeschouwers, blijkt na die zes wedstrijden vrij nauwkeurig te kloppen. „Daarom zit er volgend jaar wellicht een herhaling in, zij het misschien in een weer wat gewijzigde opzet", aldus Krommenhoek. De nederlaagserie, door een commissie, behalve uit Gé Krommenhoek verder be staande uit Jaap Vermeer, Piet Roozen en André Kou- wenhoven, is een afronding van de ingebruikname van de lichtinstallatie van de Schie dammers. Vorig jaar was dat, toen burgemeester A- Lems met die handeling z'n eerste officiële sportdaad in Schie dam verrichtte. De passende afronding in de vorm van een serie licht wedstrijden viel grotendeels echter letterlijk in het water. „Vandaar deze nieuwe serie, die een tweeledig doel heeft", al dus Gé Krommenhoek. „De mensen uit hun isolement ha len door een brok ontspan ning te bieden, terwijl ander zijds de recette geheel ten goede komt aan die lichtin stallatie". Een installatie waarop DHS niet ten onrech te trots is, Gé Krommenhoek: „Ga maar na, in enkele jaren tijd is er toen veel bereikt. Twintig jaar lang zaten we zonder trainingsveld, werd er op diverse plaatsen getraind. In '73 kregen we pas een trai ningsveld, zonder verlich ting". DHS en DRZ brachten toen elf en een half mille op tafel om daarin te,voorzien. Reeds toen hadden we de ge dachte aan een verlichting voor het hoofdveld", aldus Krommenhoek. „Er was ech ter geen bank te vinden die ons een krediet voor die speel veldverlichting wilde geven". De handen werden ineen ge- Gé Krommenhoek (links)volgend jaar op nieuw".... slagen en met eigen middelen verrees toch de bestaande wens. Gé Krommenhoek (41), die afge lopen juni de voorrittersha- - mer aan Cees van Brandwijk overgaf, maar wel bestuurslid bleef: „De installatie heeft z'n nut en noodzaak ondertussen wel bewezen. We beleven er veel vreugde aan, en dat geldt voor alle elftallen, van hoog tot laag, van senioren tot pu pillen. Bovendien geeft het spelen van een lichtwedstrijd een geweldig brok sfeer". PENNING De lopende nederlaagserie is mogelijk gemaakt door een groot aantal sponsors, want hoewel de tegenstanders voor niets komen spelen, gaan zij niet met lege handen naar huis. Een zilveren tientje met opschrift is de beloning voor de spelers, alsook voor de scheidsrechter en zijn secon danten. Een vaantje comple teert de zaak, en verder zijn er de prijzen. Een bokaal voor de-vereniging - die naar sterkte verdeeld in drie pou les zijn verdeeld - die DHS de grootste nederlaag toebrengt- Daarnaast krijgen alle poule winnaars een wedstrijdbal, die ook is weggelegd voor de in totaal op de twaalfde plaats eindigende vereniging. Een sportiviteitsprijs completeert het toernooi, waaraan verder wordt meegewerkt door de Schiedamse Scheidsrechters- vereniging en een aantal drumbands en majorettekorp sen. PRETPARK „Eigenlijk zou er van de lichtinstallatie meer ge bruik gemaakt moeten worden", meent Krom menhoek, waarbij hij niet alleen 'aan voetbalwed strijden denkt. „Wat kan je al niet doen, drumband- concoursen, gymnastiek- demonstraties, noem maar op. Het biedt vol doende mogelijkheden er een pretpark van te ma ken". Van onze sportredactie Schiedam Van de Schiedamse korfbalteams komen alleen SSC Harga en ODI in het veld. Harga ont vangt ELKV uit Etten-Leur. De wedstrijd wordt gespeeld op zondag om 14.00 uur. ODI krijgt zater dag om 15.30 uur Olympia uit Spijkenisse op bezoek. Beide wedstrijden worden op het Sportpark Harga gespeeld. SSC Harga moet van ELKV kunnen winnen, gezien de piaats die deze tegenstan der op de ranglijst inneemt Harga beeft nog nooit te gen deze tegenstander ge- Vlaardingen Het uitstapje van de hengelaarsverenigiog 't Al- verfje naar Roelofarendsveen leverde geen grote vangst op. Er was meer sprake van een tegenvaller voor de vissers, die het wel koud kregen langs de waterkant Met 1710 gram werd C. Visser winnaar, gevolgd door G. v.d. Velden met 1520 gram. De der de en vierde plaats werden hier gedeeld door C. Klos en H. Klos, die ieder 1040 gram voor zich lieten afwegen. Daarna volgden: F. Groen, 950; J. Ma- rijn, 690; L. Klos, 580; J. Koster, 540; W. Westdijk. 