DHS: Opnieuw incidenten Freek Deus uitblinker Martinit nadert koploper I Aad Bierhuizen: j „Zonder Wim Tieman geen organisatie" Bazaar MVV *27 Van Gerven scoort WF houdt voorsprong vast SVDPW drukt overwicht niet uit FCN voert opdracht niet uit Pechvogels- DRZ: weinig voetbal De Ruisvoorn MAANDAG 20 OKTOBER 3975 6 VDL „speelt Maassluise doelman Kees van Eyk was niet te kloppen tl Excelsior '20 Van onze sportredactie Wassenaar MIS heeft in Was senaar naast Blauw Zwart, ook scheidsrechter Van de Leek op zijn weg: gevonden. Naast een 1-1 uitslag was het nadelige saldo een boeking voor Piet Roozen en het wegzenden van grensrechter Herman Gul. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd ontstonden kort na elkaar beide incidenten. Piet Ro02en kreeg de bal aange speeld en ontmoette Blauw Zwart verdediger Pim West geest op zijn weg naar het doel. Roezen beging een overtreding, waarvoor terecht werd geflo ten. Op dat moment belandde Piet Roozen op de grond en noteerde scheidsrechter Van de Leek speler Westgeest in zijn boekje. Nadat Piet Roozen zich had laten verzorgen werd ook hij opgeschreven. Volgens de scheidsrechter wegens herhaald ruw spel. Ook het incident met grensrech ter Herman Gul was nogal on duidelijk. De scheidsrechter ne geerde herhaaldelijk het vlag gen van de DHS-grensreehter. Dit maakte Gul zó boos, dat hij zijn vlag tegen de grond smeet Scheidsrechter Van de Leek wenste dit niet te accepteren en stuurde Gul van het veld. De wedstrijd op zich was niet zo onvriendelijk als het optreden van de scheidsrechter deed ver moeden, Beide ploegen speel den fors, maar sportief en er kwamen voor beide coals kan sen. Vijf minuten voor rust was het Blauw Zwart dat het eerste daarvan profiteerde. Bij een massale aanval schoot Siem van der Ham van zeker 25 me ter ineens in. Het zicht van de DHS-doelman werd belemmerd en de bal verdween in de uiter ste hoek: 1-0. DHS zette onmiddelijk een tege noffensief in, maar de tijd was te kort om nog voor rust resul taat te behalen. Na de thee opnieuw DHS dat het initiatief nam. Al na drie minuten had het succes. Nol Roozen kreeg op reenxs de bal toegespeeld, omspeelde een verdediger en frommelde de gelijkmaker langs de Wassenaarse doelman: 1-1. Beide teams deden daarna ver woede pogingen tot winst te komen. 'Snelle uitvallen van de Schiedammers over Sjaak Le men stichtten wel de nodige verwarring in de Wassenaarse defensie, maar de thuisclub wist erger te voorkomen. Ook het DHS-doel kwam nog enkele malen onder druk te staan. De beide eerder genoemde inciden ten zorgden voor een anti-cli max in een spannende wed- striid. Van onze sportredactie Maassluis VDL kon zijn kansen rijkelijk uitspelen. Het duelleerde in eigen huis tegen een pover Excel sior '20,-de formatie van trainer Aad Bierhuizen die na vijf wedstrijden een verdienstelijke tweede plek op de ranglijst had ingenomen. VDL kon ten koste van de Schiedammers (4-0) dichterbij de kopgroep komen, in een strijd waarin de blauwwïtten volledig de eerste viool speelden. Tegenwicht van enige im portantie werd nauwelijks in de weg gelegd. Excel sior '20 had bloedarmoede. Er ging geen enkele kracht vanuit en organisatorisch ging het mank. Aad Bierhuizen na afloop: „Het gemis aan aanvoerder Wim Tieman deed zich ernstig ge voelen, eveneens het ontbreken van Heijster. Organisatorisch had Tieman de zaak zeker in Dordrecht Een uitwedstrijd tot een gelijkspel brengen is veelal in de ogen vaa trainer en