250-, F. Du- mortier, 110 en D. Hollenberg met 100 gram. De overige deelnemers lieten zich zonder vangst terug naar huis rijden. Zondag IS oktober wor den de Jeden om 5 uur ver wacht bij de haven. Dan zal het i vierde concours voor dcskersi- serie worden gehouden. speeld. De Schiedammers moeten echter in staat wor den geacht, vooral omdat rij thuis spelen, om deze wedstrijd tot een goed einde te brengen en de bei de ponten in Schiedam te houden. ODI, dat SC Olympia op bezoek krijgt, zal zich moeten revan cheren voor de nederlaag die het in de eerste wedstrijd vaq de competitie tegen deze tegen- stander opliep. ODI dat zich door de nederlaag tegen Kwiek geen kampioenskandidaat meer mag noemen, zal het in deze wedstrijd moeilijk krijgen om dat Olympia op de 2e plaats staat achter het leidende Kwiek. Misschien dat ODI toch nog voor een verrassing zorgt Van onze sportredactie Schiedam Op Spieringshoek is men gestart met het open herfsttoemooi. Dit is het laatste toernooi van het tennisseizoen en hopelijk zal het, in tegenstel ling tot vorig jaar, kunnen wor den uitgespeeld. Vorig jaar was het weer aanleiding tot atlas sen, aangezien het toernooi geen enkele dag regen kan ver werken bij gebrek aan inhaal- Üjd. Er zijn tot nu toe nog geen ver rassingen geweest, maar er staan voor het komende week einde een paar aantrekkelijke partijen op het programma die beslist het aankijken waard zijn. Het toernooi duurt/tot en met 26 oktober en word halleen in de weekeinden gespeeld. Van onze sportredactie Vlaardingen Voor het persoonlijk biljartkam pioenschap derde klas Ïi bre van het distrct Schiedam, hebben zich 23 biljarters uit de regio aangemeld. Zij zijn ver deeld over vier poules, die allen in de tweede helft van oktober met de voorronden gaan begin nen. Poule één heeft zijn standplaats in café d'Ou- we Rein aan de Profes sor Rutgersstraat 10 in s Vlaardingen. Data zijn 21 en 28 oktober en 4,11 en 18 november.' Deelne mers: J. E. Bonefaas (Entre Nous), M. Hartog (Apollo), J. B. van Heij- ningen (Wilksracht), H. Zeeb rechts (De Kroon), P. Serry (Wilskracht) en J. Zoutendijk (Entre Nous). Poule twee speelt zijn voorronden in café De Kroon aan de Vlaar- din gse Hoogstraat op 22 en 29 oktober en 5, 12 en 19 novem ber. Deelnemers: B. J. Bel (De Kroon), P. Hartog (De Kroon), S- de Jong {DVK'73), C. N. Klos (Tonegido), A Redert (Start) en H. Steenhoek (Tonegido). Poule drie speelt zijn voorpartij en in café De Molenwiek aan de Vlaar dinger dijk in Schie dam op 22 en 29 oktober en 5, 12 en 19 november. Deelne mers: H. D, M Geul (Entre Nous), P. Loenen (De Molen wiek), W. de Jong (Entre Nous), L. Meyer (VOG), P. Rijpsma (Flardingha) en J. Schöllens (De Molenwiek). Poule vier is gehuisvest in café De Gouden Leeuw aan het Emous in Vlaardingen op de data 21 en 28 oktober en 4 en 11 november. Deelnemers: W. Hartog (OBK), C. Qualm (DGL), H. Stiefel (Start), A. van der Veer (DGL) en H- Zonne- belt (De Waal). Alle wedstrijden beginnen om half acht en het te maken aantal caramboles is honderd. Alle deelnemers ma ken zes partijen. De acht best geplaatste deelnemers spelen zich in de districtsünale, die op 19,20 en 21 december in biljart- paleis ,De Griffioen" wordt ge- houden. j MEYER .één van de 23. Van onze sportredak- tie Vlaardingen - De Hol landiaan heeft vrij dag 24 oktoberwaar- schijnlijk weer een nieuwe voorzitter. Op die dag wordt een buitengewone le denvergadering ge- houden om in de door het vertrek van Jan de Bruin ontsta ne vakature te voor zien. Het bestuur heeft voorlopig drie kandidaten op rijn tijslje staan. Jan de Bruin stelde rijn functie beschik baar. daar dit niet meer te verenigen was met zijn werk zaamheden. Hij was nog maar drie maan den in funktie, als opvolger van Bertus de Vette. Overigens blijft Jan de Bruin "wel sponsor van de Hollandia- nen, die inmiddels ook van het in Vlaar dingen gevestige, be drijf Dresser Europe S.A. een injectie ont vingen, waarvan shirtjes en ballen aangeschaft zullen worden. Marianne Vermaat ..goud op de rug.. Vlaardingen De B—formatie van de Vlaardingse Zwem Club blijft de toon aangeven in de ZRO—com petitie „tweede keus". Met nog