spelers een goed resultaat. SVDPW kwam in Dordrecht tegen Geluksvogels tot een puntenverdeling, O-O, maar kon daar toch niet erg tevreden over rijn. Voor de rust heeft SVDPW de toon aangegeven en het had die periode dan ook at moeten sluiten met een voor sprong. Dat is niet gelukt en met name Osta en Bras moeten daar ver antwoordelijk voor worden ge steld. Zij hebben verschillende malen de kans gehad om hun club aan een voorsprong te hel pen. Zij faalden echter, maar hadden ook geen greintje geluk. Na de rust was er eenzelfde spelbeeld, totdat Geluksvogels het spel volkomen in handen nam. SVDPW móest, of het nu wilde of niet, in de verdediging. Het was toen dat doelman Ka- rel Bras uitgroeide tot de held van de dag. Wat die robuuste keeper allemaal presteerde grenst aan het ongelooflijke. Als een getergde leeuw wierp hij zich voor alles wat in zijn doelgebied kwam en dapper strijdend hield hij zijn doel maagdelijk. Trainer Sander van den Hoek had Niemeijer niet opgesteld, Op zijn plaats, linker spits, ope reerde nu Van Vliet. Deze toon de rich nog niet beter dan Nie- meyer, maar verdient zeker nog een kans om zich te bewijzen. Rest nog, dat het een bijzonder spannend duel werd, met aan beide kanten goed voetbal waarbij de sportiviteit hoogtij vierde. Van ome sportredactie Vlaardïngen Het concours dat de hengelaarsvereniging De Ruisvoorn in de Haagvaart te Delft hield, leverde 12 1/2 kg vis op. De onderlinge verschil len liepen flink uiteen. Drie leden presteerden het om meer dan 2 kg te vangen en dat waren P. Helndijk, die winnaar werd met 3020 gram, H. Bijl met 2620 en J. Hollenberg met 2290 gram. De overigen moesten zich met heel wat minder vis tevreden stellen, namelijk; J. Boer, 1500; K. Schilder, 1170; H, Waarden burg en mevrouw Boer, ieder 650 gram; W. Mulder jr., 370 en W. Mulder sr. 230 gram. Het volgende concours wordt op zondag 26 oktober gehouden in het Voomse kanaal te Helle- -" voetsluis. De liefhebbers wor- den dan om 6 uur verwacht bij de vertrekplaats. de hand kunnen houden. De overwinning van VDL is zeker verdiend, wij waren gewoon, zwak. Terwijl VDL toch als een matige ploeg overkwam, is het des te meer een slecht re sultaat". Zonder overtuiging, gebrek aan motivatie en inzet (de formatie begon enigszins te leven toen het al 3-0 stond) trad Excelsior '2D op. Had vele poreuze plek ken in rich. Was ondermaats en daardoor kon VDL de vuurlinie in werking stellen. Aad Bierhui zen: „De eerste was een cadeau tje door doelman Coen van der Pas en dat was bij de derde treffer evenzo". VDL. kon in de eerste twintig minuten alles doen. Kreeg vleu gels door de vrijheid en kon met de nodige variaties het Ex- celsior-doel opzoeken. In een behoorlijk tempo toog de equi pe van VDL grimmig zijn te genstander tegemoet. Het ene bewegingspatroon na het ande re kon worden aangemeten. En wanneer de Schiedammers met een "counter" kwamen waren de middenvelders op tijd ter 'plekke om de defensie te ont zetten. Eigenlijk heeft de VDL afweerlinie geen noemenswaar dige druk te verwerken gehad. De kansen die ontstonden wer den nog door eigen toedoen af gegeven. VOORSPRONG Aad Bierhuizen had Huib de Raaij voor de afwezige Wim Tieman als vrije verdediger ge posteerd". Het was een misluk king", onderstreepte de eerste man. Omdat de gasten de controle in het eigen spel niet hadden, kon VDL zijn lekken vnj eenvoudig compenseren. De druk was groot in de openingszetten. Na; zeven minuten was een vrije trap van Jochem Rietdijk vol doende om Jan Altena het de Excelsior-keeper moeilijk te maken. Deze tastte volkomen mis: 1-0. Na een kwartier was het eveneens een vnje trap, nu van Gommert van Ast (samen met Dump Kouwenhoven veel werk verzettend op het midden veld) die Kouwenhoven 2—0 liet inschieten, ns onvoldoende af weer van Excelsior-zijde. FLUWEEL Een gave pass van Jan Altena op Chart Ebeling kwam op de kee per. Kort voor rust was het een indraaiende corner van Jan Al tena die Excel sior^Ö-doettnan onvoldoende beantwoordde: 3-0. VDL zat op fluweeL Excel- sior'2ö (met twee spitsen ge start) kwam met Peter Broe- ren. Peter van der Hoeven en Martin de Vette bijkans niet in het VDL strafschopgebied, waar doelman Kees van Eijk heerste. De drang van VDL zette zich in het tweede deel voort Jan Alte na diende zich vrij snel-aan en het schot van Aad Moerman had beter lot verdiend. De gave opzet van VDL, die van Jan Altena op captain Gommert van Ast uitkwam, was voor Arie Boer voldoende om een projectiel los te laten: 4-0, Rien Clarijs na afloop: „Excelsior '20 viel mij bitter tegen. Er werden legio kansen geschapen en scoren kunnen we ook, al begonnen we met een "lucky" goal. Wij waren heer en mees ter". Bij VDL speelde Hans Bos een gedegen partij, Een perfecte sliding van de VDL-verdeüiger Maasland NTO heeft dan toch het eerste punt binnen. In de laatste wedstrijd voor de returns kwamen de naar de tweede klas gepromoveerde Rlaaslanders te gen 21 Up 5 een dan deze vijf pun- tervoigers PMH 1 ten kwam NTO en Favoriet 2. echter niet. Aad NTO leed in Rotter- van den Doe! dam een kleine scoorde niet, ter wijl het dubbel Deus/Van Uffelen in drie sets nipt verloren ging (22—20, 19-21 en 22—24). 5—5 deling over- Ook NTO 2 nadert een. Handhaving lijkt echter niet meer mogelijk, want de achter stand bedraagt nu al drie pun ten, Freek Deus, vorige week met twee overwinningen al sterk spelend, deed het nu nog beter. Hij won al zijn partijen, goed gevolgd door Ted van Uf felen die tot twee winstpartijen kwam. Verder derde klas, maar dan in posi tieve zin. De Maaslandse reser ves zijn in de vierde klas onge slagen en behaal den in de eerste competitiehelft de maximum score van tien punten. DSS 2 werd door Ton Heine, Eddie Janvier en Wim de Groot met 10—0 opgerold. NTO 2 heeft nu drie punten voor sprong op de ach- 6—4 nederlaag te gen Centrum 4, Peter Hoefnagels en John van der Meer scoorden ie der tweemaal. De pogingen om een jeugdafdeling te gaan beginnen, verlopen wat moeizaam. Zes jongens en een meisje gaven rich op, hetgeen nog niet voldoende is om van start te kunnen gaan. Vandaar dat de Maaslandse jeugd van 10 jaar en ou der op zaterdag, morgen tussen tien en twaalf uur nog steeds wel kom is in de gym- zaal aan de Post- laan. Van onze sportredaktie Maasland Ter bestendiging van de pas geopende nieuwe accommodatie, maar ook met het oog gericht op toekomst plannen als een tribune en lichtinstallatie, organiseert de propagandacommissie van MW '27 vrijdag en zaterdag een grote bazar. Deze wordt gehouden in het Trefpunt, de openingstijden zijn vrijdagavond van 7 tot 11 uur en zaterdag van 2 tot 6 uur en van 7 tot 11 uur. De bazar biedt weer tal van attracties voor jong en oud. Zaterdagmiddag ligt het accent op de jeugd, en ook dan draait het bekende rad van avontuur. Kinderen tot 12 jaar behoeven voor de diverse attracties slechts de halve prijs te betalen. Tijdens de bazar wordt ook een verloting