één wedstrijd voor de boeg ligt de strijd nog volkomen open wanneer het gaat om doorstroming naar de A—competitie, waarin de Vlaardingse club prolongatie van de Rot terdamse titel nauwelijks meer kan ontgaan. Concur renten om VZC dwar s te liggen zijn wél het Barend- rechtse ZPB, dat sinds kort gesponsord wordt, en de formatie van trainer Dries Peute („Rotterdam"), die met een uitbreiding van de toptraining in het Rotterdamse bad Akragon zeker niet mag worden onderschat. Van onze sportredactie Vlaardingen De jeugdcom missie van Fortuna houdt op donderdag 23 oktober het derde pupillen herfst toemooi op het complex aan de Marathonweg in Vlaardingen. Deelnemers zijn naast Fcrtuna zelf, Her mes DVS, Feyenoord, DHC en ASWH. Er wordt ge speeld in twee poules, te weten die voor D-pupülen en E-pupiUen. De wedstrij den beginnen om 10 uur en circa 15.45 uur volgt de prijsuitreiking. Van onze sportredactie De protest van het Neder- Verbond het verzoek van het damesteam van de Holland iaan om hoger te worden ingedeeld in de zaalcompe titie, afgewezen. De SPC wijst het protest van de Vlaardingse handbalclub af omdat bij de indeling van het eerste damesteam reke ning is gehouden met de indeling van het team tij dens de zaalhandbal compe titie vorig jaar. Dit team speelde toen in de hoogste Idas van de afdeling Rotter dam van het NHV, de zg. promotieklas. De hoogste klas van de afdeling bij de: thans geldende zevenhand- balcompetitie is de eerste klas afdeling Rotterdam. De promotieklas is namelijk opgeheven. Een oproep van de ZRO aan de Rotterdamse zwemver enigingen om talenten af te staan aan Dries Peute hab- ben de meeste clubs niet in de wind geslagen. Doorom houdt „Rotterdam" in de nabije toekomst niet op met alleen maar talentjes als Maritzka van der Lin den en Elïne Herfst- De -Vlaardingse „tweede keus" put zijn talent niet alleen uit de jeugd, maar ook zorgen een Marianne Vermaat en Sjaak Broke voor de nodige overwinnin gen, zoals deze week in het Sportfondsenbad Noord. Uitblinker in het duel met andere Rotterdams getinte clubs was ongetwijfeld Al- bert van Santbrink, die bij de jongens onder 12 jaar de 100 meter vrije slag aflegde in 1.01.9. bij de jongens onder 16 jaar en bleef daarmee vier seconden voor op de concurrentie. Voor de Vlaardingse estafet teploegen was er tweemaal zilver weggelegd, terwijl een Peter Helderop, Ma rianne Vermaat, en Ruud Pijper goed waren voor eer ste plaatsen. UITSLAGEN De voornaamste uitslagen:100 rug .meisjes onder 10: Gea Ydo 1.55.9, Ellen Albers 1.58. Idem jongens 1. Peter Helderop 1.36.2, Robbie Claas 1.48.4, Eric Zwanenburg 1.59.8. 100 rug dames: 1. Marianne Ver maat 1.16.3, Wilma Bekkering 1.33.2, Idem heren 1. Kuud Pijper 1.08.7, Sjaak Broek 1.20.3, 100 vrij meisjes onder 12: Come van der Ende 1.19.4, Els But 1.21.2, Karin Eouma 1.22.8- Idem jongens Hugo van Sant brink 1.17.5, Jan Seyes 1.19, Erik Jan Helderop 1.19.3. 100 vlinder meisjes onder 14: 2. Marianne But 1.25. Mieke Gast 1.40.9, Helma Harteveld dis. Idem jongens Jan Reyes 1.34, Marcel de Gier 1.36. 100 vrij meisjes onder 16: 2. Use Verhey 1.10.8, Janine Brokling 1.14.4, Yvonne Vermaat 1.16.1. Idem jongens 1. Albert Jaap van Santbrink 1.01.9, Jan Wji- len de Jong 1.08,2, John Gouwe leeuw 1.13.4, Estafettes 4x 100 wissel dames VZC 5.36.9, he ren 4.53. Van onze sportredactie Maassluis— Ten bate van vakan- tieznogelijkheden voor kinder patiëntjes van de Hartstichting houdt de Maassluise v lei- sportvereniging VTM rav.cdag een wandel- en fietstocht De start is vanaf Koningshof in de Westwijk. Voor deze tocht de tweede in dit jaar, zijn speciaal .ontworpen medailles ter beschikking ge steld. De fietstocht gaat over 25 kflometer en voert door het Westland. De wandeltocht gaat over twee afstanden, te weten 5 en 10 kilometer. Men kan inschrijven (vooral, bij het VW-kantoor in het G.lae- huisje of bij de WV-depenc1an- ce in het gebouw Koningshof aan de Uiverfaan. Ook a.s. za- terdag kan men nog inscu. ij vert. Dat dient dan te gebeui bij -het startbureau in Konings hof. De starttijd is van 10 tot 11 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6