gehouden, met aantrekkelijke prijzen als ondermeer een sportüets en een autoradio. Schiedam Martinit, dit seizoen voor het eerst in de derde klas spelend, gedraagt zich op dit niveau zeker niet als een debu tant. Dat bleek gisteren wel in de thuiswedstrij'd tegen Emma. Martinit dirigeerde het spel, taktisch zeer slim spelend, maar daarnaast ook de tech niek niet vergetend. Het pu bliek heeft dan ook genoten van attractief voetbal en van een dik verdiende overwinning van 4—1. Trainer Joop Schop heeft nu reeds rijn stempel op het team gedrukt en het blijkt een. goed stempel te zijn. Laten de rood- witten echterniet te vroeg gaan juichen. Elke wedstrijd is an ders en de Schiedammers zul len toch ook wel eens een ne derlaag te verwerken krijgen. Voorlopig is de debutant, waar bij de mening heerste en nog heerst, dat handhaven van het derde klasserschap het belang. Rotterdam - Een bijzonder hard werkend Schiedamse Boys heeft de uitwedstrijd tegen Den Toom Boys in winst omgezet. Tot twee maal toe hebben de Schie dammers een achterstand weg moeten werken, maar het team had karakter vol doende om dat te doen. Tenslotte moest "het gehei me wapen", Chris van Ger ven, 39 jaar, het beslissende en winnende doelpunt sco ren. Het zag er bij de afsluiting van de eerste helft maar somber uit voor Schiedamse Boys. Im mers, hard werken en goed voetbal hadden niet geholpen. Een counter van de thuisclub bracht een stand van 1—0 en daarmee moest de tweede helft begonnen worden. Het werd echter al heel snel 1—1 door Ben Stip uit een voorzet van Van Hattem. Een onoplettendheid in de verde diging bracht de thuisclub ech ter weer een voorsprong 2—1, maar Ben Stip zorgde er voor dat de partijen weer op gelijke voet kwamen. Chris van Ger ven, ingezet voor Gijbeld, lustte het alles of niets spelletje van zijn team wel en hij smaakte dan ook het genoegen het win nende doelpunt voor rijn reke ning te nemen. rijkste is, de koplopers tot op één punt genaderd. Al heel snel was het te zien dat Martinit aan Emma de wil op zou gaan leggen. Vanuit de ver dediging spelend, verrasten de Schiedammers al heel snel de Bordtenaren en alleen doordat lat (kopbal Slavenburg) en paal (kopbal Küneman) een doel punt in de weg stonden duurde het tot aan 25e minuut voor de thuisclub tot een voorsprong kwam. Ron Brust had toen al, in de tiende minuut, met een blessure het veld veriaten. Peet van de Burg nam rijn plaats in. Uit een verre pass van Jan Blom, over de verdediging heen, was het Ruud van der Horst die met een kopbal de stand op 1—0 bracht Vijf minuten later was het Sla venburg, die de bal uit een voorzet van Ruud Quadt inkop te, waardoor de rust kwam met een voorsprong van 2—0, ook aj omdat de scheidsrechter ten on rechte een doelpunt van Sla venburg afkeurde. Na de rust was het Ruud Quadt die al heel snel zijn club op 3—0 bracht Een aanval waaraan de gehele voorhoede meedeed en ingezet werd door Fuud van der Horst bracht Künemann in stelling en dat betekende 4—4). Kort voor tijd mocht Lelyveld de eer voor zijn dub redden, waardoor de eindstand op 4—1 kwam. Rotterdam Het uitgangspunt van WF was om te trachten in de uitwedstrijd tegen SCO, tot een puntendeling te komen. SCO stond een punt achter op het leidende WF en een winst punt zou die voorsprong heb ben geconsolideerd. Hoe anders is het gelopen. Het werd zelfs een verdiende overwinning voor de Schiedammers. Een overwinning die geen moment in gevaar is geweest en alleen maar groter had moeten zijn, gezien het vertoonde spel. poelman Piet Grootveld heeft zijn schorsing uitgezeten en stond weer onder de lat Daar door verhuisde Jan Verdam weer naar de voorhoede en dat was zeker merkbaar. Jammer was alleen dat nu weer voorstopper John Greve we gens ziekte moest ontbreken. Reeds in de eerste helft zag WF kans om de thuisclub onder druk te zetten en SCO mag dan ook van geluk spreken dat het maar bij een doelpunt van WF bleef. Dit werd zes minuten voor tijd gescoord door Jan Verdam met een kopbal na een schitterende aktie van Siem van Loenen. Ook na de rust had WF het beste van het spel, tot de laatste twin tig minuten. SCO zette alles op alles om tot de gelijkmaker te komen maar die stond de ster- r ke verdediging van WF niet toe. Rotterdam Trainer Aad van Hassel van FCN was na de wedstrijd tegen Activitas niet tevreden. Niet omdat rijn jon gens de uitwedstrijd met 1-0 hadden verloren. Wél over de manier waarop. „Er zat geen vaart in de ploeg en de jongens hielden zich niet aan de gege ven opdrachten. Zo zouden Friedericb en Pierre Brons- geest de gaten moeten trekken, waar anderen in moesten dui- ken. Dat gebeurde niet. Zij wa ren niet aktief genoeg. PCN moest zonder de geblesseer de Rob van Vliet spelen. Voor hem deed Martin van 't Hoofd mee. De opdracht was ook be houdend te spelen, en voor de rust ging dat wel, maar in de tweede helft liep het mis. In de 24e minuut werd dat fataal. Ac tivitas kwam tot een doelpunt Jammer voor de Schiedammers was het dat het de scheidsrech ter was ontgaan dat er aan dit doelpunt een buitenspelluchtje kleefde. Alle protesten hielpen niet. Hij wees onverbiddelijk naar het midden. FCN toonde wel karakter te heb ben. Het nam het spel geheel in handen om alsnog tot een gelijkspel te komen. Het mocht niet baten. Het spel werd te gehaast en nerveus om tot re sultaat te komen en FCN moest naar huis met de kleinst moge lijke nederlaag. hmiUUmmiihi 11 niHiimnaiLii Rotterdam Fouten erkennen kan een mens alleen roaar sie ren. Als die fouten nare gevol gen krijgen, zijn de lijdende voorwerpen daarvan met de menselijk sieren niet gebaat. Scheidsrechter Van Pelt maak te het in de tweede helft van de wedstrijd Pechvagels-DKZ wel erg bont. Zó erg, dat die tweede helft niet 45, maar 65 minuten duurde. Zoveel opont houd was er. De heer Van Pelt kon het niet meer aan "en na de wedstrijd moet hij de hand in eigen boe zem hebben gestoken en erkend dat hij veel fouten heeft ge maakt Een speler van de thuis club werd het veld uitgestuurd en twee kregen een officiële waarschuwing, hoewel hij in to taal zes spelers had opgeschre ven. Bij DRZ gingen Ab Boes, John Slavenburg en Henny Grete in het boek. Over dit aUes zullen de besturen van beide clubs rich waarschijnlijk in ver binding stellen met de bond omdat men in beide kampen veel aanmerkingen heeft op de leiding van de heer Van Pelt- Over de wedstrijd kan men kort zijn. In de eerste minuut al zag John Slavenburg uit zijn kop stoot de bal via de binnenkant van de lat het veld weer in springen. Twee minuten later was het Piet Bast, die uit een voorzet van Wil Jung de stand op 0—1 bracht. Een minuut la ter was het weer gelijk en toen in de tiende minuut de verdedi ging van DRZ bij een hoek schop niet attent reageerde be tekende dat een voorsprong voor de thuisclub. Met die 2—1 stand begon de tweede helft, waarin van voetbal geen sprake meer was.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6